Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.743
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Η wind φαίνεται να έχει πέσει στη σύνδεσή μου (δεν παίρνει ip ενώ συγχρονίζει), παίρνω τηλέφωνο να δηλώσω βλάβες, περνώ τον λαβύρινθο του αυτόματου τηλεφωνητή ("για τί είδους βλάβη καλείτε"; ο αριθμός για τον οποίο καλείτε είναι σταθερής ή κινητής τηλεφωνίας; παρακαλώ πληκτρολογήστε ή πείτε τον αριθμό της βλάβης. παρακαλώ επαναλάβετε ή πληκτρολογήστε τον αριθμό για τον οποίο καλείτε. ) και αφού ολοκληρώσω την διαδικασία ακούω το εξής κορυφαίο : "δυστυχώς δεν μπορούμε να σας εξυπηρετήσουμε αυτή τη στιγμή. παρακαλώ δοκιμάστε αργότερα". μπιπ-μπιπ-μπιπ-μπιπ.

    Χαράσσει νέους δρόμους και στις βλαβοληψίες η wind?

    Όταν έχεις πολλές αναμονές για δήλωση βλαβών στο σκατένιο δίκτυό σου, μην διορθώνεις το δίκτυο και μην προσλαμβάνεις περισσότερους τηλεφωνητές να τις καταγράφουν
    - ΑΠΛΩΣ ΚΛΕΙΝΕ ΤΗΝ ΚΛΗΣΗ ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΤΩΝ ΠΕΛΑΤΩΝ ΣΟΥ.

    Εκπληκτικοί.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος marcus1 : 02-08-18 στις 02:52.

  2. #2
    Εγγραφή
    28-12-2005
    Περιοχή
    Μαρούσι, Αττική
    Μηνύματα
    562
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    ΖΤΕ 268Q
    SNR / Attn
    9(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλείς το 1212 χωρίς χρέωση ή το 211 1201212 από άλλο δίκτυο και περιμένεις. Δεν νομίζω οτι είναι πρόβλημα να καλέσουμε μια δεύτερη φορά

    Η εμπειρία μου πάντως τα τελευταία 2 χρόνια που έχω Wind & Cosmote (διαφορετικά προιόντα ανά εταιρεία) βλέπω οτι η εξυπηρέτηση από το call center της Wind είναι σαφώς ταχύτερη αφού ποτέ δεν έχει χρειαστεί να περιμένω πάνω από 5 λεπτά για να εξυπηρετηθώ. Στην COSMOTE έχω κάτσει σε αναμονή και πάνω από 30 λεπτά...

    Ψυχραιμία και υπομονή...

  3. #3
    Εγγραφή
    10-03-2014
    Περιοχή
    Αχαρνες
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    70
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Router
    Huawei DN8245V-52
    Path Level
    Interleaved
    Θα συμφωνησω για το 1212 εχει συμβει να καλεσω 2-3 φορες μεχρι να συνδεθω αλλα ειναι δωρεαν και οσες φορες χρειαστηκε να τους παρω ο χρονος αναμονης ηταν ελαχιστος.

  4. #4
    Εγγραφή
    19-05-2006
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    76293/10996
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    DrayTek Vigor 2862ac
    SNR / Attn
    7(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλησπέρα σας, επειδή έβαλα wind αρχές ιουλίου και έχω περάσει απίστευτη ταλαιπωρία, όντως το 1277 που καλώ για εταιρική υποστήριξη απαντάει πολύ σύντομα. Αυτό ισχύει. Το θέμα είναι όμως ότι και που απαντάνε τι έγινε; Έχω περάσει από cosmote και forthnet, τέτοιο πράγμα να καλείς τεχνική υποστήριξη και να σου λένε ότι δεν μπορούν να δουν την γραμμή σου, δεν μπορούν να κάνουν ρισετ, δεν μπορούν να σε γυρίσουν σε fastpath, δεν ξέρουν να σου πουν τον λόγο της βλάβης και γιατι δεν εχεις ιντερνετ, δεν μπορούν να σου πουν username/password για να τα περάσεις στο ρουτερ, παρά μόνο βλέπουν την καρτέλα του πελάτη και για ότι από τα παραπάνω ζητήσεις λένε το προωθούμε στο δευτεροβάθμιο τμήμα και θα σας καλέσουμε εμείς πάλι ενώ δεν καλούν ποτέ....ή εγώ είμαι περίπτωση ή τα συμπεράσματα δικά σας. Έχω καλέσει πάνω από 10 φορές, έχω κάνει έγγραφα παράπονα, έχω κάνει καταγγελία στην γενική γραμματεία καταναλωτή, μην σου τύχει βλάβη με την wind. Δεν μου φταίνε τα παιδιά που σηκώνουν τα τηλέφωνα αλλά 1μιση μήνα δεν έχω καταφέρει να μιλήσω με αυτό το δευτεροβάθμιο τμήμα μια φορα.

Παρόμοια Θέματα

  1. Η "επίσημη αγαπημένη": Εθνική μπάσκετ.
    Από Νικαετός στο φόρουμ Aθλητικά θέματα και γεγονότα
    Μηνύματα: 1501
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-09-18, 23:39
  2. Πώς καταργώ την "προστασία εγγραφής";
    Από Ερωτών στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 61
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-08-18, 20:44
  3. boot όλα τα ubuntu.iso από το grub2 ("Live-ISO")
    Από GeorgeVita στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-11-17, 21:05
  4. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-10-17, 19:24
  5. Αυτόματος τηλεφωνητής? Απορίες...
    Από ikariwths στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-09-17, 22:24

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας