Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    27-03-2003
    Περιοχή
    Greece - Athens
    Μηνύματα
    862
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    ?(dB) / ?(dB)
    έχω αρχίσει να τα παίρνω με τους λογαριασμούς και τις χρεώσεις.
    όσο είχα κανονικό πακέτο κι όσο έκανα κάποια αλλαγή προς τα πάνω όλα καλά.
    άμεσες εκδόσεις λογαριασμών και συμψηφισμοί χρεώσεων.
    από την στιγμή που εγώ είχα στα χέρια μου, με υπογραφή τεχνικού για το vdsl ότι είμαι εκτός ορίων,
    γι αυτό και οι συνεχείς διακοπές, και κωλύματα, και ζήτησα αζημίως να μεταβώ σε adsl και αζημίως όποτε θελήσω να πάω σε άλλο πάροχο, όλα άλλαξαν.
    Ναι μεν δεν μπορούσαν να αρνηθούν αλλά πλέον δεν απολαμβάνω την ίδια αντιμετώπιση από το λογιστήριο τους.

    1ο λάθος. εκδώσαν λογαριασμό κανονικό χωρίς αλλαγές. ενώ σε άλλες περιπτώσεις ήταν άμεση η έκδοση λογαριασμού με αλλαγές. περίμενα λίγες μέρες είπα ίσως δεν πρόλαβαν αλλά τίποτα. επικοινώνησα και μου είπαν στον επόμενο λογαριασμό.
    από πισμα δεν πλήρωσα. είπα θα περιμένω να βγει ο επόμενος και λογικά θα έχει και τους συμψηφισμούς.
    2ο λάθος. αμ δε. συμψηφισμοί ναι αλλά μου χρέωσαν και τον υποβιβασμό 80€. παίρνω τηλέφωνο εξηγώ το βρίσκουν και τους λέω δεν έχω πληρώσει γιατί αυτό κι αυτό.. και μου λέει μην ανησυχείτε ειστε μέσα στις προθεσμίες,
    θα διορθωθεί άμεσα και θα βγει νέος λογαριασμός και τα πληρώνεται όλα μαζί. να σημειώσω ότι ζήτησα και αντίστοιχη έκπτωση λόγο των προβλημάτων, έκπτωση που παλιότερα έβλεπα πάλι άμεσα αλλά τώρα μου είπαν μπορεί να την δω και σε βάθος μετά 3μηνου
    3ο λάθος. έρχεται μήνυμα που λέει το αίτημα πίστωσης εξετάστηκε και θα το δω στον επόμενο λογαριασμό.
    4ο λαθος. ακόμα να βγει νέος λογαριασμός. πιθανόν περιμένουν να πάω να πληρώσω σαν ηλίθιος ότι έχουνε βγάλει και μετά θα δω την μείωση όταν κανονικά δεησουν και βγάλουν λογαριασμό σωστό.
    5ο λαθος. έρχεται μήνυμα για τον είδη χρωστούμενο, το σύνηθες όταν καθυστερείς. και σήμερα το πρωί ήρθε για μήνυμα φραγής για την επόμενη εργάσιμη δηλαδή αύριο. πλήρωσα τον λυγμενο βέβαια
    αλλά κύριοι της NOVA δεν πα να @@@@@@@@@????????

    και μην μου ζητήσετε τα στοιχεία μου. ψάξτε να τα βρείτε μόνοι σας.

  2. #2
    Εγγραφή
    04-10-2013
    Μηνύματα
    2.345
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα player74,

    Σε ευχαριστούμε που επικοινώνησες μαζί μας.

    Θα ήθελες να μας ενημερώσεις σε ένα προσωπικό μήνυμα με κάποιο στοιχείο της υπηρεσίας σου (π.χ. τον αριθμό τηλεφώνου, το ΑΦΜ του κατόχου), ώστε να μπορέσουμε να το ελέγξουμε;

    Αντώνης, Nova Support

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 68
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-18, 19:12
  2. Μηνύματα: 75
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-18, 14:20
  3. Λογαριασμοί...
    Από tasvar στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-10-17, 11:18

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας