Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-43 από 43
  1. #31
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.637
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχουν πληροφορίες μέλη του myphone, σχετικά με τις αναβαθμίσεις της WIND.

    Η Vodafone όντως αργεί να ενημερώσει τους χάρτες της, αλλά δεν πιστεύω ότι έχει μεγάλη διαφορά από αυτό που βλέπουμε. Γενικά έξω από τις πόλεις δεν έχει 4G (εκτός κι αν είναι τουριστικό μέρος)...
    Αν και ειναι εκτος θεματος, ειναι τεραστια η διαφορα στο χαρτη με την πραγματικότητα

    Ας ελπιζουμε να το αντιληφθουν οτι ειναι εργαλειο marketing ο χαρτης.

    .
    mac rulez

  2. #32
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ούτε αυτό είναι καλό πλέον, αφού μετά από δύο μήνες σου αφαιρούν οποιοδήποτε υπόλοιπο από χρόνο ομιλίας GB αλλά και χρήματα. Αν η κάρτα δεν έχει χρήματα μέσα -έστω και ένα λεπτό- τότε δεν παίρνεις την προσφορά
    Αν πρέπει να βάλω χρήματα για να πάρω το δώρο τότε δεν είναι δώρο.
    Επίσης όταν έβαζες 10 € στην αρχή του μήνα έπαιρνες επιπλέον δώρο λεπτά και GB για ένα μήνα. Τώρα το δώρο το έκαναν για 15 μέρες
    Πήρα Q πριν από μερικά χρόνια όταν άρχισε αυτή η προσφορά. Και άμα έχεις κάρτα για τον ένα ή τον άλλο λόγο θα βάλεις χρήματα. Άρα κέρδισαν ένα πελάτη από αυτήν την πολιτική τους. Έναν πελάτη που δεν θα τον είχαν αν δεν είχαν αυτές τις προσφορές.
    Τώρα αλλάζουν πολιτική. Άρα θα χάσουν πελάτες. Τους οποίους δεν θα έχαναν αν δεν ήταν πλεονέκτες. Ας πρόσεχαν.
    Το καλό και το κακό είναι σχετικά. Συγκρίνοντας με το τι υπάρχει στους άλλους 2. Τους δίνω 30Ε το χρόνο, απο τα οποία 12 πάνε στην προσφορά και τα υπόλοιπα μου μένουν για κανα μήνυμα. Έτσι έχω 1GB κάθε μήνα όλο το χρόνο. Δε νομίζω να υπάρχει αλλού κατι καλύτερο.
    Σίγουρα σε σχέση με το 2013 που έκανα την αλλαγή απο voda οι τιμές τους έχουν χειροτερέψει πάρα πολύ. Και όπως είπα θα χειροτερέψουν κι άλλο. Το αστείο σε όλη την ιστορία είναι πως όταν οι τιμές τους ήταν χαμηλότερες δεν είχα βάλει viber και τους έδινα περισσότερα λεφτά. Καλά να πάθουν λοιπόν.

  3. #33
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aiolos.01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τους δίνω 30Ε το χρόνο, απο τα οποία 12 πάνε στην προσφορά και τα υπόλοιπα μου μένουν για κανα μήνυμα. Έτσι έχω 1GB κάθε μήνα όλο το χρόνο.
    Αυτό πώς ακριβώς γίνεται;
    Αφού θέλουν ανανέωση κάθε δίμηνο υποχρεωτικά
    Αν βάζεις 5€ το μήνα για να μπορείς να ενεργοποιείς και το economy talk (ή 10€ το δίμηνο για να παίρνεις και το δώρο από την ανανέωση των 10€) τότε βγαίνουν 60 το χρόνο μόνο αυτά, χώρια η προσφορά των 8GB
    Αν βάζεις μόνο 5€ το δίμηνο τότε δεν έχεις λεπτά ομιλίας οπότε λίγο ακριβό δεν σου βγαίνει το 1GB με 5€ ;
    - που και πάλι ακόμη και έτσι δεν βγαίνει 30€ το χρόνο. Μόνο τα ταληράκια απο τις ανανεώσεις κάνουν 30€ όμως η προσφορά των 8 GB δεν είναι δωρεάν. Την πληρώνεις και αυτή μια φορά το χρόνο. (παραπάνω από μία φορά γιατί διαρκεί 8 μήνες όχι 12)

    Για εξήγησε το λίγο αναλυτικά αν θέλεις γιατί ή κάπου κάνεις λάθος εσύ η εγώ δεν τα υπολόγισα σωστά και είμαι έτοιμος να την κόψω.

  4. #34
    Εγγραφή
    29-01-2004
    Περιοχή
    Evosmos,Thessaloniki
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    2.613
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11287/ 1020 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Path Level
    Interleaved
    Χαιρετα μας τον πλάτανο ρε γουιντ... άντε γιατί πολλά μας τα λέτε τελευταία.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    H WIND διατηρεί το δικαίωμα τροποποίησης ή/ και τερματισμού ή ανάκλησης όλων των παραπάνω εμπορικά διαθέσιμων πακέτων/προσφορών ή/και της μετατροπής των σχετικών όρων ή/και τροποποίησης των ανωτέρω προσφορών, ακολουθώντας την προσήκουσα διαδικασία ενημέρωσης των συνδρομητών, όπως εκάστοτε ορίζεται από την κείμενη νομοθεσία και το ρυθμιστικό πλαίσιο της ΕΕΤΤ.
    Έτσι γιατί μπορούμε και σε όποιον αρέσει!

  5. #35
    Εγγραφή
    24-02-2012
    Μηνύματα
    514
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    122880/122880
    ISP
    HCN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aiolos.01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... Το αστείο σε όλη την ιστορία είναι πως όταν οι τιμές τους ήταν χαμηλότερες δεν είχα βάλει viber και τους έδινα περισσότερα λεφτά. Καλά να πάθουν λοιπόν.
    Αυτό. Παλιότερα και γω τους έδινα περισσότερα όταν τα πακέτα είχαν χαμηλότερες τιμές και έβαζα κάρτα κάθε μήνα σε κάθε αριθμό. Πλέον τάληρο μια βδομάδα πριν τη λήξη του υπολοίπου και όσο το δυνατόν περισσότερες κλήσεις από σταθερό και μηνύματα από viber. Και όπως πάνε, θα μείνει ένας αριθμός με 6*5€=30€ το χρόνο μόνο για έκτακτη ανάγκη. 30€ για κινητή παλιότερα έδινα το μήνα...

  6. #36
    Εγγραφή
    02-02-2010
    Μηνύματα
    704
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17234/1024
    ISP
    ΟΤΕnet
    bye bye wind
    σήμερα μου διεκόπη το νούμερο f2go γιατί δεν είχα βάλει λεφτά 1-2 χρόνια.
    Αν ήταν 5€ το 6μηνο θα το κρατούσα (δε ξέρω γιατί,για συναισθηματικούς λόγους ίσως).
    Τώρα που θα πήγαινα για 30€ τον χρόνο (πεταμένα) δε θα πάρουν μία.

  7. #37
    Εγγραφή
    20-11-2006
    Περιοχή
    Σεπόλια
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    895
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dkgr_ser Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πλέον τάληρο μια βδομάδα πριν τη λήξη του υπολοίπου και όσο το δυνατόν περισσότερες κλήσεις από σταθερό και μηνύματα από viber.
    Αυτά είναι λόγια εκ του ασφαλούς που όλοι έχουμε πει κατά καιρούς , κακά τα ψέματα , το κινητό χρειάζεται , να θες να καλέσεις οδική ασφάλεια κ να ψάχνεις καλό 4G .... :-)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kasi : 09-08-18 στις 02:18.

  8. #38
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stelios4711 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό πώς ακριβώς γίνεται;
    Αφού θέλουν ανανέωση κάθε δίμηνο υποχρεωτικά
    Αν βάζεις 5€ το μήνα για να μπορείς να ενεργοποιείς και το economy talk (ή 10€ το δίμηνο για να παίρνεις και το δώρο από την ανανέωση των 10€) τότε βγαίνουν 60 το χρόνο μόνο αυτά, χώρια η προσφορά των 8GB
    Αν βάζεις μόνο 5€ το δίμηνο τότε δεν έχεις λεπτά ομιλίας οπότε λίγο ακριβό δεν σου βγαίνει το 1GB με 5€ ;
    - που και πάλι ακόμη και έτσι δεν βγαίνει 30€ το χρόνο. Μόνο τα ταληράκια απο τις ανανεώσεις κάνουν 30€ όμως η προσφορά των 8 GB δεν είναι δωρεάν. Την πληρώνεις και αυτή μια φορά το χρόνο. (παραπάνω από μία φορά γιατί διαρκεί 8 μήνες όχι 12)

    Για εξήγησε το λίγο αναλυτικά αν θέλεις γιατί ή κάπου κάνεις λάθος εσύ η εγώ δεν τα υπολόγισα σωστά και είμαι έτοιμος να την κόψω.
    Αν και έχεις avatar το μάστορα της οικονομίας έχεις μπερδευτεί λιγάκι.
    Δεν ενεργοποιώ κανένα economy talk ούτε κανένα πακέτο εκτός απο το 8GB/8 μήνες. Βάζω 5€ το δίμηνο άρα 30€ το χρόνο. Η προσφορά μου τρώει 12€ το χρόνο (οκ τυπικά 16€ για 16 μήνες). Θα μπορούσες να πεις οτι το GB μου βγαίνει 2,5€ (30€/12 μήνες) που και πάλι φτηνά είναι. Όμως τα 18€ (πλην τέλη κινητής) μένουν στην κάρτα για κανα μήνυμα σε 1-2 φίλους που δεν την παλεύουν με την τεχνολογία και δεν έχουν ακόμα viber.

  9. #39
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netman Εμφάνιση μηνυμάτων
    bye bye wind
    σήμερα μου διεκόπη το νούμερο f2go γιατί δεν είχα βάλει λεφτά 1-2 χρόνια.
    Αν ήταν 5€ το 6μηνο θα το κρατούσα (δε ξέρω γιατί,για συναισθηματικούς λόγους ίσως).
    Τώρα που θα πήγαινα για 30€ τον χρόνο (πεταμένα) δε θα πάρουν μία.
    Κι εγώ έχω μήνες να βάλω κάρτα στην Q και μάλλον θα την αφήσω να κοπεί... Παρόλο που έχω ειδικές προσφορές (1500 λεπτά προς όλους και 1500MB με 8,5€), είναι πλέον ο τρίτος μου αριθμός και με τα 2μηνα δε συμφέρει... Απορώ τι σκέφτονται στη WIND, αφού πολλοί τη χρησιμοποιούν σαν 2ο νούμερο μόνο για τις προσφορές (κυρίως ΜΒ)...

    Σκέφτομαι να αφήσω και το Φοιτητικό What's Up μου να λήξει, γιατί η Cosmote στις περιοχές μου είναι άθλια και να κρατήσω μόνο το Φοιτητικό CU, που δε λήγει ποτέ (τα παλιά τουλάχιστον). Θα μου είναι χρήσιμο όταν γίνω μόνιμα κάτοικος ΗΠΑ (για όταν έρχομαι).

  10. #40
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.245
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Έχω ένα νούμερο Wind από τα πρώτα καρτοκινητά Be-free της τότε Telestet. Ετοιμαζόμουν να το εγκαταλείψω αλλά μου ήρθε μήνυμα SMS
    ΣTO F2G EXOYME ΓENEΘΛIA KAI TO ΓIOPTAZOYME ME ΔΩPEAN EΠIKOINΩNIA! 10E KAΘE MHNA ΓIA TOYΣ EΠOMENOYΣ 12 MHNEΣ,
    ME ΔIAPKEIA 30 HMEPEΣ, ENTEΛΩΣ ΔΩPEAN ΓIA ΣENA ΠOY EIΣAI MAZI MAΣ 21 XPONIA! WIND ΓIA EΣENA!
    Αν δεν ζητήσει τάισμα την γλύτωσε προς το παρόν.

  11. #41
    Εγγραφή
    24-02-2012
    Μηνύματα
    514
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    122880/122880
    ISP
    HCN
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kasi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτά είναι λόγια εκ του ασφαλούς που όλοι έχουμε πει κατά καιρούς , κακά τα ψέματα , το κινητό χρειάζεται , να θες να καλέσεις οδική ασφάλεια κ να ψάχνεις καλό 4G .... :-)
    Μα για ώρα ανάγκης είναι υπερ αρκετά τα 30€ το χρόνο. Φυσικά, ας βάλω και 10€ κάρτα κάποιους μήνες, δεν έγινε κάτι. Σημασία έχει πως από εκεί που δαπανούσα πολλαπλάσια ποσά για κινητή κάθε χρόνο γιατί χρησιμοποιούσα το κινητό για κάθε είδους κλήση, με τις αυξήσεις άλλαξα συνήθειες και εν τέλη κατέληξα να δαπανώ συνολικά για κινητή πολύ λιγότερα. Δεν έχασα εγώ δηλαδή και ούτε μπορώ να πω πως στερούμαι κάτι σε ευκολία μεταφέροντας όλες τις μη επείγουσες κλήσεις στο σταθερό.

  12. #42
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    μπορούμε να βάλουμε καμια sim ξένου παρόχου να τη δουλεύουμε στα εντός;

    η διαφορά των χρεώσεων είναι χαώδης
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

  13. #43
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από raspoutiv Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπορούμε να βάλουμε καμια sim ξένου παρόχου να τη δουλεύουμε στα εντός;

    η διαφορά των χρεώσεων είναι χαώδης
    Το ίδιο όμως και να σε καλέσει κάποιος σε international αριθμό, + το ότι αν πάρεις κανονικό νούμερα μετά απο 4 μήνες μπορούν να σε χρεώσουν εξτρά λόγο roaming

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. Wind: Τιμολογιακές αλλαγές καρτοκινητής WIND & Q
    Από runner70 στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 120
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-10-18, 17:00

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας