Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-25 από 25
  1. #16
    Εγγραφή
    13-01-2007
    Μηνύματα
    129
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Υπάρχει επιλογή γλώσσας στα κανάλια? (πχ για κάποιον που μαθαίνει κάποια ξένη γλώσσα). Έχω το πακέτο με τα ντοκιμαντέρ και η επιλογή είναι μόνο auto.

  2. #17
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.005
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ρωτησα εγω στο 13888 πως μπορω να γινω συνδρομητης και μου ειπανε να κανω αιτηση τηλεφωνικα στο 13888 και θα μου στειλουνε την συμβαση για 1 μηνα δεσμευση , ο λογαριασμος ερχεται οπως το σταθερο ειτε με email/sms ειτε ταχυδρομικα , και δεν το προπληρωνεις οπως στο netflix.
    και μου ειπε οτι δεν σταματαει οταν τελειωσει ο μηνας αυτο συνεχιζει και αμα θελεις το καταργεις εσυ παλι με τηλεφωνο στο 13888 , ρωτησα επισης αμα μπορω να εχω και documentaries + cinema pack και μου ειπανε οχι δεν γινεται 2 συνδρομες μαζι... μονο μια , επισης αμα συνδυασεις 2 συνδρομες μαζι εχει εκπτωση 2 ευρω διαβασα αλλα δεν βλεπω κανεναν να το αναφερει.
    θελω να περασω καλωδιο ethernet για να μπορω να δω απο το λαπτοπ μεσα στο δωματιο διοτι με wifi σιγουρα θα κοβεται . Επισης εχει δοκιμασει κανενας να δει μεσω λαπτοπ τηλεοραση και μετα να συνδεσει vga οθονη για προβολη σε μεγαλυτερη οθονη; του το επιτρεπει; ή οχι; . , διοτι θυμαμαι παλια σε κατι κουπουνια που ειχε το θεμα για το nova που σου εδινει να δεις καποια καναλια δωρεαν , αμα εμπαινες και εβαζες καλωδιο vga στο λαπτοπ , δεν γινοντανε να προβληθει, κατι ελεγε για πνευματικα δικαιωματα.

  3. #18
    Εγγραφή
    25-11-2012
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Μηνύματα
    231
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112600/11600
    ISP
    Vodafone
    Router
    Technicolor
    SNR / Attn
    20(dB) / 2.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπερα! Εχω συνδεση hdmi τον η/υ μου με την 50"4κ τηλεοραση και οταν θελω να δω οτε τβ πολυ απλα παω βαζω source hdmi στην τβ συνδεομαι στο οτε τβ go παταω play σε οποιο καναλι το εχω και πολυ απλα απολαμβανω τηλεοραση καποια καναλια ειναι μαξ 576p και κλασσικα ολα τα σινεμα 720p σε αποσταση 4 μετρα φαινεται μια χαρα!!

  4. #19
    Εγγραφή
    13-01-2007
    Μηνύματα
    129
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Έχω κάποιες φορές πρόβλημα κατά την προβολή των εκπομπών. Κολλάει ο υπολογιστής και χρειάζεται επανεκίνηση, το έχει αντιμετωπίσει κανείς και βρήκε τη λύση? στην τεχνική υποστήριξη μου είπαν να δοκιμάσω κάποια πράγματα, πχ παράθυρα , μνήμη , drivers αλλά δεν κατάφερα τίποτα.

  5. #20
    Εγγραφή
    25-11-2012
    Περιοχή
    ΙΩΑΝΝΙΝΑ
    Μηνύματα
    231
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112600/11600
    ISP
    Vodafone
    Router
    Technicolor
    SNR / Attn
    20(dB) / 2.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το εχω παθει και εγω φιλε να κολλαει και να μην ξανα ανοιγει .Κανω ρεσταρτ τον windows explorer και ξανα ανοιγω την καρτελα και παιζει κανονικα.Λογικα επειδη βγηκε τωρα ειναι σε φαση beta . Καλυτερα για εμενα θα ηταν να ειχε stand alone προγραμμα και οχι να μπαινω μεσω google chrome.

  6. #21
    Εγγραφή
    06-09-2007
    Περιοχή
    Ν. Κόσμος
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    333
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - Ν. ΚΟΣΜΟΣ
    Router
    ZTE H268N
    SNR / Attn
    14.3(dB) / 1.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Και εμένα μου συμβαίνει μερικές φορές μα το ίδιο αποτέλεσμα και θέλει επανεκκίνηση το pc

  7. #22
    Εγγραφή
    13-01-2007
    Μηνύματα
    129
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ανέβασα τη virtual memory και το ξεκινάω από internet explorer τώρα. Έως τώρα παίζει καλά, ελπίζω να μην αρχίσει τα ίδια. Μόνο η κάτω μπάρα των windows χάνεται κάποιες στιγμές.
    Και το netflix παίζει από browser αλλά δε χρειάζεται εγκατάσταση πρόσθετου προγράμματος, ούτε κολλάει έτσι.

  8. #23
    Εγγραφή
    11-09-2018
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από g10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    geodimis, φιλικά πάντα,
    δεν ανέφερα...ότι άκουσα κάπου ,μου είπε κάποιος, διάβασα κάτι και απλά το λέω για να το λέω ....εξ ου και (γενικός) ορισμός της παραπληροφόρησης.
    Αυτό που είπα ότι από προσωπική δοκιμή, δεν βλέπω να δουλεύει σωστά η πλατφόρμα, με εναλλαγή από nova/cosmote και τούμπαλιν στις δοκιμές.

    Και επίσης ανέφερα, αν κάποιος άλλος έχει δοκιμάσει με άλλες εταιρείες, να μας πει τι γίνεται,
    γιατί όντως μπορεί να παίζει θέμα με nova/browsers/cookies/javascript/firewall Κτλ.

    Γιατί όντως η ευελιξία που προσφέρει μέσω στοχευμένων πακέτων καναλιών (ή και μελλοντικά όπως έχουν ανακοινώσει, αγορά μεμονωμένων προβολών γεγονότων, ειδικότερα αθλητικών) είναι ενδιαφέρουσα και σωστή.
    Φιλικά και πάλι
    Φίλε μου έβγαλες άκρη;; Έχω το ίδιο προβλημα με σενα. Απο το λαπτοπ δεν συνδεομαι στο wifi μου. Εχω ενα ρουτερ technicolor (forthnet-nova). Απο το wifi του γειτονα (cyta) παιζει κανονικα. Φορθνετ κ οτε κανουν τους κινεζους..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Deathsender Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σημερα και εγω παιδια ελαβα τους κωδικους του Cosmote tv go!Με ιντερνετ νοβα 24ρι(16) σε 50ρα 4κ παιζει μια χαρα με συνδεση hdmi αλλα ωρες ωρες κλεινει οταν αλλαζω καναλι και καποιες φορες θελει ρεσταρτ ο browser γιατι δεν ανοιγε το προγραμμα cosmote tv go . Πριν λιγο κρασαρε και το windows explorer (δεν μου εδειχνε την μπαρα τον windows.)Για 13ευρω σινεμα και documentaries (17 καναλια συνολο+replay tv etc) πιστευω ειναι καλα!Το μονο μειων για εμενα ειναι τα πιο πολλα καναλια ειναι 720p ενω καποια ακομα και 560p!Ο καιρος θα δειξει!

    Φίλε μου εχω κ γω forthnet 24 mbps αλλα δεν ανοιγει η εφαρμογη απο το λαπτοπ. Παρα μονο αν συνδεθω στο wifi του γειτονα. Ποιο ρουτερ χρησιμοποιεις;;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kriskris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε μου έβγαλες άκρη;; Έχω το ίδιο προβλημα με σενα. Απο το λαπτοπ δεν συνδεομαι στο wifi μου. Εχω ενα ρουτερ technicolor (forthnet-nova). Απο το wifi του γειτονα (cyta) παιζει κανονικα. Φορθνετ κ οτε κανουν τους κινεζους..

    - - - Updated - - -




    Φίλε μου εχω κ γω forthnet 24 mbps αλλα δεν ανοιγει η εφαρμογη απο το λαπτοπ. Παρα μονο αν συνδεθω στο wifi του γειτονα. Ποιο ρουτερ χρησιμοποιεις;;

    Παιδια ΕΥΡΗΚΑ!!! Όσοι εχετε forthnet και ρουτερ technicolor πεταξτετο (εγω θα το σπασω πρώτα) και παρτε ενα zte της πλακας να κανετε την δουλεια σας. Έβαλα ενα ZXV10 H108L που μου ειχε δωσει η wind πριν χρονια και αμεσως συνδεθηκε χωρις να κανω καμια ρυθμιση καν!Μην κουραζεστε αλλο. Αλλαγη ρουτερ αμεσως.

  9. #24
    Εγγραφή
    20-06-2016
    Μηνύματα
    103
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Πως δεν το πήρα χαμπάρι εγώ τόσο καιρό...Θα μας τα φάει η Κοσμοτε τα λεφτά.Ερωτηση:Επιλεγω το Sports pack με 6μηνη συνδρομή στα 18€ το μήνα.Πως γίνεται η χρέωση?Εφάπαξ από την κάρτα ή έρχεται κάποιο είδους λογαριασμού?Σορρυ αν ρωτάω βλακειες ή το εξηγεί κάπου και δεν κατάλαβα.Το έχει κάνει κανείς?Καρτοκινητο έχω.

  10. #25
    Εγγραφή
    11-09-2018
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από George6633 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πως δεν το πήρα χαμπάρι εγώ τόσο καιρό...Θα μας τα φάει η Κοσμοτε τα λεφτά.Ερωτηση:Επιλεγω το Sports pack με 6μηνη συνδρομή στα 18€ το μήνα.Πως γίνεται η χρέωση?Εφάπαξ από την κάρτα ή έρχεται κάποιο είδους λογαριασμού?Σορρυ αν ρωτάω βλακειες ή το εξηγεί κάπου και δεν κατάλαβα.Το έχει κάνει κανείς?Καρτοκινητο έχω.
    Αυτο ειναι ευκολο. Ενα τηλεφωνο στην cosmote απλα.
    Υ.Γ.
    Να το προσπαθησω να συνδεσω λαπτοπ κ τηλεοραση μεσω hdmi για τους αγωνες ή το εχουν κλειδωσει; με μια δοκιμη που εκανα δεν επαιζε στην τηλεοραση..

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 68
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-18, 19:12
  2. Cosmote tv go pay per view
    Από theo4850 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-04-18, 16:29
  3. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-03-18, 11:22
  4. Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-09-17, 13:27
  5. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-09-17, 16:43

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας