Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 51
  1. #31
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολλές από τις γκρίνιες περί κάλυψης/ σήματος κτλ της wind θα είχαν λυθεί μονο με wificalling.
    Θα είχανε λυθεί με καλύτερο σήμα και καλύτερη κάλυψη

  2. #32
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.266
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Η υπηρεσια wificalling δε χρεωνεται ετσι ? Γιατι Νοτια/Ορεινη Κρητη εχει σημα Καμπανααα .... Not

  3. #33
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Δεν έχει όμως δώσει τέτοια υπηρεσία ακόμη η wind. Ούτε volte (φωνή στο 4g/lte).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stefanos1999 : 18-07-18 στις 20:44.

  4. #34
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολλές από τις γκρίνιες περί κάλυψης/ σήματος κτλ της wind θα είχαν λυθεί μονο και μονο με το wificalling, 1η έπρεπε να το είχε δώσει.
    Δε νομίζω κάποιος που έχει ακριβή συσκευή, να κάνει "τσιγκουνιες" μένοντας στο δίκτυο της WIND, μη μπορώντας έτσι να χρησιμοποιεί στο έπακρο τις δυνατότητες της συσκευής του...

    Είναι σαν να αγοράζεις Ferrari και να της βάζεις την πιο φθηνή/νοθευμένη βενζίνη...

  5. #35
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.639
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραία δικαιολογία, αν μετρούσαν το πόσα τέστ έχουν κάνει και όχι οι ταχύτητες

    έχει εδώ τα average, μιλάμε για διπλάσιες ταχύτητες

    Συνημμένο Αρχείο 195600
    Δεν είναι κάποια δικαιολογία. Βασικές αρχές στατιστικής. Ούτε λέω ότι δεν έχει μεγάλες ταχύτητες η Cosmote.
    mac rulez

  6. #36
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    @mitsos Δεν κατανοώ απόλυτα τη σκέψη σου. Δλδ οποίος είναι συνδρομητής wind είναι μόνο λόγω τσιγκουνιάς; Δεν θα συμφωνήσω, τουλάχιστον όσο με αφορά δεν ήταν αυτός ο λόγος. Και λέω ήταν διότι πλέον τη χρησιμοποίω μόνο με data sim και περισσότερο για να βλέπω τη περιβόητη και διαρκή αναβάθμιση δικτύου...

    Σχετικά με το wificalling/volte υπαρχουν συσκευές για όλα τα βαλαντια στην άλλη. Οι περισσότερες είναι μεν mid-high range αλλά όχι όλες. Δεν καταλαβαίνω γιατί και η wind δεν έχει δωσει, ήδη από χθες, έστω το wificalling. Μετά τερμα τα πολλά δεν έχω σήμα μέσα στο σπίτι, βγαίνω μπαλκόνι κτλ. Στη τελική-τελική ο πάροχος που θα ωφελείτο περισσότερο απο μια τέτοια υπηρεσία θα ήταν η wind.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stefanos1999 : 18-07-18 στις 22:25.

  7. #37
    Εγγραφή
    09-12-2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.730
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραία δικαιολογία, αν μετρούσαν το πόσα τέστ έχουν κάνει και όχι οι ταχύτητες

    έχει εδώ τα average, μιλάμε για διπλάσιες ταχύτητες

    Συνημμένο Αρχείο 195600
    Το 41,31 βγήκε σαν μέσος όρος από 178,425 δοκιμές
    ενώ το 19,93 της Wind βγήκε από 50,640 δοκιμές.

    Και ναι, το να έχεις free data για speedtests είναι μεγάλο + για την εικόνα ενός παρόχου.

    Μιας και εχω Wind ομως, αναγνωρίζω ότι το δίκτυο της, ειναι κάτω του μετρίου, ειδικά επαρχία (κάνω την διαδρομή Αθήνα - Λάρισα πολύ συχνά και 4G ούτε για δείγμα)
    Case:Nemesis NZXT PSU: HEC WinPower 550UB Mobo: ASUS P5K PREMIUM WiFi/AP CPU: C2D E6750 2.66Ghz RAM: 4x1GB DDR2 @ 1066Mhz GPU: ALBATRON ATi RADEON HD4870 1GB [PCI-E] HDD: 1x320GB WD3200YS 2x640GB WD6400AAKS 1x750GB Seagate ST3750330AS 2x1TB SAMSUNG HD103UJ 1x2TB Seagate ST32000542AS Other: Logitech X-530 Sound

  8. #38
    Εγγραφή
    29-11-2007
    Μηνύματα
    933
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16.403/1.020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Router
    Tomson tg585 v8 8.2.7.8
    SNR / Attn
    6(dB) / 22,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    H cosmote στο whatsup με 10 ευρώ δίνει μέσω του reloadit 1200Mb + 100Mb απο το πάρε μοίρασε όποτε και "δωρεάν" έχεις και καλύτερη ταχύτητα έχεις.

    Το ότι στο σπίτι έχεις χειρότερη ταχύτητα απο ότι σου δίνει στην κινητή δεν λέει κάτι, ούτε είναι λόγος σύγκρισης του στυλ ναι αλλά στο σπίτι πιάνω 1mbit όποτε και 2mbit να πιάνω στο κινητό είμαι καλά
    δε νομίζω η cosmote να είναι φτηνότερη σε mb.. Εντάξει αυτή η προσφορά σε wup που όμως το πληρώνεις στην ομιλία. Αν θες ψάξ'το. Το wu είναι πολύ ακριβότερο από q. Στην q έχεις με 4.5€ 150'ολους+150'q/wind+150mb και στην ανανέωση έχεις 1gb και 1000' προς q; Και το έχει χρόνια τώρα..

    Δεν είπα είναι καλύτερη wind από cosmote είπα είναι συμφερότερη και ταυτόχρονα αρκετά καλή ώστε να είναι αποδεκτή. Τι μπορεί να με νοιάζει αν δεν έχω 54mbps αλλά έχω 19mbps όταν για ότι κάνω με το κινητό αυτό μου είναι αρκετό (σελίδες, fb, youtube). Οταν μου αρκεί το dsl του σπιτιού μου με 13mbps μου αρκει το 19mbps σε κινητό. Αυτό λέω!!

    Ελπίζω να κατάλαβες το σκεπτικό μου. Προφανώς είναι χρήστες που θέλουν ακόμα πιο γρήγορο με καλύτερη κάλυψη "παντού" (εκτός από το σπίτι μου :P) και το πληρώνουν σε cosmote.
    There is nothing like 127.0.0.1

  9. #39
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από keysmith Εμφάνιση μηνυμάτων
    δε νομίζω η cosmote να είναι φτηνότερη σε mb.. Εντάξει αυτή η προσφορά σε wup που όμως το πληρώνεις στην ομιλία. Αν θες ψάξ'το. Το wu είναι πολύ ακριβότερο από q. Στην q έχεις με 4.5€ 150'ολους+150'q/wind+150mb και στην ανανέωση έχεις 1gb και 1000' προς q; Και το έχει χρόνια τώρα..
    Νομίζω όμως οτι συγκρίνεις λάθος προγράμματα, τη Q την "ανταγωνίζεται" άμεσα το Frog (και όχι το WU που αναφέρεις), όπως και αντίστοιχα το F2G με το CU και το WU.

  10. #40
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από keysmith Εμφάνιση μηνυμάτων
    δε νομίζω η cosmote να είναι φτηνότερη σε mb.. Εντάξει αυτή η προσφορά σε wup που όμως το πληρώνεις στην ομιλία. Αν θες ψάξ'το. Το wu είναι πολύ ακριβότερο από q. Στην q έχεις με 4.5€ 150'ολους+150'q/wind+150mb και στην ανανέωση έχεις 1gb και 1000' προς q; Και το έχει χρόνια τώρα..

    Δεν είπα είναι καλύτερη wind από cosmote είπα είναι συμφερότερη και ταυτόχρονα αρκετά καλή ώστε να είναι αποδεκτή. Τι μπορεί να με νοιάζει αν δεν έχω 54mbps αλλά έχω 19mbps όταν για ότι κάνω με το κινητό αυτό μου είναι αρκετό (σελίδες, fb, youtube). Οταν μου αρκεί το dsl του σπιτιού μου με 13mbps μου αρκει το 19mbps σε κινητό. Αυτό λέω!!

    Ελπίζω να κατάλαβες το σκεπτικό μου. Προφανώς είναι χρήστες που θέλουν ακόμα πιο γρήγορο με καλύτερη κάλυψη "παντού" (εκτός από το σπίτι μου :P) και το πληρώνουν σε cosmote.
    Πρώτα λες πως έχει ακριβά mb, σου λέμε πως δεν ισχύει, λές δεν είπα οτι έχει ακριβά mb αλλά οτι είναι γενικά ακριβότερο στην ομιλία........
    Οκ καταλάβαμε

  11. #41
    Εγγραφή
    29-11-2007
    Μηνύματα
    933
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16.403/1.020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Router
    Tomson tg585 v8 8.2.7.8
    SNR / Attn
    6(dB) / 22,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω όμως οτι συγκρίνεις λάθος προγράμματα, τη Q την "ανταγωνίζεται" άμεσα το Frog (και όχι το WU που αναφέρεις), όπως και αντίστοιχα το F2G με το CU και το WU.
    παλιά αυτά. η frog το έχει παρατήσει το άθλημα. δεν την συναγωνίζεται εκτός αν θεωρείς τα 60' με 3€ ανταγωνιστικά με το 150' όλους +150' wind/q +150mb με 4.5€.. Συν το 1gb+1000' q που παίρνεις με ανανέωση 10€.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρώτα λες πως έχει ακριβά mb, σου λέμε πως δεν ισχύει, λές δεν είπα οτι έχει ακριβά mb αλλά οτι είναι γενικά ακριβότερο στην ομιλία........
    Οκ καταλάβαμε
    Και τα δύο είναι σωστά. Εχει ακριβότερα mb. Πόσο χρεώνει το gb πέραν του δώρου;Αν εκεί που το θέλεις πιάνει η wind αλήθεια πια είναι φτηνότερη να φας τα χρήματά σου μονο σε mb. Η q ή το wup? δλδ να αγοράσεις με τα χρήματά που έβαλες και πήρες το bonus και άλλα mb. Δεν σου λέω καθόλου ομιλία.

    Πάμε τώρα στην ομιλία. Και ναι το σύνολο κοιτάς. Η cosmote σας δουλεύει δίνοντας ένα πακέτο για mb ένα άλλο για ομιλία και κανένα και για τα δύο. Τι συζητάμε τώρα; Αλήθεια υποστηρίζεις ότι η cosmote σε ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ είναι φτηνότερη από την wind/q σε κοινά πακέτα για όλους τους πολίτες με mb και χρόνο ομιλίας? Για πες μου πως; Είδες τις τιμές που σας πουλάει το gb για μήνα;

    αυτό για το "Οκ καταλάβαμε "
    There is nothing like 127.0.0.1

  12. #42
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από keysmith Εμφάνιση μηνυμάτων


    Και τα δύο είναι σωστά. Εχει ακριβότερα mb. Πόσο χρεώνει το gb πέραν του δώρου;Αν εκεί που το θέλεις πιάνει η wind αλήθεια πια είναι φτηνότερη να φας τα χρήματά σου μονο σε mb. Η q ή το wup? δλδ να αγοράσεις με τα χρήματά που έβαλες και πήρες το bonus και άλλα mb. Δεν σου λέω καθόλου ομιλία.

    Αν εκεί που το θέλω το internet πιάνει μόνο η wind;
    Πραγματικά με αυτό το επιχείρημα δεν έχω τι να σου πω.........

  13. #43
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από keysmith Εμφάνιση μηνυμάτων
    παλιά αυτά. η frog το έχει παρατήσει το άθλημα. δεν την συναγωνίζεται εκτός αν θεωρείς τα 60' με 3€ ανταγωνιστικά με το 150' όλους +150' wind/q +150mb με 4.5€.. Συν το 1gb+1000' q που παίρνεις με ανανέωση 10€.
    Παλιά τα 5GB/8,5€/25μερες του frog;
    (με rollover μάλιστα δυνατότητα στο επόμενο πακέτο)

    Αφήνω εκτός τα δώρο mb με 10αρα ανανέωση.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stefanos1999 : 19-07-18 στις 20:21.

  14. #44
    Εγγραφή
    29-11-2007
    Μηνύματα
    933
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16.403/1.020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Router
    Tomson tg585 v8 8.2.7.8
    SNR / Attn
    6(dB) / 22,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν εκεί που το θέλω το internet πιάνει μόνο η wind;
    Πραγματικά με αυτό το επιχείρημα δεν έχω τι να σου πω.........
    το "μόνο" που το είδες; Αν πιάνει (σκέτο πιάνει χωρίς μόνο) η wind γράφω το οποίο είναι και πλεονασμός απλά το τονίζω. γιατί προφανώς αν δεν πιάνει εκεί που την θέλεις (πχ στο εξοχικό) όσο φτηνή και να είναι δεν σου κάνει.. Διάβασε πιο προσεκτικά νομίζω χάνεις "νοήματα".. για αυτό δεν καταλαβαίνεις τι (λογικό) λέω. Λέω είναι λογικό να προτιμάμε τον φτηνότερο αν βέβαια μας κάνει την δουλειά ("πιάνει"/κατεβάζει επαρκώς εκεί που θέλουμε).
    There is nothing like 127.0.0.1

  15. #45
    Εγγραφή
    22-01-2008
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    182
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15.553/1.023
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟΥ
    Router
    u know...
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 16(dB)
    Καλά κρασιά Wind... Εδώ και δύο χρόνια που χρησιμοποιώ κατά κόρον Wind σε roaming (από 3 UK), οι ταχύτητες σύνδεσης είναι μικρές, με εμφανέστατο throttling, και καλυτερα να μην αναφερθώ στην κάλυψη η οποία είναι επιεικώς ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ εν έτει 2018.

    Αντι να πληρώνετε μανατζαραίους να βγάζουν ανακοινώσεις τις πλάκας, κάντε καμμια επένδυση, γιατί έχετε μείνει 20 χρόνια πίσω...

Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-18, 13:13
  2. Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-02-18, 01:21
  3. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-10-17, 12:27
  4. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-09-17, 13:26
  5. Πρόβλημα σύνδεσης στο δίκτυο μου απο δίκτυο κινητής
    Από johniq στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-08-17, 19:50

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας