Σελ. 3 από 11 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 158
  1. #31
    Εγγραφή
    01-12-2016
    Περιοχή
    Αργυρούπολη
    Μηνύματα
    56
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δούλευα σε μια από τις 3 εταιρίες κινητής. Έχουμε μια εταιρία στην περιοχή με 3ψήφιο αριθμό συνδέσεων και όλες από το κατάστημά μας. Κάθε μήνα μας έκαναν 2-5 νέες συνδέσεις στις 10-15 που είχαμε συνολικά στόχο. Με παίρνει μια μέρα η γραμματέας του "μεγάλου" και μου λέει πως έψαξαν στο Skroutz και βρήκαν το κορυφαίο μοντέλο της Apple στα 1100€. Οπότε μας πήρε τηλέφωνο να δούμε εμείς τι θα κάνουμε. Παίρνω κατευθείαν τον Περιφερειακό Διευθυντή Εταιρικών και του το αναφέρω. Μου είπε πως υπάρχει ρητή εντολή να μην κόβεται επίσημα ούτε ένα λεπτό πιστωτικό από το λογιστήριο. Αντιθέτως αν ήθελε οποιαδήποτε άλλη εταιρία του έκανε 50% έκπτωση την άλλη μέρα.
    εννοεις οτι δεν κοβατε καθολου απο τις τιμες των προιοντων της apple?

  2. #32
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Γενικά απαγορεύεται να κάνεις εκπτώσεις. Πρέπει όλη η αλυσίδα να έχει τις ίδιες τιμές. Αλλά για ειδικές περιπτώσεις μπορούσες να ζητήσεις επιπλέον επιδότηση σε νέα σύνδεση ή για αγορά συσκευής. Εδώ όμως μας έριξαν άκυρο. Τουλάχιστον έτσι μου είπε ο τύπος. Αλλά δεν έχω λόγο να μην τον πιστέψω καθώς όποτε σήκωνα το τηλέφωνο μου έδινε ότι του ζητούσα. Και γνώριζε πολύ καλά τη συγκεκριμένη εταιρία καθώς τους επισκεπτόταν 2 φορές το χρόνο για να δει πως τα πάνε.

  3. #33
    Εγγραφή
    24-07-2010
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15360/1536
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΟΥΤΡΟ ΕΛΕΝΗΣ
    Router
    Apple AirPort Extreme
    SNR / Attn
    9.0(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    όπως πχ και το Αμερικάνικο υπουργείο οικονομικών που έχει εξαναγκάσει εταιρίες να σπάσουν όταν ξέφευγαν.
    επίσης όταν υπαρχει μια εταιρία που κυριαρχεί απόλυτα, δηλαδή δεν έχει ανταγωνισμό, τότε πάλι την σπάνε για να μπορέσουν να δημιουργήσουν συνθήκες ανταγωνισμού, βλέπε ΟΤΕ. και μάλιστα όχι μόνο τη σπάνε, αλλά την υποχρεώνουν να είναι λιγότερο ανταγωνιστικη.
    άρα; όλοι οι υποικ των μεγάλων κρατών είναι οραματιστές του Πολ Ποτ;
    Δεν μπορουν να το κάνουν αυτο στην Apple γιατί είναι μια εταιρεία που πουλάει 3 συγκεκριμένα προιόντα....iphones, mac, watch τα υπόλοιπα δεν τα βάζω γιατί είναι λίγα σε αριθμό. Επίσης είναι μια εταιρεία η οποιά πουλάει ακριβότερα απο όλες τις άλλες άρα είναι λιγότερο ανταγωνιστική απο μόνη της...τώρα το γεγονός ότι έχει γίνει hype και πάει όλος ο πλαντήτης και αγοράζει iphones μαγκιά τους και μπράβο τους....

    Δεν μπορείς να σπάσεις μια εταιρεία επειδή πουλάνε σαν τρελά τα προιόντα της....δηλάδη τι θα γίνει θα σπάσει σε ένα κομμάτι Apple Iphones και άλλο κομμάτι Apple Mac και πάει λέγοντας....? πάλι η ίδια εταιρεία θα είναι.....δεν γίνονται αυτά.

    Θα προσπαθήσουν να την εμποδίσουν όταν θα δούν οτι πάει να εξαγοράσει άλλες εταιρείες του κλάδου...π.χ αν αποφάσιζε η apple να αγοράσει την xiaomi θα της έβαζαν φρενο λόγω ισχυρής θέσης στην αγορά. Αλλά δεν μπορείς να διαλύσεις μια εταιρεία επειδή είναι πετυχημένη....με αυτή τη λογική να διαλυθεί και η κοκα-κολα επειδή πουλάει εδώ και 100 χρόνια σαν τρελή και έχει μαζέψει δις σε δολάρια....

  4. #34
    Εγγραφή
    16-12-2006
    Μηνύματα
    275
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6779/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Η ιδεα του να τιμωρησεις καποιον επειδη ειναι πολυ επιτυχημενος στη δουλεια του, με ξεπερνα. Φανταζεστε να σας απελυε το αφεντικο σας ή να σας εστελνε μεταθεση ή να σας μειωνε το μισθο επειδη ειστε πολυ καλος?

    Δεν συμπαθω την apple, δυσκολα θα αγοραζα προιοντα της, αλλα μακαρι να ειχα μια τοσο επιτυχημενη επιχειρηση με τετοια κερδοφορια που δινει δουλεια σε τοσους ανθρωπους.

  5. #35
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Eμένα με ξεπερνά να πουλάς μετριότητες με ωραίο περιτύλιγμα και να τρέχουν να το αγοράζουν λες και είναι οι ινδιάνοι με τα καθρεφτάκια.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  6. #36
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.623
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eμένα με ξεπερνά να πουλάς μετριότητες με ωραίο περιτύλιγμα και να τρέχουν να το αγοράζουν λες και είναι οι ινδιάνοι με τα καθρεφτάκια.
    Μετριότητες; Οκ, ότι πεις. Μπορεί να είναι ακριβά, αλλά σίγουρα δεν είναι μέτρια. Επίσης μη σκέφτεσαι μόνο το hardware, πουλάει και υπηρεσίες η Apple που είναι έτη μπροστά από τον ανταγωνισμό.

  7. #37
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sprkrt Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ιδεα του να τιμωρησεις καποιον επειδη ειναι πολυ επιτυχημενος στη δουλεια του, με ξεπερνα. Φανταζεστε να σας απελυε το αφεντικο σας ή να σας εστελνε μεταθεση ή να σας μειωνε το μισθο επειδη ειστε πολυ καλος?

    Δεν συμπαθω την apple, δυσκολα θα αγοραζα προιοντα της, αλλα μακαρι να ειχα μια τοσο επιτυχημενη επιχειρηση με τετοια κερδοφορια που δινει δουλεια σε τοσους ανθρωπους.
    Δεσπόζουσα θέση λέγεται και δεν έχει καμία σχέση με αυτό που λες. Πχ μπορεί να κάνει χώμα τις τιμές της για κάποια χρόνια και να τους κλείσει όλους. Η συγκεκριμένη πρακτική λέγεται positioning. Look it up.
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  8. #38
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετριότητες; Οκ, ότι πεις. Μπορεί να είναι ακριβά, αλλά σίγουρα δεν είναι μέτρια. Επίσης μη σκέφτεσαι μόνο το hardware, πουλάει και υπηρεσίες η Apple που είναι έτη μπροστά από τον ανταγωνισμό.
    Δηλαδή ότι αγοράσεις από την Apple αξίζει μέχρι το τελευταίο ευρώ/δολάριο;; κακώς λοιπόν όλος ο κόσμος τα λέει υπερτιμημένα;; επιπλέον όταν αγοράσω εγώ μια συσκευή από την Apple θα τους πληρώσω και το icloud ή ότι άλλο έχουν χωρίς να τα χρησιμοποιήσω έτσι;; απλά θα μου τα κοπανήσουν κι' αυτά στην τιμή του τηλεφώνου;;

    Xωρίς παρεξήγηση, Fanboy ή κάνω λάθος;;
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  9. #39
    Εγγραφή
    02-09-2015
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    629
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή ότι αγοράσεις από την Apple αξίζει μέχρι το τελευταίο ευρώ/δολάριο;; κακώς λοιπόν όλος ο κόσμος τα λέει υπερτιμημένα;; επιπλέον όταν αγοράσω εγώ μια συσκευή από την Apple θα τους πληρώσω και το icloud ή ότι άλλο έχουν χωρίς να τα χρησιμοποιήσω έτσι;; απλά θα μου τα κοπανήσουν κι' αυτά στην τιμή του τηλεφώνου;;

    Xωρίς παρεξήγηση, Fanboy ή κάνω λάθος;;


    Είναι υπερτιμένα? Και δεν είναι υπερτιμημένο μέσα σε 3 έτη να έχεις αλλάξει 3 Android συσκευές και να έχεις πληρώσει με 300 την κάθε μια από το να μείνεις για μια 3ετια με ένα iPhone δίχως προβλήματα? Εκτός και αν τα Android τα παίρνεις με αλλά λεφτά, τα «καλά λεφτά» ενώ τα iPhone με «κακά λεφτά». Απλώς προσπαθώ να καταλάβω και τη δικιά σας άποψη. Το iCloud που λες κοστίζει 12 ευρώ το έτος. Είναι απόλυτα προστατευμένο με το two way authentication. Στο iCloud παραμένει κλειδωμένο το κινητό μου και ο επίδοξος κλέφτης ακόμα και να μου το πάρει δεν μπορεί να το ξεκλειδώσει που να έχει τον Tim θείο. Εκεί το cloud είναι κακό ή καλό? Καταστρέφει το χρήστη ή το σώζει? Με το iCloud τραβάω φωτό με το κινητό μου και ανοίγοντας την ταμπλέτα μου είναι περασμένη η φωτογραφία στο ipad δίχως συγχρονισμό δίχως τίποτα. Να υποθέσω εεεε άχρηστο το iCloud. Ξέρεις ποιο είναι το πρόβλημα? Η ταμπέλα. Εύκολα τη βάζουμε και δύσκολα την ανεχόμαστε επάνω μας. Χαρακτηρίζουμε τους άλλους fanboy ή όπως αλλιώς θελουμε αλλά μόλις δεχτούμε μια άλλη γνώμη ή ακόμα και ταμπέλα προσπαθούμε να κατηγορήσουμε τον άλλον ποσό λάθος είναι αντί να σκεφτούμε μήπως εμείς κάνουμε κάπου ένα μικρο ανθρώπινο λαθάκι? Δεκτό να είμαι «πρόβατο» θεωρείς και τα 25.000.000 χρήστες iPhone που αγόρασαν το 7 πρόβατα? Το ενδεχόμενο να κανείς λάθος περνά ως σκέψη?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vastil : 05-08-18 στις 00:01.

  10. #40
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vastil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι υπερτιμένα? Και δεν είναι υπερτιμημένο μέσα σε 3 έτη να έχεις αλλάξει 3 Android συσκευές και να έχεις πληρώσει με 300 την κάθε μια από το να μείνεις για μια 3ετια με ένα iPhone δίχως προβλήματα? Εκτός και αν τα Android τα παίρνεις με αλλά λεφτά, τα «καλά λεφτά» ενώ τα iPhone με «κακά λεφτά». Απλώς προσπαθώ να καταλάβω και τη δικιά σας άποψη. Το iCloud που λες κοστίζει 12 ευρώ το έτος. Είναι απόλυτα προστατευμένο με το two way authentication. Στο iCloud παραμένει κλειδωμένο το κινητό μου και ο επίδοξος κλέφτης ακόμα και να μου το πάρει δεν μπορεί να το ξεκλειδώσει που να έχει τον Tim θείο. Εκεί το cloud είναι κακό ή καλό? Καταστρέφει το χρήστη ή το σώζει? Με το iCloud τραβάω φωτό με το κινητό μου και ανοίγοντας την ταμπλέτα μου είναι περασμένη η φωτογραφία στο ipad δίχως συγχρονισμό δίχως τίποτα. Να υποθέσω εεεε άχρηστο το iCloud. Ξέρεις πιο είναι το πρόβλημα? Η ταμπέλα. Εύκολα τη βάζουμε και δύσκολα την ανεχόμαστε επάνω μας. Χαρακτηρίζουμε τους άλλους fanboy ή όπως αλλιώς θελουμε αλλά μόλις δεχτούμε μια άλλη γνώμη ή ακόμα και ταμπέλα προσπαθούμε να κατηγορήσουμε τον άλλον ποσό λάθος είναι αντί να σκεφτούμε μήπως εμείς κάνουμε κάπου ένα μικρο ανθρώπινο λαθάκι? Δεκτό να είμαι «πρόβατο» θεωρείς και τα 25.000.000 χρήστες iPhone που αγόρασαν το 7 πρόβατα? Το ενδεχόμενο να κανείς λάθος?
    Που είδες εσύ την αλλαγή 3 κινητά αν 3 έτη; στο είπε κάποιος, το υποθέτεις; προσωπικά πλήρωσα 140 απο κίνα, 170 θα πλήρωνα Ελλάδα πριν 3 χρόνια και ακόμα μια χαρά είμαι με το κινητό.

    Αυτό με το απόλυτα προστατευμένο θα πρέπει να το πεις σε αυτούς που είδανε τις φώτο τους δημόσια

  11. #41
    Εγγραφή
    02-09-2015
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    629
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που είδες εσύ την αλλαγή 3 κινητά αν 3 έτη; στο είπε κάποιος, το υποθέτεις; προσωπικά πλήρωσα 140 απο κίνα, 170 θα πλήρωνα Ελλάδα πριν 3 χρόνια και ακόμα μια χαρά είμαι με το κινητό.

    Αυτό με το απόλυτα προστατευμένο θα πρέπει να το πεις σε αυτούς που είδανε τις φώτο τους δημόσια
    Ποιος να σε προστατεύσει από τα spam μηνύματα η Apple? Δηλαδή αν δεχτείς μήνυμα spam όπως πολύ σωστά λες όσοι την πάτησαν και έδωσαν την πιστωτική τους κάρτα, να υποθέσω φταίει η τράπεζα ε? Μιλάω για το μέσο όρο. Εσύ μπορεί να βολεύεσαι με ένα κινητό την τριετία και μπράβο σου άνευ ειρωνείας, όμως αλλά forum δείχνουν ότι υπάρχει ένα σοβαρό ποσοστό χρηστών που κάθε έτος αλλάζει κινητά και δεν αναφέρομαι σε ναυαρχίδες. Λέω ψέματα?

  12. #42
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vastil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι υπερτιμένα? Και δεν είναι υπερτιμημένο μέσα σε 3 έτη να έχεις αλλάξει 3 Android συσκευές και να έχεις πληρώσει με 300 την κάθε μια από το να μείνεις για μια 3ετια με ένα iPhone δίχως προβλήματα? Εκτός και αν τα Android τα παίρνεις με αλλά λεφτά, τα «καλά λεφτά» ενώ τα iPhone με «κακά λεφτά». Απλώς προσπαθώ να καταλάβω και τη δικιά σας άποψη. Το iCloud που λες κοστίζει 12 ευρώ το έτος. Είναι απόλυτα προστατευμένο με το two way authentication. Στο iCloud παραμένει κλειδωμένο το κινητό μου και ο επίδοξος κλέφτης ακόμα και να μου το πάρει δεν μπορεί να το ξεκλειδώσει που να έχει τον Tim θείο. Εκεί το cloud είναι κακό ή καλό? Καταστρέφει το χρήστη ή το σώζει? Με το iCloud τραβάω φωτό με το κινητό μου και ανοίγοντας την ταμπλέτα μου είναι περασμένη η φωτογραφία στο ipad δίχως συγχρονισμό δίχως τίποτα. Να υποθέσω εεεε άχρηστο το iCloud. Ξέρεις ποιο είναι το πρόβλημα? Η ταμπέλα. Εύκολα τη βάζουμε και δύσκολα την ανεχόμαστε επάνω μας. Χαρακτηρίζουμε τους άλλους fanboy ή όπως αλλιώς θελουμε αλλά μόλις δεχτούμε μια άλλη γνώμη ή ακόμα και ταμπέλα προσπαθούμε να κατηγορήσουμε τον άλλον ποσό λάθος είναι αντί να σκεφτούμε μήπως εμείς κάνουμε κάπου ένα μικρο ανθρώπινο λαθάκι? Δεκτό να είμαι «πρόβατο» θεωρείς και τα 25.000.000 χρήστες iPhone που αγόρασαν το 7 πρόβατα? Το ενδεχόμενο να κανείς λάθος περνά ως σκέψη?
    Έχεις δίκαιο, τώρα που το ξανασκέφτομαι έκανα λάθος, αλλά λάθος που έκανα το post γνωρίζοντας εκ των προτέρων τέτοιες αντιδράσεις.

    - - - Updated - - -

    Άντε να το πάρει το ποτάμι για να το ελαφρύνουμε και λίγο, μου άρεσε πολύ αυτό
    Με το iCloud τραβάω φωτό με το κινητό μου και ανοίγοντας την ταμπλέτα μου είναι περασμένη η φωτογραφία στο ipad δίχως συγχρονισμό δίχως τίποτα.
    Βγάζεις φωτογραφία με την γκόμενα και πάει η φωτογραφία αυτόματα στο ipad που έχει η γυναίκα σου, ωραία φάση.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  13. #43
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vastil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι υπερτιμένα? Και δεν είναι υπερτιμημένο μέσα σε 3 έτη να έχεις αλλάξει 3 Android συσκευές και να έχεις πληρώσει με 300 την κάθε μια από το να μείνεις για μια 3ετια με ένα iPhone δίχως προβλήματα? Εκτός και αν τα Android τα παίρνεις με αλλά λεφτά, τα «καλά λεφτά» ενώ τα iPhone με «κακά λεφτά». Απλώς προσπαθώ να καταλάβω και τη δικιά σας άποψη. Το iCloud που λες κοστίζει 12 ευρώ το έτος. Είναι απόλυτα προστατευμένο με το two way authentication. Στο iCloud παραμένει κλειδωμένο το κινητό μου και ο επίδοξος κλέφτης ακόμα και να μου το πάρει δεν μπορεί να το ξεκλειδώσει που να έχει τον Tim θείο. Εκεί το cloud είναι κακό ή καλό? Καταστρέφει το χρήστη ή το σώζει? Με το iCloud τραβάω φωτό με το κινητό μου και ανοίγοντας την ταμπλέτα μου είναι περασμένη η φωτογραφία στο ipad δίχως συγχρονισμό δίχως τίποτα. Να υποθέσω εεεε άχρηστο το iCloud. Ξέρεις ποιο είναι το πρόβλημα? Η ταμπέλα. Εύκολα τη βάζουμε και δύσκολα την ανεχόμαστε επάνω μας. Χαρακτηρίζουμε τους άλλους fanboy ή όπως αλλιώς θελουμε αλλά μόλις δεχτούμε μια άλλη γνώμη ή ακόμα και ταμπέλα προσπαθούμε να κατηγορήσουμε τον άλλον ποσό λάθος είναι αντί να σκεφτούμε μήπως εμείς κάνουμε κάπου ένα μικρο ανθρώπινο λαθάκι? Δεκτό να είμαι «πρόβατο» θεωρείς και τα 25.000.000 χρήστες iPhone που αγόρασαν το 7 πρόβατα? Το ενδεχόμενο να κανείς λάθος περνά ως σκέψη?
    Έχεις μείνει πολύ πίσω. Το 3 κινητά ανά 3 έτη που λες, δεν παίζει σε καμία των περιπτώσεων. Αυτό το επιχείρημα μπορεί να περάσει σε κανέναν άσχετο του χώρου, να χασκογελάσει η παρέα και να μην νιώσουν οι κάτοχοι περίεργα, για το +800 ευρώ που έδωσαν.

    Τα κινητά Apple, δεν είναι κακά αλλά προφανώς και η τιμή τους είναι παραφουσκωμένη, λόγω του απίστευτου μάρκετινγκ που έχει προηγηθεί όλα αυτά τα χρόνια. Οι άνθρωποι, πολύ καλά κάνουν και βγάζουν υπερκέρδη, το έχουν κερδίσει με το σπαθί τους. Περισσότερο με το μάρκετιγνκ, παρά με το προιόν αλλά δεν έχει σημασία. Το 1000άρικο να πέφτει από τον πελάτη. Από κοντά προφανώς ακολουθεί και η Samsung με παρόμοια κοστολόγηση στις ναυαρχίδες και πρόσφατα η Huawei.

    Απλώς οι δύο τελευταίες, δεν έχουν καταφέρει να κάνουν την μάρκα τους μόστρα, στα ίδια επίπεδα με την apple.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  14. #44
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περισσότερο με το μάρκετιγνκ, παρά με το προιόν αλλά δεν έχει σημασία. .
    Aυτό ακριβώς, μαζί με λίγο κοροιδία.

    Επειδή μπορεί να έχουμε και κοντή μνήμη, ας θυμηθούμε τι είχε γίνει στην πρώτη παρουσίαση.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  15. #45
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vastil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιος να σε προστατεύσει από τα spam μηνύματα η Apple? Δηλαδή αν δεχτείς μήνυμα spam όπως πολύ σωστά λες όσοι την πάτησαν και έδωσαν την πιστωτική τους κάρτα, να υποθέσω φταίει η τράπεζα ε? Μιλάω για το μέσο όρο. Εσύ μπορεί να βολεύεσαι με ένα κινητό την τριετία και μπράβο σου άνευ ειρωνείας, όμως αλλά forum δείχνουν ότι υπάρχει ένα σοβαρό ποσοστό χρηστών που κάθε έτος αλλάζει κινητά και δεν αναφέρομαι σε ναυαρχίδες. Λέω ψέματα?
    Οπότε δεν είναι απόλυτα προστατευμένο έτσι δεν είναι;
    Σε άλλα φόρουμ γράφουν πως παίρνουνε το καινούργιο Iphone κάθε χρόνο, τι πάει να πεί αυτό;

    Εγώ προσωπικά τα θεωρώ overpriced, δεν προσφέρουν κάποια παραπάνω ασφάλεια απο τις υπόλοιπες υλοποιήσεις*, είναι πιο όμορφα και σίγουρα λόγο του ότι δεν έχουν πλήθος συσκευών, μπορούν να παρέχουν μια καλύτερη εμπειρία χρήσης απο πολύ φθηνές λύσεις (ή με μερικές ακριβές) Android.
    *Λόγο του ότι έχουν λιγότερες συσκευές πάλι, έχουν παραπάνω ενημερώσεις για ασφάλεια, κάτι που λόγο των πολλών συσκευών κάποιοι δεν το έχουν σε android.

    Παραμένουν όμως overpriced

Σελ. 3 από 11 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-18, 21:57
  2. Μηνύματα: 131
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-01-18, 23:19
  3. Μηνύματα: 56
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-01-18, 16:00
  4. Διαθέσιμο το iOS 11 της Apple
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 52
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-10-17, 20:35
  5. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-08-17, 01:13

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας