Σελ. 222 από 236 ΠρώτηΠρώτη ... 202212217220221222223224227232 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 3.316-3.330 από 3530
  1. #3316
    Εγγραφή
    11-09-2018
    Περιοχή
    Κάτω Πετράλωνα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    645
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109769/10998
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    Avm Fritz!Box 7530
    SNR / Attn
    30(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σίγουρα έχουν την δυνατότητα να περάσουν όποτε θέλουν περισσότερες οπτικές ίνες για κάποιον λόγο..

    π.χ να περάσουν οπτικές ίνες για συνεργασία με την ΔΕΗ όπου δεν υπάρχουν στύλοι της ΔΕΗ..
    Ρευματοδοτηση μεσω οπτικων ινων?? Πρωτη φορα το ακουω..

  2. #3317
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.764
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Λέω για τις συζητήσεις που κάνει η ΔΕΗ με την Nova τώρα για FTTH 1 Gbps με οπτικές ίνες !!
    https://www.adslgr.com/forum/threads...67#post7282067

    ΔΕΗ : Από το φθινόπωρο ταχύτητες 1Gbps σε πελάτες λιανικής

    Οι συζητήσεις μεταξύ της Nova και της ΔΕΗ είναι σε προχωρημένο στάδιο..


    https://techmaniacs.gr/dei-ftth/
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  3. #3318
    Εγγραφή
    11-09-2018
    Περιοχή
    Κάτω Πετράλωνα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    645
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109769/10998
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    Avm Fritz!Box 7530
    SNR / Attn
    30(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ααααα οκ τοτε γιατι πηγα να τρελαθω..

    - - - Updated - - -

    Ξαναμπαινει ως παροχος η ΔΕΗ?? Νομιζα τα ειχει παρατησει μετα την πωληση της Telas..

  4. #3319
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.764
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ξαναμπαίνει δυναμικά!

    Έχει γεμίσει τα δίκτυα που έχει με τις κολώνες της.. (μεγάλες & μικρές) με οπτικές ίνες!!
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  5. #3320
    Εγγραφή
    11-09-2018
    Περιοχή
    Κάτω Πετράλωνα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    645
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109769/10998
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    Avm Fritz!Box 7530
    SNR / Attn
    30(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Η Telas ηταν η πρωτη που ξεκινησε να προσφερει τιμες κατω απο 25 ευρω αν θυμαμαι σωστα.. Το ιδιο κανει τωρα η ΔΕΗ με τις χαμηλες τιμες οπως διαβασα στο αρθρο..

  6. #3321
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geogr13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξαναμπαινει ως παροχος η ΔΕΗ?? Νομιζα τα ειχει παρατησει μετα την πωληση της Telas..
    Μπαίνει ως πάροχος δικτύου και όχι υπηρεσιών όπως πριν με την Tellas. Με απλά λόγια δημιουργεί το φυσικό δίκτυο που θα το παρέχει στην χοντρική σε όποιον πάροχο θέλει να το χρησιμοποιήσει. Ήδη είναι σε επαφές με Nova/Wind.
    Και δεν το κάνει η ΔΕΗ αλλά θυγατρική της, με τον ίδιο τρόπο που ο ΔΕΔΔΗΕ παρέχει το δίκτυο για να πάρουμε υπηρεσίες ηλεκτρικής ενέργειας από τους αντίστοιχους παρόχους.

  7. #3322
    Εγγραφή
    11-09-2018
    Περιοχή
    Κάτω Πετράλωνα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    645
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109769/10998
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    Avm Fritz!Box 7530
    SNR / Attn
    30(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπαίνει ως πάροχος δικτύου και όχι υπηρεσιών όπως πριν με την Tellas. Με απλά λόγια δημιουργεί το φυσικό δίκτυο που θα το παρέχει στην χοντρική σε όποιον πάροχο θέλει να το χρησιμοποιήσει. Ήδη είναι σε επαφές με Nova/Wind.
    Και δεν το κάνει η ΔΕΗ αλλά θυγατρική της, με τον ίδιο τρόπο που ο ΔΕΔΔΗΕ παρέχει το δίκτυο για να πάρουμε υπηρεσίες ηλεκτρικής ενέργειας από τους αντίστοιχους παρόχους.
    Μαλιστα.. Ενδιαφερον εξελιξη..


    Εδω θα ηθελα να πω κατι πολυ σημαντικο.. Στο χωριο λογο του εναεριου δικτυου που ειναι βορρα στα καιρικα φαινομενα, μια φορα τον μηνα μην πω 2-3 εχουμε σοβαρες βλαβες και διακοπες ρευματος.. Αυτο πως θα μας το υπογραψει η ΔΕΗ οτι δεν θα το δουμε και στο δικτυο ιντερνετ?? Εγω προσωπικα σε μαγαζι και σπιτι (στο χωριο) θα παραμεινω στο 50αρι roural κι ας χρειαζομαι σαν τρελος μεγαλυτερη ταχυτητα στο μαγαζι.. Πως θα διασφαλισει η ΔΕΗ την αμεριστη, αδιακοπη και χωρις προβληματα λειτουργια του δικτυου της??

    Σας παραθετω ενα site της Λακωνιας.. Μπειτε και διαβαστε ποσες διακοπες ρευματος εχουμε.. Μιλαμε για 6ωρες και 8ωρες διακοπες που την βγαζεις καθαρη μονο αν εχεις γεννητρια και μαλιστα δυνατη.. Γιατι μου αρεσει να μιλαω με στοιχεια..

    https://www.apela.gr/category/194/dimosia-erga
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος geogr13 : 11-07-22 στις 05:22.

  8. #3323
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.976
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Το σύστημα των παρόχων μου έχει βγάλει διαθεσιμότητα για ftth εδώ και μερικές ημέρες.. Έβγαλα και το κουπόνι από το sfbb.. Και σήμερα εβαλα στο ασανσέρ χαρτιά, από αυτά τα διαφημιστικά που μας είχαν ρίξει εκπρόσωποι της wind (το είχα βάλει στις πίσω σελίδες), το ΦΕΚ και χαρτί εκδήλωσης ενδιαφέροντος να δω και ποιος άλλος θέλει... Τελος του μήνα θα κάνω την αίτηση μάλλον και θα πάω και στη διαχείριση να δω τι ψάρια θα πιασω σχετικά με το αν θα μου υπογράψουν εύκολα η οχι... Ευχηθειτε μου καλή τύχη....
    Μέσα στους επόμενους μήνες θα δούμε τι θα γίνει....
    Αν στραβωσει πάντως δεν θα βάλω και τη γάτα μου να κλαίει.. Θα χτυπήσω πάλι (είχα κ πιο παλιά) ένα ξεσβουρισμενο booster και έχει ο Θεός...
    Αυτά από εμένα....
    Στο εξοχικό χτύπησα vdsl 50 άρα από ΟΤΕ και ησύχασα προς το παρόν σε ότι αφορά το ftth για εκεί... Ήταν λίγο αλμυρό σαν τιμή, αλλά τι να κάνουμε... Σκάσαμε τόσα χρόνια με το adsl...
    Σειρά έχει το εδώ τώρα....
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  9. #3324
    Εγγραφή
    11-09-2018
    Περιοχή
    Κάτω Πετράλωνα
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    645
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109769/10998
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    Avm Fritz!Box 7530
    SNR / Attn
    30(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το σύστημα των παρόχων μου έχει βγάλει διαθεσιμότητα για ftth εδώ και μερικές ημέρες.. Έβγαλα και το κουπόνι από το sfbb.. Και σήμερα εβαλα στο ασανσέρ χαρτιά, από αυτά τα διαφημιστικά που μας είχαν ρίξει εκπρόσωποι της wind (το είχα βάλει στις πίσω σελίδες), το ΦΕΚ και χαρτί εκδήλωσης ενδιαφέροντος να δω και ποιος άλλος θέλει... Τελος του μήνα θα κάνω την αίτηση μάλλον και θα πάω και στη διαχείριση να δω τι ψάρια θα πιασω σχετικά με το αν θα μου υπογράψουν εύκολα η οχι... Ευχηθειτε μου καλή τύχη....
    Μέσα στους επόμενους μήνες θα δούμε τι θα γίνει....
    Αν στραβωσει πάντως δεν θα βάλω και τη γάτα μου να κλαίει.. Θα χτυπήσω πάλι (είχα κ πιο παλιά) ένα ξεσβουρισμενο booster και έχει ο Θεός...
    Αυτά από εμένα....
    Στο εξοχικό χτύπησα vdsl 50 άρα από ΟΤΕ και ησύχασα προς το παρόν σε ότι αφορά το ftth για εκεί... Ήταν λίγο αλμυρό σαν τιμή, αλλά τι να κάνουμε... Σκάσαμε τόσα χρόνια με το adsl...
    Σειρά έχει το εδώ τώρα....
    Καλη τυχη φιλε!!!!

  10. #3325
    Εγγραφή
    01-02-2006
    Περιοχή
    Α. Πετράλωνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    119
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Wind
    Router
    H288A
    Εγω πάντως Κυδαντιδών από αρχες Μάϊου περιμένω εργολάβο για τη κάθετη.. (σε wind η αίτηση) και μίλησα και με τα παιδία που αφήνουν τα γνωστά χαρτάκια (ειναι εξωτερικοι συνεργάτες απο Ώθηση) ..Τηλεφωνο καθε εβδομαδα αλλα τπτ .. το μονο μου πετυχα ειναι να μου δίνουν απεριοριστα data στο κινητο..
    Case: ABKONCORE Cronos 350M, Motherboard: GIGABYTE B450 I AORUS PRO WIFI-Mini-ITX, CPU: AMD Ryzen 5 2600X, GPU: Sapphire RX 5700 XT Pulse, PSU: Corsair RM650X, SSD: Kingston A400 480GB, HDD: WWDC WD6400AAKS - 640GB,RAM: G.Skill RipjawsV 16GB DDR4-3200MHz, Cooler: LC-Power Cosmo Cool LC-CC-120-RGB, Monitor: LG 29WK500 - 2560x1080 @ 75hZOS: Microsoft Windows 10 Professional (x64)

  11. #3326
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.976
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Τέτοια να ακούμε... Αν πάει έτσι τότε σε κανα χρόνο θα συνδεθούμε.. Μπλέξαμε με το ftth... Τι δεν μας έβαζαν το fttc που ήταν αρχικά; Τυχεροί δλδ...

    Κάτι έλεγαν πάντως σε άλλο νήμα αν θυμάμαι καλά ότι λόγω της αυξημένης ζήτησης κλπ κλπ ότι έχουν έλλειψη υλικών και ότι πάνε με σειρά προτεραιότητας..

    Ο διαχειριστής σας θα υπογράψει; Πως το βλέπεις; Η θα το αφήσεις να περάσουν οι 30 ημέρες ώστε να προχωρήσει το όλο μόνο του; Αν και νομίζω ότι χωρίς υπογραφή δεν μπαίνει ο πάροχος να δουλέψει..

    Για να λες πάντως αρχές Μάϊου λογικά είσαι πιο πάνω από το καλλίγευστο.. Εκεί μάλλον είχαν δώσει διαθεσιμότητα από πριν.. Πιο κάτω και μέχρι τη θεσσαλονίκης η και επακρέων έδωσαν τώρα.. 1 μήνα μετά τα έργα δλδ.. Γρήγοροι σε αυτό το κομμάτι.. Αλλά γενικά αν αργεί έτσι.... Ζήσε μάη μου που λένε..

    Ρώτησα και ένα φίλο που δουλεύει σε κατάστημα της πράσινης και μου είπε ότι ένας να θέλει ότι μπαίνει το ftth.. Του είπα ότι οι πάροχοι θέλουν υπογραφή αλλά δεν τον είδα να στέκεται και πολύ εκεί σε αυτό το σημείο..
    Άντε να δω πως θα τους πείσω να υπογράψει κάποιος.. Έχουμε επιτροπή διαχείρισης 4 ατόμων..
    Ακούω ιδέες...
    Μέσα σε μια ημέρα πάντως ουδείς άλλος είδα να υπογράψει στο χαρτί εκδήλωσης ενδιαφέροντος που έβαλα σχετικά με το ποιος άλλος θέλει.. Βιάζομαι ε;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 12-07-22 στις 14:19.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  12. #3327
    Εγγραφή
    01-02-2006
    Περιοχή
    Α. Πετράλωνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    119
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Wind
    Router
    H288A
    Έγω ειμαι στο Κλουβι.. Το τρέχω μονος μου καθώς και ο μονος ιδιοκτήτης . Όταν εκανα την αιτηση έβαλα μια μεγάλη ανακοίνωση οτι θα γινουν έργα για οπτική στους κοινόχρηστους χώρος και οτι δεν υπάρχει καμιά οικονομική επιβάρυνση ισα ισα ότι θα αναβαθμιστεί η πολυκατοικία. Κανένας δεν με έχει ενοχλήσει.. Και όταν ήρθαν για την μελέτη υπέγραψα εγώ καθως δεν υπάρχει διαχειριστής .... (εμένα μου είπαν οτι οι εργολάβοι της πράσινης γενικά σκαλώνουν στα του διαχωριστή )
    Εγω σκεφτομαι να μιλησω και με Νοva μήπως τους τρεξουν.. δεν ξερω .. Πηγα στη WIND επειδη το τρέχει αυτη για καλύτερα..
    To status.. (το 14/6 Επιθεωρηση ειναι παπατζια δικια τους 9/5 ήρθαν έχω και SMS δικό τους)
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  image_2022-07-12_151013932.png 
Εμφανίσεις:  6 
Μέγεθος:  59,9 KB 
ID: 239388
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος argi73 : 12-07-22 στις 15:11.
    Case: ABKONCORE Cronos 350M, Motherboard: GIGABYTE B450 I AORUS PRO WIFI-Mini-ITX, CPU: AMD Ryzen 5 2600X, GPU: Sapphire RX 5700 XT Pulse, PSU: Corsair RM650X, SSD: Kingston A400 480GB, HDD: WWDC WD6400AAKS - 640GB,RAM: G.Skill RipjawsV 16GB DDR4-3200MHz, Cooler: LC-Power Cosmo Cool LC-CC-120-RGB, Monitor: LG 29WK500 - 2560x1080 @ 75hZOS: Microsoft Windows 10 Professional (x64)

  13. #3328
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Δεν έχει σημασία ποιος στο μιλητό το τρέχει καλύτερα. Διότι το τρέχει αποκλειστικά ο πάροχος που του ανήκει το δίκτυο και μόνον αυτός.
    Ο πάροχος με τον οποίο έχουμε την σύνδεση, τρέχει τον τελευταίο κρίκο της αλυσίδας και όχι όλη την αλυσίδα, για να πεις ότι διαλέγει τον γρηγορότερο.

  14. #3329
    Εγγραφή
    16-03-2007
    Μηνύματα
    42
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HUAWEI ΗΑ35
    Να ρωτήσω κάτι για την διαδικασία η να μου υποδείξετε κάποιο θέμα αν έχει ήδη συζητηθεί το παραπάνω με την εγκατάσταση οπτικής σε πολυκατοικίες. Διαβάζω πιο πάνω ότι πρέπει να υπογράψει ο διαχειριστής πρώτα, αφού συγκαλέσει γενική συνέλευση και συμφωνήσουν όλοι είτε για ένα διαμέρισμα είτε για όλα ??

    Εάν κάποιοι δεν συμφωνούν η δεν ενδιαφέρονται αυτό είναι καταδικαστικό για αυτούς που θέλουν δεδομένου ότι μπορεί να μην έχουν την πλειοψηφία η ο πάροχος μπορεί να προχωρήσει από μόνος του μετά από ένα μήνα μέσα σε μια πολυκατοικία παρά τις αντιδράσεις ???

    Αυτό θα γίνει καποια στιγμή με νόμο υποχρεωτικό έτσι ώστε να μην χρειάζεται η συμφωνία τον άλλον??

    Η εσωτερική εγκατάσταση μπορεί να γίνει ΚΑΤ υπόδειξη δίκη σου όταν έρθει συνεργείο του παρόχου η τα περνάνε από όπου τους βολεύει ??

    Και ένα τελευταίο και ζήτω συγνώμη να βγαίνω εκτός θέματος αλλά πριν λίγο καιρό η cosmote στον Βυρωνα σε πολυκατοικία συναδέλφου έβαλε δωρεάν εγκατάσταση σε όλη την πολυκατοικία χωρίς να χρεωθεί κανένας τίποτα αυτό γίνεται και σήμερα είτε από cosmote είτε από άλλους παρόχους??

  15. #3330
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cmoustakas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ρωτήσω κάτι για την διαδικασία η να μου υποδείξετε κάποιο θέμα αν έχει ήδη συζητηθεί το παραπάνω με την εγκατάσταση οπτικής σε πολυκατοικίες. Διαβάζω πιο πάνω ότι πρέπει να υπογράψει ο διαχειριστής πρώτα, αφού συγκαλέσει γενική συνέλευση και συμφωνήσουν όλοι είτε για ένα διαμέρισμα είτε για όλα ??

    Εάν κάποιοι δεν συμφωνούν η δεν ενδιαφέρονται αυτό είναι καταδικαστικό για αυτούς που θέλουν δεδομένου ότι μπορεί να μην έχουν την πλειοψηφία η ο πάροχος μπορεί να προχωρήσει από μόνος του μετά από ένα μήνα μέσα σε μια πολυκατοικία παρά τις αντιδράσεις ???

    Αυτό θα γίνει καποια στιγμή με νόμο υποχρεωτικό έτσι ώστε να μην χρειάζεται η συμφωνία τον άλλον??

    Η εσωτερική εγκατάσταση μπορεί να γίνει ΚΑΤ υπόδειξη δίκη σου όταν έρθει συνεργείο του παρόχου η τα περνάνε από όπου τους βολεύει ??

    Και ένα τελευταίο και ζήτω συγνώμη να βγαίνω εκτός θέματος αλλά πριν λίγο καιρό η cosmote στον Βυρωνα σε πολυκατοικία συναδέλφου έβαλε δωρεάν εγκατάσταση σε όλη την πολυκατοικία χωρίς να χρεωθεί κανένας τίποτα αυτό γίνεται και σήμερα είτε από cosmote είτε από άλλους παρόχους??
    Δε χρειάζεται καμία γενική συνέλευση.
    Πιάνεις τον διαχειριστή και του λες ότι θέλεις να βάλεις οπτική (αν είσαι ιδιοκτήτης ακόμα καλύτερα, αν είσαι ενοικιαστής, φρόντισε να πάρεις το ΟΚ από τον ιδιοκτήτη πρώτα).
    Αν ο διαχειριστής πει ΟΚ και βάλει τζίφρα, δίνεις το χαρτί πίσω και μετά από κάποιο διάστημα ξεκινάνε οι εργασίες...
    Αν ο διαχειριστής πει ΟΧΙ, τότε πρέπει να γίνει συνέλευση και από αυτήν θα πρέπει το 100% όσων θα είναι να πουν ΟΧΙ. Από τη στιγμή που θα είσαι κι εσύ εκεί και πεις ΝΑΙ, ο νόμος σε καλύπτει και τέλος...
    Αν δεν γίνει συνέλευση και περάσουν 30 μέρες από την ημέρα που πήρες το χαρτί και ο διαχειριστής δεν έχει χαρτί συνέλευσηςς που να λέει 100% ΟΧΙ στην εγκατάσταση, η διαδικασία ξεκινάει κανονικά!

    Αυτό με τις πλειοψηφίες και τα λοιπά είναι φαντασία μου πλανεύτρα και δεν έχουν καμία υπόσταση...

    Η εξωτερική εγκατάσταση γίνεται όπως πει ο μηχανικός και η εσωτερική κατά βάση γίνεται όπως θα πει το συνεργείο/τεχνικός που θα σε συνδέσει... ίσως να μπορείς να πεις τη γνώμη σου και αν βολεύει να γίνει έτσι.

    Οι εγκαταστάσεις στις πολυκατοικίες γίνονται απ' όλους τους παρόχους δωρεάν αν και έχει ακουστεί όχι θα αλλάξει ίσως κάποια στιγμή στο μέλλον...
    01/06/2022 | Ενεργοποίηση δικτύου και διαθεσιμότητα
    02/06/2022 | Αίτηση προς Wind
    06/07/2022 | Καταχώρηση αίτησης
    20/07/2022 | Επιθεώρηση πολυκατοικίας
    28/07/2022 | Εργασίες κάθετης εγκατάστασης
    22/08/2002 | Εργασίες κόλλησης ινών
    23/09/2022 | Ολοκλήρωση κάθετης
    04/10/2022 | Παραλαβή εξοπλισμού
    04/10/2022 | Ολοκλήρωση οριζόντιας εγκατάστασης
    10/10/2022 | Ενεργοποίηση γραμμής



Σελ. 222 από 236 ΠρώτηΠρώτη ... 202212217220221222223224227232 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 3514
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-04-24, 21:50
  2. Vdsl Ταύρος
    Από kokostas2001 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 92
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-05-19, 22:08
  3. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-06-18, 16:50
  4. VDSL A/K Αθηνάς - Vodafone
    Από Iris07 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-03-18, 21:25
  5. VDSL 30Mbps - A/K AΡΗΣ
    Από No-Name στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-18, 21:56

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας