Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    09-07-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα σε όλους, θα ήθελα τη βοήθεια του forum μια και είμαι beginner. Εχω εξοχικό σε βουνό και έχω πολύ αδύναμο σήμα 3G (Cosmote). Χρειάζεται συχνά να δουλεύω και να στέλνω διάφορα μέσω laptop. Μέχρι τώρα έκανα hotsopt το κινητό και συνέδεα το laptop. Αποτελέσματα απογοητευτικά..Σκέφτομαι να πάρω ένα ρούτερ MiFi και μια κεραία 3g να συνδέσω στο ρούτερ. Τι προτείνετε εσείς που είστε έμπειροι, χωρίς να ξοδευτώ πολύ;
    Ευχαριστώ όλους για την υποστήριξη

  2. #2
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλησπέρα, με τι καρτα θα παιζεις?
    το λεω γιατι αν ειναι του κινητου δεν μπορεις να εχεις την καρτα σε ρουτερ φυσικα και αν εχεις twin sim θα μενεις χωρις κινητο, τα ιδια τραβαω και εγω στο εξοχικο.
    Εχω ενα mikrotik routerboard με usbstick 4G και εξωτερικη κεραια πανελ 35dbi CRC9 connectors σε αυτο διπλα σε παραθυρο και εχω τερμα σημα, σε αυτο εχω ενα προγραμμα με παγιο (για καμερες και VOIP) αλλα επειδη αν ειμαι εκει πχ διακοπες και ΣΚ δεν ειναι τα δεδομενα αυτα για χορταση παιζω με του κινητου το Whats up που εχω πρακτικα απεριοριστα μιας και δεν μου τελειωνουν ποτε και με τιποτα.

    Ετσι και εγω εκανα αυτο με ενα κινητο στο παραθυρο γιατι μεσα στο σπιτι ουτε 3G! και εχω καρτα twin sim cosmote whatsup.
    αν μπει ομως σε καποιο ρουτερ σαν αυτο που λες δεν θα εχω τηλεφωνια και sms.

    H καλυτερη λυση ειναι να φερεις απο Κινα ενα repeater απλα πρεπει να προσεξεις συχνοτητα και να εχει και εξωτερικη κεραια ιστου καλυτερα να ειναι κατευθυντικη πχ τυπου yagi.
    Ξερεις που ειναι οι κεραιες σαν κατευθυνση?
    Το 3G (H, H+) ειναι συνηθως οπως ξερω στα 2100 mhz και το εχω τσεκαρει και με Cosmote.

    Δες αυτο ειναι με εσωτερικη κεραια καλυτερα να παρεις με εξωτερικη ομως https://www.banggood.com/3G-W-CDMA-2...r_warehouse=CN

    δες και αυτο πχ https://www.ebay.ie/itm/2100MHz-WCDM...kAAOSwjDZYY3iL

  3. #3
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το 3G (H, H+) ειναι συνηθως οπως ξερω στα 2100 mhz και το εχω τσεκαρει και με Cosmote.
    Κοντά 2χρονια χρησιμοποιεί παράλληλα στη επαρχία και την B8 (900mhz) στο 3G, με καλύτερη διεισδυτικοτητα σε δυσκολα σημεια και εσωτερικους χωρους, οχι ακόμα σε όλους τους σταθμούς αλλά σε αρκετούς. Το ίδιο και η vodafone, σε μεγαλύτερη μάλιστα έκταση και επιπλέον στα αστικά κέντρα.

  4. #4
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλησπέρα, ευχαριστώ θα το έχω υπόψιν. Μάλλον δεν θα πάρω τίποτα γιατί θα μπει σταθερό εδώ στο εξοχικό σήμερα κανόνισα, αν γινεται γιατί θέλει κολώνες κτλ αλλιώς και να κάνω κάτι μόνο στην 1800 Δλδ σε 4g.

Παρόμοια Θέματα

  1. Οδηγος: Κεραιες τηλεοπτικού σήματος - Εγκατάσταση
    Από graphist83 στο φόρουμ DVB-T, Tηλεοράσεις, IPTV
    Μηνύματα: 74
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-03-20, 22:05
  2. Ενισχυτης σηματος Digea...Ποιος..?
    Από sakisvele στο φόρουμ DVB-T, Tηλεοράσεις, IPTV
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-11-17, 16:34
  3. Ενίσχυση σήματος τηλεόρασης
    Από sakisvele στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-11-17, 13:54
  4. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-11-17, 15:10
  5. [Other] Ενισχυση σηματος
    Από Nikos.Ch στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-07-17, 01:45

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας