Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 17
  1. #1
    Το avatar του μέλους xasapis1821
    xasapis1821 Guest
    Lightbulb
    Καλησπερα παιδια,

    Ηθελα να αγορασω εναν laser πολυμηχανημα εκτυπωτη με wifi, και δεν κατεληξα σε πολλους. Να σημειωσω εδω οτι μεχρι τωρα, ειχα αλλαξει 3 inkjet εκτυπωτες και ειχα απογοητευτει απο την ποιοτητα εκτυπωσης για εγγραφα, την ταχυτητα εκτυπωσεις και το κοστος των μελανιων.Ειπα στον ευατο μου ο επομενος που θα παρεις θα ειναι laser. Όμως παω μια βολτα απο το πλαισιο και μου δειχνει μια κοπελα τον Epson Inkjet L565, που ειναι πολυ γρηγορος, εχει διπλη όψη αυτοματη, ειναι παρα μα παρα πολυ οικονομικος (το ενα μελανι κατω απο δεκα ευρω και κραταει για περιπου 7.500 σελιδες) και συνδεεται με WiFi, NFC, και εχει και εφαρμογη. ΑΛΛΑ ειναι INKJET και με χαλαει. Εχεις καποιος καμια ιδεα για τον εκτυπωτη ; Εχω κοιταξει για reviews στο διαδικτυο αλλα δεν υπαρχουν αρκετα. Προτεινει καποιος καποιον laser που να ειναι πολυμηχανημα, να συνδεεται με WIFI, να εκτυπωνει τουλαχιστον 15 σελιδες το λεπτο και τα μελανια του να μην κοστιζουν 50 ευρω το ενα ;

    Ευχαριστω

  2. #2
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.338
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Οι INK TANK SYSTEM είναι πολύ καλή περίπτωση για οικονομικές εκτυπώσεις, ιδιαίτερα αν ενδιαφέρεσαι για χρώμα.
    Επίσης υπάρχει promo για 3 χρόνια εγγύηση & επιστροφή χρημάτων.
    https://www.epson.gr/printerwarranty
    https://www.epson.gr/viewcon/corpora...ms/index/12835

    Eπίσης υπάρχουν και άλλα μοντέλα εκτός του L565 (πιο οικονομικά), και νεότερη σειρά (εκτός αν θες απαραίτητα το feeder):
    https://www.skroutz.gr/c/119/printer...&order_dir=asc

    Αν όμως ενδιαφέρεσαι μόνο για σπρόμαυρο, προτίμησε laser.

  3. #3
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Γρήγορο δεν θα τον έλεγα, αν τον πάρεις θα πρέπει να κάνεις εκτύπωση τουλάχιστον κάθε βδομάδα για να μην σου χαλάσει η κεφαλή, αν σου χαλάσει μέσα στην εγγύηση οκ, αλλιώς παίρνεις καινούργιο εκτυπωτή

  4. #4
    Το avatar του μέλους xasapis1821
    xasapis1821 Guest
    Εκανα μεγαλο λαθος, τον ΕΚΤΥΠΩΤΗΣ ECOTANK ITS L4160 εννοουσα

  5. #5
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.338
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    OK, αλλά δεν μας λες αν σε ενδιαφέρουν οι εκτυπώσεις εγγράφων με χρώμα ή οι εκτυπώσεις φωτογραφιών.

  6. #6
    Το avatar του μέλους xasapis1821
    xasapis1821 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    OK, αλλά δεν μας λες αν σε ενδιαφέρουν οι εκτυπώσεις εγγράφων με χρώμα ή οι εκτυπώσεις φωτογραφιών.
    περισσοτερο η εκτυπωση εγχρωμων εγγραφων. καθολου φωτογραφιες. αλλα χρειαζομαι αντιγραφεα και scanner , αρα πρεπει να ειναι πολυμηχανημα

  7. #7
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.338
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Υπάρχουν και φθηνότερα μοντέλα αν δε σε ενδιαφέρει το duplex, δες το skroutz link που έδωσα παραπάνω

  8. #8
    Εγγραφή
    14-05-2008
    Μηνύματα
    1.207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΟΥΤΡΑΚΙ
    https://www.e-shop.gr/polymixanima-h...i-p-PER.403193
    το εχω εδώ και ένα χρονο και είμαι πολύ ευχαριστημένος τα μελανια τα xl κοστιζουν και τα τέσσερα 120 ευρω και διαρκουν πολύ.

  9. #9
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Βλέπω ότι δεν έμαθες από τα λάθη και πας να ξανακάνεις το ίδιο λάθος. Να πάρεις inkjet και να μην πάρεις laser.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  10. #10
    Το avatar του μέλους xasapis1821
    xasapis1821 Guest
    Ναι γαμωτο, θελω παρα μα παρα πολυ να παρω LASER αλλα βλεπω τα toner κοστιζουν αρκετα και οι laser γενικα καταναλωνουν περισσοτερο ρευμα. Ειμαι αναμεσα σε EPSON inkjet L4160 και Samsung Laser Colour C480W. Λοιπον που κολλαω... ο Epson που εχω βρει καταλωνει μονο 6 W, εκτυπωνει πολυ πιο γρηγορα (αποτι γραφει) και τα μελανια του που κανουν 16 ευρω κρατανε για 7.500 σελιδες !!!! Δηλαδη μια επιλογη παρα μα παρα πολυ οικονομικη. Εχει και 3 χρονια εγγυηση και αυτοματη διπλη οψη (νταξ δεν με πολυενδιαφερει η διπλη). Αλλα επειδη ειναι ολοκαινουργιο μοντελο το λογισμικο ειναι Windows 10 certified που δν θα εχει καποιο θεμα και επισης εχει απο συνδεσιμοτητα τα κερατα του. Ακουγεται ονειρικο, αλλα εκει που κολλαω ειναι στο γεγονος οτι ειναι Inkjet και φοβαμαι για τις κεφαλες και την ποιοτητα της εκτυπωσης Εγραφων. Το θεμα ειναι οτι δεν παιζει να εκτπωνω πανω απο δυο φορες καθε βδομαδα. Μπορει να εκτυπωσω 500 σελιδες μεσα σε μια βδομαδα, και μετα παλι σε ενα μηνα. Διαβασα οτι οι κεφαλες για Inkjet θελουν καθε δεκα μερες maintainance κανονικα.
    Απο την αλλη πλευρα, o Samsung ειναι laser, αρα η εκτυπωση εγραφων θα ειναι πολυ καλυτερη απο τον inkjet, ομως βλεπω καταναλωνει 270W, και το ENA τονερ κανει γυρω στα 50 ευρω (genuine)- 23 ευρω (generic) -> κραταει για 1.500 και 1000 σελιδες. Βλεπετε που κολλαω ; δεν εχω αποφασισει Καποιος γνωμη ; Σημειωση: Ο Epson ειναι ο μονος Inkjet που με εχει τραβηξει, an den τον ειχα βρει θα ορμαγα κατευθειαν στον Samsung ,,,
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος xasapis1821 : 10-08-18 στις 23:45.

  11. #11
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Έχω στείλει για αλλαγή κεφαλής δυο φορές epson με Inktank, ευτυχώς μέσα στην εγγύηση.
    Οπότε με τα 3 χρόνια είσαι καλυμμένος για αυτά τα 3 χρόνια

  12. #12
    Το avatar του μέλους xasapis1821
    xasapis1821 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω στείλει για αλλαγή κεφαλής δυο φορές epson με Inktank, ευτυχώς μέσα στην εγγύηση.
    Οπότε με τα 3 χρόνια είσαι καλυμμένος για αυτά τα 3 χρόνια
    τοσες πολλες φορες ; ποιο μοντελο ηταν ; και ποια τεχνολογια κεφαλης ειχε ;

  13. #13
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xasapis1821 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τοσες πολλες φορες ; ποιο μοντελο ηταν ; και ποια τεχνολογια κεφαλης ειχε ;
    ο L565, αλλά πάντα είχε θέμα η epson αν δεν έκανες εκτύπωση συχνά, η oktabit Που είναι και το service εδώ λέει πως πρέπει να κάνεις εκτύπωση κάθε βδομάδα.

  14. #14
    Εγγραφή
    17-07-2010
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    10.599
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30/5,5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Speedport Entry Plus
    SNR / Attn
    9(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω στείλει για αλλαγή κεφαλής δυο φορές epson με Inktank, ευτυχώς μέσα στην εγγύηση.
    Οπότε με τα 3 χρόνια είσαι καλυμμένος για αυτά τα 3 χρόνια
    και για 3 ακομα για την τελευταια κεφαλη που αλλαξες ασχετα αν ληξει η εγγυηση του υπόλοιπου μηχανηματος.
    OS: Win 10 Pro x64, MoBo: Asus P5QD Turbo, CPU: E5450 (E0) @3.6Ghz, RAM: Trancend DDR2 4x2gb 6-6-6-18 800 MHz, GPU: Saphire RX 480 8gb Nitro+, PSU: Enermax EG565AX-VE(G) FMA II 535W (Modded), SDD: Samsung 840 PRO 128GB, Case: Thermaltake VB1000BWS (Modded), CPU Cooler: Zalman CNPS9700 LED (Modded), Monitor: AOC Q3279VWFD8 32'' 2560x1440.

  15. #15
    Το avatar του μέλους xasapis1821
    xasapis1821 Guest
    Μπορει καποιος να μου βρει εκτος απο τον Samsung που εχω βρει μεχρι 300 ευρω μαξ εναν LASER Εγχρωμο εκτυπωτη που να μπορει να εκτυπωνει πανω απο 15 σελιδες το λεπτο μαυρο και 4 η παραπανω το λεπτο εγρωμο. Να συνδεεται με Wifi, ταμπλετ, NFC και να ειναι πολυμηχανημα. Αν δεν φτιαχνει και καφε νταξ δεν πειραζει. Εχω ψαξει παντου δεν εχω βρει κατι αλλο απο τον C480W...

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αγορά πολυμηχανήματος laser (inkjet vs laser)
    Από efthiktos στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-18, 01:35
  2. Αναζήτηση Scanner Α3 (πολυμηχάνημα ) για τοπογραφικό γραφείο
    Από akis1009 στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-03-18, 14:50
  3. Laser or inkjet (80€)?
    Από Alexcxvtr στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-02-18, 23:12
  4. EPSON WF-2530
    Από zdoup στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-10-17, 22:11
  5. Πολυμηχάνημα Canon Pixma MG2550 (Scanner/Inkjet)
    Από Sovjohn στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-08-17, 14:27

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας