Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Εγγραφή
    26-05-2013
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Τελη Απριλιου ρωτω την cosmote για διαθεσιμοτητα vdsl στον δρομο μου και απνταει θετικα. Και ξεκιναμε:

    3 Μαιου παω στον Γερμανο και κανω αιτηση για vdsl 50 (και αλλαγη απο isdn σε pstn). Παραξενευτηκα που μου ειπε η κοπελιτσα να περασω παλι σε μερικες μερες.
    10,18,25 Μαιου και 1-2 φορες στις αρχες Ιουνιου ξαναπηγα στον Γερμανο και παντα η κοπελιτσα κοιτουσε την εξελιξη της αιτησης και ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ την ξαναεστελνε εκ νεου. Ειχα ιντερνετ απο forthnet ολο αυτο το διαστημα και δεν με πολυενοιαξε η καθυστερηση.
    22 Ιουνιου με παιρνουν τηλεφωνο απο cosmote και κλεινουμε ραντεβου με τον τεχνικο να ερθει να μου ξηλωσει το netmod.
    24 Ιουνιου ηρθε ο τεχνικος, του λεω για την καθυστερηση και μου λεει "κανε τηλεφωνικη παραγγελια καλυτερα". Στο καπακι τηλεφωνικη παραγγελια οπου με ενημερωνουν οτι δεν υπαρχει εκκρεμης αιτηση απο τον Γερμανο!
    27 Ιουνιου: Μου ερχεται το συμβολαιο στο σπιτι. Ηδη ειμαι 3 μερες χωρις ιντερνετ και περιμενω το 12μερο.
    .
    .
    10 Ιουλιου: τηλεφωνο στο 13888. " το δωδεκαημερο ξεκινα απο την ημερα εισαγωγης της αιτησης στο συστημα που απ'οτι βλεπω εδω εγινε στις 4 ιουλιου"
    17 Ιουλιου: "Βλεπω οτι υπαρχει προβλημα συνδεσιμοτητας με την αιτηση σας. Μεχρι την Παρασκευη 20 Ιουλιου θα εχετε συνδεθει"
    23 Ιουλιου: "Μην φωναζετε, εχετε απολυτο δικιο, συγνωμη για την καθυστερηση, κατανοουμε τα προβληματα των πελατων μας. Ειναι θεμα συνδεσιμοτητας"
    25 Ιουλιου: Με παιρνουν απο τα "κεντρικα" και μου λεει η κυρια οτι παρακολουθει το θεμα, οτι εχει προσωπικως επιληφθει της καταστασεωςκαι οτι βρισκομαι σε απολυτη προτεραιοτητα γιατι εχει περασει πολυς χρονοσ. συγνωμη, κατανοηση, διπλα στον πελατη κλπ
    27 Ιουλιου: "Δεν ειναι αναγκη να βριζετε, βλεπω οτι εχετε παρει πολλες φορες τηλεφωνο και εχετε δικιο, εμεις στην κοσμοτε δινουμε απολυτη προτεραιοτητα στον πελατη. Θα ακυρωσω την αιτηση σας μηπως και ξεμπλοκαρει και ξεκιναμε νεα αιτηση απο την αρχη.Οχι, μην βριζετε"
    6 Αυγουστου : Σας ακουω πολυ εκνευρισμενο, εχετε δικιο, συγνωμη, κατανοηση στο προβλημα, παντα διπλα σας κλπ. δωστε μου λιγο χρονο να μαθω ακριβως τι συμβαινει απο το τεχνικο τμημα. Ναι, με ακουτε; υπαρχει προβλημα συνδεσιμοτητας. δωστε μου λιγο χρονο ακομα. περνανε 45' αναμονη και με πεταει η κληση.
    Στο καπακι τηλεφωνο: Βλεπω οτι εχετε παρει πανω απο 20 φορες, ναι το βλεπω οτι εχουν περασει 40 μερες απο την αιτηση. Συγνωμη, κατανοηση στο προβλημα σας, παντα διπλα σας. Δεν βλεπω καποια εξελιξη στο προβλημα, λογικα πρεπει να περασει ενα 12μερο απο την νεα αιτηση. (Σε αυτο το σημειο ριχνω καντηλια και το κλεινω) στο καπακι με παιρνουν τηλεφωνο για να δουν αν ειμαι καλα, την διαολοστειλα.
    11 Αυγουστου. Σημερα. Μετραω 49 μερες απο την ημερα που γραφει το συμβολαιο-αιτηση. Μετραω 53 μερες χωρις ιντερνετ. Μετραω 92 μερες απο τοτε που πρωτοεκανα αιτηση για vdsl στον Γερμανο.

    - - - Updated - - -

    Τα γραφω απο ενα τεμπλετακι ολα αυτα και απο συνδεση απο εναν γειτονα ξαδερφο. Αν σας πω λεπτομερεις απο τις συνομιλιες θα σας φυγουν οι τριχες. Υποσχεσεις για συνδεση εντος 3μερου, "να σας δωσω μερικα gb στο κινητο;", "δεν εχετε καποιον γειτονα να σας δωσει ιντερνετ οσο καιρο περιμενετε;", 3 τηλεφωνητες μου εδωσαν καταληκτικες ημερομηνιες του στυλ "μεχρι την Παρασκευη θα εχετε συνδεθει"(τους υποχρεωσα να το επαναλαβουν 3 φορες. παντα ετσι κανω αμα ακουω καποιον να λεει μαλ..).
    Τις τελευταιες συνομιλιες τις ηχογραφησα και καποια στιγμη θα τις ανεβασω (οταν με το καλο θα εχω συνδεση, κατα τον Οκτωβριο δηλαδη).
    Συνολικα πρπει να εχω παρει τηλεφωνο το 13888 γυρω στις 30 φορες ολο αυτο το διαστημα. Στην αρχη ημουν υπομονετικος και ευγενικος αλλα απο τα μεσα Ιουλιου παραδεχομαι πως αγριεψα λιγο.

    Ειμαι απο τους πρωτους Ελληνες που μπηκαν στο ιντερνετ (1993,οταν ακομα δεν υπηρχαν browser και σελιδες καλα καλα) και απο τους πρωτους που εβαλαν ιντερνετ στο σπιτι. Μπηκα στο ιντερνετ και μεχρι τον περασμενο Ιουνιο δεν ξαναβγηκα. Εζησα μαυρες εποχες με τον ΟΤΕ και μετα λυπης και απογοητευσης παρατηρω πως δεν υπαρχει σωτηρια.

  2. #2
    Εγγραφή
    16-09-2008
    Μηνύματα
    212
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199999/9999
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΚΑΛΗ
    Router
    ASUS DSL-AC68VG
    SNR / Attn
    12(dB) / 1.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    γενικα εχω την αισθηση οτι το τελευταιο τριμηνο εχει μπαχαλεψει λιγο ο ΟΤΕ και ειδικα το 13888. Εχω ακουσει απο πανω απο 10 γνωστους οτι κοψανε τηλεοραση γιατι τους τρελλανε το 13888. Ενας ειναι με 100ρι VDSL και 70mbs πραγματικα και ζηταει υποβαθμιση και του λενε δεν εχει καλυψη 50ρι η περιοχη σας

  3. #3
    Εγγραφή
    23-08-2005
    Περιοχή
    ILION
    Μηνύματα
    3.498
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    232000/33000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Και όμως δεν ειναι μόνο το τελευταιο τρίμηνο αλλά τα τελευταία χρόνια όσο πάει γίνεται και χειρότερος. Και εγώ για ένα απλό θεμα όπως αλλαγή ρούτερ (χρησιδανειο) ταλαιπωρηθηκα κάνα μήνα και ακρη με το 13888 δε βγάζεις..
    Φανταζομαι την δύσκολη περίπτωση που έτυχε στον φίλο..
    Και τι είναι άραγε η έλλειψη συνδεσιμότητας; Σίγουρα υπάρχει έλλειψη επικοινωνίας με το 13888.

    Προσωπικά θεωρώ ότι ο ΟΤΕ πλέον είναι απλά πεταμένα λεφτά..

  4. #4
    Εγγραφή
    30-06-2005
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    546
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    Fritz!Box 7590
    Γενικά εκεί τον οτε δεν πάνε καλά όταν ήταν να λήξει το συβόλαιο tv και τηλεφωνίας με πήραν για ανανέωση και μου δίναν ειδική special προσφορα με την οποια το πακέτο ήταν 25 euro ακριβότερο!!! η μονη διαφορα ήταν περισσότερος χρόνος ομιλίας στο σταθερό που δεν το χρησιμοποιώ καθόλου....
    Κάθε μέρα επί δέκα μέρες παίρναν τηλέφωνο απο 13888 και μου έλεγαν για την ίδια super προσφορα που ήταν ειδικά για μένα με +25 euro και στην ουσία οι ίδιες παροχές

    κάποια στιγμή έκανα αίτηση διακοπής και τότε σταμάτησαν να με δουλεύουν μιλήσαμε σοβαρά και άρχισαν να είιναι ποιο λογικοί και αφού φτάσαμε σε χαμηλότερη τιμή από την αρχική έκοψα και τα αθλητικά για το γαμώτο και για να πέσει η τιμή περισσότερο στην επομενη ανανέωση θα κόψω και οριστικά την tv


  5. #5
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Δεν θα πηγαίνετε ΠΟΤΕ μα ΠΟΤΕ στον Γερμανό.

    ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ και ΜΟΝΟ σε COSMOTE.

    Είχα και γω τεράστια τραβήγματα πριν από 3 χρόνια, για 4 μήνες.

    Μόλις ξαναέκανα αίτηση για το ίδιο πράγμα σε κατάστημα COSMOTE όμως, το θέμα τελείωσε σε 4 εργάσιμες (όπως και θα έπρεπε).

    Θα πηγαίνετε αποκλειστικά σε καταστήματα COSMOTE, ή ακόμα πολύ καλύτερα, όλα ηλεκτρονικά.

    Ο Γερμανός συγχωνεύθηκε με τον ΟΤΕ στην ουσία μόνο κατ' όνομα.

    Οι υπάλληλοι εκεί έχουν πολύ χειρότερη εκπαίδευση.

    Το δίκτυο Γερμανός είναι πολύ χειρότερης διαλογής από άποψη αποτελεσματικότητας του ανθρώπινου δυναμικού που έχει.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  6. #6
    Εγγραφή
    09-05-2013
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    61
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    liakos356
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BOEING Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειμαι απο τους πρωτους Ελληνες που μπηκαν στο ιντερνετ (1993,οταν ακομα δεν υπηρχαν browser και σελιδες καλα καλα) και απο τους πρωτους που εβαλαν ιντερνετ στο σπιτι. Μπηκα στο ιντερνετ και μεχρι τον περασμενο Ιουνιο δεν ξαναβγηκα. Εζησα μαυρες εποχες με τον ΟΤΕ και μετα λυπης και απογοητευσης παρατηρω πως δεν υπαρχει σωτηρια.
    Όσο διάβαζα το μήνυμά σου, τόσο πίστευα ότι το έγραψα εγώ. Ακόμα και οι ημ/νιες ταιριάζουν, μόνο που το δικό μου είναι για fiber και όχι για vdsl και είναι και φετινό. Τελικά τι έγινε; Κατάφερες να συνδεθείς; Και αν ναι, πότε ;

  7. #7
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.254
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Περιοχη δε γραφει αλλα δεν εισαι μονος . Και μενα με ειχαν καπου ενα χρονο ! μεχρι να εχω την υπηρεσια που πληρωνω δηλαδη vdsl και δευτερη φορα δε τη παταω .Και σε μετακινηση μπορει να πας 500 μ παρακατω και να μην εχει

Παρόμοια Θέματα

  1. Cosmote TV και Wind VDSL
    Από johnp στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-04-19, 11:40
  2. Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-07-18, 14:06
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-18, 23:10
  4. [Asus] Cosmote VDSL2+ και Router κατάλληλο για SNR Tweak
    Από aris22gr στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-03-18, 20:11
  5. COSMOTE: νέα προγράμματα mobile internet
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 45
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-09-17, 19:05

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας