Εμφάνιση 1-11 από 11
  1. #1
    Βλεπω οτι το office365 πουλειτε σε εξευτελιστικες τιμες στο ebay λογω μιας ευρωπαικης νομοθεσιας που επιτρεπει τη μεταπωληση πακετων software .... απο χρηστες.


    Αυτο που θελω να ρωτησω μιας και θα ανηκω σε ενα συγκεκριμενο οργανισμο, και τα username password θα μου τα παραχωρησουν αυτοι .... φυσικα θα αλλαξω κατευθειαν το password

    ...αλλα ο admin του οργανισμου τι δικαιωματα εχει? Μπορει να μου μηδενισει το password? .... μπορει οποιαδηποτε στιγμη θελησει να δει τι εχω αποθηκευμενο online στο skydrive?

    - - - Updated - - -

    ok μολις αγορασα με 1.75 ευρω μια αδεια για 5 συσκευες lifetime pro plus και δεν συμμαζευεται για να δουμε θα μου ερθει ή θα πρεπει να κανω φασαρια μην μου φαει το διφραγγο....

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zaranero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βλεπω οτι το office365 πουλειτε σε εξευτελιστικες τιμες στο ebay λογω μιας ευρωπαικης νομοθεσιας που επιτρεπει τη μεταπωληση πακετων software .... απο χρηστες.


    Αυτο που θελω να ρωτησω μιας και θα ανηκω σε ενα συγκεκριμενο οργανισμο, και τα username password θα μου τα παραχωρησουν αυτοι .... φυσικα θα αλλαξω κατευθειαν το password

    ...αλλα ο admin του οργανισμου τι δικαιωματα εχει? Μπορει να μου μηδενισει το password? .... μπορει οποιαδηποτε στιγμη θελησει να δει τι εχω αποθηκευμενο online στο skydrive?

    - - - Updated - - -

    ok μολις αγορασα με 1.75 ευρω μια αδεια για 5 συσκευες lifetime pro plus και δεν συμμαζευεται για να δουμε θα μου ερθει ή θα πρεπει να κανω φασαρια μην μου φαει το διφραγγο....
    Ναι μπορεί να σου κάνει reset τον κωδικό και να μπεί μετα με αυτόν. χωρίς αυτό δεν νομίζω να μπορεί να δεί τι έχεις στο onedrive

    Δεν υπάρχει κάποια ευρωπαϊκή νομοθεσία για τέτοια πώληση και στην πράξη είσαι "παράνομος", αφού η EULA αναφέρει πως θα έχεις πρόσβαση σε αυτό το λογισμικό μόνο για όσο είσαι φοιτητής στο συγκεκριμένο ίδρυμα που σου παραχώρησε τους κωδικούς

  3. #3
    Εγγραφή
    20-02-2015
    Μηνύματα
    1.191
    Downloads
    8
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54000/5400
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300s
    Αν καποιος οργανισμος σου παρεχει mail και δει 365 για ποιο λογο να αγορασεις και εσυ?
    Ο οργανισμος σου παρεχει το μειλ?η ηθελες και την σουιτα office και οne drive 10tb?το λεω αυτο γιατι στο check in του κλειδιου σε σχεση με αυτο που παρεχει ο οργανισμος θα υπαρχει θεμα δικαιωματων...
    H λύση με τις λιγότερες υποθέσεις είναι και η πιο σωστή,τις περισσότερες φορές.

  4. #4
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν καποιος οργανισμος σου παρεχει mail και δει 365 για ποιο λογο να αγορασεις και εσυ?
    Ο οργανισμος σου παρεχει το μειλ?η ηθελες και την σουιτα office και οne drive 10tb?το λεω αυτο γιατι στο check in του κλειδιου σε σχεση με αυτο που παρεχει ο οργανισμος θα υπαρχει θεμα δικαιωματων...
    Αν θα δεις αναφέρει

    μιας και θα ανηκω σε ενα συγκεκριμενο οργανισμο,
    Εγώ καταλαβαίνω πως δεν είναι κάπου φοιτητής απλά γνωρίζει πως οι άδειες που δίνουν στο ebay είναι απο κάποιον οργανισμό

  5. #5
    Χμ στην πωληση δεν αναφερεται οτι ειναι απο εκπαιδευτικο ιδρυμα ... το οποιο φυσικα ειναι πολυ πιθανο ... κατσε να δουμε γιατι αργει καπως , μηπως δεν λαβω τιποτα εντελει. Ειχε καλο feedback αλλα οχι τιπoτα xtreme .... βιαστηκα να παρω ενα.

    Θελω να "παιξω" λιγο με τις υπηρεσιες που προσφερει και ανυπομονω.

    - - - Updated - - -

    Τον οργανισμο τον ανεφερα , γιατι υποθετω θα ανηκεις σε καποιον οργανισμο μιας και σου δινει αυτος το username και password.

  6. #6
    Εγγραφή
    20-02-2015
    Μηνύματα
    1.191
    Downloads
    8
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54000/5400
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300s
    Επειδη εχω 365 εταιρικο ειναι μεγαλο θεμα η διαχειριση το full pack τα εχει ολα και η χρεωση ειναι xx απο το ebay ειναι 1/100χχ ,Προσωπικα εχω παρει κλειδια απο το ebay για office2016 pro και ειναι οκ,αλλα τα 365
    ειναι αλλη κατηγορια.
    H λύση με τις λιγότερες υποθέσεις είναι και η πιο σωστή,τις περισσότερες φορές.

  7. #7
    Δεν με καινε ουτε τα TB τα online και απλως θελω να "δω την σουιτα του 2016 .... δεν ειμαι επαγγελματιας να παιζω με το excel ,word κλπ... εαν θελω να τα χρησιμοποιησω για στοιχειωδη πραγματα εχω βρει τις ακρες μου με opensource κλπ.


    Διαβασα αυτο το αρθρο συγκεκριμενα και μου κινησε την περιεργεια.

    https://products.office.com/en-us/mi...-chat-software

  8. #8
    Εγγραφή
    20-02-2015
    Μηνύματα
    1.191
    Downloads
    8
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54000/5400
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300s
    ok καλοριζικο τοτε...στην τιμη που το πηρες ενας καφες πακετο.
    H λύση με τις λιγότερες υποθέσεις είναι και η πιο σωστή,τις περισσότερες φορές.

  9. #9
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gst Εμφάνιση μηνυμάτων
    ok καλοριζικο τοτε...στην τιμη που το πηρες ενας καφες πακετο.
    Ευχαριστω , δεν εχω λαβει τιποτα ακομα και ηθελα να "παιξω" σημερα το βραδυ. Δεν βλεπω να ερχεται mail .... αυτο σημαινει οτι θα περασω αλλη μια βραδια με το Visual studio 2017 και το xamarin που το ειχα παρει οντας φοιτητης στο ανοικτο πανεπιστημιο (οντως)...

    και αυτο μοιαζει ενδιαφερον....

    https://products.office.com/en-us/mi...whiteboard-app

    - - - Updated - - -

    Version universitaire .... χεχε ολα ειναι στα αγγλικα αλλα αυτο παει να πει απο οτι καταλαβαινω οτι ειναι οντως απο εκαπιδευτικο ιδρυμα.... το μονο που δεν ηταν στα αγγλικα σε μια γωνια.

    - - - Updated - - -

    Μου ηρθε το office365, μολις την εγκατεστησα και την περιεργαστηκα λιγο, ολα καλα και μου αρεσει με πληθωρα δυνατοτητων αλλα...

    δεν ξερω που ανηκω μιας και δεν ειμαι ο admin

    και διαβασα και αυτο ....

    Products Provided by Your Organization–Notice to End Users
    If you use an email address provided by an organization you are affiliated with, such as an employer or school, to access Microsoft products, that organization can:

    control and administer your Microsoft product account; and
    access and process your data, including the contents of your communications and files, associated with your Microsoft product accounts.
    If you lose access to your work or school account (in event of change of employment, for example), you may lose access to products and the content associated with those products, including those you acquired on your own behalf, if you used your work or school account to sign into such products.

    Many Microsoft products are intended for use by organizations, such as schools and businesses. Please see Enterprise & Developer Products. If your organization provides you access to Microsoft products your use of the Microsoft products is subject to your organization's policies, if any. You should direct your privacy inquiries, including any requests to exercise your data protection rights, to your organization’s administrator. When you use social features in Microsoft products, other users in your network may see some of your activity. To learn more about the social features and other functionality, please review documentation or help content specific to the Microsoft product. Microsoft is not responsible for the privacy or security practices of our customers, which may differ from those set forth in this privacy statement.

    Δηλαδη μπορει καποιος αγνωστος να με παρακολουθει απο οτι καταλαβαινω χρησιμοποιωντας αυτη τη σουιτα. Βεβαια η λυση ειναι απλη δεν κανω login στην υπηρεσια και απλως χρησιμοποιω αυτα που μπορω να χρησιμοποιησω χωρις να κανω login σε αυτην...

  10. #10
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Εγώ δεν καταλαβαίνω πάντως γιατί κάνεις τέτοια πειράματα με την privacy σου και τα αρχεία σου.

    €7 το μήνα κάνει το 365.

    Για 5 μηχανάκια κάνει €10 το μήνα, δηλαδή €2 ανά μηχανάκι.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  11. #11
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από WAntilles Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ δεν καταλαβαίνω πάντως γιατί κάνεις τέτοια πειράματα με την privacy σου και τα αρχεία σου.

    €7 το μήνα κάνει το 365.

    Για 5 μηχανάκια κάνει €10 το μήνα, δηλαδή €2 ανά μηχανάκι.
    Ηθελα να δω περι τινος προκειται .... τωρα εχω για χρηση offline ολη τη σουιτα του Office 2016 και απλως δεν κανω login στην υπηρεσια --->(email που μου δοθηκε).

    Φτηνα ειναι ναι , μπορει να κανω το βημα για να εχω και το online κομματι.

Παρόμοια Θέματα

  1. Fritz 7490 απο ebay
    Από Jesakos στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-07-18, 02:49
  2. Μηνύματα: 66
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-02-18, 15:43
  3. Student office 365
    Από antonis34 στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-01-18, 20:33
  4. Επιστροφή χρημάτων από ebay για δέμα που δεν παρελήφθη ή δεν εστάλη.
    Από alladin στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-17, 15:41
  5. Προβλημα με Office 365 και Οτε
    Από batianis στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-07-17, 22:26

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας