Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-24 από 24
  1. #16
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αν βρεις και κάτι από αυτό που είπαμε πιο πάνω μας λες για να έχουμε το νου μας.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  2. #17
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    αρχιζω να λεω trogan32generic και pup

    - - - Updated - - -

    να σας τρολαρω λιγο??το μεσο εγκαταστασης κοινως cd ανακαλυψα πως ηταν ηδη μολυσμενο απο τον προηγουμενο υπολογιστη που ειχα,την δεδομενη στιγμη που εκαιγα τα windows μεσα στο cd υπηρχε ενας trojan γτ μου το εβγαλε μετα το kis,ο ιος αν δεν ξερεται που υποψιαζομαι πως ξερετε μπορει να μεταδωθει στο cd και να τρεξει ακομα και μετα την καθαρη εγκατασταση με την χρηση του αρχειου autorun.inf,αρα εγω την εκανα την βλακεια,παω σε εναν καθαρο pc και κατεβαζω τα windows και για αντιικο βαζω τον bidefender γτ ακουγεται τελευταια οτι το kis εχει πεσει στην ανιχνευση ιων,τεσπα για να εχω το κεφαλι μου ησυχο εβαλε bitdefender και το μηχανημα δουλευει μια χαρα,τι να τα κανεις τα αντιικα αμα ο ιος δεν μπηκε ποτε στο συστημα,αφου ο ιος ηταν προφορτωμενος και το κακο ηταν οτι οποιο και να εβαζα δεν εβρισκε τον ιο ειχα σπασει το κεφαλι μου μεχρι που το ανακαλυψα και εκανα το cd κοματακια για το γαμωτπ,τωρα εχω ενα usb με καθαρα windows το οποιο δεν θα το συνδεσω πουθενα μονο οταν θα προκειται για καθαρη εγκατασταση απο το uefi και αυτο για ασφαλεια

  3. #18
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    αρχιζω να λεω trogan32generic και pup

    - - - Updated - - -

    να σας τρολαρω λιγο??το μεσο εγκαταστασης κοινως cd ανακαλυψα πως ηταν ηδη μολυσμενο απο τον προηγουμενο υπολογιστη που ειχα,την δεδομενη στιγμη που εκαιγα τα windows μεσα στο cd υπηρχε ενας trojan γτ μου το εβγαλε μετα το kis,ο ιος αν δεν ξερεται που υποψιαζομαι πως ξερετε μπορει να μεταδωθει στο cd και να τρεξει ακομα και μετα την καθαρη εγκατασταση με την χρηση του αρχειου autorun.inf,αρα εγω την εκανα την βλακεια,παω σε εναν καθαρο pc και κατεβαζω τα windows και για αντιικο βαζω τον bidefender γτ ακουγεται τελευταια οτι το kis εχει πεσει στην ανιχνευση ιων,τεσπα για να εχω το κεφαλι μου ησυχο εβαλε bitdefender και το μηχανημα δουλευει μια χαρα,τι να τα κανεις τα αντιικα αμα ο ιος δεν μπηκε ποτε στο συστημα,αφου ο ιος ηταν προφορτωμενος και το κακο ηταν οτι οποιο και να εβαζα δεν εβρισκε τον ιο ειχα σπασει το κεφαλι μου μεχρι που το ανακαλυψα και εκανα το cd κοματακια για το γαμωτπ,τωρα εχω ενα usb με καθαρα windows το οποιο δεν θα το συνδεσω πουθενα μονο οταν θα προκειται για καθαρη εγκατασταση απο το uefi και αυτο για ασφαλεια
    Με αυτό που είπες τώρα δηλαδή δικαιολόγησες το ότι το Kaspersky δεν σε προστάτευσε σωστά;; να δούμε τι άλλο θα ακούσουμε εδώ μέσα ήθελα να ξέρω...…...
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  4. #19
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    οχι αλλα μια ερωτηση,πρωτου εγκατασταθει το αντιικο στο συστημα κανει μια πρωτη πληρη σαρωση,δεν θα επρεπε να το εχει βρει με την πρωτη ?

    - - - Updated - - -

    εγω μιλαω για μετα την καθαρη εγκατασταση και εκ νεου εγκατασταση του kis με προφορτωμενο εναν πολυ γνωστο ιο στο συστημα,ε δεν θα επρεπε να το εχει βρει

  5. #20
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    οχι αλλα μια ερωτηση,πρωτου εγκατασταθει το αντιικο στο συστημα κανει μια πρωτη πληρη σαρωση,δεν θα επρεπε να το εχει βρει με την πρωτη ?

    - - - Updated - - -

    εγω μιλαω για μετα την καθαρη εγκατασταση και εκ νεου εγκατασταση του kis με προφορτωμενο εναν πολυ γνωστο ιο στο συστημα,ε δεν θα επρεπε να το εχει βρει
    Πρώτα λες
    πρωτου εγκατασταθει το αντιικο στο συστημα κανει μια πρωτη πληρη σαρωση
    να κάνει σάρωση, μετά λες για καθαρή εγκατάσταση αλλά με "προφορτωμενο ιό" μήπως τα έχει τελείως μπερδεμένα;;

    Καλά, την σάρωση χωρίς να έχει εγκατασταθεί το AV την προσπερνάω, γιατί λες για ΑV που εγκαθίσταται και όχι online ή σε CD
    πρωτου εγκατασταθει το αντιικο στο συστημα κανει μια πρωτη πληρη σαρωση
    To ISO για την καθαρή εγκατάσταση με τον ιό που το βρήκες ή μήπως τα Windows είναι από το "θείο";; Άσε που δεν ξέρουμε τις συνθήκες ακριβώς και ούτε πρόκειται να τις μάθουμε ποτέ.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  6. #21
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    οταν λεμε για σαρωση πριν την εγκατασταση κοιτα τι εννοω Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  maxresdefault.jpg 
Εμφανίσεις:  13 
Μέγεθος:  119,9 KB 
ID: 196132 απο κατω απο την μπαρα που δειχνει την εγκατασταση δειχνει scan complete και το κανει πριν εγκατασταθει το αντιικο για ασφαλεια ολα το κανουν

    - - - Updated - - -

    το ιδιο κανει και το kis αλλα η απορια μου ειναι πως ενα τοσο ισχυρο αντιικο δεν βρικε τον trojan

  7. #22
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    οταν λεμε για σαρωση πριν την εγκατασταση κοιτα τι εννοω Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  maxresdefault.jpg 
Εμφανίσεις:  13 
Μέγεθος:  119,9 KB 
ID: 196132 απο κατω απο την μπαρα που δειχνει την εγκατασταση δειχνει scan complete και το κανει πριν εγκατασταθει το αντιικο για ασφαλεια ολα το κανουν

    - - - Updated - - -

    το ιδιο κανει και το kis αλλα η απορια μου ειναι πως ενα τοσο ισχυρο αντιικο δεν βρικε τον trojan
    Χρησιμοποιώ το ΚIS κάτι δεκαετίες χωρίς να είχα ποτέ πρόβλημα και ας είμαι ο χρήστης προς αποφυγήν. Έχει μια συγκεκριμένη διαδικασία κατά την εγκατάσταση και φυσικά στην διάρκεια της και στο τέλος της εμφανίζει τα εξής:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  KIS.jpg 
Εμφανίσεις:  2 
Μέγεθος:  120,7 KB 
ID: 196136 Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  KIS Scan.jpg 
Εμφανίσεις:  4 
Μέγεθος:  124,2 KB 
ID: 196137
    Aπό αυτά εγώ καταλαβαίνω ότι το πρόγραμμα αρχίζει να ενεργεί μετά την εγκατάσταση και επίσης όταν τελειώσει προτρέπει τον χρήστη να κάνει μια πλήρη σάρωση μόνος του.

    Πάμε παρακάτω, σκέφτομαι ότι μπορεί να έκανες λάθος και να κατέβασες κάποιο άλλο(Κaspersky AV ή Kaspersky Total Security) και να έκανε αυτό που λες και εκ παραδρομής έγραψες ΚΙS.

    Kατέβασα και έκανα εγκατάσταση και αυτά καθώς επίσης και το Kaspersky Free και σε όλα ακολουθείται η ίδια διαδικασία εγκατάστασης και βγαίνουν τα ίδια μηνύματα.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Kaspersky Free.jpg 
Εμφανίσεις:  2 
Μέγεθος:  96,4 KB 
ID: 196138 Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  KTS.jpg 
Εμφανίσεις:  2 
Μέγεθος:  146,9 KB 
ID: 196139 Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  KTS Scan.jpg 
Εμφανίσεις:  2 
Μέγεθος:  119,9 KB 
ID: 196140

    Που ακριβώς είδες το Κaspersky, σε όλες τις εκδόσεις και όχι μόνο στο Kaspersky Internet Security να λέει ότι κάνει σάρωση πριν καν εγκατασταθεί;;

    - - - Updated - - -

    Ξέχασες επίσης να μας πεις που βρήκες το ISO με τον προφορτωμένο(καλά το είπα;; ) ιό και μετά τον πέρασες στο CD και μετά εμφανίστηκε στο λειτουργικό και σου τα έκανε μπάχαλο.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  8. #23
    Εγγραφή
    18-06-2017
    Περιοχή
    ΚΟΥΚΟΥΛΙ
    Μηνύματα
    3.296
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Vodafone Power Station 6
    Κοιτα για το kis μπορει να κανω και λαθος αν και θυμαμαι την ιδια διαδικασια με τον bitdefender τωρα για το iso ισως δεν το εξηγησα καλα, το iso μολυνθηκε απο τον υπολογιστη τον οποιο χρησιμοποιουσα για να φτιαξω ενα μεσο εγκαταστασης,ο υπολογιστης ηταν μολυσμενος και εγω δεν το πηρα χαμπαρι γιατι το ανακαλυψα αφοτου τελειωσα με το burn των windows ,το εφτιαξα το μεσο αλλα απ'οτι φαινεται ο ιος περασε απο τον υπολογιστη στο cd που ειχε γινει μεσο εγκαταστασης,ο ιος ξερω οτι μπορει να μεταδωθει στο μεσο εγκαταστασης μεσω του αρχειου autorun.inf,να σωθει εκει και μετα το φορματ που θα κανεις στον αλλο υπολογιστη μεσω του συγεκριμενου cd να μεταδωθει εκει πριν ολοκληρωθει η εγκατασταση των windows γιαυτο ειπα οτι ο ιος ηταν προφορτωμενος γιατι ειχε προφορτωθει κατα την διαρκεια της εγκαταστασης,στην συνεχεια αφου τελειωσα με το setup των windows εγκατεστησα το kis και οντως μπορει να εχεις δικιο γιατι θυμαμαι οτι υπηρχε τετοια διαδικασια αλλα δεν θυμαμαι αν υπηρχε στο συγκεκριμενο,τελος παντων,αφου εκανα 2 πληρης σαρωσεις συστηματος λεω οκ ειναι καθαρο το καινουργιο συστημα ε και μετα απο καμια εβδομαδα μπλε οθονες,lag και κλαμα η κυρια οπως λεει και στον chrome,ελπιζω να μην σας εχω πονοκεφαλιασει πολυ

    - - - Updated - - -

    δεν υπηρχε δηλαδη μολυσμενο iso μεχρι να το κατεβασω απο εναν μολυσμενο υπολογιστη,ενας υπολογιστης μολυσμενος εγραψε ενα φρεσκο iso σε ενα cd και το μολυνε αυτο εγινε τα υπολοιπα ειναι απλα θεμα χρονου να γινουν

  9. #24
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostaskep Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοιτα για το kis μπορει να κανω και λαθος αν και θυμαμαι την ιδια διαδικασια με τον bitdefender τωρα για το iso ισως δεν το εξηγησα καλα, το iso μολυνθηκε απο τον υπολογιστη τον οποιο χρησιμοποιουσα για να φτιαξω ενα μεσο εγκαταστασης,ο υπολογιστης ηταν μολυσμενος και εγω δεν το πηρα χαμπαρι γιατι το ανακαλυψα αφοτου τελειωσα με το burn των windows ,το εφτιαξα το μεσο αλλα απ'οτι φαινεται ο ιος περασε απο τον υπολογιστη στο cd που ειχε γινει μεσο εγκαταστασης,ο ιος ξερω οτι μπορει να μεταδωθει στο μεσο εγκαταστασης μεσω του αρχειου autorun.inf,να σωθει εκει και μετα το φορματ που θα κανεις στον αλλο υπολογιστη μεσω του συγεκριμενου cd να μεταδωθει εκει πριν ολοκληρωθει η εγκατασταση των windows γιαυτο ειπα οτι ο ιος ηταν προφορτωμενος γιατι ειχε προφορτωθει κατα την διαρκεια της εγκαταστασης,στην συνεχεια αφου τελειωσα με το setup των windows εγκατεστησα το kis και οντως μπορει να εχεις δικιο γιατι θυμαμαι οτι υπηρχε τετοια διαδικασια αλλα δεν θυμαμαι αν υπηρχε στο συγκεκριμενο,τελος παντων,αφου εκανα 2 πληρης σαρωσεις συστηματος λεω οκ ειναι καθαρο το καινουργιο συστημα ε και μετα απο καμια εβδομαδα μπλε οθονες,lag και κλαμα η κυρια οπως λεει και στον chrome,ελπιζω να μην σας εχω πονοκεφαλιασει πολυ

    - - - Updated - - -

    δεν υπηρχε δηλαδη μολυσμενο iso μεχρι να το κατεβασω απο εναν μολυσμενο υπολογιστη,ενας υπολογιστης μολυσμενος εγραψε ενα φρεσκο iso σε ενα cd και το μολυνε αυτο εγινε τα υπολοιπα ειναι απλα θεμα χρονου να γινουν
    Αν δεν θυμάσαι κάτι καλά το σωστό είναι να το δοκιμάζεις πρώτα, όπως κάνουμε και όλοι οι υπόλοιποι που γράφουμε στο Forum και μετά να γράφεις οτιδήποτε, αλλιώς θεωρείται παραπληροφόρηση.

    Τώρα για το ISO και πόσο εύκολα μπορεί να μπει ιός σε τέτοιο αρχείο, τα "προφορτώματα", το πως γίνεται όλη η διαδικασία και όλα τα υπόλοιπα ψάξε βρες τα στο Google.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-04-18, 09:51
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-01-18, 22:03
  3. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-12-17, 00:11
  4. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-08-17, 14:23

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας