Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    19-12-2006
    Περιοχή
    Αργυρουπολη
    Μηνύματα
    367
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 ΦΟΥ.Τ.Τ.ΕΙ?
    ISP
    πΟΤΕ
    Router
    Η1600
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπερα κ καλη εβδομαδα σε ολους. Αν το θεμα δεν ειναι στο σωστο section, παρακαλω καποιον mod/admin να το μεταφερει.

    Ζητω συγνωμη για το κουραστικο μακροσκελες ποστ σεντονι που ακολουθει, αλλα πραγματικα πρεπει να τα βγαλω απο μεσα μου.

    Απο τους πρωτους/ευχαριστημενους/τυχερους πελατες της wind με vdsl 50/5 (καπου γυρω στο 2015, περιοχη αργυρουπολη-αλιμος).

    29/06 ημερα παρασκευη μου τηλεφωνει η συζυγος στην δουλεια γυρω στις 16:00 κ με ενημερωνει πως εγινε διακοπη ρευματος για κανα 40' κ τωρα δεν εχει internet στο σπιτι. Λεω κλεισε ανοιξε το modem (tplink 9980) κ θα παιξει. Το εκανα μου λεει..... Κ καπου εκει αρχισουν να με ζωνουν τα φιδια. Λεω αστο θα γυρισω να το δω.
    Πραγματι γυρναω κ βλεπω σβηστο το led του dsl αλλα κ του internet.λεω καποιο θεμα θα εχουν. Κουμπωνω επανω την αντικα της wind ενα zte931wii το οποιο ουτε αυτο με την σειρα του συγχρονιζε. Τηλεφωνα καπακι κ τα γνωστα δεν βλεπουμε τπτ, δεν ειχαμε εργασιες, δεν εχει παραπονεθει αλλος στην περιοχη σας κλπ κλπ.. Δηλωση βλαβης. Σαββατο τηλεφωνα ολη μερα τπτ reset 2-3 φορες τις πορτες τπτ. Να σημειωσω πως πλεον συγχρονιζε η γραμμη στο zte αλλα ip δεν επαιρνε. Το tplink αχνα. Κυριακη πρωι τα ιδια.
    Καπου εκει γυρω στο απογευμα κ αφου εκανα δοκιμες ολη μερα, λεω δεν ξαναδοκιμαζω? Κουμπωνω zte επανω κ ως διαμαγειας η γραμμη συγχρονιζει κ δινει ip!!! Βγαζω, κουμπωνω tplink ολα μπομπα!!! Κοιτα να δεις που τα σαΐνια κατι πειραξανε/φτιαχνανε κ τα πηδησ@νε ολα.

    Δευτερα πρωι τηλ απο τον τεχνικο (κ οχι την τεχνικη εξυπηρετηση) οπου εβλεπε πως η γραμμη επαιζε κ κλεισαμε λεγοντας πως ολα οκ.
    Δευτερα, τριτη, τεταρτη, πεμπτη, ολα μπομπα (02/07-05/07). Τplink επανω ολη τη βδομαδα δηλαδη κ δινω πονο. Παρασκευη (06/07) μεσημερι τηλεφωνο παλι... "Δεν εχω internet"... Το φελεκι μου μεσα. Γυρναω, το ιδιο ακριβως σκηνικο. Τηλεφωνα παλι, οπου αυτη τη φορα κανονιζουν να με παρουν σαββατο να κανονισουμε να στειλουν τεχνικο.
    Βαζω zte σαββατο πρωι dsl αναμμενο internet κλειστο (δεν επαιρνε ip). Το tplink να μην αναβει καν ο συγχρονισμος της γραμμης. Τηλεφωνο το σαββατο μεσημερι κ ραντεβου δευτερα να ερθει ο τεχνικος.

    Κυριακη απογευμα (χτες) αποφασιζω να δοκιμασω παλι την τυχη μου. Μαντεψτε...... Ναι το zte τους συγχρονιζε κ εδινε ip, αλλα για καποιο λογο το wifi ξαφνικα αρνιοταν να συνεργαστει. Τι ανοιχτο/κλειστο wpa sms vga ολα τα δοκιμασα. Στο tplink παραδοξως εξακολουθουσε να μην δουλευουν τα led του dsl κ internet. Λεω νταξ θα εκλ@σε απο την διακοπη κ θα τα επαιξε σιγα σιγα. Ευκαιρια να παω στο γαΐδουρι της asus (ac-68u)
    Δευτερα σημερα ερχεται ο τεχνικος (ελειπα) κ αφου ειδε οτι παιζει η γραμμη απλα κοιτωντας το μοντεμ κ συνδεοντας ενα λαπτοπ που του εδωσε η γυναικα μου παρακαλω, εδωσε εντολη να μου αλλαξουν το ρουτερ καθως δεν δουλευε το wifi. Ουτε μετρησεις εκανε στα μπριζακια ουτε τπτ.

    Σχολωντας το απογευμα τρωω φλασια οτι υπαρχει spare tplink 9980 στον αδερφο μου. Το βουταω κ ερχομαι σπιτι. Μα να μην συγχρονιζει ουτε αυτο ομως...

    Εχω σηκωσει τα χερια ψηλα παιδες... Πραγματικα δεν ξερω που να στραφω κ τι να κανω. Ειχα τα πραγματακια μου φτιαγμενα στο tplink με τις καρφωτες ip μου, τα ddns μου τα port forwarding μου,κ ξαφνικα τπτ δεν δουλευει απο μια ρημαδιασμενη διακοπη ρευματος κ υστερα.
    Δεν μου βγαινει απο το μυαλο οτι κατι αλλαξαν!

    Ζητω πραγματικα τα φωτα σας καθως ειμαι σε απογνωση/λιγα βηματα απο μια νευρικη κριση.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jpcupra : 10-07-18 στις 01:08.

  2. #2
    Εγγραφή
    03-12-2015
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    59
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Αν μπορείς να βρεις καλό router κάποιας άλλης εταιρίας, κάνε μια δοκιμή..
    Περίεργα πράγματα!

  3. #3
    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    8.599
    Downloads
    1
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    8222/660
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Router
    W8960N v8/C7 V5 Openwrt
    Path Level
    Interleaved
    Κανε backup σε αρχειο τις ρυθμισεις σου. κατεβασε το latest firmwre. Κάνε του hard reset. Κάνε upgrade το firmware. Επανέφερε τις ρυθμίσεις σου να δεις αν παίζει.
    Gentoo Linux, οδηγός εγκατάστασης

    ASUS P8Z77-V @1908 || Intel Core i5 3570K || Windows 10 Enterprise LTSB || G.skill F3-12800CL10-16GBXL || GX-550W || GTX680-DC2T-2GD5 || SAMSUNG 830 256 GB || WDC WD1002FAEX-00Y9A0 || iHAS124 C LL0G || Hyper 612S || Define R3 Usb3.0 || HP LP1965

  4. #4
    Εγγραφή
    19-12-2006
    Περιοχή
    Αργυρουπολη
    Μηνύματα
    367
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 ΦΟΥ.Τ.Τ.ΕΙ?
    ISP
    πΟΤΕ
    Router
    Η1600
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Darudakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν μπορείς να βρεις καλό router κάποιας άλλης εταιρίας, κάνε μια δοκιμή..
    Περίεργα πράγματα!
    Δυσκολο Νικο.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vtester Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανε backup σε αρχειο τις ρυθμισεις σου. κατεβασε το latest firmwre. Κάνε του hard reset. Κάνε upgrade το firmware. Επανέφερε τις ρυθμίσεις σου να δεις αν παίζει.
    Δυστυχως το συγκεκριμενο tp link εχει μεινει στο ελεος του Θεου απο το 2016.
    Παρελαβα ενα καινουργιο zte h268n απο την wind πριν 2-3 μερες κ ολα δειχνουν να τσουλανε ρολοι. Θελω να βρω λιγο χρονο να βαλω απο πισω το tplink μονο (φανταζομαι γινεται).
    Btw για εναν ανεξηγητο λογο το zte το καινουργιο κλειδωνει σε 100αρι δικτυο μονο ενω αναφερει οτι ειναι gigabit. Μου διαφευγει κατι?

Παρόμοια Θέματα

  1. [TP-Link] TP-Link Archer VR600 VDSL Router
    Από gacp στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 669
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-04-21, 02:17
  2. Σύνδεση ote Vdsl με tp link archer vr600v
    Από Panik0s στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 84
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-04-21, 13:57
  3. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-06-18, 16:50
  4. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-10-17, 21:23
  5. Σύνδεση VDSL Entry2 --> TP link Archer D7
    Από JTB στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-08-17, 13:15

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας