Σελ. 4 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 23456914 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 229
  1. #46
    Εγγραφή
    29-01-2004
    Περιοχή
    Evosmos,Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.613
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11287/ 1020 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιός μιλάει για κλεψιά ?
    Εδώ υπάρχουν νόμοι.
    όταν για 12+1 μήνες έχεις "δικαίωμα αποκλειστικής χρήσης του Αριθμού Κλήσης" και " η σύνδεση παραμένει στα στοιχεία του συνδρομητή δεκατρείς (13) μήνες από την ενεργοποίησή της" και "Η COSMOTE χρεώνει τον Συνδρομητή, σύμφωνα με τον εκάστοτε ισχύοντα τιμοκατάλογό της, με: α. τα τυχόν τέλη σύνδεσης, επανασύνδεσης ή αποσύνδεσης, β. την τιμή διάθεσης ή αντικατάστασης κάρτας SIM, γ. τα πάγια μηνιαία τέλη για κάθε Υπηρεσία, δ. τα τέλη των κλήσεων που πραγματοποιήθηκαν, ε. τα τέλη αλλαγής οικονομικών προγραμμάτων, καθώς και τυχόν άλλα τέλη που αναφέρονται στον εκάστοτε ισχύοντα τιμοκατάλογό της που βρίσκεται στην ιστοσελίδα της www.cosmote.gr. Επίσης, η COSMOTE χρεώνει τον Συνδρομητή με τυχόν άλλες οφειλές του σύμφωνα με τα συμφωνηθέντα μεταξύ του Συνδρομητή και της COSMOTE. Ο Φ.Π.Α. και τυχόν άλλοι φόροι ή τέλη επιβαρύνουν τον Συνδρομητή"

    που λέει ότι έχει δικαίωμα να βάλει χέρι στον 'χώρο' που σου παραχωρεί ; Νοικιάζω σπίτι για 1 χρόνο με συμβόλαιο και αφήνω 1.000.000 ευρώ. Πριν τον 1 χρόνο δεν μπαίνει κανείς για να μου πάρει τα λεφτά !!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sv2evs : 31-07-18 στις 16:59.

  2. #47
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από npats Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή ακούγονται πολλές απόψεις, με βάσιμα επιχειρήματα εκατέρωθεν, θα θελα να ρωτησω μια και δεν είμαστε μόνοι μας σε αυτό τον μάταιο κόσμο. Στις αλλες ευρωπαϊκές χώρες τι ισχύει;
    Στην Ουγγαρία βάζεις λεφτά στο καρτοκινητό και αντέχουν ένα χρόνο.

  3. #48
    Εγγραφή
    29-01-2004
    Περιοχή
    Evosmos,Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.613
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11287/ 1020 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην Ουγγαρία βάζεις λεφτά στο καρτοκινητό και αντέχουν ένα χρόνο.
    Όπως όταν ξεκίνησε και εδώ και θα έπρεπε να είναι ακόμα. 12+1 μήνες το νούμερο το 'νοικιάζεις', έχεις σύμβαση....Άρα τα λεφτά μέσα είναι ΔΙΚΑ ΣΟΥ, όχι της κάθε εταιρίας να 'μπει' και να στα πάρει !!!

  4. #49
    Εγγραφή
    21-02-2006
    Περιοχή
    Αμπελοκηποι Θεσσαλονικης
    Μηνύματα
    669
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19000-20000/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    SNR / Attn
    6(dB) / 0(dB)
    εχω βαλει λινκ για καταγγελια, εχει κανει καποιος μηπως καποια καταγγελια ως τωρα? δυστυχως φαινεται οτι ο νεοελληνας οτι του πασαρουν το τρωει αμασητο, επομενως αν στο επομενο διμηνο βγει μια καινουρια ανακοινωση οτι θα μπει ενα τελος χρησης καρτας σιμ ανα μηνα η οτιδηποτε αλλο σκαρφιστει η εκαστοτε εταιρεια να το αποδεχομαστε, μω ρε μπραβο ξεπεσμος για τον ελληνα

  5. #50
    Εγγραφή
    29-01-2004
    Περιοχή
    Evosmos,Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.613
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11287/ 1020 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Path Level
    Interleaved
    Για το συγκεκριμένο μέτρο μιλάω, - έχεις λεφτά σήμερα βάζεις κάρτα, δεν τα χρησιμοποιείς σε 2 μήνες, είναι δικά μου - σαφώς και θα σκαρφιστούν τρόπους για να μας πάρουν χρήματα, αυξήσεις κ.τ.λ...αν και μιλάμε για 'υγιή ανταγωνισμό' (αστείο) πάντα.

  6. #51
    Εγγραφή
    10-07-2016
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    74
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sv2evs Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως όταν ξεκίνησε και εδώ και θα έπρεπε να είναι ακόμα. 12+1 μήνες το νούμερο το 'νοικιάζεις', έχεις σύμβαση....Άρα τα λεφτά μέσα είναι ΔΙΚΑ ΣΟΥ, όχι της κάθε εταιρίας να 'μπει' και να στα πάρει !!!
    Επιτέλους και μια λογική άποψη. Έχεις απόλυτο δίκαιο.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιός μιλάει για κλεψιά ?
    Εδώ υπάρχουν νόμοι.
    Καλά, και η Google νόμιμα δρούσε με το android αλλά έφαγε κατακέφαλα ένα πρόστιμο 4,34 δις και πλέον ολα θα είναι καλύτερα για όλους.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από prometheas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορούμε να εκλογικεύσουμε την χρήση ανεξάρτητα τι κάνουν οι πάροχοι. Πιστεύω οτι είχαμε καλομάθει τις εποχές που το καρτοκινητό ήταν σχεδόν τσάμπα (πριν 5-6 χρόνια) και τώρα που γίνεται βίαιη αναπροσαρμογή (προς τα πάνω) είναι λογικό να μας κακοφαίνεται

    Τις καλές εκείνες εποχές εγώ είχα στο ΑΦΜ μου 7 συνδέσεις. Τώρα έχω 4 και σε ένα μήνα που λήγει μια παλαιά (ανενεργή) γραμμή θα είναι τρεις (2 καρτοκινητά και 1 Simplefi)
    Δεν έχασα πρακτικά τίποτα με το downsizing ενώ αν χρειαστεί μπορεί να κρατήσω μόνο δύο ή και μία.

    Αν δείτε πόσες ενεργές συνδέσεις (τηλ αριθμοί) υπάρχουν στην Ελλάδα σε σχέση με τον ενεργό πληθυσμό της χώρας και κάνετε την αναγωγή θα καταλάβετε μια πτυχή του προβλήματος που δεν συναντάται στην υπόλοιπη Ευρώπη (σε τέτοιο βαθμό)
    Όταν λες "προβλήματος", μπορείς να το προσδιορίσεις; Γιατί ακριβώς να είναι πρόβλημα αυτό; Λαμβάνω ως δεδομένο τον ισχυρισμό ότι έχουμε περισσότερες συνδέσεις στην Ελλάδα.

  7. #52
    Εγγραφή
    20-03-2018
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Τα περιθώρια έχουν αρχίζει να στενεύουν εδώ και καιρό από τις εταιρίες κινητής και τα έχουν βάλει με τα καρτοκινητά. Δεν τους κάθισε τόσο καιρό η λύσσα που είχαν να μετατρέψουν τα καρτοκινητά σε συμβόλαιο και θέλουν να το κάνουν με το ζόρι..!!!!! Τους κανόνες τους αλλάζουν ΌΠΟΤΕ γουστάρουν και δεν δίνουν σε κανένα λογαριασμό ούτε στο κράτος. Έρχεται το τέλος του κινητού τηλεφώνου και οι συσκευές θα είναι ποια διακοσμητικές. Αλήθεια πώς μπορούν να ορίζουν πόσα χρήματα θα βάλεις στην κάρτα σου..;;;;; Αν δεν είναι εκβιασμός αυτό τότε τι είναι..;;;; Μια διευκρίνιση αν ξέρει κάποιος η ανανέωση χρόνου πριν της 3/9/2018 οποιουδήποτε ποσού θα διαρκέσει για τους επόμενους τρείς μήνες ή όχι..;;;

  8. #53
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ναι πριν τις 3.9 ισχύει κανονικά για 3 μηνες

  9. #54
    Εγγραφή
    25-02-2013
    Ηλικία
    94
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    TEE
    πουθενά στη Ευρώπη δεν θα βρείτε τέτοια εκμετάλλευση μονοπωλιακή εκμετάλλευσή . σε καμιά χωρά στην Ευρώπη δεν υπαρχει το δίμηνο!! στη χειρότερη περίπτωση σου λένε πρέπει να έχει μια φορά στη 90 μέρες κάποια χρεωμένη κλίση ......πχ36 μήνες δουλεύεστε ι .........γερμανική μου προπληρωμένη κάρτα και έχω ακόμη 12 μήνες περιθώριο να μην χάσω τον αριθμό

  10. #55
    Εγγραφή
    21-02-2006
    Περιοχή
    Αμπελοκηποι Θεσσαλονικης
    Μηνύματα
    669
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19000-20000/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    SNR / Attn
    6(dB) / 0(dB)
    εγω λεω να αρχισουν και οι τραπεζες να τραβανε λεφτα με το ετσι θελω αμα δεν κανουμε καμια κινηση μεσω τραπεζας, για καποιους ειναι νομιμο οπως φαινεται και θα το αποδεχονταν.

  11. #56
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dancerman Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω λεω να αρχισουν και οι τραπεζες να τραβανε λεφτα με το ετσι θελω αμα δεν κανουμε καμια κινηση μεσω τραπεζας, για καποιους ειναι νομιμο οπως φαινεται και θα το αποδεχονταν.
    Στις τράπεζες βάζεις χρήματα, δεν αγοράζεις κάρτες ανανέωσης χρόνου ομιλίας για να βάλεις στον λογαριασμό σου.
    Και ναι μπορούνε να τραβάνε χρήματα με το έτσι θέλω, εφόσον εσύ χρωστάς, δεν χρειάζεται να περιμένουν καν να μην κάνεις κάποια κίνηση

    Το ξαναλέω, αφού νομίζετε πως είναι κλεψιά και μπορείτε να το αποδείξετε κάντε τους μια μήνυση, το λινκ που δίνεις πιο πάνω για καταγγελία στην ΕΕΤΤ είναι άχρηστο καθώς η ΕΕΤΤ δεν ασχολείται με οικονομικές διαφορές συνδρομητών.

  12. #57
    Εγγραφή
    10-06-2006
    Μηνύματα
    3.963
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    SNR / Attn
    31(dB) / 30(dB)
    Τα καρτοκινητά μετατράπηκαν σε συμβόλαια με πάγιο. Αντί για πάγιο κάθε μήνα, πάγιο κάθε δίμηνο.

    Βέβαια με τις αυξήσεις που έκαναν (συγγνώμη: τιμολογιακή πολιτική) στις χρεώσεις εκτός πακέτων, εδώ και χρόνια πρέπει να πληρώνεις κάθε μήνα (όχι κάθε δίμηνο) αφού μόνο με πακέτα που κρατάνε έναν μήνα έχει νόημα να έχεις καρτοκινητό για εξερχόμενες κλήσεις. Με άλλα λόγια εδώ και χρόνια μετατράπηκαν τα καρτοκινητά σε συνδέσεις με χαμηλό πάγιο.

    Προτείνω να χρεώνουν και τις εισερχόμενες κλήσεις. Καλομάθαμε.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάποτε ήταν 1 χρόνος, τώρα το κάνανε 2 μήνες, εκάστοτε εμπορική πολιτική, δεν μου αρέσει που το αλλάξανε, αλλά δεν είναι κλεψιά, τόσο απλά
    Δεν είναι κλεψιά ρε παιδιά! Απλά μας κοροϊδεύουν ζωντανούς! Συγγνώμη: εμπορική πολιτική είναι, όχι εκμετάλλευση.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dancerman Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω λεω να αρχισουν και οι τραπεζες να τραβανε λεφτα με το ετσι θελω αμα δεν κανουμε καμια κινηση μεσω τραπεζας, για καποιους ειναι νομιμο οπως φαινεται και θα το αποδεχονταν.
    Έγινε και αυτό πριν κάποια χρόνια. Νομίζω κάπου στο 2006-2007. Τραβούσαν χρήματα από αδρανείς λογαριασμούς για «κόστος διαχείρησης».

    «8. Έξοδα αδράνειας (0,60-1 ευρώ μηνιαίως) για λογαριασμούς κατάθεσης που μένουν ακίνητοι για περισσότερο από 18 μήνες, καθώς δεν δικαιολογείται επαρκώς πώς προκύπτουν έξοδα και για κινούμενους και για ακίνητους λογαριασμούς (ενώ λογικά εξοικονομούν οι τράπεζες λειτουργικό κόστος από τη μη κίνηση).»
    http://www.in.gr/2007/09/24/economy/...n-oi-trapezes/

    Ψήνεσαι;

    Και τότε με τις *ΠΑΧΙΕΣ* αγελάδες οι τραπεζούλες τα άρπαζαν.
    Από το «Ο πελάτης έχει πάντα δίκιο», στο «Η εταιρία έχει πάντα δίκιο».
    Επιλογή linux διανομής.
    Αγγλικά <- Απορίες για το Slack; Διάβασε -> Ελληνικά. Οδηγίες εγκατάστασης από imitheos
    Θησαυρός πληροφοριών ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ διανομής GNU/Linux.

  13. #58
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dancerman Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχω βαλει λινκ για καταγγελια, εχει κανει καποιος μηπως καποια καταγγελια ως τωρα? δυστυχως φαινεται οτι ο νεοελληνας οτι του πασαρουν το τρωει αμασητο, επομενως αν στο επομενο διμηνο βγει μια καινουρια ανακοινωση οτι θα μπει ενα τελος χρησης καρτας σιμ ανα μηνα η οτιδηποτε αλλο σκαρφιστει η εκαστοτε εταιρεια να το αποδεχομαστε, μω ρε μπραβο ξεπεσμος για τον ελληνα
    Σύντομα και στα 30 λεπτά από την ανανέωση.

    Εάν καθυστερήσετε περισσότερο από μισή ώρα να ξοδέψετε τα χρήματα, θα σας γδάρουμε επειδή έτσι μας αρέσει, επειδή κάνουμε ότι γουστάρουμε και δεν δίνουμε λογαριασμό σε καμία επιτροπή.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  14. #59
    Εγγραφή
    18-03-2007
    Περιοχή
    Περιστέρι Αττικής
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    4.691
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Άρθρα
    12
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    13(dB) / 5.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Είναι πασιφανές ότι βρίσκεται σε εξέλιξη σχέδιο επιθετικής πολιτικής κατά των καρτοκινητών με σκοπό την μετατροπή τους σε συμβόλαια και παράλληλα μεγάλες αυξήσεις που προσεγγίζουν το κόστος μηνιαίου παγίου, για αυτούς που δε θα το κάνουν.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Jazzer : 01-08-18 στις 07:34.

  15. #60
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.090
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Δεν έχουμε δει τπτ ακόμα... είχα βάλει λεφτά στο Skype πριν χρόνια και κάθε λίγο και λιγάκι τρώω μήνυμα πως θα τα χάσω αν δεν πάρω ένα τηλ (πάλι καλά δλδ)... οπότε έχουμε πολύ ψωμί ακόμα για να μας τα τρώνε.
    Εγώ κουρδίζω γιατί το κινητό ΔΕΝ το χρησιμοποιώ αλλά αν χρειαστεί να κάνω μια κλήση με σκίζουν... οπότε αναγκάζομαι να παίρνω το ποιο μικρό πακέτο ομιλίας μόνο που έχει φτάσει τα 6€ νομίζω ποια(δεν θυμάμαι αν ακρίβυνε) για να έχω 250λεπτά ομιλίας και καλά.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

Σελ. 4 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 23456914 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-03-18, 18:13
  2. COSMOTE: Αλλαγές για πελάτες καρτοκινητής
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 152
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-11-17, 10:14
  3. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-11-17, 19:37
  4. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-10-17, 17:02
  5. Μηνύματα: 105
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-09-17, 22:29

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας