Σελ. 7 από 41 ΠρώτηΠρώτη ... 256789121727 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 91-105 από 602

Θέμα: InaLan: HowTo

  1. #91
    Εγγραφή
    04-09-2003
    Περιοχή
    athens
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    9000/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΡΚΙΖΑ
    Router
    Alix 2D2, RouterOS
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 36.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    αφήνω αυτό εδώ, καθώς η απενεργοποίηση του NAT δεν γίνεται πλέον απο την εταιρία στο οικιακό πακέτο:

    https://www.adslgr.com/forum/threads...51#post6582651

  2. #92
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Θα δε ρωτήσω κι εδώ, διότι εκεί δεν πήρα σαφή απάντηση. Μίλησες μόνο με έναν μόνο εκπρόσωπο, παραπάνω φορές με τον ίδιο ή με διαφορετικό και σου είπαν κάθε φορά τα ίδια;
    Έχει σημασία, διότι ο φίλος πριν ανέφερε τα ίδια με σένα, αλλά τελικά το απενεργοποίησαν μιλώντας με άλλον τεχνικο. Σάμπως το ίδιο δεν συμβαίνει και στους άλλους παρόχους που πολλοί υπάλληλοι δεν γνωρίζουν ή δεν είναι ενημερωμένοι σε διάφορα θέματα;

  3. #93
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Οπως εχουμε δει δυστυχως σε αυτην την εταιρεια το καθε ατομο λεει αλλα πραγματα!
    το εχω παρατηρησει πριν ακομα γινω πελατης και το αλλαλουμ συνεχιστηκε και μετα.
    Δυστυχως υπαρχει αρκετη ασυννενοησια μεταξυ των διαφορων τμηματων.
    Θα ελεγα a1gr να μιλησεις ξανα με αλλο ατομο.
    Θα ηθελα πολυ να δουμε και απαντηση απο εκπροσωπο στο θεμα της inalan και ειμαι 99.9% σιγουρος οτι θα μας πει κατι διαφορετικο!

  4. #94
    Εγγραφή
    04-09-2003
    Περιοχή
    athens
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    9000/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΡΚΙΖΑ
    Router
    Alix 2D2, RouterOS
    SNR / Attn
    6.5(dB) / 36.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα δε ρωτήσω κι εδώ, διότι εκεί δεν πήρα σαφή απάντηση. Μίλησες μόνο με έναν μόνο εκπρόσωπο, παραπάνω φορές με τον ίδιο ή με διαφορετικό και σου είπαν κάθε φορά τα ίδια;
    Έχει σημασία, διότι ο φίλος πριν ανέφερε τα ίδια με σένα, αλλά τελικά το απενεργοποίησαν μιλώντας με άλλον τεχνικο. Σάμπως το ίδιο δεν συμβαίνει και στους άλλους παρόχους που πολλοί υπάλληλοι δεν γνωρίζουν ή δεν είναι ενημερωμένοι σε διάφορα θέματα;
    Ο άνθρωπος με τον οποίο μίλησα στο τηλέφωνο ήταν ο ίδιος με τον οποίο μίλησε ο τεχνικός που επισκέφτηκε τον χώρο μου προκειμένου να ενεργοποιηθεί η σύνδεση. Είναι δε ο ίδιος με τον οποίο συνεννοήθηκα το 2018 για τις block IP και την απενεργοποίηση του NAT. Η μόνη παραπομπή που πήρα ήταν προς το τμήμα πωλήσεων και δεν φαίνεται να υπάρχει 'ανώτερος' για να απευθυνθώ.

    Και για να απαντήσω ευθέως στην ερώτηση σου:
    - Ο τεχνικός που με επισκέφτηκε και έκανε την εγκατάσταση δεν φάνηκε να γνωρίζει πως υπάρχει κάποιο κώλυμα για την απενεργοποίηση του NAT. Του ζήτησα να το απενεργοποιήσει και αυτός με την σειρά του το ζήτησε απο τον υπεύθυνο του καθώς η αλλαγή 'γίνεται απο τα κεντρικά'
    - επικοινώνησα τηλεφωνικώς 1 φορά με τον ίδιο άνθρωπο (τον υπεύθυνο του τεχνικού) αφότου ανταλλάξαμε 1-2 email και όχι με κάποιον υφιστάμενο του.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπως εχουμε δει δυστυχως σε αυτην την εταιρεια το καθε ατομο λεει αλλα πραγματα!
    το εχω παρατηρησει πριν ακομα γινω πελατης και το αλλαλουμ συνεχιστηκε και μετα.
    Δυστυχως υπαρχει αρκετη ασυννενοησια μεταξυ των διαφορων τμηματων.
    Θα ελεγα a1gr να μιλησεις ξανα με αλλο ατομο.
    Θα ηθελα πολυ να δουμε και απαντηση απο εκπροσωπο στο θεμα της inalan και ειμαι 99.9% σιγουρος οτι θα μας πει κατι διαφορετικο!
    Υπο άλλες συνθήκες θα το κυνηγούσα και έχεις δίκιο, κάποια άκρη θα έβγαινε, αλλά μετά την εξυπηρέτηση που δέχτηκα ούτε ατελώς δεν θα ήθελα να λάβω τις υπηρεσίες της inalan. Είναι απλά γελοίο να τον ακούς στην άλλη άκρη του τηλεφώνου να λέει στον τεχνικό 'Δεν χρειάζεται απενεργοποίηση του ΝΑΤ' αλλά να σε βγάζει τρελό και να ισχυρίζεται 'Δεν είπα ποτέ κάτι τέτοιο'.

  5. #95
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από a1gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπο άλλες συνθήκες θα το κυνηγούσα και έχεις δίκιο, κάποια άκρη θα έβγαινε, αλλά μετά την εξυπηρέτηση που δέχτηκα ούτε ατελώς δεν θα ήθελα να λάβω τις υπηρεσίες της inalan. Είναι απλά γελοίο να τον ακούς στην άλλη άκρη του τηλεφώνου να λέει στον τεχνικό 'Δεν χρειάζεται απενεργοποίηση του ΝΑΤ' αλλά να σε βγάζει τρελό και να ισχυρίζεται 'Δεν είπα ποτέ κάτι τέτοιο'.

    Καλημέρα, εχεις δικιο δυστυχως ετσι είναι νομιζω και σε εμενα αν τυχαινε όπως σε εσενα με τον ιδιο τροπο μπορει από τα νευρα μου να εμενα με την adsl.
    Oπως φαινεται αυτος είναι καποιος διευθυντης, αν είναι ο ανωτερος στον τομεα αυτόν τοτε λογικο είναι ότι και να βρεις αλλον τεχνικο αυτόν θα ρωτησει.
    Όπως εγινε αλλωστε ποιο πριν.

    Μπορει στον φιλο εδώ περα που του το αλλαξαν να εγινε καποια εξαιρεση τι να πω!

    Παντως δεν μπορουν να βολευτουν ολοι με DMZ, οκ εμενα το δικο μου setup μπορει να το βολευει αλλα υπαρχουν πραγματα-υπηρεσιες προφανως που θελουν πραγματικη ip να βγουν απεξω και στο κατω κατω δεν το ζητας τσαμπα πληρωνες για να εχεις.

    Δινουν μια υπηρεσια με μερικους περιορισμούς που διωχνουν πελατες + ότι αυτό το αλλαλουμ αλλα να λεει ο καθενας και αλλα να γινονται που εμενα μου το εκαναν πολλες φορες, αν ειχα άλλη επιλογή για τέτοιες ταχύτητες σιγουρα δεν θα ημουν στην INALAN τωρα…

    Το θεμα είναι να παρουμε μια σωστη και σαφη απαντηση γιατι αν δεν απενεργοποιουν το ΝΑΤ τοτε σημαινει ότι δεν δινουν πλεον και block ips αφου χωρις αυτό είναι αχρηστες.

  6. #96
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.338
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Απ όσο βλέπω από τις τρεις προτάσεις του πρώτου μηνύματος η πρώτη σίγουρα δεν είναι η αποδοτικότερη.
    Λογικά θα πρέπει να κλείσεις το ΝΑΤ στο δικό σου ρούτερ και όλη την κίνηση να την διαχειρίζεται το ρούτερ του παρόχου.
    Το fw και το qos σε αυτή την περίπτωση πάει περίπατο.
    Το μόνο που κερδίζεις είναι η φασαρία για το άνοιγμα πόρτας.

    Στη δεύτερη περίπτωση με την μία στατική ΙΡ δεν νομίζω να μπορεί να καρφωθεί απευθείας στο δεύτερο ρούτερ.
    Λογικά θα πρέπει να δηλωθεί στο ρούτερ του παρόχου.

    Στην τρίτη περίπτωση με το μπλοκ των στατικών ΙΡ μάλλον είναι η πιο κοντινή σε μια λύση τύπου bridge.
    Το ρούτερ του παρόχου μπορεί να αποδεσμευθεί από το ΝΑΤ, qos και fw.
    Η κίνηση από το δεύτερο ρούτερ μπορεί να περνάει απευθείας από το ρούτερ του παρόχου αλλά από την στιγμή που όλα θα είναι ανενεργά δεν θα υπάρχει καμία επίπτωση στην κίνηση των πακέτων.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  7. #97
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.612
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απ όσο βλέπω από τις τρεις προτάσεις του πρώτου μηνύματος η πρώτη σίγουρα δεν είναι η αποδοτικότερη.
    Λογικά θα πρέπει να κλείσεις το ΝΑΤ στο δικό σου ρούτερ και όλη την κίνηση να την διαχειρίζεται το ρούτερ του παρόχου.
    Το fw και το qos σε αυτή την περίπτωση πάει περίπατο.
    Το μόνο που κερδίζεις είναι η φασαρία για το άνοιγμα πόρτας.

    Στη δεύτερη περίπτωση με την μία στατική ΙΡ δεν νομίζω να μπορεί να καρφωθεί απευθείας στο δεύτερο ρούτερ.
    Λογικά θα πρέπει να δηλωθεί στο ρούτερ του παρόχου.

    Στην τρίτη περίπτωση με το μπλοκ των στατικών ΙΡ μάλλον είναι η πιο κοντινή σε μια λύση τύπου bridge.
    Το ρούτερ του παρόχου μπορεί να αποδεσμευθεί από το ΝΑΤ, qos και fw.
    Η κίνηση από το δεύτερο ρούτερ μπορεί να περνάει απευθείας από το ρούτερ του παρόχου αλλά από την στιγμή που όλα θα είναι ανενεργά δεν θα υπάρχει καμία επίπτωση στην κίνηση των πακέτων.
    Μα δεν είναι λύσεις του ιδιου προβληματος, Αλλά τρόπος να κάνεις αυτό που θέλεις. Αναλογα τι θες.

    Το 1ο είναι οπως λες για να μην αναγκάζεσαι να συντηρείς ρυθμίσεις σε 2 σημεία. Ναι έχεις 2πλο νατ.

    Το 2ο είναι Απλά αν θες εξωτερική στατική ip στο ρούτερ της inalan. Δεν μπορεί να περάσει στο 2ο.

    Και το 3ο οπως λες ειναι η λύση για το bridge που δεν δίνουν. Ουσιαστικά ο τρόπος να πάρεις public ip στο 2ο ρούτερ.

    Απλά τα κόστη σε ιναλαν ειναι μικρά για αυτά και τα είχα βάλει.

  8. #98
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.338
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από k.m. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα δεν είναι λύσεις του ιδιου προβληματος, Αλλά τρόπος να κάνεις αυτό που θέλεις. Αναλογα τι θες.

    Το 1ο είναι οπως λες για να μην αναγκάζεσαι να συντηρείς ρυθμίσεις σε 2 σημεία. Ναι έχεις 2πλο νατ.

    Το 2ο είναι Απλά αν θες εξωτερική στατική ip στο ρούτερ της inalan. Δεν μπορεί να περάσει στο 2ο.

    Και το 3ο οπως λες ειναι η λύση για το bridge που δεν δίνουν. Ουσιαστικά ο τρόπος να πάρεις public ip στο 2ο ρούτερ.

    Απλά τα κόστη σε ιναλαν ειναι μικρά για αυτά και τα είχα βάλει.
    Ο λόγος που θέλεις να βάλεις ένα δικό σου ρούτερ είναι για να εκμεταλλευτείς δυνατότητες fw, qos κλπ.
    Στην 1η και 2η περίπτωση δεν θα έχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα αφού θα παρεμβάλλεται η συσκευή του παρόχου.
    Στην 3η περίπτωση αν κόψεις fw, qos από του παρόχου θα είσαι πολύ κοντά στο αποτέλεσμα του bridge.
    Απλά προβληματίζομαι για το θέμα της ασφάλειας της συσκευής του παρόχου σε περίπτωση που θα κόψεις το fw σε συνδυασμό με την Public ip.

    Όσο για το κόστος που λες...
    Τα +6ε για 4 ΙΡ δεν τα βλέπω καθόλου ευκαταφρόνητο ποσό.
    Αντιθέτως παρατηρώ μια προσπάθεια κερδοσκοπίας για τους οικιακούς πελάτες που θέλουν να αξιοποιήσουν τον εξοπλισμό τους.
    Θα μπορούσαν κάλλιστα να τους δίνουν, έστω επί πληρωμής, δυνατότητα για bridge mode.
    Το ότι είσαι οικιακός πελάτες δεν σημαίνει ότι δεν μπορείς να έχεις και σοβαρό εξοπλισμό που στοιχίζει κάτι παραπάνω από αυτό του παρόχου.
    Αν πάλι έχουν διαφορετική άποψη για τον όρο "οικιακός πελάτης" τότε λάθος προσφέρουν το πακέτο της στατικής ΙΡ και πολύ περισσότερο το μπλοκ των στατικών ΙΡ.

    Τέτοια πράγματα μπορεί σε πολλούς να θεωρούνται εξεζητημένα αλλά για κάποιον που έχει ξοδέψει κάποιο αρκετά μεγάλο ποσό για τον οικιακό του εξοπλισμό, για τους δικούς του λόγους, μετράνε πολύ.
    Και στην συγκεκριμένη περίπτωση... ίσως αποτρεπτικά.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  9. #99
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Οταν δεν εχεις αλλη λυση για γρηγορο ιντερνετ και δεν υπαρχει και καν VDSL η μοναδικη λυση εδω που ειμαστε και υπαρχει ειναι η INALAN!
    Ακομα και να ειχε VDSL ακομα και 100αρα η ταχυτητα upload ειναι πολυ μικρη, εμενα με εχει βολεψει αφανταστα.
    Οποτε οτι δεν δινουν bridge mode (που νομιζω η INALAN ειχε πει οτι τεχνικα δεν γινεται κιολας σε οικιακους πελατες) το παραβλεπω εντελως.
    Οσο για την λυση με τα 6 ευρω τον μηνα για block ips τα θεωρω πολλα για το τι παραπανω προσφερουν....
    Μια χαρα ειμαι τοσο καιρο με DMZ δεν βλεπω καπου καποιο προβλημα ουτε κατι να με ενοχλει, εκτος οτι δεν παιζει το ip cloud στο mikrotik router μου επειδη ειμαι πισω απο ΝΑΤ, παιζει ομως το noip και απο το linux nas μου και απο το raspi pi zero με το pihole, pivpn και του εβαλα και noip2.
    Αν καποιος χρειαζεται την INALAN και ειδικα αν δεν εχει αλλη λυση, ειτε επειδη στην περιοχη του δεν εχει VDSL, ειτε και να εχει απλα αν θελει ιδιο upload με το download οχι απλα δεν ειναι αποτρεπτικο αυτο αλλα ειναι ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ!

    Οκ σιγουρα χωρις bridge mode ή block ips σε μερικα πραγματα κανει πρωτα κουμαντο το ρουτερ του παροχου δλδ στο QoS πχ και στο FW, αλλα μπορουμε να σεταρουμε οτι θελουμε στα δικα μας.
    Εξαλου με το DMZ δεν περναει ελευθερα η κινηση του ιντερνετ στο δευτερο ρουτερ? αυτο υποτιθεται οτι κανει...εγω αυτο βλεπω και οι πορτες αλλωστε ανοιγονται ΜΟΝΟ στο 2ο ρουτερ δλδ στο Mikrotik στην περιπτωση μου.

  10. #100
    Εγγραφή
    08-02-2019
    Μηνύματα
    80
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Τελικα το NAT το αφήνουν ενεργό και με block ips?

  11. #101
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.612
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Αν έχεις πάρει block IP και αφήσεις το NAT στο δικό τους router, τότε βγαίνεις με την static του δικού τους router και όχι με τη public που έχεις δώσει στο δικό σου (2ο ρουτερ).

    Οπότε τζάπα το block. Πάρε μόνο μια static με 5€ λιγότερα.

    Και θα έχεις και 2πλο NAT.

  12. #102
    Εγγραφή
    08-02-2019
    Μηνύματα
    80
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Δεν θελω ΝΑΤ.. Γιαυτο θα επαιρνα και block. Αν ειστε σιγουροι οτι ΔΕΝ απενεργοποιειτε το NAT να το ξερω ωστε να μην παω INALAN και να μεινω στην WIND.

  13. #103
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Space21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικα το NAT το αφήνουν ενεργό και με block ips?
    Οπως εχουν πει πρεπει να τους ζητησουμε να το αλλαξουν αυτοι. Καπου στο δικο τους θεμα το ειχαν πει.

  14. #104
    Εγγραφή
    08-02-2019
    Μηνύματα
    80
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    ΟΚ. θα καλεσω να ρωτησω.

  15. #105
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.120
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Space21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θελω ΝΑΤ.. Γιαυτο θα επαιρνα και block. Αν ειστε σιγουροι οτι ΔΕΝ απενεργοποιειτε το NAT να το ξερω ωστε να μην παω INALAN και να μεινω στην WIND.
    Γιατι τοσο αναγκαιο ειναι που να μεινεις στην Wind???
    Εγω παιζω με DMZ και με noip και ειμαι μια χαρα κανενα θεμα δεν εχω και κανω ολες τις δουλειες μου αψογα οπως οταν ειχα bridge mode με την ADSL και pppoe client στο ρουτερ μου.
    Μπορεις απλα να τους παρεις τηλ να ρωτησεις οτι θες να σου πουν 100% σιγουρα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Space21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΟΚ. θα καλεσω να ρωτησω.
    καλα πως με προλαβαινεις? χααχαχαχαχχα

Σελ. 7 από 41 ΠρώτηΠρώτη ... 256789121727 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Inalan
    Από Daemon στο φόρουμ FTTH
    Μηνύματα: 18502
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-04-24, 15:47
  2. INALAN στην Κυψέλη Αθήνα
    Από Nikiforos στο φόρουμ FTTH
    Μηνύματα: 2009
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-01-24, 20:44
  3. Inalan στην Δυτική Θεσσαλονίκη
    Από whoami στο φόρουμ FTTH
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-07-18, 20:55
  4. Inalan: Εντυπώσεις
    Από gekoul στο φόρουμ FTTH
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-12-17, 09:49

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας