Σελ. 13 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 381112131415 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 181-195 από 229
  1. #181
    Εγγραφή
    25-02-2013
    Ηλικία
    94
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    TEE
    Καρτοκηνιτο Γερμανίας…..Τετάρτη χρόνια λειτουργεί …..χωρίς ανανέωση και το υπόλοιπο δεν μηδενίζεται!!

  2. #182
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zurabik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καρτοκηνιτο Γερμανίας…..Τετάρτη χρόνια λειτουργεί …..χωρίς ανανέωση και το υπόλοιπο δεν μηδενίζεται!!
    Ελα να μας τελειωσεις!!!!

  3. #183
    Εγγραφή
    07-01-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.075
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16214/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΚΑ ΝΕΡΑ
    Router
    Fritz!Box 7330
    SNR / Attn
    9(dB) / 3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cool11 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελα να μας τελειωσεις!!!!
    Ναι αλλά δεν έχεις ελληνικό αριθμό. Το όλο ζήτημα αφορα νομίζω κάποιος να έχει ελληνικό αριθμό έστω για εισερχόμενες. Προσωπικά εφόσον έχω μετακομίσει, χαλάω πιο πολλά λεφτά στο κινητό μου στην Ελλάδα για απλή διατήρηση παρά στο κινητό στην Αγγλία που χρησιμοποιώ full. Αυτά είναι του κόσμου τα περίεργα...

  4. #184
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.088
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Αυτό με την υποχρεωτική ανανέωση ανά λίγους μήνες και με το "φάγωμα" του υπολοίπου είναι ντόπια πρακτική ή πρατηρείται και σε άλλες ευρωπαικές χώρες? Κάτοικοι του εξωτερικού ας μας διαφωτήσουν λίγο.

    Δεν γίνεται να είμαστε τόσο ακριβοί, χωρίς απεριόριστα λεπτά, sms, με εξωφρενικές χρεώσεις, με λίγα δεδομένα και ταυτόχρονα εξευτελιστικούς μισθούς. Δεν γίνεται να είμαστε τόσο χάλια.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  5. #185
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό με την υποχρεωτική ανανέωση ανά λίγους μήνες και με το "φάγωμα" του υπολοίπου είναι ντόπια πρακτική ή πρατηρείται και σε άλλες ευρωπαικές χώρες? Κάτοικοι του εξωτερικού ας μας διαφωτήσουν λίγο.

    Δεν γίνεται να είμαστε τόσο ακριβοί, χωρίς απεριόριστα λεπτά, sms, με εξωφρενικές χρεώσεις, με λίγα δεδομένα και ταυτόχρονα εξευτελιστικούς μισθούς. Δεν γίνεται να είμαστε τόσο χάλια.
    Ριξε αν θέλεις μια ματιά εδώ
    https://www.google.com/search?client...d+sim+validity


    Είχα καρτούλα o2 Αγγλίας που δεν είχα κάνει κάποια κλήση μέσα σε 6 μήνες και μου έφαγε το υπόλοιπο
    Στην Γερμανία για παράδειγμα έχει διάρκεια 6 μήνες

  6. #186
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.665
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό με την υποχρεωτική ανανέωση ανά λίγους μήνες και με το "φάγωμα" του υπολοίπου είναι ντόπια πρακτική ή πρατηρείται και σε άλλες ευρωπαικές χώρες? Κάτοικοι του εξωτερικού ας μας διαφωτήσουν λίγο.

    Δεν γίνεται να είμαστε τόσο ακριβοί, χωρίς απεριόριστα λεπτά, sms, με εξωφρενικές χρεώσεις, με λίγα δεδομένα και ταυτόχρονα εξευτελιστικούς μισθούς. Δεν γίνεται να είμαστε τόσο χάλια.
    Στην Ουγγαρία κάνεις ανανέωση και "αντέχει" ένα χρόνο.

  7. #187
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.088
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ριξε αν θέλεις μια ματιά εδώ
    https://www.google.com/search?client...d+sim+validity


    Είχα καρτούλα o2 Αγγλίας που δεν είχα κάνει κάποια κλήση μέσα σε 6 μήνες και μου έφαγε το υπόλοιπο
    Στην Γερμανία για παράδειγμα έχει διάρκεια 6 μήνες
    Αφήνοντας στην άκρη πως το πιθανότερο είναι να υπάρχουν και άλλες εναλλακτικές, οι οποίες δεν έχουν όριο τους 6 μήνες όπως έχουν αναφέρει και αρκετοί, είμαστε και έτσι, σε χειρότερη μοίρα όσον αφορά την χρονική διάρκεια.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  8. #188
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφήνοντας στην άκρη πως το πιθανότερο είναι να υπάρχουν και άλλες εναλλακτικές, οι οποίες δεν έχουν όριο τους 6 μήνες όπως έχουν αναφέρει και αρκετοί, είμαστε και έτσι, σε χειρότερη μοίρα όσον αφορά την χρονική διάρκεια.
    Ρώτας αν είναι ντόπια πρακτική αυτό το να λήγουν τα υπόλοιπα, σου δίνω Link εξωτερικού που γίνεται και εκεί, σίγουρα θα υπάρχουν και καλύτερες επιλογές ως προς την διάρκεια και όχι αν λήγουν όπως φυσικά και χειρότερες.

  9. #189
    Εγγραφή
    10-08-2010
    Μηνύματα
    600
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Path Level
    Interleaved
    Και στις άλλες ελληνικές εταιρίες το ίδιο ισχύει ;;;

  10. #190
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.088
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρώτας αν είναι ντόπια πρακτική αυτό το να λήγουν τα υπόλοιπα, σου δίνω Link εξωτερικού που γίνεται και εκεί, σίγουρα θα υπάρχουν και καλύτερες επιλογές ως προς την διάρκεια και όχι αν λήγουν όπως φυσικά και χειρότερες.
    Δεν αμφισβήτησα τις ικανότητες σου στην αναζήτηση google. Απλώς σου γράφω ότι ακόμα και εκεί λήγουν στον διπλάσιο χρόνο απ' ότι σε εμάς. Χώρια του ότι υπάρχουν και εναλλακτικές.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  11. #191
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    868
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    Cosmote
    Router
    Fritzbox 7530
    Υπάρχει δυνατότητα να έχουμε ξένο νούμερο που να παίζει κανονικά στην Ελλάδα και μετά από καιρό? Ή διαπιστώνουν ότι δεν βρίσκεται στη χώρα που βγήκε και χρεώνουν περισσότερο μετά? Για internet κυρίως.

  12. #192
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν αμφισβήτησα τις ικανότητες σου στην αναζήτηση google. Απλώς σου γράφω ότι ακόμα και εκεί λήγουν στον διπλάσιο χρόνο απ' ότι σε εμάς. Χώρια του ότι υπάρχουν και εναλλακτικές.

    Όπως σου είπα είχα καρτούλα O2 Αγγλιας, μετά έκανα και ενα ψάξιμο του μισού δευτερόλεπτου για να σου δώσω και λινκ μήπως και δεν πιστεύεις.
    Ρώτησες λοιπόν αν και στο εξωτερικό λήγουν τα χρήματα, λήγουν και εκεί.
    Εναλλακτικές χωρίς να λήγει το πόσο δεν υπάρχουν, αν έχεις κάποιο λίνκ μπορείς να το δώσεις, αν δεν μπορείς ή δεν ξέρεις πως να κάνεις αναζήτηση πες μου να σε βοηθήσω
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sdikr : 26-02-19 στις 11:51.

  13. #193
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.305
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Κάποιος έχει αναφέρει στο forum ότι πορεύεται με καρτούλες της 3 όπως αυτή, αγορασμένη εξ αποστάσεως. Έχει κι άλλες με ομιλία κι άλλες επιλογές, άλλες είναι για 30 μέρες, άλλες για 90, η προηγούμενη είναι για 12 μήνες. Ψάξε αν θες λίγο γιατί δεν θυμάμαι σε ποιο thread αν θες να βρεις ποιος και να τον ρωτήσεις λεπτομέρειες. Κι εγώ είχα βρει σε ebay κάτι κάρτες από βαλκανικές χώρες αλλά εξαρτάσαι από τον πωλητή που βγάζει και το κατιτίς του, δεν είναι εγγυημένο ότι θα μπορέσεις να κάνεις ανανεώσεις κλπ όταν πρέπει ή ότι δεν θα σου πει αργότερα εκβιαστικά τα 2πλάσια χρήματα.
    hnesne

  14. #194
    Παιδιά καλησπέρα έχω μια ερώτηση. Έχω καρτοκινητο wind και από όσο ξέρω όταν δεν ανανεώσεις σε 2 μήνες σου αφαιρουν όλο το υπόλοιπο που έχεις. Το θέμα είναι μετά τους 2 μήνες ο αριθμός μου θα λειτουργεί κανονικά ?? Θα μπορούν να με παίρνουν ?? Η πρέπει υποχρεωτικά τώρα να βάλω 10άρα κάρτα ???

  15. #195
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.703
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Socrates77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά καλησπέρα έχω μια ερώτηση. Έχω καρτοκινητο wind και από όσο ξέρω όταν δεν ανανεώσεις σε 2 μήνες σου αφαιρουν όλο το υπόλοιπο που έχεις. Το θέμα είναι μετά τους 2 μήνες ο αριθμός μου θα λειτουργεί κανονικά ?? Θα μπορούν να με παίρνουν ?? Η πρέπει υποχρεωτικά τώρα να βάλω 10άρα κάρτα ???
    Σε 2 μήνες αφαιρούν το υπόλοιπο.
    Σε 3 μήνες βάζουν φραγή για εισερχόμενες/εξερχόμενες

    Για να δουλεύει συνέχεια ο αριθμός πρέπει στο τέλος του 3ου μήνα να ανανεώνεις
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

Σελ. 13 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 381112131415 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-03-18, 18:13
  2. COSMOTE: Αλλαγές για πελάτες καρτοκινητής
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 152
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-11-17, 10:14
  3. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-11-17, 19:37
  4. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-10-17, 17:02
  5. Μηνύματα: 105
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-09-17, 22:29

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας