Σελ. 10 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 5891011 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 136-150 από 158
  1. #136
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.251
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξανά.

    Δεν είναι πρόβλημα να έχουμε διαφορετικές ανάγκες. Δεν είναι πρόβλημα να έχουμε διαφορετικό γούστο.

    Το πρόβλημα είναι να πληρώνεις premium price, χωρίς να έχεις premium προϊόν. Και να δικαιολογείς ατάκες όπως το κρατάτε λάθος. Και να τρέχεις να δίνεις παραπάνω λεφτά για να καλύψεις ένα σχεδιαστικό λάθος.
    Για μια εταιρεία η οποία σχεδιάζει και κυκλοφορεί ελαχιστα προϊόντα και θα έπρεπε να μην κάνει τους αγοραστές της beta testers.

    Μάλλον δεν καταλαβαίνω πώς είναι να μου πιάνουν τον πισινό και να το δικαιολογώ από πάνω.
    Μια χαρα premium προιοντα και εξυπηρετηση εχει η Apple για συγκεκριμενες αναγκες - τις οποιες αγνοεις γιατι δεν εναρμονιζονται με τις δικες σου.

  2. #137
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.893
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο ποιον μπορω να παρω MacOS με υποστηριξη πλην της Apple και δεν το πηρα πρεφα ακομα;
    Έγραψες:

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποια κατηγορια;
    Ειπαμε, αυτα ειναι γουστα φιλτατε.
    Εσυ μπορει να θες να αγορασεις μια πλαστικουρα με καλα specs, εγω ενα αλουμινατο λαπτοπ με καλη υποστηριξη και λογισμικο.
    Και τα δυο ειναι αποδεκτα, απλα καποιοι δεν το χωνευουν οτι υπαρχουν και τετοιοι καταναλωτες.
    Εκτός αν εννοείς πως μόνο τα apple έχουν καλή υποστήριξη και λογισμικό. Αν θέλεις δηλαδή Windows σε ένα powerbook μπορείς να έχεις υποστήριξη;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το τι οριζεις εσυ ως λογικη ειναι κατι υποκειμενικο.
    Εμενα π.χ. μου φαινεται παραλογο που ο κοσμος αγοραζει πλαστικα λαπτοπ και μπορω να χρησιμιποιησω και απειρα επιχειρηματα για να το δικαιολογησω.
    Το προβλημα ειναι οι haters, εγω προσωπικα δεν ειδα κανεναν εδω μεσα να πουλαει μουρη.
    Μην βλεπετε φαντασματα
    Αυτό λέω και εγώ, πως η επιλογή για μεγάλη μερίδα αυτών που επιλέγουν apple, ιδίως όσον αφορά τους υπολογιστές γιατί στα κινητά τα πράγματα είναι κάπως διαφορετικά, είναι τελείως υποκειμενική και δεν έχει να κάνει με το να κάνει κάποιος την δουλειά του ευκολότερα, καλύτερα πιο παραγωγικά. Το πρόβλημα προκύπτει όταν θα προσπαθήσουν να δικαιολογήσουν αυτήν την υποκειμενικότητα με μετρήσιμα στοιχεία, που είτε δεν υφίστανται είτε κινούνται στον χώρο του φανταστικού. Για παράδειγμα ένας πιο δυνατός επεξεργαστής έχει σοβαρό αντίκτυπο στην παραγωγικότητα ορισμένων workflow, και ας είναι και απο πλαστικό, και για τον άνθρωπο αυτό θα ήταν παράλογο να πάρει κάτι υποδεέστερο που θα είναι απο αλουμίνιο αλλά θα χρειάζεται παραπάνω χρόνο για να κάνει την ίδια δουλειά.

  3. #138
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρόβλημα προκύπτει όταν θα προσπαθήσουν να δικαιολογήσουν αυτήν την υποκειμενικότητα με μετρήσιμα στοιχεία, που είτε δεν υφίστανται είτε κινούνται στον χώρο του φανταστικού. Για παράδειγμα ένας πιο δυνατός επεξεργαστής έχει σοβαρό αντίκτυπο στην παραγωγικότητα ορισμένων workflow, και ας είναι και απο πλαστικό, και για τον άνθρωπο αυτό θα ήταν παράλογο να πάρει κάτι υποδεέστερο που θα είναι απο αλουμίνιο αλλά θα χρειάζεται παραπάνω χρόνο για να κάνει την ίδια δουλειά.
    Ξανά.

    Δεν ξέρεις τις ανάγκες μου και προσπαθείς να τις ερμηνεύσεις με βάση τις δικές σου.
    Εγώ δεν τραβάω κανένα ζόρι αν δεν τις καταλαβαίνεις. Ξέρω τι θέλω και ξέρω τι αγοράζω και δεν θέλω το δικό σου ΟΚ (είμαι σίγουρος για τον εαυτό μου). Εσύ γιατί προσπαθείς με την άγνοιά σου να με πείσεις ότι είμαι λάθος;
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  4. #139
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.893
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξανά.

    Δεν ξέρεις τις ανάγκες μου και προσπαθείς να τις ερμηνεύσεις με βάση τις δικές σου.
    Εγώ δεν τραβάω κανένα ζόρι αν δεν τις καταλαβαίνεις. Ξέρω τι θέλω και ξέρω τι αγοράζω και δεν θέλω το δικό σου ΟΚ (είμαι σίγουρος για τον εαυτό μου). Εσύ γιατί προσπαθείς με την άγνοιά σου να με πείσεις ότι είμαι λάθος;
    Αφού δεν τραβάς κανένα ζόρι όπως λες κακώς απάντησες. Έχω κάνει σαφή διαχωρισμό στους χρήστες apple, και ισχύει και γενικά σε πολλές κατηγορίες προϊόντων, σε παραπάνω μήνυμα και δεν τους έχω βάλει όλους στο ίδιο τσουβάλι.

    Το αν βλέπεις τον εαυτό σου στον τύπο χρήστη που περιγράφω δεν έχει να κάνει με την δική μου άγνοια.

  5. #140
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Κλασικό νήμα για Apple. Ακόμα τα νέα iMac;

  6. #141
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παιδιά το όλο ζήτημα δεν έχει να κάνει με επιδόσεις, Design, λειτουργικά, κ.λ.π. είναι πιο απλό απ' ότι νομίζεται, έχει να κάνει με φτωχαδάκια(Windows, Android, κ.λ.π) και λεφτάδες(Αpple), θα πρέπει να ανέβεις κοινωνικά για να έχεις Apple, αλλιώς μείνε στην τρύπα σου.
    Τι να κλ@@ω εγώ δηλαδή με την κινεζιά, αν σκάσει ο άλλος στην παρέα με την μηλιά;;; με έσβησε με την μία, με έχει στείλει για αχιβάδες, απλά πράγματα.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  7. #142
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Αααα, να τι κάνω λάθος. Για να δει τον iMac θα πρέπει ήδη να την έχω ψήσει...

  8. #143
    Εγγραφή
    15-01-2016
    Μηνύματα
    556
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99.999/9.999
    ISP
    Forthnet
    Router
    ZXHN H168N
    SNR / Attn
    (dB) / 6.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αααα, να τι κάνω λάθος. Για να δει τον iMac θα πρέπει ήδη να την έχω ψήσει...
    όχι απαραίτητα

  9. #144
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Θεός...

  10. #145
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού δεν τραβάς κανένα ζόρι όπως λες κακώς απάντησες. Έχω κάνει σαφή διαχωρισμό στους χρήστες apple, και ισχύει και γενικά σε πολλές κατηγορίες προϊόντων, σε παραπάνω μήνυμα και δεν τους έχω βάλει όλους στο ίδιο τσουβάλι.
    sorry δεν σε παρακολουθώ τόσο στενά. Απλά βλέπω τα ίδια και τα ίδια κουραστικά μηνύματα από τους ίδιους τύπους (ανθρώπους που δεν έχουν ή δεν θέλουν να έχουν iphone ή mac που προσπαθούν να πείσουν όλο τον κόσμο ότι η επιλογή τους είναι σωστή).

    Προσωπικά σαν apple user, δε θα μπορούσα να νοιάζομαι λιγότερο για την επιλογή σας - ειδικά σε άσχετα νήματα. Εγώ αυτά τα μηνύματα τα βρίσκω και κουραστικά και πολλά από αυτά αγενή (μια που γενικεύουν και πολλά έχουν και μια θρασύτητα).
    Στα νήματα της apple προτιμώ να βλέπω συζητήσεις για τα προϊόντα της και όχι flames.

    Αυτό βέβαια αφορά και τον χαρακτήρα του forum. Επιλογή των ιδιοκτητών του είναι να συντηρούν κάτι τέτοιο.
    Όπως και επιλογή μου να μη συμμετέχω ουσιαστικά στα νήματα αυτά ή γενικότερα στο forum ή υπο-forum του επειδή με κουράζουν τέτοιες συζητήσεις.
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  11. #146
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αααα, να τι κάνω λάθος. Για να δει τον iMac θα πρέπει ήδη να την έχω ψήσει...
    Delete.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sweet dreams : 14-08-18 στις 17:30.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  12. #147
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.251
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκτός αν εννοείς πως μόνο τα apple έχουν καλή υποστήριξη και λογισμικό. Αν θέλεις δηλαδή Windows σε ένα powerbook μπορείς να έχεις υποστήριξη;
    Λογισμικο ειναι και το λειτουργικο
    Το τι προσφερει σε μενα προσωπικα το MacOS δε νομιζω οτι αφορα το θεμα.
    Ομως οντας χρηστης Windows, Arch Linux (για Server κυριως) και MacOS μπορω να σου πω με βεβαιοτητα οτι το λογισμικο της Apple ειναι αρκετα διαφορετικο και πολλα features δεν τα βρισκεις πουθενα αλλου.

  13. #148
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Αν υπήρξε ποτέ νήμα που σηκώνει ελεύθερη κουβέντα γύρω από την Apple, είναι αυτό.

    Επίσης, δεν βλέπω γιατί πρέπει κάποιος να καταθέσει βιογραφικό για να έχει άποψη. Εκτός και αν είναι άποψη οι ατάκες "δεν καταλαβαίνεις", "δεν ξέρεις τις ανάγκες μου", "δεν έχεις χρησιμοποιήσει και δεν δικαιούσαι να ομιλείς"


  14. #149
    Εγγραφή
    16-06-2008
    Μηνύματα
    545
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    5000/50000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Path Level
    Interleaved
    Αν είναι για τις κοπελιές πάντως , λύσεις υπάρχουν και σχετικά ανέξοδες! Μην σας παίρνει από κάτω.

    https://www.youtube.com/watch?v=nkJ71vtGSXE

  15. #150
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης, δεν βλέπω γιατί πρέπει κάποιος να καταθέσει βιογραφικό για να έχει άποψη. Εκτός και αν είναι άποψη οι ατάκες "δεν καταλαβαίνεις", "δεν ξέρεις τις ανάγκες μου", "δεν έχεις χρησιμοποιήσει και δεν δικαιούσαι να ομιλείς"
    Βασικά σου λέω ότι είσαι offtopic. Άλλο αν σε ανέχονται οι ιδιωκτήτες του forum για τους δικούς του προσωπικούς και όχι μόνο λόγους.
    Από τη στιγμή που είσαι offtopic δε με αφήνεις να διαβάσω την πραγματική είδηση και να γίνει μια συζήτηση πάνω σε αυτό (αν έχει μείνει κανένας που να έχει κέφι να το κάνει).

    Με λίγα λόγια με τη συμπεριφορά σου ενοχλείς. Και όχι, δε χρειάζομαι το βιογραφικό σου για να σου πω ότι είσαι ενοχλητικός.
    Το ότι τις πιο φορές οι apple users αδιαφορούν και δεν απαντάνε σε αυτά τα νήματα δε σημαίνει ότι δεν υπάρχουν επιχειρήματα ούτε ότι αυτός ο χαμός σε κάθε apple νήμα δεν είναι ενοχλητικός.

    Απλά έχουμε και καλύτερα πράγματα να κάνουμε. Που και που βέβαια μπαίνουμε για να ξαναπούμε τα προφανή
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

Σελ. 10 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 5891011 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-18, 21:57
  2. Μηνύματα: 131
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-01-18, 23:19
  3. Μηνύματα: 56
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-01-18, 16:00
  4. Διαθέσιμο το iOS 11 της Apple
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 52
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-10-17, 20:35
  5. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-08-17, 01:13

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας