Σελ. 9 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 4789101114 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 121-135 από 229
  1. #121
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από shocked Εμφάνιση μηνυμάτων

    η δεη μου ήταν 1800+ € ληξιπρόθεσμο και περίπου 2-3 χρόνια απλήρωτη. μέχρι πριν 3 μήνες που το πλήρωσα είχαμε κανονικά ρεύμα. ακόμα και αυτή έχει κατανόηση (και όχι δεν είχε γίνει διακανονισμός).

    όταν 100+ ποστ και κανένας δεν είδα να γράφει ότι θα κάνει αναφορά, γιατί η μάνα μου στα 56 και η γιαγιά μου στα 90+ δεν νομίζω να ασχοληθούν ιδιαίτερα, και όταν η πλειοψηφία των πελατών δεν θα ασχοληθεί, τότε θα συνεχίσουν να κάνουν ότι θέλουν.

    εγώ προσωπικά θα την στείλω.
    Το ότι η ΔΕΗ, που έχει πρόσβαση στην χρηματοδότηση απο το κράτος, δεν την ενδιαφέρει αν κάποιος χρωστάει 1800 ευρώ και δεν τον είχε στο κυνήγι μέχρι τώρα δεν σημαίνει οτι σου το χαρίζανε απο την καλή τους την καρδιά. αν ήσουν σε άλλον πάροχο θα σε είχανε ταράξει στα τηλέφωνα και θα είχανε κόψει την παροχή.
    Δεν είχε καμία κατανόηση η ΔΕΗ, απλά ήταν στα @@ της γιατί λεφτά υπάρχουν (ή καλύτερα υπήρχανε, γιατί έχει ξεκινήσει και αυτή πλέον τις διαδικασίες)


    Κρατάω απο το ποστ σου πως, δεν είχες κάνει διακανονισμό, δεν είσαι σε κάποιο ΚΟΤ, κλπ κλπ απλά δεν πλήρωνες γιατί απλά δεν υπήρχε θέμα να σε κυνηγήσουν.
    Για όλες τις κοινωνικές καταστάσεις βοήθειας είναι διαφορετικό το θέμα.

    1800 ευρώ χρέος για 3 χρόνια; πραγματικά δεν έχω τι να πω

  2. #122
    Εγγραφή
    07-05-2011
    Περιοχή
    ΙΛΙΟΝ
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.780
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 Mb/s
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Fastpath
    αν απ' ότι έγραψα στάθηκες σε αυτό, ούτε εγώ έχω τι να πω.
    υπήρχε λόγος που δεν πληρώθηκε


  3. #123
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από shocked Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν απ' ότι έγραψα στάθηκες σε αυτό, ούτε εγώ έχω τι να πω.
    υπήρχε λόγος που δεν πληρώθηκε

    Το είπες αυτό στην ΔΕΗ; οχί υποθέτω.
    Δεν σου το χάρισε η ΔΕΗ για κάποιο λόγο, απλά δεν ασχολήθηκε γιατί μπορεί.
    Οπότε όταν έρχεσαι και μου κάνεις χρήση αυτού του επιχειρήματος το ότι η ΔΕΗ δεν σου έκοψε το ρεύμα ...........


    Πάντα υπάρχει λόγος που δεν πληρώθηκε κάτι, αλλά αυτό δεν είναι δικαιολογία για να λέμε εγώ χρωστούσα 1800 ευρώ στην ΔΕΗ και δεν μου έκανε τίποτα.... όποτε θα πρέπει να το κάνουν και οι άλλοι

  4. #124
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το είπες αυτό στην ΔΕΗ; οχί υποθέτω.
    Δεν σου το χάρισε η ΔΕΗ για κάποιο λόγο, απλά δεν ασχολήθηκε γιατί μπορεί.
    Οπότε όταν έρχεσαι και μου κάνεις χρήση αυτού του επιχειρήματος το ότι η ΔΕΗ δεν σου έκοψε το ρεύμα ...........


    Πάντα υπάρχει λόγος που δεν πληρώθηκε κάτι, αλλά αυτό δεν είναι δικαιολογία για να λέμε εγώ χρωστούσα 1800 ευρώ στην ΔΕΗ και δεν μου έκανε τίποτα.... όποτε θα πρέπει να το κάνουν και οι άλλοι
    Ναι αλλά εδώ μπερδεύεσαι. Δεν χρωστάμε τίποτα στις εταιρίες κινητής ούτε είπαμε να μην τις πληρώνουμε.
    Ζητάμε απλά να μην μας κόβουν το τηλέφωνο. Ο shocked είπε ότι η ΔΕΗ δεν το κόβει παρόλο που έχει να παίρνει λεφτά. οι εταιρίες κινητής το κόβουν και κρατάνε και τα λεφτά.

  5. #125
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    οι εταιρίες κινητής το κόβουν και κρατάνε και τα λεφτά.
    Όμως δεν είναι τράπεζα να φυλάει και να τοκίζει τις καταθέσεις. Στην καρτοκινητη κάνεις ανανέωση= παιρνεις credits με τα οποια αγοράζεις τις εκάστοτε προσφερόμενες υπηρεσίες τους (πακέτα χρόνου ομιλίας,sms, data κτλ).

    Όποιος κρατάει νούμερα πχ μόνο για τις εισερχόμενες κλήσεις ή sms, ναι επηρεάζεται πλέον. Ήδη από περυσι φάνηκε οτι τα Ελληνικά δίκτυα αυτούς* θα τους αναγκάσουν ειτε να ανανεώνουν συχνότερα ή έμμεσα να αποσυνδεθουν (θα λήξουν λογω μη-ανανεωσης).
    * Σύμφωνα με την εεττ κυκλοφορούν συνολικα περίπου ~16.000.000 sim...σε μια χώρα ~11.000.000 κατοίκων... Γίνεται εμφανές (χωρίς μάλιστα να αφαιρούνται απο το πληθυσμό πχ τα νήπια ή πρόσωπα που για κάποιο λόγο δεν χρησιμοποιούν κινητό κτλ) ότι αρκετοί έχουν περισσότερους από ένα αριθμό.

  6. #126
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γίνεται εμφανές ... ότι αρκετοί έχουν περισσότερους από ένα αριθμό.
    Και αυτό τι πάει να πει; ότι είναι πολυτέλεια να έχεις παραπάνω από έναν αριθμούς; Τι είναι οι αριθμοί; ακίνητα; ή αυτοκίνητα;
    Υπάρχουν πολλοί λόγοι που είναι απαραίτητο αυτό, πχ άλλον αριθμό για τη δουλειά/συνεργάτες άλλον για τους οικείους σου.
    Άμα έχεις και γκόμενα εκεί πια επιβάλλεται
    Άλλωστε με τις δωρεάν κλήσεις που δίνουν όλες οι εταιρίες προς το δικό τους δίκτυο σε αναγκάζουν να έχεις αριθμό σε παραπάνω από ένα δίκτυα
    Αν όλοι είχαν από έναν αριθμό τι λόγο ύπαρξης θα είχαν τα δίκαρτα τηλέφωνα;

  7. #127
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.714
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όμως δεν είναι τράπεζα να φυλάει και να τοκίζει τις καταθέσεις. Στην καρτοκινητη κάνεις ανανέωση= παιρνεις credits με τα οποια αγοράζεις τις εκάστοτε προσφερόμενες υπηρεσίες τους (πακέτα χρόνου ομιλίας,sms, data κτλ).

    Όποιος κρατάει νούμερα πχ μόνο για τις εισερχόμενες κλήσεις ή sms, ναι επηρεάζεται πλέον. Ήδη από περυσι φάνηκε οτι τα Ελληνικά δίκτυα αυτούς* θα τους αναγκάσουν ειτε να ανανεώνουν συχνότερα ή έμμεσα να αποσυνδεθουν (θα λήξουν λογω μη-ανανεωσης).
    * Σύμφωνα με την εεττ κυκλοφορούν συνολικα περίπου ~16.000.000 sim...σε μια χώρα ~11.000.000 κατοίκων... Γίνεται εμφανές (χωρίς μάλιστα να αφαιρούνται απο το πληθυσμό πχ τα νήπια ή πρόσωπα που για κάποιο λόγο δεν χρησιμοποιούν κινητό κτλ) ότι αρκετοί έχουν περισσότερους από ένα αριθμό.
    πχ συναγερμοί σπιτιών, γραφείων, καταστημάτων, αυτοκινήτων, μοτοσυκλετών
    Ψυγεία με παγωτά και διάφορα άλλα

    Αχ, αχ
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  8. #128
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και αυτό τι πάει να πει; ότι είναι πολυτέλεια να έχεις παραπάνω από έναν αριθμούς; Τι είναι οι αριθμοί; ακίνητα; ή αυτοκίνητα;
    Υπάρχουν πολλοί λόγοι που είναι απαραίτητο αυτό, πχ άλλον αριθμό για τη δουλειά/συνεργάτες άλλον για τους οικείους σου.
    Άμα έχεις και γκόμενα εκεί πια επιβάλλεται
    Άλλωστε με τις δωρεάν κλήσεις που δίνουν όλες οι εταιρίες προς το δικό τους δίκτυο σε αναγκάζουν να έχεις αριθμό σε παραπάνω από ένα δίκτυα
    Αν όλοι είχαν από έναν αριθμό τι λόγο ύπαρξης θα είχαν τα δίκαρτα τηλέφωνα;
    Γυρναμε ταχιστα στην εποχη που ειχαμε ολοι απο μια sim.
    Αλλα ακομη και την μια, δυσκολα τη συντηρουμε πια...

  9. #129
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Τώρα που καινοτομεί η Apple με δίκαρτο κινητό, θα μας αναγκάσει το καρτέλ να πετάξουμε την 2η sim.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  10. #130
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    πχ συναγερμοί σπιτιών, γραφείων, καταστημάτων, αυτοκινήτων, μοτοσυκλετών
    Ψυγεία με παγωτά και διάφορα άλλα

    Αχ, αχ
    Ή συνδρομητές με 2-3 sim ο καθένας. Μια ανά δίκτυο συνήθως.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άμα έχεις και γκόμενα εκεί πια επιβάλλεται
    Έτσι κ αλλιώς από μόνο του αυτό θα σου κοστίσει κάτι παραπάνω

    Για τα υπόλοιπα που λες δεν θα διαφωνήσω, οι αριθμοί που "κάθονται" (χωρίς τακτικές ανανεώσεις) έχουν στοχοποιηθεί.

  11. #131
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    πχ συναγερμοί σπιτιών, γραφείων, καταστημάτων, αυτοκινήτων, μοτοσυκλετών
    Ψυγεία με παγωτά και διάφορα άλλα

    Αχ, αχ
    Να πεις το ψυγείο να πάει να δουλέψει, δεν είναι πράγματα αυτά να του πληρώνεις εσύ την sim.

    Εγώ επέλεξα ξένη λύση για το αμάξι και για την μηχανή, κόστος 15 ευρώ τον χρόνο με σύνδεση μέσω gprs και όχι μέσω sms, υπάρχει και λύση με sms,data και φωνή, μάλλον θα αλλάξω και στον συναγερμό και θα ησυχάσω.
    Το να γκρινιάζουμε κάθε λίγο και λιγάκι για τις αυξήσεις δεν βοηθάει, σου λέει τι θα κάνει, πάλι σε εμένα θα μείνει.

  12. #132
    Το avatar του μέλους nkarytia
    nkarytia Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ή συνδρομητές με 2-3 sim ο καθένας. Μια ανά δίκτυο συνήθως.

    - - - Updated - - -



    Έτσι κ αλλιώς από μόνο του αυτό θα σου κοστίσει κάτι παραπάνω

    Για τα υπόλοιπα που λες δεν θα διαφωνήσω, οι αριθμοί που "κάθονται" (χωρίς τακτικές ανανεώσεις) έχουν στοχοποιηθεί.
    Ναι αμέ! Πάιρνεις μια κάρτα για το παιδί να του τηλεφωνείς και να ξέρεις που βρίσκεται κι επειδή δεν του βάζεις μονάδες, οι κλεφτες θα την απενεργοποιήσουν (παρόλο που εσύ τα σκας κανονικά, επειδή η άλλη κάρτα "κάθεται").

  13. #133
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να πεις το ψυγείο να πάει να δουλέψει, δεν είναι πράγματα αυτά να του πληρώνεις εσύ την sim.

    Εγώ επέλεξα ξένη λύση για το αμάξι και για την μηχανή, κόστος 15 ευρώ τον χρόνο με σύνδεση μέσω gprs και όχι μέσω sms, υπάρχει και λύση με sms,data και φωνή, μάλλον θα αλλάξω και στον συναγερμό και θα ησυχάσω.
    Το να γκρινιάζουμε κάθε λίγο και λιγάκι για τις αυξήσεις δεν βοηθάει, σου λέει τι θα κάνει, πάλι σε εμένα θα μείνει.
    Επειδη εχω παρει και εγω ενα car gps tracker που ομως δουλευει με sms - και τωρα που καταργω λογω κοστους την 2 sim θα πεσει σε αχρηστία το car gps tracker, μπορει να μου πεις εναλλακτικη καρτα εξωτερικου, με ανανεωση 15ε τον χρονο;

  14. #134
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cool11 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδη εχω παρει και εγω ενα car gps tracker που ομως δουλευει με sms - και τωρα που καταργω λογω κοστους την 2 sim θα πεσει σε αχρηστία το car gps tracker, μπορει να μου πεις εναλλακτικη καρτα εξωτερικου, με ανανεωση 15ε τον χρονο;
    Κάνε μια αναζήτηση για xxsim, surfroam και drimsim, η surfroam είναι μόνο data, μπορεί να μην σου κάνει αυτό που θέλεις, η xxsim είναι σχετικά ακριβή στα data αλλά υποστηρίζει και sms και φωνή, την drimsim δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα, περιμένω να μου έρθει.

  15. #135
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνε μια αναζήτηση για xxsim, surfroam και drimsim, η surfroam είναι μόνο data, μπορεί να μην σου κάνει αυτό που θέλεις, η xxsim είναι σχετικά ακριβή στα data αλλά υποστηρίζει και sms και φωνή, την drimsim δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα, περιμένω να μου έρθει.
    thanks.

Σελ. 9 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 4789101114 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-03-18, 18:13
  2. COSMOTE: Αλλαγές για πελάτες καρτοκινητής
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 152
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-11-17, 10:14
  3. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-11-17, 19:37
  4. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-10-17, 17:02
  5. Μηνύματα: 105
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-09-17, 22:29

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας