Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 59
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.665
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    COSMOTE
    Δελτίο Τύπου:
    WiFi internet χωρίς σταθερή γραμμή, με δυνατότητα σύνδεσης πολλών συσκευών ταυτόχρονα, προσφέρει, μέσω του μεγαλύτερου 4G δικτύου στην Ελλάδα, η COSMOTE, με τα πακέτα COSMOTE 4G WiFi Router και COSMOTE 4G Pocket WiFi. Με τον προηγμένο εξοπλισμό, οι καταναλωτές μπορούν να απολαμβάνουν κορυφαία εμπειρία Internet στις διακοπές τους, ανά πάσα στιγμή, όπου και αν βρίσκονται -στο εξοχικό ή την παραλία.

    «Στην COSMOTE, προτεραιότητά μας είναι να απελευθερώσουμε την εμπειρία Internet των συνδρομητών μας, προσφέροντας εμπλουτισμένες υπηρεσίες και έξυπνες λύσεις -όπως είναι το 4G WiFi Router και το 4G Pocket WiFi- που απαντούν στις ανάγκες τους. Παράλληλα, συνεχίζουμε να επενδύουμε στην επέκταση του δικτύου μας, προσφέροντας υψηλές ταχύτητες και πρόσβαση από παντού. Έτσι, δίνουμε τη δυνατότητα στους χρήστες να είναι συνδεδεμένοι, οποιαδήποτε στιγμή και σε οποιοδήποτε σημείο, και κάνουμε τον κόσμο τους καλύτερο», δήλωσε σχετικά ο κ. Παναγιώτης Γαβριηλίδης, Διευθυντής Residential Marketing του Ομίλου ΟΤΕ.

    COSMOTE 4G WiFi Router: WiFi Internet στο εξοχικό χωρίς σταθερή γραμμή

    Για το εξοχικό ή το ενοικιαζόμενο σπίτι, η COSMOTE φέρνει το 4G WiFi Router, που προσφέρει δυνατό WiFi Internet, χωρίς σταθερή γραμμή, με μοναδική προϋπόθεση την παροχή ρεύματος. Το router διατίθεται με προεγκατεστημένη 4G SIM κάρτα και 50GB, για 12 μήνες, και παρέχει τη δυνατότητα να συνδεθούν έως 16 συσκευές ταυτόχρονα, με ταχύτητα Internet έως 150 Mbps. Το πακέτο COSMOTE 4G Wi-Fi Router που περιλαμβάνει τον εξοπλισμό, την κάρτα SIM και 50GB για χρήση διατίθεται με €149 και σε προσφορά μέχρι 31 Αυγούστου στα €129.

    COSMOTE 4G Pocket WiFi: WiFi Internet σε οποιοδήποτε σημείο

    Το COSMOTE 4G Pocket WiFi αποτελεί την ιδανική λύση για Wi-Fi Internet, σε οποιοδήποτε σημείο. Το πακέτο σύνδεσης περιέχει κάρτα SIM, το Pocket WiFi modem με ταχύτητα σύνδεσης έως 150Mbps και 50GB, για σερφάρισμα έως 6 μήνες. Στο COSMOTE 4G Pocket Wi-Fi , μπορούν να συνδεθούν, έως και 16 συσκευές, ενώ η διάρκεια της μπαταρίας φτάνει τις 5 ώρες. Το πακέτο, που περιλαμβάνει τη συσκευή, την κάρτα SIM και 50GB για χρήση, διατίθεται με €99 και σε προσφορά μέχρι 31 Αυγούστου στα €89.

    Η COSMOTE εμπλουτίζει συνεχώς τις υπηρεσίες της, απαντώντας στην αυξημένη ζήτηση των καταναλωτών για περισσότερο και γρήγορο internet, μέσα από ελκυστικές προτάσεις. Η πληθυσμιακή κάλυψη1 του 4G / 4G+ δικτύου COSMOTE έχει ξεπεράσει το 98% και το 92% αντίστοιχα, καθιστώντας την COSMOTE, Νο1 δίκτυο στην Ελλάδα.

    Οι καταναλωτές μπορούν να βρουν τη λύση που τους ταιριάζει σε ένα κατάστημα COSMOTE ή ΓΕΡΜΑΝΟΣ, ή online στο cosmote.gr.


  2. #2
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.726
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Αν το έβαζαν με μια στοιχειώδη δωρεάν διασύνδεση αφού καταναλωθούν τα προπληρωμένα GB (χαμηλή, έστω 384kbits/sec) θα ήταν πάρα πολύ καλό.

    Και ως έχει δεν το θεωρώ εντελώς άχρηστη υπηρεσία αλλά είναι στα όρια της χρησιμότητας. Για ορισμένες ειδικές use cases όπως wifi security cameras θα είναι ό,τι πρέπει.

  3. #3
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.597
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    50GB για ένα χρόνο και €149; Ή 50GB για 6 μήνες και €99; Γιατί να πάρω αυτό το πακέτο και να μην κάνω απλά tethering από το κινητό μου;

  4. #4
    Εγγραφή
    09-02-2010
    Μηνύματα
    713
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΡΟΣΤΑΝ
    Το όλο μυστικό είναι να υπάρχει πραγματικά unlimited χρήση έστω και με χαμηλή ταχύτητα μετά την κατανάλωση του ενσωματωμένου όγκου. Αυτό θα ξεκλειδώσει πολλές προοπτικές και ο νοών νοείτο.

  5. #5
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.665
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έστειλαν νέο ΔΤ με διορθωμένες τιμές.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  6. #6
    Εγγραφή
    01-07-2003
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.548
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
    Mετά τη λήξη του αρχικού πακέτου μπορείς να αγοράσεις τα παρακάτω.
    Mε 50 GB και 16 συσκευές συνδεδεμένες, δεν πάς πουθενά!

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  cosmoteWifi.jpg 
Εμφανίσεις:  66 
Μέγεθος:  185,7 KB 
ID: 195368
    Μάθε τις ειδήσεις για την τεχνολογία πρώτος καθε μέρα.

  7. #7
    Το avatar του μέλους nkarytia
    nkarytia Guest
    Ρε παιδιά, το 4G ιντερνετ γιατί είναι τόσο ακριβό σε σχέση με ADSL/VDSL/κλπ ;

  8. #8
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    σκέτη καρτα σιμ... δεν έχει και να βάλεις μετά πακέτο.. πχ τα 40+40 με 80ε για 12 μηνες που ειναι?
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  9. #9
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.087
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    εχει σκετη καρτα αλλα παει ακριβα, εγω εχω ενα προγραμμα τετοιο στο εξοχικο αυτο με τα 2,5 + 2,5 https://www.cosmote.gr/eshop/browse/...ternet/_/N-80w

    καλα τι θα γινει η σελιδα τους θα φτιαχτει ποτε να ανοιγει γρηγορα? ελεος ποια!!!! η ταχυτητα της σελιδα τους ειναι σαν pstn πριν ανακαλυφθει η ADSL 384 αλλα και η ISDN....mprabo...

  10. #10
    Εγγραφή
    16-09-2007
    Περιοχή
    Παλαιοχώρι Ηλείας
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    102
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΣΤΟΥΝΗ
    Router
    Speedport Smart
    SNR / Attn
    13.5(dB) / 13.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εναλλακτικα υπάρχει και το DP SIM.
    https://www.cosmote.gr/eshop/browse/...ith-4G/_/N-81g

  11. #11
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχει σκετη καρτα αλλα παει ακριβα, εγω εχω ενα προγραμμα τετοιο στο εξοχικο αυτο με τα 2,5 + 2,5 https://www.cosmote.gr/eshop/browse/...ternet/_/N-80w

    καλα τι θα γινει η σελιδα τους θα φτιαχτει ποτε να ανοιγει γρηγορα? ελεος ποια!!!! η ταχυτητα της σελιδα τους ειναι σαν pstn πριν ανακαλυφθει η ADSL 384 αλλα και η ISDN....mprabo...
    20e πάει... και αν πεις και το πακετο με τα 40+40 με 80ε... αρα με 100ε εχεις για 12 μηνες ιντερνετ.... για το αμαξι... δεν ειναι ασχημα... 8,30 ο μήνας πάει... όσο έχω τώρα με την βοντα 8,5ε τα 5gb
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  12. #12
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.087
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    εγω απλα κανω tethering απο το κινητο μου και εχω ιντερνετ στο αμαξι, αλλα οταν ειμαι μεσα εννοειτε.
    Μαλλον εσυ θες μονιμο.

  13. #13
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nkarytia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά, το 4G ιντερνετ γιατί είναι τόσο ακριβό σε σχέση με ADSL/VDSL/κλπ ;
    Άλλη τεχνολογία, εξοπλισμός, κόστος φάσματος. όλα έχουν ενα κόστος

  14. #14
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω απλα κανω tethering απο το κινητο μου και εχω ιντερνετ στο αμαξι, αλλα οταν ειμαι μεσα εννοειτε.
    Μαλλον εσυ θες μονιμο.
    ναι το θέλω μόνιμα... έχω ένα 3G στικακι στο 951...με vpn στο σπιτι... ώστε να έχω τηλ...και πρόσβαση στα αρχεία μου.
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  15. #15
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.087
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puntomania Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι το θέλω μόνιμα... έχω ένα 3G στικακι στο 951...με vpn στο σπιτι... ώστε να έχω τηλ...και πρόσβαση στα αρχεία μου.
    Σωστος, εγω δεν το χρειαζομαι ετσι.

    Παιδια εχει κανεις ακριβως το link για το 1ο ποστ? γιατι για να ψαχνω στο site της Cosmote θελω ισα με 10 χρονια!!! αργει τρομερα απο οπου παω να μπω και απο την δουλεια με Cosmote 100mbps VDSL2 τα ιδια κανει!!!
    Μου ληγει τον ΔΕΚ 2018 το συμβολαιο που εχω με 15.90 ευρω για 2,5GB + 2.5GB τοο βραδυ και θελω να δω τι να κανω μεχρι τοτε και ειναι για το εξοχικο οποτε δεν θελω ADSL ή VDSL που μαλλον πλεον εχει η περιοχη.

    Δουλευω με mikrotik routerboard ομως θα συνεργαστουν με αυτο που δινει η COSMOTE? επισης παιρνει εξωτερικη κεραια γιατι εκει το σημα ειναι για τα μπαζα....
    για να εχω σημα 4G εχω στο στικακι εξωτερικη κεραια panel 35dbi διπλα σε παραθυρο να κοιταει προς το ΑΚ που ειναι πανω οι κεραιες.
    Αλλιως μου φαινεται θα αλλαξω εταιρια η wind και vodafone εχουν καλυτερο σημα εκει και 4G καμπανα σε KOTE χωρις κεραια δεν εχει καθολου 4G σπιτι.

Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 6009
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-03-24, 10:02
  2. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-10-18, 18:32
  3. Πως παει η αναπτυξη του δικτυου 4G της Vodafone?
    Από AlexTselikas στο φόρουμ Κινητή Ευρυζωνικότητα
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-12-17, 16:32
  4. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-17, 10:07
  5. wifi μεσω πριζας δικτυου.
    Από kostas_8 στο φόρουμ Networking
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-07-17, 12:18

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας