Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Εγγραφή
    08-01-2008
    Μηνύματα
    63
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α
    Question
    Καλησπέρα παιδιά!

    Προσπαθώ να συνδεθώ στο cosmote tv go (Σε Pc ή λαπτοπ και σε διαφορετικούς browsers εκατέρωθεν) από vdsl nova!
    Για κάποιο λόγο δεν θέλει να συνδεθεί με την καμία. Όλο ψάχνει το εγκατεστημένο web player και δεν πετάει το pop-up login παράθυρο για να βάλεις κωδικούς!

    Επιπρόσθετα επειδή συνδέθηκα σε γείτονα (εν γνώση του,γιατί το ψάχναμε το θέμα να βρούμε λύση) που έχει cosmote vdsl, μέσω του laptop(wifi), στο δευτερόλεπτο μου εμφάνισε το login παράθυρο.

    Να ενημερώσω, ότι έγινε ότι σχετικό με uninstall broswers, έλεγχος ρυθμίσεων για flash/javascript, διαγραφεί cookies επι των δοκιμών σε nova συνδεση κτλ!

    Καμιά ιδέα κανείς, το τις πταίει?
    Υπάρχει γενικό θέμα με την Nova? να είναι θέμα με το dsl/router μου απο nova και να κόβει κάτι?

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

  2. #2
    Εγγραφή
    16-09-2008
    Μηνύματα
    212
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199999/9999
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    ASUS DSL-AC68VG
    SNR / Attn
    12(dB) / 1.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ψαξε μηπως εχεις τιποτα πορτες κλειστες κλπ. Εμενα παιζει και απο λαπτοπ (apple) και απο κινητο/tablet σε οτι δικτυο να ναι. Και νοβα./

  3. #3
    Εγγραφή
    08-01-2008
    Μηνύματα
    63
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α
    Σ' ευχαριστώ για την απάντηση!
    Το dsl router(το technicolor MediaAccess TG788vn v2) δεν το έχω πειράξει καν όσον αφορά το configuration, ούτε κάποια σχετική ρύθμιση για ports!
    Default settings εδώ και 2 χρόνια!
    Μόνο ένα wifi-router του έχω βάλει για καλύτερη λήψη, γιατί με τις εσωτερικές κεραίες δεν γινόταν δουλειά!
    Επίσης δοκίμασα με κλειστα τα antivirus και τα firewall, αλλα και πάλι τίποτα!

    Γνωρίζουμε αν παίζει ο web player σε κάποια συγκεκριμένη πόρτα?

    Γιατί επίσης, ακόμα στον chrome στo "chrome://accessibility",το cosmote tv go όλα στο false είναι, που σημαίνει ανοιχτά, όταν πάει να καλεί το external app.

  4. #4
    Εγγραφή
    16-09-2008
    Μηνύματα
    212
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199999/9999
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    ASUS DSL-AC68VG
    SNR / Attn
    12(dB) / 1.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    προσωπικα δεν εχω nova οποτε δε μπορω να βοηθησω σε ρυθμισεις, αλλα θα ελεγα δοκιμασε μονο με το ρουτερ της νοβα στη γραμμη (χωρις δηλαδη το δικο σου wifi ενδιαμεσα). Αν δε δουλευει παρε το support της νοβα, αν δουλευει, ψαξε ρυθμισεις στο δικο σου ρουτερ/wifi

    σε φιλο μου που ειναι νοβα και το εχω χρησιμοποιησει (απο κινητο στο wifi του) ο οποιος δεν ειναι αρκετα tech savvy για να πειραξει τιποτα και απλα δουλευει

  5. #5
    Εγγραφή
    11-09-2018
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από g10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σ' ευχαριστώ για την απάντηση!
    Το dsl router(το technicolor MediaAccess TG788vn v2) δεν το έχω πειράξει καν όσον αφορά το configuration, ούτε κάποια σχετική ρύθμιση για ports!
    Default settings εδώ και 2 χρόνια!
    Μόνο ένα wifi-router του έχω βάλει για καλύτερη λήψη, γιατί με τις εσωτερικές κεραίες δεν γινόταν δουλειά!
    Επίσης δοκίμασα με κλειστα τα antivirus και τα firewall, αλλα και πάλι τίποτα!

    Γνωρίζουμε αν παίζει ο web player σε κάποια συγκεκριμένη πόρτα?

    Γιατί επίσης, ακόμα στον chrome στo "chrome://accessibility",το cosmote tv go όλα στο false είναι, που σημαίνει ανοιχτά, όταν πάει να καλεί το external app.
    Φίλε, πες μου ότι έβγαλες άκρη. Έχω το ίδιο ακριβώς πρόβλημα! Έχω λιώσει χθες με τις ώρες χωρίς κανένα αποτέλεσμα. Κατάφερες να συνδεθείς τελικά με κάποιο τρόπο;;

  6. #6
    Εγγραφή
    28-02-2006
    Περιοχή
    L.A. Αττικής
    Μηνύματα
    769
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17775/1023φαϊναλυ
    ISP
    πΟΤΕ
    Router
    2i /108NS/Vigor130&66Ub1
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ισως να δουλευει ΜΟΝΟ με εξοπλισμό του οτε, προσφατα ειχα προβλημα με javascript k δεν μπορούσα να συνδεθω στη σελιδα του ρουτερ όσο χρησιμοποιούσα το ασους(μετά απο το speedport)
    όταν σύνδεσα το πισι κατευθείαν στο speedport όλα καλα όλα ανθηρα...


    υπόψιν το javascript ήταν κανονικά ενεργοποιημένο στο browser, στο πισι είχε γινει προσφατα φορματ κ νεα εγκατασταση, κ αυτο το προβλημα υπήρχε κ πριν κ μετα
    επίσης θεμα με software firewall δεν υπηρχε απ τη μεριά μου

    ΥΠΟΨΙΝ 2! : αν θέλετε ν' ανοίξετε πόρτες πρέπει να μιλήσετε με τεχνικό γιατί παίζει "'αλλο" firewall του παρόχου, που δεν μπορεί ο πελάτης/χρηστης να ρυθμίσει...

  7. #7
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SouthDog Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ισως να δουλευει ΜΟΝΟ με εξοπλισμό του οτε, προσφατα ειχα προβλημα με javascript k δεν μπορούσα να συνδεθω στη σελιδα του ρουτερ όσο χρησιμοποιούσα το ασους(μετά απο το speedport)
    όταν σύνδεσα το πισι κατευθείαν στο speedport όλα καλα όλα ανθηρα...


    υπόψιν το javascript ήταν κανονικά ενεργοποιημένο στο browser, στο πισι είχε γινει προσφατα φορματ κ νεα εγκατασταση, κ αυτο το προβλημα υπήρχε κ πριν κ μετα
    επίσης θεμα με software firewall δεν υπηρχε απ τη μεριά μου

    ΥΠΟΨΙΝ 2! : αν θέλετε ν' ανοίξετε πόρτες πρέπει να μιλήσετε με τεχνικό γιατί παίζει "'αλλο" firewall του παρόχου, που δεν μπορεί ο πελάτης/χρηστης να ρυθμίσει...
    2 άσχετα θέματα μεταξύ τους, αν το είχες μέσω bridge λογικό είναι να μην βλέπεις το 1ο router, το 2ο είναι η αυξημένη προστασία που παρέχει ο ΟΤΕ σε κάθε χρήστη και έχεις φυσικά δυνατότητα απενεργοποίησης μέσω του my.otenet.gr

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 68
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-18, 19:12
  2. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-10-18, 00:41
  3. Cosmote tv go pay per view
    Από theo4850 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-04-18, 16:29
  4. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-03-18, 11:22
  5. Vodafone TV (με διαδικτυο απο αλλο παροχο)
    Από johnpyla στο φόρουμ Vodafone VDSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-02-18, 23:30

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας