Σελ. 8 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 3678910 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 106-120 από 158
  1. #106
    Το avatar του μέλους eyw
    eyw Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ότι και να λες, ούτε ένα Video από το YouTube δεν μπορούν να παίξουν σωστά, ...
    αυτό τώρα τι σημασία έχει?

    Prestige και status symbol αγοράζουμε, σαν δεν παίζει και κάτι δεν τρέχει και τίποτα.

  2. #107
    Εγγραφή
    02-09-2015
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    629
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΑ
    Δεν πειράζει εσείς τραβάτε 4λεπτο 4K διότι δεν χρειάζεται παραπάνω.

  3. #108
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Τα νέα iMAC ποτέ θα βγουν;;;;;

    (ναι, ξέρω, άσχετο με το θέμα αλλά πολύ λιγότερο σε σχέση με την πλειοψηφία των post εδώ)

  4. #109
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα νέα iMAC ποτέ θα βγουν;;;;;

    (ναι, ξέρω, άσχετο με το θέμα αλλά πολύ λιγότερο σε σχέση με την πλειοψηφία των post εδώ)
    Δεν έχω ακούσει κάτι σχετικό. Αλλά ψήνουν νέο mac mini για φέτος και του χρόνου mac pro.

  5. #110
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα νέα iMAC ποτέ θα βγουν;;;;;

    (ναι, ξέρω, άσχετο με το θέμα αλλά πολύ λιγότερο σε σχέση με την πλειοψηφία των post εδώ)
    Αυτό με το limit στον επεξεργαστή στο τελευταίο μοντέλο το έλυσαν?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  6. #111
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Στο MacBook Pro λες. Ναι, έτσι λένε. Δεν το έχω δει από κοντά.

  7. #112
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό με το limit στον επεξεργαστή στο τελευταίο μοντέλο το έλυσαν?
    Ναι το έφτιαξαν. Πριν λίγες εβδομάδες έδωσαν update. Το ars technica έκανε εκ νέου δοκιμή με πολύ καλά αποτελέσματα.

  8. #113
    Εγγραφή
    24-07-2010
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    15360/1536
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΟΥΤΡΟ ΕΛΕΝΗΣ
    Router
    Apple AirPort Extreme
    SNR / Attn
    9.0(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή ότι αγοράσεις από την Apple αξίζει μέχρι το τελευταίο ευρώ/δολάριο;; κακώς λοιπόν όλος ο κόσμος τα λέει υπερτιμημένα;; επιπλέον όταν αγοράσω εγώ μια συσκευή από την Apple θα τους πληρώσω και το icloud ή ότι άλλο έχουν χωρίς να τα χρησιμοποιήσω έτσι;; απλά θα μου τα κοπανήσουν κι' αυτά στην τιμή του τηλεφώνου;;

    Xωρίς παρεξήγηση, Fanboy ή κάνω λάθος;;
    Είναι άκυρο αυτό που λές και θα σου εξηγήσω το γιατί.

    1. Εννοείται ότι όταν μια εταιρεία δημιουργεί ένα προιόν υπάρχει ένα budget προκειμένου να υλοποιηθεί το προιόν αυτό. Αν για παράδειγμα προκειμένου να κατασκευαστεί το iphone χρησιμοποιήθηκαν κάποιοι άνθρωποι για Χ χρονικό διάστημα και σε αυτό το project χρειάστηκε να χρησιμοποιηθούν κάποιες πατέντες που έπρεπε να αγοράσει δικαιώματα η apple τότε όλα αυτά όπως καταλαβαίνεις κοστίζουν. Άρα το κόστος αυτό στο μετακυλεί στην τιμή του προιόντος.

    2. Απο κατασκευαστικής πλευράς υπάρχουν επίσης πολλοί παράγοντες πέρα απο το κόστος κατασκευής το κόστος μεταφοράς κτλ.

    3. Απο πλευράς διαφήμισης και προωώθησης ενός προιόντος αλυσίδες καταστημάτων συμφωνίες κτλ όλα αυτά κοστίζουν

    Δεν μπορεί λοιπόν να έρθει και να σου πουλήσεις ενα προιόν που έχει επενδύσει π.χ 10 δισ δολάρια να στο πουλήσει 100 ευρώ. Προφανώς πάει και για κέρδος η εταιρεία και πουλάει και πρεστίζ.
    Απο εκεί και έπειτα έχουμε ελεύθερη αγορά...που σημαίνει ότι εγώ μπορώ να φτιάξω π.χ ένα τραπεζάκι απο παλέτες και να το πουλήσω 1000 ευρώ και να βρώ αγοραστή επειδή μπορεί η λεπτομέρεια που το έχω φτιάξει να αρέσει σε κάποιον. Ετσι λοιπόν εμένα π.χ που χρησιμοποιώ προιόντα apple τα προτιμώ για κάποιους λόγους που έχουν να κάνουν με την αποδοτικότητα στη δουλειά μου, την ευκολία χρήσης, την λειτουργικότητα, την εμφάνιση κτλ.

    Αυτό το φαινόμενο να χωριζόμαστε σε κατηγορίες apple fan boys και apple haters είναι πραγματικά δείγμα χαμηλής νοημοσύνης. ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ.

    Έχω προτείνει σε φίλους το Xiaomi mi a1 και έχουνε πάθει πλάκα με την ομορφία του, τη μπαταρία του, την ευκολία του, την ταχύτητά του. Υπάρχουν πολλοί αξιόλογοι κατασκευαστές στην αγορά και μια μεγάλη ποικιλία προιόντων που αυτό μόνο καλό είναι για τους καταναλωτές.
    Χρησιμοποιώ apple γιατί πριν ξεκινήσω να χρησιμοποιώ apple χρησιμοποιούσα samsung , windows, nokia, κτλ.

    Με κέρδισε η apple για αυτό το πάντρεμα δυνατοτήτων (το icloud θεωρώ -επειδή το χρησιμοποιώ κατα κόρον- οτι είναι μακράν το καλύτερο οικοσύστημα αυτή τη στιγμή - προσωπική αποψη)
    Με κέρδισε η apple γιατί είδα οτι γίνομαι πιο παραγωγικός με το λειτουργικό της και με αυτά που μου προσφέρει
    Με κέρδισε η apple για τη σταθερότητα του MacOS (τα windows έχουν αρχίσει και γίνονται επιτέλους ένα πολύ αξιόλογο και χρηστικό λειτουργικό)
    Με λίγα λόγια με κέρδισε μια εταιρεία γιατί μου προσέφερε κάποια εργαλεία που στο σύνολό τους λειτουργούν αρμονικά.

    Ναι είναι ακριβή η apple. Ακριβή είναι και ferrari. Ακριβό είναι και ένα ελικόπτερο. Ακριβό είναι και ένα σκάφος. Ένα σπίτι 100 τετραγωνικών φιλοξενεί άνετα μια οικογένεια 4 ανθρώπων όμως υπάρχουν σπίτια όπως βίλες μεζονέτες κτλ που είναι μεγαλύτερα σε τετραγωνικά.
    Τί θέλω να πώ????
    Οτι επιλέγουμε με βάση τις ανάγκες μας και το πορτοφόλι μας αυτά τα εργαλεία που μας αρέσει να χρησιμοποιούμε καθημερινά.
    Είμαι απο τους ανθρώπους που ΝΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΟΜΟΡΦΟ ΛΑΠΤΟΠ. Δείξε μου ΜΙΑ εταιρεία πριν απο 7 χρόνια (τότε αγόρασα τον πρώτο imac) που να προσέφερε τέτοιο design σε συνδυασμό πάντα με ένα δυνατό μηχάνημα (δουλεύει μέχρι σήμερα iMac 27" 2011 και τα πάει περίφημα....)

    Φιλικά πάντα

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ότι και να λες, ούτε ένα Video από το YouTube δεν μπορούν να παίξουν σωστά, που είναι η τεχνολογία που πληρώνεις;;
    Ελπίζω φίλε μου να κάνεις πλάκα.....η σελίδα στην οποία παραπέμπεις δείχνει τις καλύτερες ANDROID συσκευές που ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ οτι παρέχουν καλύτερη εμπειρία youtube (εδώ γελάμε.....)

    Υπήρχε περίπτωση να σου βάλει το iphone? Εσύ πραγματικά περίμενες να έβλεπες κάπου εκεί στις συσκευές το iphone?????χαχχαχαχαχαχαχαχαχααχχαχαχα

  9. #114
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Οπότε, αν δεν έχουμε λεφτά για Ferrari ή ελικόπτερο, αγοράζουμε iPhone. Checked.
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  10. #115
    Εγγραφή
    09-04-2009
    Περιοχή
    Παλλήνη
    Μηνύματα
    137
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΑΛΛΗΝΗ
    Router
    pfSense 2.4.4_p3
    SNR / Attn
    4.4(dB) / 14.3(dB)
    Κανένας ως τώρα δεν έχει αναφέρει ότι η apple καταφέρνει και συντηρεί αγορές με το να κάνει εξαιρετικά δύσκολη και ακριβή την επισκευή των προϊόντων της, καθώς και με το να κάνει τις συσκευές να γίνονται από μόνες τους obsolete. Ποιος δεν θυμάται το σχετικό φιάσκο με τα iPhone και είμαι σίγουρος πώς αντίστοιχες φάσεις έχουν παίξει και σε άλλα προϊόντα εκτός από αυτά απλά δεν το χουμε πάρει χαμπάρι.

  11. #116
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Ναι, κάνει ενέργειες προς αυτή την κατεύθυνση, όπως και η συντριπτική πλειοψηφία των εταιρειών στο καπιταλιστικό κόσμο μας.

  12. #117
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Macgneto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι άκυρο αυτό που λές και θα σου εξηγήσω το γιατί.

    1. Εννοείται ότι όταν μια εταιρεία δημιουργεί ένα προιόν υπάρχει ένα budget προκειμένου να υλοποιηθεί το προιόν αυτό. Αν για παράδειγμα προκειμένου να κατασκευαστεί το iphone χρησιμοποιήθηκαν κάποιοι άνθρωποι για Χ χρονικό διάστημα και σε αυτό το project χρειάστηκε να χρησιμοποιηθούν κάποιες πατέντες που έπρεπε να αγοράσει δικαιώματα η apple τότε όλα αυτά όπως καταλαβαίνεις κοστίζουν. Άρα το κόστος αυτό στο μετακυλεί στην τιμή του προιόντος.

    2. Απο κατασκευαστικής πλευράς υπάρχουν επίσης πολλοί παράγοντες πέρα απο το κόστος κατασκευής το κόστος μεταφοράς κτλ.

    3. Απο πλευράς διαφήμισης και προωώθησης ενός προιόντος αλυσίδες καταστημάτων συμφωνίες κτλ όλα αυτά κοστίζουν

    Δεν μπορεί λοιπόν να έρθει και να σου πουλήσεις ενα προιόν που έχει επενδύσει π.χ 10 δισ δολάρια να στο πουλήσει 100 ευρώ. Προφανώς πάει και για κέρδος η εταιρεία και πουλάει και πρεστίζ.
    Απο εκεί και έπειτα έχουμε ελεύθερη αγορά...που σημαίνει ότι εγώ μπορώ να φτιάξω π.χ ένα τραπεζάκι απο παλέτες και να το πουλήσω 1000 ευρώ και να βρώ αγοραστή επειδή μπορεί η λεπτομέρεια που το έχω φτιάξει να αρέσει σε κάποιον. Ετσι λοιπόν εμένα π.χ που χρησιμοποιώ προιόντα apple τα προτιμώ για κάποιους λόγους που έχουν να κάνουν με την αποδοτικότητα στη δουλειά μου, την ευκολία χρήσης, την λειτουργικότητα, την εμφάνιση κτλ.

    Αυτό το φαινόμενο να χωριζόμαστε σε κατηγορίες apple fan boys και apple haters είναι πραγματικά δείγμα χαμηλής νοημοσύνης. ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ.

    Έχω προτείνει σε φίλους το Xiaomi mi a1 και έχουνε πάθει πλάκα με την ομορφία του, τη μπαταρία του, την ευκολία του, την ταχύτητά του. Υπάρχουν πολλοί αξιόλογοι κατασκευαστές στην αγορά και μια μεγάλη ποικιλία προιόντων που αυτό μόνο καλό είναι για τους καταναλωτές.
    Χρησιμοποιώ apple γιατί πριν ξεκινήσω να χρησιμοποιώ apple χρησιμοποιούσα samsung , windows, nokia, κτλ.

    Με κέρδισε η apple για αυτό το πάντρεμα δυνατοτήτων (το icloud θεωρώ -επειδή το χρησιμοποιώ κατα κόρον- οτι είναι μακράν το καλύτερο οικοσύστημα αυτή τη στιγμή - προσωπική αποψη)
    Με κέρδισε η apple γιατί είδα οτι γίνομαι πιο παραγωγικός με το λειτουργικό της και με αυτά που μου προσφέρει
    Με κέρδισε η apple για τη σταθερότητα του MacOS (τα windows έχουν αρχίσει και γίνονται επιτέλους ένα πολύ αξιόλογο και χρηστικό λειτουργικό)
    Με λίγα λόγια με κέρδισε μια εταιρεία γιατί μου προσέφερε κάποια εργαλεία που στο σύνολό τους λειτουργούν αρμονικά.

    Ναι είναι ακριβή η apple. Ακριβή είναι και ferrari. Ακριβό είναι και ένα ελικόπτερο. Ακριβό είναι και ένα σκάφος. Ένα σπίτι 100 τετραγωνικών φιλοξενεί άνετα μια οικογένεια 4 ανθρώπων όμως υπάρχουν σπίτια όπως βίλες μεζονέτες κτλ που είναι μεγαλύτερα σε τετραγωνικά.
    Τί θέλω να πώ????
    Οτι επιλέγουμε με βάση τις ανάγκες μας και το πορτοφόλι μας αυτά τα εργαλεία που μας αρέσει να χρησιμοποιούμε καθημερινά.
    Είμαι απο τους ανθρώπους που ΝΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΟΜΟΡΦΟ ΛΑΠΤΟΠ. Δείξε μου ΜΙΑ εταιρεία πριν απο 7 χρόνια (τότε αγόρασα τον πρώτο imac) που να προσέφερε τέτοιο design σε συνδυασμό πάντα με ένα δυνατό μηχάνημα (δουλεύει μέχρι σήμερα iMac 27" 2011 και τα πάει περίφημα....)

    Φιλικά πάντα

    - - - Updated - - -



    Ελπίζω φίλε μου να κάνεις πλάκα.....η σελίδα στην οποία παραπέμπεις δείχνει τις καλύτερες ANDROID συσκευές που ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ οτι παρέχουν καλύτερη εμπειρία youtube (εδώ γελάμε.....)

    Υπήρχε περίπτωση να σου βάλει το iphone? Εσύ πραγματικά περίμενες να έβλεπες κάπου εκεί στις συσκευές το iphone?????χαχχαχαχαχαχαχαχαχααχχαχαχα
    Έχεις πάρει πολύ στα σοβαρά τον ρόλο σου σαν υπερασπιστής της Apple και κάθεσαι και γράφεις ολόκληρα κατεβατά υπέρ της, μήπως πρέπει να το κοιτάξεις λίγο τι μπορεί να συμβαίνει;;

    Φιλικά πάντα
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  13. #118
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Απλώς για το Google signature, παρά τα πολλά χαχα, δεν είναι όπως τα λες, ο χαρακτηρισμός ΔΕΝ απευθύνεται μόνο σε Android συσκευές, υπάρχουν σαφείς προδιαγραφές αν δεις. Αν θυμάμαι καλά εκεί που κόβονται τα iPhone είναι η υποστήριξη του VP9 codec.

  14. #119
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.251
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Δεν ειναι απαραιτητο ολοι οι καταναλωτες να εχουμε τις ιδιες αναγκες και απαιτησεις.
    Προσωπικα, εχω Desktop σε Windows μονο για τα παιχνιδια κι ενα απλο macbook για τα ταξιδια μου.
    Δουλευωντας λοιπον παραλληλα και τις 2 πλατφορμες, πιστευω πως η Apple υπερεχει σε ποιοτητα κατασκευης, τεχνικη υποστηριξη και στο κομματι του λογισμικου.
    Οποιος δινει βαση σε ολα τα παραπανω, θα πληρωσει και παραπανω χρηματα. Δεν ειναι παντα κακο και δεν μπορω να καταλαβω γιατι ορισμενοι ειστε κολλημενοι με τη μουρη που πουλανε τα προιοντα της Apple.
    Δεν ειναι η μουρη αλλα πολλα περισσοτερα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konig Εμφάνιση μηνυμάτων
    να δω τι θα λετε τωρα που η apple θα εγκαταλειψει οριστικα τα x86 και θα τα περασει ολα σε arm
    ξαφνικα αυτο το κοστος δεν θα υπαρχει πια ε...
    1. Το x86 δεν εγκαταλειπεται ετσι απλα
    2. Ακομα ομως κι αν γινει, θα κρινουμε την υλοποιηση και το αποτελεσμα. Αν μιλαμε για την τραγικη υλοποιηση τυπου Microsoft.... να μας λειπει

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω δει toshiba satelite που κανένα δεν παρουσιάζει πρόβλημα με πλαστικά, βασικά ούτε τα turbox δεν παρουσιάζουν πρόβλημα σε φυσιολογική χρήση.
    Σοβαρα τωρα, laptop με πλαστικο εν ετει 2018;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Hetfield : 13-08-18 στις 18:56.

  15. #120
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων


    Σοβαρα τωρα, laptop με πλαστικο εν ετει 2018;
    έχει με ότι θέλεις, γούστα είναι αυτά, δεν σε περιορίζει κανείς σε ενα συγκεκριμένο υλικό, θες πλαστικό; θες αλουμίνιο; μαγνήσιο; θέλεις αληθινό δέρμα; θες ανθρακονήματα; μήπως glass;

    όλα αυτά και τότε πίσω στο 2015 που μιλάμε εδώ

Σελ. 8 από 11 ΠρώτηΠρώτη ... 3678910 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-18, 21:57
  2. Μηνύματα: 131
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-01-18, 23:19
  3. Μηνύματα: 56
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-01-18, 16:00
  4. Διαθέσιμο το iOS 11 της Apple
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 52
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-10-17, 20:35
  5. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-08-17, 01:13

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας