Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    03-10-2003
    Περιοχή
    kipseli
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15360/1536
    ISP
    vodafone
    DSLAM
    Forthnet - ΑΡΗΣ
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 27,0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εκπρόσωπος του δικτύου επιβεβαίωσε την ύπαρξη του τιμοκαταλόγου, ανέφερε όμως πως είναι πιθανό να μην εφαρμοστεί. Αναλυτικά παραδείγματα με τα ποσοστά των αυξήσεων και τις αλλαγές ανά πρόγραμμα. Το Netflix φαίνεται πως σχεδιάζει τη δημιουργία ενός νέου, ακριβότερου προγράμματος αλλά και αυξήσεις στα ήδη υπάρχοντα. Η υπηρεσία έως τώρα διαθέτει τρία προγράμματα, ενώ οι τιμές τους...
    διαφέρουν ανάλογα τη χώρα. Στην Ελλάδα, ισχύουν τα εξής:
    Σύμφωνα με το ιταλικό blog Tutto Android, οι ιθύνοντες του δικτύου σχεδιάζουν τη δημιουργία ενός νέου προγράμματος με την ονομασία Ultra, το οποίο και θα κοστίζει €16,99 ενώ θα παρέχει ακριβώς τις ίδιες δυνατότητες με το σημερινό ακριβότερο πρόγραμμα.
    Ας δούμε όμως αναλυτικά τι θα αλλάξει εάν γίνουν αυτές οι αναπροσαρμογές:
    •Αν είστε εγγεγραμμένοι στο πρόγραμμα των 7,99€ για θέαση σε μία οθόνη με τυπική ευκρίνεια δεν θα αλλάξει τίποτα για εσάς. Νέα ονομασία προγράμματος: Base
    •Αν είστε εγγεγραμμένοι στο πρόγραμμα των 9,99€ για θέαση σε δύο οθόνες σε HD ανάλυση, με το νέο κατάλογο θα κληθείτε να πληρώσετε 10,99€ και θα έχετε δικαίωμα πρόσβασης από μία οθόνη (αύξηση 10% και «απώλεια» μίας οθόνης).
    •Αν είστε εγγεγραμμένοι στο πρόγραμμα των 11,99€ για θέαση σε τέσσερις οθόνες σε 4K ανάλυση, με το νέο κατάλογο θα κληθείτε να πληρώσετε 13,99€ και θα έχετε δικαίωμα πρόσβασης από δύο οθόνες (αύξηση 17% και «απώλεια» δύο οθονών)
    •Δημιουργείται νέο πρόγραμμα με 4K ανάλυση και ταυτόχρονη θέαση από 4 οθόνες με την ονομασία Ultra, το οποίο κοστίζει 16,99€. Στην ουσία πρόκειται για το παλιό Πλήρες, με αυξημένη τιμή κατά 40%.

    τα ποσοστά των αυξήσεων έχουν στρογγυλοποιηθεί
    οι τιμές αναφέρονται σε μηνιαίες συνδρομές
    οι συνδρομητές μπορούν ανά πάσα στιγμή να επιλέξουν υποβάθμιση του πακέτου τους, η οποία θα πραγματοποιηθεί από την πρώτη μέρα του επόμενου μήνα τιμολόγησης
    Σε αυτό το σημείο θα πρέπει να αναφέρουμε πως το Netflix δεν εφαρμόζει την ίδια τιμολογιακή πολιτική σε όλες τις χώρες. Τον Οκτώβριο του 2017 το δίκτυο είχε προβεί σε αναπροσαρμογή του τιμοκαταλόγου του, σε αρκετές όμως χώρες – όπως στην Ελλάδα – οι τιμές των συνδρομών είχαν διατηρηθεί στα ίδια επίπεδα.
    Εκπρόσωπος του Netflix ανέφερε στο CNET πως συνεχώς τεστάρονται νέα «πράγματα» και πως οι δοκιμές δεν είναι απαραίτητο πως θα καταλήξουν σε πλήρη εφαρμογή των νέων προγραμμάτων:
    «Δοκιμάζουμε συνεχώς νέα πράγματα και αυτές οι δοκιμές συνήθως διαφέρουν ως προς τη χρονική διάρκειά τους», ανέφερε η εκπρόσωπος του δικτύου, Smita Saran. «Σε αυτή την περίπτωση δοκιμάζουμε ελαφρώς διαφοροποιημένα επίπεδα τιμών και χαρακτηριστικών προκειμένου να κατανοήσουμε καλύτερα τον τρόπο με τον οποίο οι καταναλωτές εκτιμούν / κοστολογούν το Netflix.»
    Η εκπρόσωπος του δικτύου συμπλήρωσε πως τα νέα προγράμματα που διέρρευσαν είναι πιθανό να μην είναι διαθέσιμα προς όλους τους συνδρομητές αλλά και πως είναι πιθανό να μην εφαρμοστούν ποτέ.
    Πηγή: Tecky

  2. #2
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Και πάλι, €17/4=€4,25.

    Μόνο ακριβό δεν είναι.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  3. #3
    Εγγραφή
    03-10-2003
    Περιοχή
    kipseli
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15360/1536
    ISP
    vodafone
    DSLAM
    Forthnet - ΑΡΗΣ
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 27,0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    σιγουρα δεν ειναι ακριβο. απο τα 70 ευρα που δινουμε σε nova η ote, μια χαρα ειναι. εξαλλου δεν ειναι και σιγουρο πως θα εφαρμοστει. Ηδη εχω κανει ενεργειες διακοπης nova. Αχρειαστη. :-)

  4. #4
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και πάλι, €17/4=€4,25.

    Μόνο ακριβό δεν είναι.
    Θεωρητικά βέβαια θα είναι €8-17/1 καθώς υποτίθεται δεν πρέπει να το μοιράζεσαι long-term με άτομα εκτός του ιδιου νοικοκυριού. Πρακτικά νομίζω έχει δηλώσει το Netflix ότι δεν κυνηγάνε το account sharing, για την ώρα τουλάχιστον, και είναι σύνηθες το σενάριο να το μοιράζονται 2-4 άτομα.

  5. #5
    Εγγραφή
    03-10-2003
    Περιοχή
    kipseli
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    898
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15360/1536
    ISP
    vodafone
    DSLAM
    Forthnet - ΑΡΗΣ
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 27,0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    προς το παρον share σε 3 συσκευες δικες μου και μια σε ενα φιλο. ;-) ειδωμεν..

  6. #6
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nxenos Εμφάνιση μηνυμάτων
    σιγουρα δεν ειναι ακριβο. απο τα 70 ευρα που δινουμε σε nova η ote, μια χαρα ειναι. εξαλλου δεν ειναι και σιγουρο πως θα εφαρμοστει. Ηδη εχω κανει ενεργειες διακοπης nova. Αχρειαστη. :-)
    καλησπέρα, μονο που δεν εχει καποια σχεση βασικα καμια σχεση το netflix με nova tv ή cosmote tv, αλλα πραγματα είναι.
    Αν δεν βλέπεις ΤΙΠΟΤΑ άλλο παρα μονο ταινιες μονο τοτε θα μπορεις να κανεις καποια συγκριση αλλα θα πρεπει να εχεις ΤΕΛΕΙΑ γραμμη για τελειες αναλυσεις, καθως από δορυφορικη εδώ πας μεσω ιντερνετ.

    Προσωπικα δεν βλεπω λογο συνδρομης όταν μπορω να εχω ότι θελω, οποτε το θελω….τουλάχιστον σε λιγο καιρο που θα εχω inalan αλλα και τωρα μπορω μεσω αλλων τροπων…
    Παντως εχω φιλους γνωστους που κανουν share όπως λετε από πανω.
    Ακομα και να ανεβουν οι τιμες τοσο παλι φτηνο θα είναι.

    Εγω είμαι συνδρομης NOVA TV και μελλοντικα θα γινει COSMOTE TV, δυστυχως ανωτεα βια….γιατι δεν βλεπω τηλεοραση και αλλιως δεν θα ηθελα τιποτα.

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 2256
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-02-21, 19:37
  2. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-06-18, 10:11
  3. Μηνύματα: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-06-18, 18:37
  4. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-05-18, 12:46
  5. Επίσημη παρουσίαση του Netflix στην Ελλάδα
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 251
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-02-18, 01:52

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας