Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-23 από 23
  1. #16
    Εγγραφή
    04-08-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    178
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Μέχρι 10000/1024
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Speedport entry 2i
    Πάντως άθλια θα χαρακτήριζα μια μητρική μόνο αν είχε προβλήματα ποιότητας κατασκευής ή κακό bios και όχι λόγω των χαρακτηριστικών της. Αυτά τα βλέπεις (ξέρεις υποτίθεται τι θέλεις) και διαλέγεις την ανάλογη μητρική.

  2. #17
    Εγγραφή
    14-05-2008
    Μηνύματα
    1.207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΟΥΤΡΑΚΙ
    εγω προτεινα σε μια ομαδα στο facebook στο pc buiding gr τις μητρικες gigabyte και μου ελεγαν ότι είναι αθλιες και επειση επεμενα με κανανε ban!

  3. #18
    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    8.599
    Downloads
    1
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    8222/660
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Router
    W8960N v8/C7 V5 Openwrt
    Path Level
    Interleaved
    Δεν είναι όλες οι μητρικές μιας εταιρείας ίδιες. Βγάζει πχ με software dual bios που αναφέρεται απο αρκετούς οτι τους βγάζει πρόβλημα αλλά βγάζουν και πιο ακριβές με switch. Σιγά το κοστος να βαζανε σε όλες ενα switch για το dual bios , αλλά δεν το κανουν. Μετα λογικό είναι στις φθηνές να μην έχουν ουτε την καλύτερη παροχή ρεύματος αλλά ουτε και την καλύτερη ψύξη στα ρεύματα. Μπορεί κάποιος να πει εμένα δεν με νοιάζει δεν κάνω oc , αλλά δεν ισχυει γιατί οι επεξεργαστές για να ποιανουν το boost χρειάζονται σωστο ρεύμα και καλη ψύξη σε αυτό. Επίσης σε χωρες όπως εδώ , Ιταλία κλπ η θερμοκρασία που επικρατεί αρκετούς μηνες δεν βοηθάει καθόλου. Στην μητρική που σου είπα με τα ίδια λεφτά αν δεις είναι εκδοση 2 γιατί στην πρωτη εκδοση είχαν πρόβλημα με τα ρεύματα. Πολλά παράπονα επίσης για τα όχι ποιοτικά παρόλο που είναι γενικότερα φθηνά , thermal pad που βάζουν στις ψυκτρες απο τα ρεύματα τα οποία όσοι άλλαξαν μόνοι τους είδαν μεγάλη βελτίωση.

    Γενικά πάντως δεν βλέπω τον λογο να υποστηριξω μια εταιρεια. Βγάζουν και καλά κομματια αλλά βγάζουν και πατάτες αρα καλυτερα να προτεινεις συγκεκριμένο μοντέλο παρα γενικά μια από τις asus, gigabyte κλπ.
    Gentoo Linux, οδηγός εγκατάστασης

    ASUS P8Z77-V @1908 || Intel Core i5 3570K || Windows 10 Enterprise LTSB || G.skill F3-12800CL10-16GBXL || GX-550W || GTX680-DC2T-2GD5 || SAMSUNG 830 256 GB || WDC WD1002FAEX-00Y9A0 || iHAS124 C LL0G || Hyper 612S || Define R3 Usb3.0 || HP LP1965

  4. #19
    Εγγραφή
    14-05-2008
    Μηνύματα
    1.207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΟΥΤΡΑΚΙ
    καταλαβα vtester ησουν κατατοπιστικοτατος

  5. #20
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vtester Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι όλες οι μητρικές μιας εταιρείας ίδιες. Βγάζει πχ με software dual bios που αναφέρεται απο αρκετούς οτι τους βγάζει πρόβλημα αλλά βγάζουν και πιο ακριβές με switch. Σιγά το κοστος να βαζανε σε όλες ενα switch για το dual bios , αλλά δεν το κανουν. Μετα λογικό είναι στις φθηνές να μην έχουν ουτε την καλύτερη παροχή ρεύματος αλλά ουτε και την καλύτερη ψύξη στα ρεύματα. Μπορεί κάποιος να πει εμένα δεν με νοιάζει δεν κάνω oc , αλλά δεν ισχυει γιατί οι επεξεργαστές για να ποιανουν το boost χρειάζονται σωστο ρεύμα και καλη ψύξη σε αυτό. Επίσης σε χωρες όπως εδώ , Ιταλία κλπ η θερμοκρασία που επικρατεί αρκετούς μηνες δεν βοηθάει καθόλου. Στην μητρική που σου είπα με τα ίδια λεφτά αν δεις είναι εκδοση 2 γιατί στην πρωτη εκδοση είχαν πρόβλημα με τα ρεύματα. Πολλά παράπονα επίσης για τα όχι ποιοτικά παρόλο που είναι γενικότερα φθηνά , thermal pad που βάζουν στις ψυκτρες απο τα ρεύματα τα οποία όσοι άλλαξαν μόνοι τους είδαν μεγάλη βελτίωση.

    Γενικά πάντως δεν βλέπω τον λογο να υποστηριξω μια εταιρεια. Βγάζουν και καλά κομματια αλλά βγάζουν και πατάτες αρα καλυτερα να προτεινεις συγκεκριμένο μοντέλο παρα γενικά μια από τις asus, gigabyte κλπ.
    Ποιος ανθρωπος το 2018 καθεται το καλοκαιρι σε μη κλιματιζομενο χώρο?
    Εγώ δεν ξέρω κανέναν. Χειμωνα - καλοκαιρι η διαφορα θερμοκρασια στον χωρο δεν ειναι πανω απο 5 βαθμους κελσίου.
    Πάντα αν μιλαμε για χρηστη υπολογιστη σε σπίτι ή σε γραφείο.
    Τώρα αν μιλάμε για υπολογιστή σε κανένα εργοστάσιο, δίπλα στην ηλεκτρόλυση είναι άλλες προδιαγραφές και άλλοι υπολογιστές , και οχι συνθέσεις απο το eshop και το Πλαισιο.
    Το Dual bios με έχει σώσει 2 φορές σε χτύπημα του Bios.
    Οτι καλυτερο χαρακτηριστικό έχω δεί σε board.

  6. #21
    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    8.599
    Downloads
    1
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    8222/660
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Router
    W8960N v8/C7 V5 Openwrt
    Path Level
    Interleaved
    Δεν είπε κανεις οτι σαν φιλοσοφια το dual bios δεν είναι καλο. Είπα οτι το software dual bios σαν υλοποίηση α) δεν είναι το ίδιο καλό όσο αυτό που έχει διακόπτη και β) οτι σε κάποιους βγάζει πρόβλημα.

    Επίσης δεν είπα οτι δεν είναι καλό να μην εχεις κλιματιστικό στον χώρο του υπολογιστη. Προσωπικά δεν έχω αλλά δεν κρίνω απο αυτό. Αυτό που λεω είναι οτι άλλο είναι να εχεις ambient 20βαθμους όπως σε καποια review , άλλο 25 , άλλο 27 , 29. Όπως καταλαβαίνεις άλλο ζορι θα φάνε οι πυκνωτές ανάλογα την θερμοκρασία. Αλλά το πρόβλημα δεν ηταν τόσο η θερμοκρασία αλλά η χάλια ποιότητα στα thermal pads ή και στην ελλειπή επιφάνεια ψυκτρας.

    Γενικά όπως έγραψα πιο πανω δεν κρινω ουτε με το τι έχω εγώ αλλά ουτε και τσουβαλιαζω. Βγάζει και καλά μοντέλα , αλλά βγάζει και του κιλού.

  7. #22
    Εγγραφή
    16-01-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    653
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300000/30000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus
    η gigabyte aorus ultra gaming ειναι καλη;
    You pull me in Here we go again And my heart beats faster now And I don’t know Why I’m powerless And there’s no way out...
    https://www.youtube.com/watch?v=WPVv-Jjb0wQ

  8. #23
    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περιοχή
    Παιανία
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    8.599
    Downloads
    1
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    8222/660
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΙΑΝΙΑ
    Router
    W8960N v8/C7 V5 Openwrt
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tripkaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    η gigabyte aorus ultra gaming ειναι καλη;
    Για τον 6 πηρυνο είναι μια καλη λύση απο όσο μπορω να καταλάβω.
    Gentoo Linux, οδηγός εγκατάστασης

    ASUS P8Z77-V @1908 || Intel Core i5 3570K || Windows 10 Enterprise LTSB || G.skill F3-12800CL10-16GBXL || GX-550W || GTX680-DC2T-2GD5 || SAMSUNG 830 256 GB || WDC WD1002FAEX-00Y9A0 || iHAS124 C LL0G || Hyper 612S || Define R3 Usb3.0 || HP LP1965

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. GigabyteRX 560 4gb/Gigabyte RX 460 4gb
    Από nikos1982 στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-07-18, 16:07
  2. Ποιες είναι οι τιμές για διάφορες υπηρεσίες;
    Από MariosX στο φόρουμ Web authoring, development & web design
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-04-18, 17:24
  3. Μηνύματα: 40
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-03-18, 11:07
  4. Μητρικές socket 775
    Από SiR_DreAm στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-12-17, 10:54
  5. Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-09-17, 15:32

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας