Σελ. 17 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 7121516171819 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 241-255 από 283
  1. #241
    Εγγραφή
    04-10-2007
    Μηνύματα
    1.421
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    27500/1800
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από washcloud Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...ακριβώς αυτός ήταν και ο σκοπός μου που μετέφερα ό,τι έμαθα - για λόγους "ελάφρυνσης"....
    Όπως και το ότι έγραψα διάφορα για τον ίδιο, για να τον γνωρίσει, έστω και εκ των υστέρων, λίγο περισσότερο ο κόσμος εδώ (και ειδικά όσοι τον εκτιμούσαν σαν παρουσία, έχοντας κατά βάση βοηθηθεί από αυτόν). Γιατί η αλήθεια είναι ότι αναρωτιόμουν αν τυχόν ενοχληθεί κανείς από τις προσωπικές πληροφορίες για αυτόν που μετέφερα, όμως η πρόθεσή μου ήταν καθαρά για καλό και μόνο (δεν ήταν δηλαδή θέμα "μη σεβασμού στα προσωπικά του εκλιπόντος")...

    Να ξανατονίσω με την ευκαιρία, όσοι τον συμπαθούσατε ιδιαίτερα, κάντε σιγά-σιγά κάποια συνεννόηση αν θέλετε, για να βρεθούμε κάποια στιγμή μια παρέα να γνωριστούμε και να τον μνμονεύσουμε (μιλάω για Αττική όπου ίσως να μπορέσω να παραβρεθώ κι εγώ - και φυσικά στο χέρι τους είναι όσοι βρίσκονται Θεσσαλονίκη, να κάνουν κάτι ανάλογο μεταξύ τους...).
    Προτείνω να κανονιστεί απο Σεπτεμβρη αυτη η συναντηση, γιατι εχουμε σκορπίσει λογω των ημερων. Οσο αφορα την Αττικη.
    Και να γινει και ενα post εδω, ωστε να ενημερωθούν ολοι οσοι εγραψαν εδω

  2. #242
    Εγγραφή
    08-02-2006
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9940/940
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    Tplink vr600
    SNR / Attn
    8.7(dB) / 27(dB)
    Σε ειχα διαβασει πολλες φορες, ηξερα το αβαταρ σου και το ψευδωνυμο σου, ειμασταν δηλαδη δυο γνωστοι κατα αυτο τον τροπο, εβλεπα κατι που εγραφες και πιο πολυ απο το αβαταρ σε γνωριζα. Καλο ταξιδι Θρασο τα συλληπητηρια στην οικογενεια του στους γνωστους και στους αγαπημενους του.
    Ιωακειμ

  3. #243
    Εγγραφή
    24-05-2010
    Μηνύματα
    792
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DJman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προτείνω να κανονιστεί απο Σεπτεμβρη αυτη η συναντηση, γιατι εχουμε σκορπίσει λογω των ημερων. Οσο αφορα την Αττικη.
    Και να γινει και ενα post εδω, ωστε να ενημερωθούν ολοι οσοι εγραψαν εδω
    ...κάπως έτσι το σκέφτομαι και εγώ, που έχω και ιδιαίτερα προσωπικά ζόρια αυτό το διάστημα και θα μου ήταν αδύνατο να βρεθώ σύντομα σε συνάθροιση.
    Για την ακρίβεια δε, όσο πιο "αργά" γίνει κάτι ανάλογο, τόσο ίσως περισσότερο καλύτερα, έχοντας κατά νου πως όσο πιο σύντομα γίνεται κάτι, τόσο πιο εύκολα περνάει και στην λήθη - και το σκεπτικό μου εμένα μια φορά δεν είναι να βγάλουμε μια υποχρέωση "μνημόνευσης", αλλά ει δυνατόν να κάνουμε κάτι με μεγαλύτερη αξία, του στυλ "μια μέρα στο κάθε τόσο που να μαζευόμαστε να τα λέμε για τον ξεχωριστό μας Θράσο", χωρίς απαραίτητα να κρατιέται συγκεκριμένη ημερομηνία "εν είδη μνημοσύνου"....
    Κάτι δηλαδή (πολύ συγκεκριμένα) κοινό (ο Θράσος δηλαδή και όσα ήταν) που να μας ενώνει σαν ανθρώπους εμάς πρωτ' απ' όλα, και όχι κάτι "διαδικαστικό"...

  4. #244
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Χαίρομαι πολύ που διάβασα ότι πέθανε χωρίς να υποφέρει και επίσης τόσα μηνύματα από παιδιά που λένε πόσο τους βοήθησε.
    Ας κρατήσουμε αυτό από τον Θράσο. Την προθυμία να μαθαίνει και κυρίως να βοηθά. Και ας προσπαθούμε όλοι καθημερινά να αντιγράψουμε αυτή τη συμπεριφορά.
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  5. #245
    Εγγραφή
    16-12-2006
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    486
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    4096/512
    ISP
    Cyta Hellas
    Path Level
    Interleaved
    Κρίμα !!!

  6. #246
    Εγγραφή
    30-08-2006
    Μηνύματα
    2.410
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    KV 50.000/5.000
    ISP
    FORTHNET circa 2006
    Router
    ZXHN H168N
    SNR / Attn
    14(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Kαλο σου ταξιδι φιλε Θρασο αν και δεν σε ηξερα προσωπικα πραγματικα στεναχωρηθηκα διαβαζοντας την ειδηση.

    Rest In Peace
    AMD FX-8320 | HYPER 212 EVO | 2X ARCTIC COOLING F12 PWM 120MM | CORSAIR CARBIDE 200R | ASUS M5A97 R2.0 | Kingston HyperX 1600MHZ@1866 9-10-9 2X4GB | ASUS 760 GTX OC DCUII @1300/7000 | THERMALTAKE SE SMART MODULAR 630W

  7. #247
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    17 σελίδες με ποστς μέσα σε μια βδομάδα για σενα cranky Σε αγαπούσε η κοινότητα...

  8. #248
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Έλειπα την προηγούμενη εβδομάδα, δεν το πήρα χαμπάρι. Έπεσε το μάτι μου στο θέμα και δεν σκέφτηκα το κακό. Μπήκα μέσα και βούρκωσα. Από τα καλύτερα παιδιά. Ότι μήνυμα ανταλλάξαμε ήταν πάντα σε πολύ φιλικό κλίμα. Όταν κάποιος ρωτούσε κάτι και ήξερε κάποιον που μπορεί να βοηθήσει, έστελνε μήνυμα και ρωτούσε ευγενικά αν μπορεί να βοηθήσει το άλλο μέλος. Τόσο καλοσυνάτος ήταν, ήθελε όλοι να παίρνουν τις απαντήσεις τους και να είναι χαρούμενοι εδώ μέσα. Πολύ στενοχωρήθηκα τώρα. Ας αναπαυθεί εν ειρήνη και συλλυπητήρια στους δικούς του.

  9. #249
    Εγγραφή
    24-05-2010
    Μηνύματα
    792
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manicx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν κάποιος ρωτούσε κάτι και ήξερε κάποιον που μπορεί να βοηθήσει, έστελνε μήνυμα και ρωτούσε ευγενικά αν μπορεί να βοηθήσει το άλλο μέλος. Τόσο καλοσυνάτος ήταν, ήθελε όλοι να παίρνουν τις απαντήσεις τους και να είναι χαρούμενοι εδώ μέσα.
    ...πράγματι, θυμάμαι κι εγώ κάποιες φορές που μου είχε στείλει μήνυμα με λινκ της σελίδας όπου ο ίδιος δεν μπορούσε να βοηθήσει περισσότερο, και μου έλεγε "ρίξε αν θες μια ματιά εδώ κι αν μπορείς βοήθα" (τότε που ακόμη ήμουν ενεργός)...
    Ήταν τόσο αυθόρμητα όμορφο αυτό, κι ας ήξερε ότι έστελνε κάπου που δεν θα τον παρεξηγούσαν, γιατί όντως έτσι απλά σκεφτόταν ότι "υπάρχει ένα δίκτυο με άτομα που ίσως μπορούν και πάνω απ' όλα το έχουν μέσα τους να βοηθήσουν - κρίμα είναι να μην χρησιμοποιείται"...
    Την αλληλεγγύη και την ανθρώπινη επαφή την είχε ως πρώτιστη προτεραιότητα μέσα του...
    Ψυχή καθαρή, βαθειά...

  10. #250
    Εγγραφή
    17-07-2010
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    10.599
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30/5,5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Speedport Entry Plus
    SNR / Attn
    9(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    δυστυχως το εμαθα πριν λιγο και μαλλον απο τους τελευταιους αλλα η θλίψη ειναι η ιδια
    ηταν ο πιο ευγενικος και βοηθητικος ανθρωπος που εχω γνωρισει ποτε σε φορουμ.

    οτι και να πω ειναι λιγο... τουλαχιστον εφυγε ηρεμα και ελπιζω να πηγε σε καλυτερο μερος, καλο ταξιδι φιλε cranky.
    OS: Win 10 Pro x64, MoBo: Asus P5QD Turbo, CPU: E5450 (E0) @3.6Ghz, RAM: Trancend DDR2 4x2gb 6-6-6-18 800 MHz, GPU: Saphire RX 480 8gb Nitro+, PSU: Enermax EG565AX-VE(G) FMA II 535W (Modded), SDD: Samsung 840 PRO 128GB, Case: Thermaltake VB1000BWS (Modded), CPU Cooler: Zalman CNPS9700 LED (Modded), Monitor: AOC Q3279VWFD8 32'' 2560x1440.

  11. #251
    Εγγραφή
    21-03-2009
    Περιοχή
    Ξάνθη
    Μηνύματα
    636
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    5/~37.5
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΞΑΝΘΗ
    SNR / Attn
    8(dB) / 15.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αντίο cranky μας! Ανεξίτηλο το avatar σου.Ανεξίτηλη και η συνεισφορά σου στην κοινότητα.
    Καλό Παράδεισο!

  12. #252
    Εγγραφή
    29-12-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.542
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    ISP
    Inalan
    Πραγματικά αυτά τα πράγματα είναι πάντα δύσκολα. Τα θερμά μου συλλυπητήριά στους δικούς του.

  13. #253
    Εγγραφή
    04-08-2008
    Περιοχή
    ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ATTIKΗΣ
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    2.156
    Downloads
    16
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    Down/Up 29970/2495 kbps
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport.entry2i
    SNR / Attn
    15.1(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τι σφαλιαρα ηταν αυτη. Καλο ταξιδι Θρασο. Μολις τωρα το διαβασα...
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  14. #254
    Εγγραφή
    22-02-2007
    Μηνύματα
    4.271
    Downloads
    51
    Uploads
    21
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    HOL - ΦΟΙΝΙΚΑΣ
    Router
    Philips CGA5720N,ST 530v6
    SNR / Attn
    31(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Συλλυπητήρια στους δικούς του.
    Θα μας λείψει,βοήθησε πολύ κόσμο.
    RIP!

  15. #255
    Εγγραφή
    27-10-2005
    Περιοχή
    Cetines
    Μηνύματα
    1.590
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    10
    Ταχύτητα
    27031/2703kBit/s
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΦΙΣΣΑ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    16.1(dB) / 12.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ο θεός να τον αναπαύσει! Συλλυπητήρια στους οικείους του.
    Για μας τους καταλανούς συγκεκριμένα το Εμπόριον έχει μια ιδιαίτερη σημασία γιατί λόγω γεωγραφίας και λόγω ιστορίας είμαστε πιο κοντά στους έλληνες παρά στους υπόλοιπους ισπανούς. Κάτι αυτονόητο και λογικό. Ε.Α.

Σελ. 17 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 7121516171819 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αντίο, Τζιμάκο
    Από Φανερός Πράκτωρ στο φόρουμ Πολιτιστικό στέκι
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-01-18, 00:39

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας