Σελ. 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 71
  1. #46
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.721
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rookie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν όλα λειτουργούν ΣΩΣΤΑ με την συγκεκριμένη εφαρμογή ισχύουν αυτα που λές.

    Οταν όμως κάπου "μπάζει" το σύστημα, όπως συνέβη προχθες σε εμένα που θέλησα να βαλω 10 ευρώ μεσω PayPal στο καρτοκινητο μου, τότε χάνεις και τα λεφτά σου και την εμπιστοσυνη σου στο ποσο αξιόπιστη ειναι η εφαρμογη για να κραταει αποθηκευμενο το λογαριασμο σου στο PayPal και την χρεωση στη δικη μου κάρτα να την "στελνει" ανανεωση σε αλλο κινητο το οποιο μαλιστα αρνουνται να μου πουν πιο ειναι αλλα μου στελνουν γραπτο μηνυμα που λεει τα εξης "Κατοπιν ελεγχου η συναλλαγη που μας αναφερατε βαση του κωδικου ID xxxxxxxxxx εχει ολοκληρωθει επιτυχως και το ποσο εχει αποδωθει σε αλλο αριθμο"

    Και τους ρωτάς: ρε παληκαρια σε ποιο κινητο πηγαν τα δικα μου χρηματα και σου απαντανε δεν μπορουμε να σας πουμε ειναι προσωπικα δεδομενα. Τα δικα μου οικονομικα στοιχεια δηλαδη τι ειναι?
    Na με συμπαθας
    Σε 40 μέρη γράφει τον αριθμό κινητού κι εσύ έκανες λάθος ?

    Anyway
    Μπες στον λογαριασμό σου στο paypal αναφέρεται ο αριθμός κινητού που έγινε ανανέωση (τουλάχιστον για wind)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitri_ns : 30-07-18 στις 19:02.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  2. #47
    Εγγραφή
    14-04-2007
    Περιοχή
    Ζωγράφος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    65
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Technicolor TG788vn v2
    SNR / Attn
    12(dB) / 2,7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aiolos.01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θέλουν όλοι να ασχολούνται με καρτοκινητά, ανανεώσεις, μονάδες κλπ. Οπότε αυτή η ευκολία χρεώνεται.
    Θέλεις να μου δίνεις τα μισά από το πάγιο της Cosmote; και θα σου κάνω εγώ ανανεώσεις, θα σου στέλνω και μήνυμα στο 80% της χρήσης σου.

  3. #48
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chris2k4 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θέλεις να μου δίνεις τα μισά από το πάγιο της Cosmote; και θα σου κάνω εγώ ανανεώσεις, θα σου στέλνω και μήνυμα στο 80% της χρήσης σου.

  4. #49
    Εγγραφή
    25-10-2012
    Μηνύματα
    906
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΨΥΧΙΚΟ
    Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι οι παροχές, όσοι δεν έχουν ''προνομιακά'', φοιτητικά κλπ έχουν ελάχιστες παροχές στη καρτοκινητή. Προσωπικά μιλώντας πέραν από τη ευκολία της πάγιας εντολής και δεν ξαναασχολείσαι ποτέ, χρειάζομαι αρκετά data, ~3Gb τον μήνα, που δεν μπορώ να τα έχω στη καρτοκινητή. Συν φυσικά τις ευκολίες όπως το roaming χωρίς τους περιορισμούς των πακέτων στη καρτοκινητή κλπ.

    Θα μπορούσαν και οι ονομαστικές κοστολογίσεις να έρθουν πιο κοντά σε αυτές που πραγματικά δίνονται. Υπάρχουν συνδρομητές 2 -και παραπάνω- ταχυτήτων, εάν, επί παραδείγματι, έπαιρνε κανείς επιδότηση συσκευής, το μέχρι πρότινος XL κόστιζε περίπου 70 ευρώ τον μήνα.

    Φυσικά δικαίωμα του καθενός να κάνει τις επιλογές του.

  5. #50
    Εγγραφή
    16-09-2008
    Μηνύματα
    212
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199999/9999
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    ASUS DSL-AC68VG
    SNR / Attn
    12(dB) / 1.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    εμενα παντος το καινουργιο L με 48 ευρω μου το δωσανε, κι εχω και 1120 ευρω επιδοτηση στη μπανκα που σε καποια φαση θα τα χρησιμοποιησω

    αν μπορω να εχω τις ιδιες υπηρεσιες με x% εκπτωση και να φορτωθω το νταγκλα του καρτοκινητου δε με ενδιαφερει για να ειμαι ειλικρινης. Νομιζω τα καρτοκινητα στοχευουν πιο πολυ σε πιτσιρικαρια, τα προγραμματα σ'αυτους που δε θελουν ν'αρχολουνται. Και δεν αμφιβαλω οτι αυτο το 'δε θελω να ασχολουμαι' το πληρωνεις, το θεμα ειναι τι ειναι για τον καθενα 'fair' κοστος για τις υπηρεσιες που αγοραζει.

  6. #51
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.721
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tecate Εμφάνιση μηνυμάτων
    εμενα παντος το καινουργιο L με 48 ευρω μου το δωσανε, κι εχω και 1120 ευρω επιδοτηση στη μπανκα που σε καποια φαση θα τα χρησιμοποιησω

    αν μπορω να εχω τις ιδιες υπηρεσιες με x% εκπτωση και να φορτωθω το νταγκλα του καρτοκινητου δε με ενδιαφερει για να ειμαι ειλικρινης. Νομιζω τα καρτοκινητα στοχευουν πιο πολυ σε πιτσιρικαρια, τα προγραμματα σ'αυτους που δε θελουν ν'αρχολουνται. Και δεν αμφιβαλω οτι αυτο το 'δε θελω να ασχολουμαι' το πληρωνεις, το θεμα ειναι τι ειναι για τον καθενα 'fair' κοστος για τις υπηρεσιες που αγοραζει.
    Thank's
    Πιτσιρίκι ετών 60

    ΥΓ
    Σ' εσένα έπρεπε να προτείνω κάτι φρυγανιέρες που έφερνε ο Κωτσόβολος στα 350 € αντί για 25 € που κάνουν οι υπόλοιπες..
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  7. #52
    Εγγραφή
    21-09-2004
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    980
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Technicolor TG788vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 48(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anderm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι οι παροχές, όσοι δεν έχουν ''προνομιακά'', φοιτητικά κλπ έχουν ελάχιστες παροχές στη καρτοκινητή. Προσωπικά μιλώντας πέραν από τη ευκολία της πάγιας εντολής και δεν ξαναασχολείσαι ποτέ, χρειάζομαι αρκετά data, ~3Gb τον μήνα, που δεν μπορώ να τα έχω στη καρτοκινητή. Συν φυσικά τις ευκολίες όπως το roaming χωρίς τους περιορισμούς των πακέτων στη καρτοκινητή κλπ.
    Αν χρειάζεσαι πραγματικά πολλά data, μπορείς να τα έχεις. Το Giga Week δίνει 3GB με 4€ για μια εβδομάδα. Δηλαδή 12GB με 16€ / μήνα.
    Αν προσθέσεις και ένα πακέτο των 8,5€ για 300 λεπτά και 500ΜΒ έχεις 300 λεπτά και 12,5GB με 24,5€ / μήνα.

    Δεν νομίζω να υπάρχει συμβόλαιο που να δίνει τόσα πολλά data σε αυτά τα λεφτά, ακόμα και με πολύ μεγάλη έκπτωση.

    Αν όμως χρειάζεσαι "μεσαία" data (π.χ. τα 3GB που αναφέρεις) τότε ναι, ίσως βρεις συμβόλαιο με λιγότερα από 25€ που να σε καλύπτει και να μην έχεις και τη φασαρία. Και πάλι βέβαια μιλάμε για ειδική τιμή, γιατί σε τιμή τιμοκαταλόγου (ή κοντά σε αυτή) ούτε αυτό πρόκειται να βρεις.

  8. #53
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.100
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tecate Εμφάνιση μηνυμάτων
    εμενα παντος το καινουργιο L με 48 ευρω μου το δωσανε, κι εχω και 1120 ευρω επιδοτηση στη μπανκα που σε καποια φαση θα τα χρησιμοποιησω

    αν μπορω να εχω τις ιδιες υπηρεσιες με x% εκπτωση και να φορτωθω το νταγκλα του καρτοκινητου δε με ενδιαφερει για να ειμαι ειλικρινης. Νομιζω τα καρτοκινητα στοχευουν πιο πολυ σε πιτσιρικαρια, τα προγραμματα σ'αυτους που δε θελουν ν'αρχολουνται. Και δεν αμφιβαλω οτι αυτο το 'δε θελω να ασχολουμαι' το πληρωνεις, το θεμα ειναι τι ειναι για τον καθενα 'fair' κοστος για τις υπηρεσιες που αγοραζει.
    Το δεν θέλω να ασχολούμαι, δεν κοστίζει μερικές δεκάδες ευρώ.

    Πληρώνεις αέρα κοπανιστό, είτε επειδή έχεις και δεν σε απασχολεί, είτε επειδή πληρώνει άλλος και δεν σε απασχολεί.

    Νομίζω ότι πρέπει να πάρεις μαθήματα από την πιτσιρικαρία, γιατί από κάτι τέτοια πιάνεται το καρτέλ και θα μας πιουν το αίμα συνολικότερα.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  9. #54
    Εγγραφή
    16-09-2008
    Μηνύματα
    212
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199999/9999
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    ASUS DSL-AC68VG
    SNR / Attn
    12(dB) / 1.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το δεν θέλω να ασχολούμαι, δεν κοστίζει μερικές δεκάδες ευρώ.

    Πληρώνεις αέρα κοπανιστό, είτε επειδή έχεις και δεν σε απασχολεί, είτε επειδή πληρώνει άλλος και δεν σε απασχολεί.

    Νομίζω ότι πρέπει να πάρεις μαθήματα από την πιτσιρικαρία, γιατί από κάτι τέτοια πιάνεται το καρτέλ και θα μας πιουν το αίμα συνολικότερα.
    δε ξερω αν πληρωνω αερα, πχ οταν σε συμβολαιο καταναλωνω 1200-1500 λεπτα ομιλιας σε καρτοκινητο πρεπει να αγορασω 3600-4500 λεπτα (ελαχιστη κληση 1 λεπτο vs 3). Αμφιβαλλω οτι μπορω να τα αγορασω αυτα συν περι τα 3 gig data που χρησιμοποιω σε καρτοκινητο σημαντικα φθηνοτερα απο τα 48 ευρω. ΟΚ τα sms ειναι αερας αφου η πλειοψηφια ειναι imessage και οσοι δεν ειναι προτιμούν whatsapp κλπ. Και βαλε και καποια προνομια (επιδοτηση, 2η sim για data στο tablet klp) που και αυτα καποια αξια εχουν. Οχι αφηρημενη αξια, πραγματική.

  10. #55
    Εγγραφή
    24-04-2010
    Περιοχή
    Λιλιπούπολη
    Μηνύματα
    527
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Na με συμπαθας
    Σε 40 μέρη γράφει τον αριθμό κινητού κι εσύ έκανες λάθος ?

    Anyway
    Μπες στον λογαριασμό σου στο paypal αναφέρεται ο αριθμός κινητού που έγινε ανανέωση (τουλάχιστον για wind)
    Στην αρχικη σελίδα μου εμφανιζει αριστερα, τα σταθερα ανα αριθμο , το κινητο με συμβολαιο και τα καρτοκινητα. Την ιδια διαδικασια ακολουθω ΠΑΝΤΑ και για το αλλο καρτοκινητο που εχω. Επιλεγω απο το μενου τον αριθμο για τον οποιο θελω να κανω ανανεωση χρονου , επιλεγω το ποσο, κ στη συνεχεια τον τροπο πληρωμη οπου με παει στη σελιδα του PayPal και απλα επιβεβαιωνω το ποσο που εχω επιλεξει απο πριν. Τις προηγουμενες φορες γινοταν παντα σωστα... Τωρα ποιος πηρε την ανανεωση των 10 ευρω ουτε και ξερω....
    Timeo Danaos et dona ferrentes

  11. #56
    Εγγραφή
    16-09-2008
    Μηνύματα
    212
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199999/9999
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    ASUS DSL-AC68VG
    SNR / Attn
    12(dB) / 1.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rookie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην αρχικη σελίδα μου εμφανιζει αριστερα, τα σταθερα ανα αριθμο , το κινητο με συμβολαιο και τα καρτοκινητα. Την ιδια διαδικασια ακολουθω ΠΑΝΤΑ και για το αλλο καρτοκινητο που εχω. Επιλεγω απο το μενου τον αριθμο για τον οποιο θελω να κανω ανανεωση χρονου , επιλεγω το ποσο, κ στη συνεχεια τον τροπο πληρωμη οπου με παει στη σελιδα του PayPal και απλα επιβεβαιωνω το ποσο που εχω επιλεξει απο πριν. Τις προηγουμενες φορες γινοταν παντα σωστα... Τωρα ποιος πηρε την ανανεωση των 10 ευρω ουτε και ξερω....

    καλα δεν αναφερει τον αριθμο που πιστωθηκε τα λεφτα ουτε στο paypal μεσα στις συναλλαγες ουτε στην αποδειξη στο email? Κουλο ειναι αυτο

  12. #57
    Εγγραφή
    24-04-2010
    Περιοχή
    Λιλιπούπολη
    Μηνύματα
    527
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tecate Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλα δεν αναφερει τον αριθμο που πιστωθηκε τα λεφτα ουτε στο paypal μεσα στις συναλλαγες ουτε στην αποδειξη στο email? Κουλο ειναι αυτο
    Ακριβως γι αυτό προσπαθω -ΜΑΤΑΙΑ- να καταλαβω τι εχει συμβει αλλα δε νομιζω να βγαλω ακρη....
    Timeo Danaos et dona ferrentes

  13. #58
    Εγγραφή
    16-09-2008
    Μηνύματα
    212
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199999/9999
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    ASUS DSL-AC68VG
    SNR / Attn
    12(dB) / 1.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rookie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβως γι αυτό προσπαθω -ΜΑΤΑΙΑ- να καταλαβω τι εχει συμβει αλλα δε νομιζω να βγαλω ακρη....

    ε αμφισβητηση συναλαγης στο paypal να υποχρεωθουν να σου πουν που πηγαν τα λεφτα σου

  14. #59
    Εγγραφή
    24-04-2010
    Περιοχή
    Λιλιπούπολη
    Μηνύματα
    527
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tecate Εμφάνιση μηνυμάτων
    ε αμφισβητηση συναλαγης στο paypal να υποχρεωθουν να σου πουν που πηγαν τα λεφτα σου
    Ακριβως σε αυτό το σταδιο βρισκομαστε αλλα απο την πρωτη απαντηση που μου εδωσαν μου ειπαν οτι πηγαν στην εταιρια COSMOTE Telecommunications SA... Δηλαδη τα λεφτα τα πηρε η COSMOTE αλλα δεν τα πίστωσε στο δικο μου καρτοκινητο..... και δεν το δεχονται παρα το sms που μου εστειλαν κ μου λενε οτι πηγαν σε αλλο κινητο....
    Timeo Danaos et dona ferrentes

  15. #60
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anderm Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι οι παροχές, όσοι δεν έχουν ''προνομιακά'', φοιτητικά κλπ έχουν ελάχιστες παροχές στη καρτοκινητή. Προσωπικά μιλώντας πέραν από τη ευκολία της πάγιας εντολής και δεν ξαναασχολείσαι ποτέ, χρειάζομαι αρκετά data, ~3Gb τον μήνα, που δεν μπορώ να τα έχω στη καρτοκινητή. Συν φυσικά τις ευκολίες όπως το roaming χωρίς τους περιορισμούς των πακέτων στη καρτοκινητή κλπ.

    Θα μπορούσαν και οι ονομαστικές κοστολογίσεις να έρθουν πιο κοντά σε αυτές που πραγματικά δίνονται. Υπάρχουν συνδρομητές 2 -και παραπάνω- ταχυτήτων, εάν, επί παραδείγματι, έπαιρνε κανείς επιδότηση συσκευής, το μέχρι πρότινος XL κόστιζε περίπου 70 ευρώ τον μήνα.

    Φυσικά δικαίωμα του καθενός να κάνει τις επιλογές του.
    Είμαι σε frog με μηνιαία κατανάλωση 8-9gb (περισσοτερη τους καλοκαιρινούς μήνες) με το γνωστο 5gb/8,5€ πακέτο. Στο eu roaming δεν έχει περιορισμό καταναλωσης στο συγκεκριμένο πακέτο, ούτε στο 2gb (τουλάχιστον ακόμα).Για μεγάλη κατανάλωση voice όμως δεν έχει ανταγωνιστικά πακέτα.

    Κάνοντας όμως μια συνολική αποτίμηση και κοιτώντας πίσω κάποια χρόνια δεν μετάνιωσα που έφυγα από τα συμβολαια. Οι περισσότερες σημαντικές υπηρεσίες πχ volte, vowifi, twinsim κτλ , και σε αντίθεση με άλλες χώρες, εδω δίνονται και στην καρτοκινητη.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stefanos1999 : 02-08-18 στις 16:13.

Σελ. 4 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 2345 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. COSMOTE: νέα προγράμματα COSMOTE Mobile Family
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-18, 14:32
  2. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-18, 11:50
  3. Μετατροπή συμβολαίου κινητής Cosmote σε cosmoκαρτα ή what's up
    Από VACH στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-02-18, 01:08
  4. COSMOTE: νέα προγράμματα mobile internet
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 45
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-09-17, 19:05
  5. Μηνύματα: 148
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-08-17, 22:59

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας