Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 33
  1. #1
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Για να ακούσω τι εμπειρίες έχουμε... Πριν ένα 3μηνο και κάτι σήκωσα κάτι βαρύ απότομα... Και με τράβηξε η μέση... Αφού έκανα κάνα 2 ενέσεις Τότε... σηκώθηκα και πάλι... Έχω θέμα με το ισχιο από τότε... ξεκινούσε απ την μέση... Και έφτανε μέχρι το πόδι κάτω... Ένα 10 ενέσεις... χαπακοθικα και άλλες τόσες μέρες... Αλλά ο πονος παραμένει χαμηλά στο πόδι... οι ακτίνες δεν έδειξαν κάτι... ξεκούραση μου λέει ο γιατρός... Πρέπει να δουλέψω του λέω εγώ... πήρα μια αλοιφή sportgel η οποία με ανακουφίζει αρκετά.
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  2. #2
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puntomania Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να ακούσω τι εμπειρίες έχουμε... Πριν ένα 3μηνο και κάτι σήκωσα κάτι βαρύ απότομα... Και με τράβηξε η μέση... Αφού έκανα κάνα 2 ενέσεις Τότε... σηκώθηκα και πάλι... Έχω θέμα με το ισχιο από τότε... ξεκινούσε απ την μέση... Και έφτανε μέχρι το πόδι κάτω... Ένα 10 ενέσεις... χαπακοθικα και άλλες τόσες μέρες... Αλλά ο πονος παραμένει χαμηλά στο πόδι... οι ακτίνες δεν έδειξαν κάτι... ξεκούραση μου λέει ο γιατρός... Πρέπει να δουλέψω του λέω εγώ... πήρα μια αλοιφή sportgel η οποία με ανακουφίζει αρκετά.
    Δεν σου εχω καλα νεα δυστηχως. Η δικη μου εμπειρια, περα απο το οτι στις ηλικιες 35 με 40 οσους ξερω καποια στιγμη, απο διαφορες "απροσεξιες" οπως το θετεις αν και κυριως απο υπερτιμηση των αντοχων τους και ειδικα εαν ειναι κι αγυμναστοι, βγαζουν ολοι προβλημα στη μεση, ειναι πως το προβλημα ειναι απο αυτα που παραμενουν και θα πρεπει να μαθεις να ζεις με αυτο απο εδω και περα.

    Η αμεση αντιμετωπιση, και παλι εμπειρικα αλλα και μετα απο παραινεσεις φυσιοθεραπευτων, ειναι οπωσδηποτε η ξεκουραση, εστω και με αποχη απο σηκωμα βαρους για οσο καιρο καταλαβαινεις οτι εχεις εντονο προβλημα, η αλλαγη στρωματος με καποιο σκληρο και ακαμπτο ή ακομα καλυτερα ο αναγκαστικος υπνος για το πρωτο διαστημα ειτε σε σκετες σανιδες ειτε ακομα και στο πατωμα. Περιπτωση με περιπτωση φυσικα διαφερει αλλα συνηθως το προβλημα δεν ειναι απλα μυικο αλλα η μπαλα παιρνει και κανα σπονδυλο που "δαγκωνει" και νευρα.

    Εγω την πατησα πριν 20 χρονια οταν, κουρασμενος ηδη, πηγα να σηκωσω και να μετακινησω, με τη μεση και οχι με ταχερια σε συνδυασμο και με τα ποδια που ειναι το σωστο, μια μεγαλη πηλινη γλαστρα με χωμα μεσα, και ηταν σαν να ηρθε καποιος απο πισω και να μου εδωσε μια γερη κλωτσια ακριβως στη μεση. Απο τοτε κατα καιρους, το προβλημα επανερχεται, οταν το ξεχνω και ξανακουραζω το σημειο, επιδεινωνεται με τον καιρο εαν παρω και κιλα και δυστηχως ουτε οι αλοιφες ουτε η απλη ξεκουραση βοηθα. Τα μασαζ ειναι μια καλη λυση για ανακουφιση και οπωσδηποτε ενα πολυ καλο στρωμα για τον υπνο.

  3. #3
    Εγγραφή
    11-10-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    328
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    κατα μεγαλο ποσοστο ειναι ειναι φυσιολογικη φθορα
    Οι ακτινες που εκανες δεν δειχνουν (ποτε) τιποτα.Χρειαζεται να γινει μαγνητικη.Η οποια και αυτη αν και θα πει πολλα για τον γιατρο το 90% ειναι ηδη γνωστα οποτε δεν συντρεχει και απαραιτητα λογος.
    Πρεπει να κανεις φυσιοθεραπειες και να ξεκινησεις ασκησεις ενδυναμωσης.

  4. #4
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Ασκήσεις που θα σου υποδείξει ο φυσιοθεραπευτής/ ορθοπεδικός....Μέχρι να δυναμώσει ο κορμός σου να αγοράσεις και μια ζώνη-κορσέ.
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  5. #5
    Εγγραφή
    21-11-2012
    Μηνύματα
    426
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16912
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΓΚΑΔΙ
    Αυτό που περιγράφεις ειναι ισχυαλγία,χρειάζεται ξεκούραση.Πρεπει να βρεις από που προέρχεται,μάλλον έχεις δισκοκοίλη,το θεμα είναι πόσο μεγάλη είναι κ πόσο πιέζει το νεύρο,αυτό δε φαίνεται στην ακτινογραφία,θέλει μαγνητική.Προς Θεού μην κάνεις φυσιοθεραπείες όσο πονάς,περίμενε να υποχωρήσει ο πόνος γιατί υπάρχει κίνδυνος υποτροπής κ επιδείνωσης.
    Παράθεση Παράθεση Posted from Android app

  6. #6
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    με λίγα λόγια.... σαραβαλιάζουμε... να πω όμως 39 χρόνια... αν και κοντά στα 2 μέτρα ύψος... ποτέ δεν είχα θέμα... τώρα μια και καλή ήρθε.
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  7. #7
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Αν δεν είναι μηχανικό το πρόβλημα, αλλά μυϊκό, μπορεί να διορθωθεί εύκολα...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος hemlock : 20-07-18 στις 10:45.
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  8. #8
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    μέχρι τέλη Σεπτέμβρη δεν μπορώ να πάω να κοιταχτώ παραπέρα... ναι ίσως κάνω μια μαγνητική τότε... να δούμε τι παίζει ακριβώς... και πως θα προχωρήσουμε... μέχρι τότε.. το παλεύουμε!!!

    απ την μια λέω ότι είναι μόνο μυϊκό... απ την άλλη έχω την αίσθηση ότι όλο το θέμα είναι ένα κρακ υπόθεση!!!
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  9. #9
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Η μαγνητική είναι η εξέταση που θα σου δείξει αν έχεις μυϊκό θέμα.
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  10. #10
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Πριν από 10 χρόνια έκανα γνωριμία με τον οσφυαλγία, το γνωστό λουμπάγκο κι έκτοτε γίναμε κολλητοί. Περιοδικά 1-2 φορές τον χρόνο μ' έπιανε πόνος στη μέση, κυρίως (αλλά όχι πάντα) με απρόσεκτο σήκωμα βάρους. Το καταπολεμούσα με εντριβές, έμπλαστρα κλπ και μόνο όταν ο πόνος ήταν αφόρητος έκανα ενέσεις.

    Πέρυσι το καλοκαίρι σε αγροτικές εργασίες στο χωριό παρουσιάσθηκε απλή ενόχληση στη μέση που σε 1-2 μέρες προχώρησε για πρώτη σε ισχιαλγία στο αριστερό πόδι (ισχίο, μηρός, γάμπα). Σεπτέμβρη επίσκεψη σε νευροχειρούργο και η μαγνητική έδειξε πρόβλημα αλλοιώσεων μεταξύ Ο3-Ο4 σπονδύλων και μια κήλη του μεσοσπονδυλίου δίσκου πίεζε το ισχιακό νεύρο. Μου συνέστησε περπάτημα ή κολύμπι και επανεξέταση αν μετά από 3μηνο συνεχίζουν τα συμπτώματα. Χαρακτηριστικά μου είπε ότι πλέον θα μάθω να ζω με αυτό και μόνο σε οξείες περιπτώσεις υπάρχει χειρουργική επέμβαση που ωστόσο καλό είναι να αποφεύγεται όσο το δυνατόν.

    Οκτώβρη-Νοέμβρη-Δεκέμβρη την έβγαλα μέρα-παραμέρα στο ανοικτό κολυμβητήριο στο Γουδί, αλλά μετά το διέκοψα λόγω του χειμώνα (βροχή-κρύο) και ήδη από νωρίς είχαν εξαφανισθεί τα συμπτώματα (όχι ότι βοήθησε σε αυτό το κολύμπι).
    Πριν από 1 μήνα, να 'σου πάλι ο φίλος μου. Αυτή την φορά στην δεξιά πλευρά. Καβάλα στην μηχανή εν στάση, γλίστρησε το δεξί πόδι και προσπάθησα να την συγκρατήσω για 2-3 δευτερόλεπτα κι εν τέλη την άφησα και τράβηξα το πόδι πηδώντας από πάνω.
    Στην αρχή προσπάθησα με εντριβές κλπ, έχοντας την προηγούμενη εμπειρία, αλλά μετά από 3 βδομάδες προκοπή δεν είδα. Ειδικά το πρωί όλος ο μηρός ψηλά ήταν "κλειδωμένος" και χρειαζόταν προσπάθεια για κινήσεις. Περνούσε αρκετά αργότερα αλλά και πάλι είχα δυσχέρεια στη βάδιση. Η νέα συγκριτική μαγνητική δεν έδειξε κάτι διαφορετικό, οπότε αποφασίσθηκε λόγω του καλοκαιριού το κολύμπι και αυτή την φορά φυσιοθεραπεία 10 συνεδριών. Επανεξέταση τον Σεπτέμβρη και προσοχή στις αγροτικές εργασίες στο χωριό.

    Μετά την 7η-8η συνεδρία, ο φυσιοθεραπευτής παρατήρησε στις ασκήσεις ότι τα συμπτώματα μπορεί αυτή την φορά να μην προέρχονται μόνο από την μέση αλλά να υπάρχει ταυτόχρονα κάποιο θέμα στο ισχίο. Είτε στα μαλακά μόρια (χόνδρους, τένοντες, μυς κλπ) είτε στα οστά (π.χ. οστεοπόρωση, αρθρίτιδα κλπ). Έτσι αφήσαμε τις άλλες 2 συνεδρίες και να αποταθώ σε ορθοπεδικό.
    Χθες το απόγευμα είχαμε ραντεβού και μετά τον αρχικό έλεγχο κινήσεων είπε ότι όντως υπάρχει θέμα στο ισχίο και χρειάζεται ακτινογραφία και μαγνητική για να δούμε το αίτιο. Σήμερα πουρνό-πουρνό τις έκανα αλλά θα βγουν την άλλη βδομάδα. Μου ανέφεραν ότι φαίνεται κάτι εκ πρώτης όψεως, αλλά δεν επεκτάθηκαν καθώς πρέπει να γίνει πλήρης διάγνωση και αναλυτική περιγραφή των ευρημάτων.

    Γενικά η καθιστική ζωή, παχυσαρκία (κυρίως στην μέση) κλπ, εξασθενούν τους μυς (κοιλιακοί, ραχιαίοι, γλουτιαίοι) και δεν συγκρατούνται καλά οι σπόνδυλοι και τα ισχία, που τραβούν το μεγαλύτερο φορτίο ενός ανθρώπου. Αν υπολογίσεις και τις αλλοιώσεις λόγω της ηλικίας, είναι εύκολο σε μια απότομη κίνηση και ειδικά με βάρος να έχουμε θέματα οσφυαλγίας-ισχιαλγίας.

  11. #11
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    ..καλά πάμε βλέπω...
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  12. #12
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Σήμερα ξεκίνησα μια θεραπεία με ένα μηχάνημα... βιο-συντονισμός... είναι 2 χάλκινες πλάκες μια μπαίνει στην μέση μια στην κοιλιά... συνδέονται με 2 καλώδια στο μηχάνημα... και ένα ματσούκι ακόμα που γράφει ότι είναι η κεραία και αυτό στην κοιλιά πιο πάνω απ την πλάκα... 40 λεπτά περίπου κρατάει... μου δίνει την αίσθηση ότι ο πόνος απ το καλάμι που ήταν... κατέβηκε λίγο πιο χαμηλά... αύριο θα πάω πάλι...
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  13. #13
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Την πρώτη μέρα στην φυσιοθεραπεία μου έβαλε ένα μηχάνημα με 3 βεντούζες ψηλά στον γοφό πίσω στη μέση και άλλες 3 δεξιά στο πόδι πάνω-κάτω στο ύψος του γόνατου.
    Από τις βεντούζες περνούσε ρεύμα και η αίσθηση ήταν ότι σε κάρφωναν ελαφρά χιλιάδες καρφίτσες. Μετά από 15 λεπτά κάτι μαγικό είχε γίνει και μου πέρασε ο πόνος. Τέτοια ανακούφιση δεν την περίμενα και λέω στον θεραπευτή να μου δανείσει το μηχάνημα λίγες μέρες στο σπίτι. Απάντησε χαμογελώντας ότι είναι παροδικό και απλά διεγείροντας το ισχιακό νεύρο μας ανακουφίζει, κάτι σαν τις μαλάξεις.

  14. #14
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την πρώτη μέρα στην φυσιοθεραπεία μου έβαλε ένα μηχάνημα με 3 βεντούζες ψηλά στον γοφό πίσω στη μέση και άλλες 3 δεξιά στο πόδι πάνω-κάτω στο ύψος του γόνατου.
    Από τις βεντούζες περνούσε ρεύμα και η αίσθηση ήταν ότι σε κάρφωναν ελαφρά χιλιάδες καρφίτσες. Μετά από 15 λεπτά κάτι μαγικό είχε γίνει και μου πέρασε ο πόνος. Τέτοια ανακούφιση δεν την περίμενα και λέω στον θεραπευτή να μου δανείσει το μηχάνημα λίγες μέρες στο σπίτι. Απάντησε χαμογελώντας ότι είναι παροδικό και απλά διεγείροντας το ισχιακό νεύρο μας ανακουφίζει, κάτι σαν τις μαλάξεις.
    οχι εγώ δεν κατάλαβα τίποτα σήμερα.... αυριο μου λεει οτι ισως να καταλάβω κάτι.

    ναι όταν έχεις πόνο για πολλές μέρες... οτιδήποτε σε ανακουφίζει είναι ευπρόσδεκτο.


    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20180721_183401.jpg 
Εμφανίσεις:  9 
Μέγεθος:  1,22 MB 
ID: 195687
    RB3011 & RB LHGG & ZTE MC8020 | ucm6202 | fritzbox 7390 | HP microserver gen8 | Raspberry pi 2 tvserver | ....και αρκετά ακόμη...

  15. #15
    Εγγραφή
    30-08-2008
    Περιοχή
    Δραμα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    700
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9.662/1.021
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    Χλαπατσα H300
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puntomania Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να ακούσω τι εμπειρίες έχουμε... Πριν ένα 3μηνο και κάτι σήκωσα κάτι βαρύ απότομα... Και με τράβηξε η μέση... Αφού έκανα κάνα 2 ενέσεις Τότε... σηκώθηκα και πάλι... Έχω θέμα με το ισχιο από τότε... ξεκινούσε απ την μέση... Και έφτανε μέχρι το πόδι κάτω... Ένα 10 ενέσεις... χαπακοθικα και άλλες τόσες μέρες... Αλλά ο πονος παραμένει χαμηλά στο πόδι... οι ακτίνες δεν έδειξαν κάτι... ξεκούραση μου λέει ο γιατρός... Πρέπει να δουλέψω του λέω εγώ... πήρα μια αλοιφή sportgel η οποία με ανακουφίζει αρκετά.
    25 χρονια εχω παρομοιο προβλημα.
    Εγω την πατησα σηκωνοντας ελαφρυ δεμα(σφουγγαρια μπανιου,τεραστιο δεμα διχως βαρος). Προετοιμαστηκα για να σηκωσω κατι βαρυ και εμεινα σκυμμενος,δεν μπορουσα να σηκωθω.
    Μερικες φορες με πιανει εαν κοιμηθω στο αριστερο πλευρο. Καποιες αλλες με την αλλαγη του καιρου. Εβλεπα τρομερη διαφορα,οταν δουλευα ως οδηγος, με το που αλλαζα περιοχη,με επιανε αναλογα με την υγρασια που ειχε.
    Μαθαινεις να ζεις με αυτο.

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Φωτια στη μεση ανατολή - κίνδυνος γενικότερης ανάφλεξης;
    Από 8anos στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 4946
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-04-24, 21:42
  2. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-18, 21:20
  3. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-01-18, 13:17
  4. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-10-17, 01:05
  5. VDSL από KV στη Λάρισα
    Από darkmoon στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-09-17, 17:34

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας