Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 24
  1. #1
    Εγγραφή
    17-08-2018
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Tον Μαιο πηγα να γραφτω στην CYTA της καλλιθεας και το τονιζω της καλλιθεας γιατι εχει σημασια δελεασμενος απο το πακετο με τα 20ευρω που σου παρεχει internet και τηλεφωνο .Να επισημανω οτι το καταστημα μου ειναι δυο τετραγωνα πισω απο το εν λογω καταστημα..!!

    Ο Υπαλληλος στην αρχη με ενημερωσε οτι θα υπαρχει τελος ενεργοποιησης και η ταχυτητα θα ειναι μεχρι 24 ...ποτε ομως δεν μου ειπε πριν κανω την συνδεση οτι υπαρχει προβλημα στην περιοχη οπως μου ειπαν μετεπειτα αφου φυσικα ειχα κανει το συμβολαιο και η ταχυτητα δεν θα υπερβαινει τα 3 Mbps και φυσικα με αποσυνδεσεις (!) Κατι που επρεπε να το περιμενω αφου την μερα που πηγα ακουσα μια κυρια να παραπονιεται οτι εχουν συχνα προβλημα αλλα το θεωρησα μεμονομενο περιστατικο...

    Μην σας τα πολυλωγω η ταχυτητα δεν ξεπερασε ποτε τους δυο μηνες που ημουν στην CYTA τα 3 Mbps και αυτα με τα χιλια ζορια και μονο οταν περναμε τηλεφωνο να παραπονεθουμε η ταχυτητα για μια μερα εφτανε στο κορυφαιο νουμερο των 5 Mbps με συνεχεις αποσυνδεσεις φυσικα με αποκορυφωμα το τελευταιο διαστημα πριν μεταφερουμε την γραμμη στην Wind που εχουμε τωρα 50mbps να μην εχουμε καν internet κατι που νομιζαμε οτι εγινε λογω καταγγελιας της συμβασης αλλα τελικα ειχε προβλημα η cyta να επισημανω οτι ηρθε τεχνικος της CYTA πανω απο 3 φορες χωρις κανενα απολυτως αποτελεσμα ευτυχως καποια στιγμη εφυγε η γραμμη απο πανω τους και

    αφου στην WIND μου εκαναν δωρο το τελος ενεργοποιησης με το καλημερα μου προσεφεραν 50mbps και μπορω σαν ανθρωπος να εχω internet το κερασακι στην τουρτα ειναι οτι η CYTA μου ζηταει και 150 ευρω νταβατζιλικι για διακοπη συμβολαιου και επιπλεων 20 ευρω για τον τελευταιο μηνα που οπως σας ειπα το τελευταιο δεκαπενθημερο που δεν ειχα ΚΑΝ internet !!

    Πολυ προσοχη στις προσφορες γιατι οτι λαμπει δεν ειναι παντα χρυσος !!

    Φυσικα εχω κανει καταγγελια στην ΕΕΤΤ και το σκεφτομαι πολυ σοβαρα να τους κανω μυνηση για προσπαθεια εξαπατησης και παραπλανησης γιατι απο τα 25mbps το να εχεις 3 που ειχαμε το τριμηνο αυτο που ειμασταν στην CYTA απεχει κατα πολυ και να σου ζητανε μετα και κερατιατικα...

  2. #2
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Μηνύματα
    1.705
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport Plus & R7000
    θα το παρατηρησες οτι στη γειτονια σας εβαλαν προσφατα καμπινες οι οποιες λειτουργησαν το τελευταιο 2μηνο.
    αρα κακο timing να πας να κανεις αιτηση ηταν και οχι οτι σε εξαπατησαν.

  3. #3
    Εγγραφή
    17-08-2018
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Oταν εχεις παει στο καταστημα της cyta που ειναι ενα στενο πιο πανω και σου λενε μεχρι 24 δεν σου λενε οτι θα υπαρχει προβλημα και θα εχεις 3 mbps και αυτα με το ζορι απο την αρχη να ξερεις ειναι εξαπατηση ΠΡΙΝ υπογραψεις το συμβολαιο και το θυμουνται αφου υπογραψεις οτι η περιοχη εχει προβλημα και αφου τους σκασεις και τελη ενεργοποιησης που στην αλλη εταιρια ειναι ΔΩΡΟ και τωρα σου ζητανε και τα παγια απο τους μηνες που δεν είχες ΟΥΤΕ 3 mbps στην κυριολεξια για 2 εβδομαδες δεν ειχαμε καθολου μα καθολου internet αυτο ομως δεν τους πτοησε απο το να ζητησουν το παγιο για υπηρεσια που δεν παρειχαν .Σε αντιστοιχη περιπτωση στην αλλη εταιρια τους ειπα οτι καθηστερησαμε μια εβδομαδα να συνδεθουμε και το αφαιρεσαν απο το παγιο.

    Για να μην τα ριχνουμε λοιπον ολα στο ΟΤΕ οταν εισαι στην ιδια ακριβως γειτονια και σαν καταστημα εχεις ενεργοποιησει και αλλες συνδεσεις στην περιοχη ξερεις οτι η περιοχη εχει προβλημα το λες απο την αρχη οτι ενα κ ενα κανουν δυο δεν λες μεχρι 24 για να υπογραψει ο αλλος το συμβολαιο να πληρωνει τελη και οσο κατσει να του τα αρπαξουμε απο το 24 στο 3 δεν υπαρχει καμια σχεση και με συνεχεις αποσυνδεσεις

    Απο κει και περα μπορει να ειμαι εγω περιεργος και παραλογος γ αυτο μεταφερω εδω την εμπειρια μου και ο καθενας ας βγαλει τα συμπερασματα του
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος paladin852 : 19-08-18 στις 19:41.

  4. #4
    Εγγραφή
    19-12-2004
    Περιοχή
    Βριλήσσια
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.438
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4996/49983 kbps
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    ZTE ZXHN H267N
    SNR / Attn
    10(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    2MBPS είχα Νέα Πεντέλη απο ΟΤΕ τα τελευταία 8 χρόνια με 5-6 αποσυνδέσεις ανα ημέρα.

    Η Cyta δεν σε εξαπάτησε και δεν οφείλει να σου παρέχει 24Mbps όπως κανένας πάροχος. Είναι εως 24 δυστυχώς για όλους μας.

    Κατανοώ την αγανάκτηση σου αλλα αυτο είναι το δίκτυο αυτοι είναι οι όροι εχουμε περάσει οι περισσότεροι απο τέτοια ταλαιπωρία και μάλιστα χρόνια.

    Αυτο που οφείλει όμως η Cyta είναι να σου κάνει δώρο τις ημέρες που δεν είχες ιντερνετ.α

  5. #5
    Εγγραφή
    17-08-2018
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Το ειπες πολυ σωστα 2 mbps ειχες ΚΑΠΟΤΕ και στην Νεα πεντελη οχι στο κεντρο της Αθηνας εγω που το σπιτι μου ειναι τερμα τερμα πειραια ειχα καποτε 8 και εκανα μια χαρα την δουλεια μου πριν βαλω VDSL απο την VODAFONE χωρις απολυτως κανενα θεμα και οταν λεμε αποσυνδεσεις μιλαμε οτι εμπαινα στο fb απο το κινητο και κοβονταν το internet στον υπολογιστη αναγκαστικα για τις σοβαρες δουλειες χρησιμοποιουσαμε το internet του κινητου μας αληθεια και
    5 να ειχα ισως να μην με πειραζε αλλα μιλαμε για full αποσυνδεσεις οταν "πιεζες" λιγο την γραμμη δεν τολμαγαμε ουτε fb να μπουμε για να μην πεσει το internet αν υπηρχε ογκοχρεωση πιο λιγα θα πληρωναμε αφου ηταν τετοια η ταλαιπωρια που δεν μπορουσε να γινει δουλεια απο την CYTA και οκ το δεχομαι οτι ειναι θεμα του ΟΤΕ που και εγω οταν δουλευα στο CALL CENTER της ΟΝ TELECOMS καποτε ολα στον ΟΤΕ τα ριχναμε αλλα δεν οφειλε ο υπαλληλος οταν του λες οτι εισαι στο πισω στενο και τον ρωτας τι ταχυτητα θα εχω να σου πει υπαρχει προβλημα με την περιοχη και ξαφνικα το θυμηθηκε ΑΦΟΤΟΥ ΥΠΟΓΡΑΨΑΜΕ το συμβολαιο και πηγαμε να παραπονεθουμε ...!

    Παει κ αυτο δεν πειραζει φταιει ο οτε το δεχομαι ο υπαλληλος το ξεχασε οτι ειχε προβλημα η περιοχη και ειμασταν οι πρωτοι που πηγαμε και του καναμε παραπονα το θυμηθηκε μετα την υπογραφη του συμβολαιου το δεχομαι και αυτο επισης η CYTA για τις πολυτιμες υπηρεσιες των 2mbps που παρειχε ηθελε και 60-70 ευρω τελος ενεργοποιησης η WIND με το καλημερα μας ειπε η υπαλληλος χωρις να πουμε τπτ ΔΩΡΟ το τελος ενεργοποιησης και οταν καθυστερησαμε να συνδεθουμε μας εδωσε και router με καρτα sim να κανουμε την δουλεια μας me 4G μεχρι να ειναι ολα ok συγνωμη αλλα εμενα ολο αυτο μου δειχνει οτι ο ενας σε κοιταει απλα με δελεαρ το χαμηλο παγιο να στα παρει


    Κλεινωντας οφειλω να πω οτι απο το "μεχρι 24" εως το 2 και με συνεχεις αποσυνδεσεις που να καθιστα το internet απαγορευτικο δεν εχει καμια σχεση μεταξυ τους και απο την στιγμη που υπαρχει το στοιχειο της παραπλανησης του καταναλωτη υπαρχει και το στοιχειο της εξαπατησης το οτι κανεις εως τωρα δεν το εχει κυνηγησει δικαστικα να τεθει και δεδικασμενο ειναι αλλο θεμα γιατι και γω αν τους πω θα τους πληρωνω ...μεχρι 20 ευρω που ειναι το παγιο και να τους δινω 2 ευρω τον μηνα ειμαι σωστος θεωρητικα πρακτικα ομως οταν ο αλλος σου υποσχετε στην διαφημιση οτι θα τρεχεις με ferrari και καταληγεις να σου δεινει με τα ιδια λεφτα 50αρι παπι και μαλιστα χαλασμενο και σου λεει κανε την δουλεια σου με αυτο και εαν δεν σ αρεσει θα πληρωσεις και προστιμο για να φυγεις εκτιμω οτι ειναι σαφεστατη παραπλανηση του καταναλωτη...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος paladin852 : 21-08-18 στις 06:53.

  6. #6
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.633
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    μην τους πληρωσεις τιποτα , ουτε τους λογαριασμους να πληρωσεις , ας ερθουν να τα διεκδικησουν οπως εσυ διεκδικουσες υπηρεσιες ιντερνετ ενω τις πληρωνες κιολας .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  7. #7
    Εγγραφή
    19-12-2004
    Περιοχή
    Βριλήσσια
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.438
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4996/49983 kbps
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    ZTE ZXHN H267N
    SNR / Attn
    10(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paladin852 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ειπες πολυ σωστα 2 mbps ειχες ΚΑΠΟΤΕ και στην Νεα πεντελη οχι στο κεντρο της Αθηνας εγω που το σπιτι μου ειναι τερμα τερμα πειραια ειχα καποτε 8 και εκανα μια χαρα την δουλεια μου πριν βαλω VDSL απο την VODAFONE χωρις απολυτως κανενα θεμα και οταν λεμε αποσυνδεσεις μιλαμε οτι εμπαινα στο fb απο το κινητο και κοβονταν το internet στον υπολογιστη αναγκαστικα για τις σοβαρες δουλειες χρησιμοποιουσαμε το internet του κινητου μας αληθεια και
    5 να ειχα ισως να μην με πειραζε αλλα μιλαμε για full αποσυνδεσεις οταν "πιεζες" λιγο την γραμμη δεν τολμαγαμε ουτε fb να μπουμε για να μην πεσει το internet αν υπηρχε ογκοχρεωση πιο λιγα θα πληρωναμε αφου ηταν τετοια η ταλαιπωρια που δεν μπορουσε να γινει δουλεια απο την CYTA και οκ το δεχομαι οτι ειναι θεμα του ΟΤΕ που και εγω οταν δουλευα στο CALL CENTER της ΟΝ TELECOMS καποτε ολα στον ΟΤΕ τα ριχναμε αλλα δεν οφειλε ο υπαλληλος οταν του λες οτι εισαι στο πισω στενο και τον ρωτας τι ταχυτητα θα εχω να σου πει υπαρχει προβλημα με την περιοχη και ξαφνικα το θυμηθηκε ΑΦΟΤΟΥ ΥΠΟΓΡΑΨΑΜΕ το συμβολαιο και πηγαμε να παραπονεθουμε ...!

    Παει κ αυτο δεν πειραζει φταιει ο οτε το δεχομαι ο υπαλληλος το ξεχασε οτι ειχε προβλημα η περιοχη και ειμασταν οι πρωτοι που πηγαμε και του καναμε παραπονα το θυμηθηκε μετα την υπογραφη του συμβολαιου το δεχομαι και αυτο επισης η CYTA για τις πολυτιμες υπηρεσιες των 2mbps που παρειχε ηθελε και 60-70 ευρω τελος ενεργοποιησης η WIND με το καλημερα μας ειπε η υπαλληλος χωρις να πουμε τπτ ΔΩΡΟ το τελος ενεργοποιησης και οταν καθυστερησαμε να συνδεθουμε μας εδωσε και router με καρτα sim να κανουμε την δουλεια μας me 4G μεχρι να ειναι ολα ok συγνωμη αλλα εμενα ολο αυτο μου δειχνει οτι ο ενας σε κοιταει απλα με δελεαρ το χαμηλο παγιο να στα παρει


    Κλεινωντας οφειλω να πω οτι απο το "μεχρι 24" εως το 2 και με συνεχεις αποσυνδεσεις που να καθιστα το internet απαγορευτικο δεν εχει καμια σχεση μεταξυ τους και απο την στιγμη που υπαρχει το στοιχειο της παραπλανησης του καταναλωτη υπαρχει και το στοιχειο της εξαπατησης το οτι κανεις εως τωρα δεν το εχει κυνηγησει δικαστικα να τεθει και δεδικασμενο ειναι αλλο θεμα γιατι και γω αν τους πω θα τους πληρωνω ...μεχρι 20 ευρω που ειναι το παγιο και να τους δινω 2 ευρω τον μηνα ειμαι σωστος θεωρητικα πρακτικα ομως οταν ο αλλος σου υποσχετε στην διαφημιση οτι θα τρεχεις με ferrari και καταληγεις να σου δεινει με τα ιδια λεφτα 50αρι παπι και μαλιστα χαλασμενο και σου λεει κανε την δουλεια σου με αυτο και εαν δεν σ αρεσει θα πληρωσεις και προστιμο για να φυγεις εκτιμω οτι ειναι σαφεστατη παραπλανηση του καταναλωτη...
    Σου ξαναλέω την αγανάκτηση που έχεις την εχουν περάσει ΟΛΟΙ σε προβληματικές περιοχές με ΟΛΟΥΣ τους παρόχους.

    Πρέπει να το καταλάβεις αυτό.

    Παλι Πεντέλη με Forthnet μετα απο μια γενικευμένη βλάβη δεν είχα internet. Ξερεις τι μου απάντησας; Οτι δεν μπορουν να μου ξαναδώσουν internet γιατι είμαι μακριά.. Κοινως με πέταξαν ως πελάτη γιατι επρεπε να αντικαταστήσουν μια ρεγκλέτα η οποία ηταν κάμμενη.

    Επίσης μια διαχωρίζεις τις περιοχές. Δεν εχει σημασία αν είσαι κέντρο ή Πεντέλη ή Πειραιά ή Σαλαμίνα . Η υπηρεσία είναι ίδια με τους ίδιους όρους.

    Απο την στιγμή που είχες τα προβλήματα που αναφέρεις θα συντάξεις μια καταγγελία στην ΕΕΤΤ και στον Συνήγορο του Καταναλωτή και θα αναφέρεις όλα τα γεγονότα και τι ακριβώς αξιώνεις απο αυτους. Δηλαδή οτι δεν σκοπεύεις να πληρώσεις για υπηρεσίες που δεν σου παρήχαν.

    Είναι απλά τα πράγματα το έχω κάνει κι εγώ.

    Το θετικό της υπόθεσης τώρα είναι οτι έχεις VDSL και θα ξεχάσεις μια και καλή όλη αυτη την ταλαιπωρία του ADSL.

  8. #8
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Μηνύματα
    1.705
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport Plus & R7000
    αν οντως δεν ειχες ιντερνετ για 2 βδομαδες και αυτοι ηταν ενημεροι, ενημερωσε τους οτι γιαυτο το τεχνικο προβλημα στραφηκες σε αλλο παροχο, και γιαυτο δεν επιθυμεις να πληρωσεις ρητρα.

  9. #9
    Εγγραφή
    18-05-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΛ. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
    Router
    Fritz7581
    Κάνε και την καταγγελία στην ΕΕΤΤ. Αν δεν τους τρίξεις τα δόντια δεν καταλαβαίνουν!

  10. #10
    Εγγραφή
    09-05-2018
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Φαντάζομαι αν δεν είχε πρόβλημα η περιοχή σου τα δήθεν 24 θα ήταν 8 όπως σε εμένα στη CYTA... Ελλαδιστάν!

  11. #11
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thpap87 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φαντάζομαι αν δεν είχε πρόβλημα η περιοχή σου τα δήθεν 24 θα ήταν 8 όπως σε εμένα στη CYTA... Ελλαδιστάν!
    Οι περιορισμοί της τεχνολογίας xDsl είναι ίδιοι σε όλο τον κόσμο, παντού οι ταχύτητες είναι εως, χωρίς καμιά εγγύηση

  12. #12
    Εγγραφή
    17-08-2018
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΣΩΣΤΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ Η ΕΤΑΙΡΙΑ ΟΤΙ ΘΑ ΠΙΣΤΩΣΕΙ ΤΟ ΠΑΓΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΠΟΥ ΥΠΗΡΞΕ ...

    Αξιότιμε κύριε ,

    Η Εταιρεία μας από την ίδρυσή της έχει θέσει ως πρωταρχικό στόχο τη δημιουργία σχέσης εμπιστοσύνης με το κοινό.

    Στο πλαίσιο αυτό, με την παρούσα επιστολή και σε συνέχεια της υπ’ αρ. Πρωτ. CYTA/ΕΙΣ/134742/23.08.2018 ηλεκτρονικής σας επιστολής, θα θέλαμε να αναφέρουμε τα ακόλουθα:

    H σύνδεσή σας ενεργοποιήθηκε στο δίκτυό μας στις 20/03/2018.

    Στις 20/03/2018 επικοινωνήσατε με το Τμήμα Τεχνικής Εξυπηρέτησης και δηλώσατε χαμηλές μετρήσεις. Αφού διενεργήθηκε εξ αποστάσεως τεχνικός έλεγχος, διαπιστώθηκε βλάβη (χαμηλών μέγιστων συγχρονισμού), η επίλυση της οποίας έγκειται στα όρια δικαιοδοσίας του αρμόδιου φορέα (ΟΤΕ ΑΕ). Την ίδια ημέρα επομένως δηλώθηκε η εν λόγω βλάβη (α/α 3840133) μέσω του Πληροφοριακού Συστήματος του ΟΤΕ.

    Στις 22/03/2018 ο ΟΤΕ καταχώρισε ότι προέβη σε άρση της βλάβης. Ωστόσο, κατόπιν διενέργειας εξ αποστάσεως τεχνικού ελέγχου, διαπιστώθηκε ότι η βλάβη δεν είχε αποκατασταθεί.

    Ως εκ τούτου στις 23/03/2018 αποφασίστηκε η από κοινού μετάβαση στο χώρο σύνδεσης τεχνικού της Εταιρείας μας και του ΟΤΕ, η οποία πραγματοποιήθηκε στις 26/03/2018. Κατά την ως άνω μετάβαση (α/α 3844229), πραγματοποιήθηκαν διορθωτικές ενέργειες (αλλαγή κεντρικού και απερχόμενου δικτύου) και ως εκ τούτου η ως άνω βλάβη αποκαταστάθηκε.

    Στις 19/04/2018 μεταβήκατε σε συνεργαζόμενο κατάστημα της Εταιρείας μας και προβήκατε σε αντικατάσταση του τερματικού σας εξοπλισμού (modem), λόγω δυσλειτουργίας.

    Στη συνέχεια, στις 26/06/2018 επικοινωνήσατε με το Τμήμα Τεχνικής Εξυπηρέτησης και δηλώσατε χαμηλό συγχρονισμό. Αφού διενεργήθηκε εξ αποστάσεως τεχνικός έλεγχος, αποφασίστηκε η μετάβαση στο χώρο σύνδεσης τεχνικού της Εταιρείας, η οποία πραγματοποιήθηκε στις 27/06/2018. Κατά την ως άνω μετάβαση, διαπιστώθηκε βλάβη (χαμηλού συγχρονισμού στο όριο), η επίλυση της οποίας έγκειται στα όρια δικαιοδοσίας του αρμόδιου φορέα (ΟΤΕ ΑΕ). Την ίδια ημέρα επομένως δηλώθηκε η εν λόγω βλάβη (α/α 3943485) μέσω του Πληροφοριακού Συστήματος του ΟΤΕ.

    Στις 28/06/2018 ο ΟΤΕ καταχώρισε ότι προέβη σε άρση της βλάβης. Ωστόσο, κατόπιν διενέργειας εξ αποστάσεως τεχνικού ελέγχου, διαπιστώθηκε ότι η βλάβη δεν είχε αποκατασταθεί.

    Ως εκ τούτου στις 28/06/2018 αποφασίστηκε η από κοινού μετάβαση στο χώρο σύνδεσης τεχνικού της Εταιρείας μας και του ΟΤΕ, η οποία πραγματοποιήθηκε στις 02/07/2018. Κατά την ως άνω μετάβαση (α/α 3946098), πραγματοποιήθηκαν διορθωτικές ενέργειες (αλλαγή απερχόμενου δικτύου).

    Ωστόσο, κατόπιν διενέργειας εξ αποστάσεως τεχνικού ελέγχου, διαπιστώθηκε ότι η βλάβη δεν είχε αποκατασταθεί.

    Εντούτοις, ήδη στις 28/06/2018 η Εταιρεία μας είχε λάβει αίτημα από άλλο πάροχο για τη φορητότητα του τηλεφωνικού αριθμού Edit: [ ... ], το οποίο έγινε αυθημερόν δεκτό και ολοκληρώθηκε στις 11/07/2018.

    Στη συνέχεια, την 1η/08/2018 εκδόθηκε ο εκκαθαριστικός με αριθμό 2018012266085 λογαριασμός, στον οποίο περιλαμβάνεται χρέωση του τέλους πρόωρης απενεργοποίησης, ποσού 151,21€ με ΦΠΑ, δεδομένου ότι καταγγείλατε τη μεταξύ μας σύμβαση πριν από τη συμπλήρωση δύο ετών από την ενεργοποίηση της γραμμής σας στο δίκτυό μας, ήτοι πριν την 20η/03/2020.

    Τέλος, και σε συνέχεια των ανωτέρω και παρόλο που η δυσλειτουργία που παρατηρήθηκε δεν εντοπίζεται στα όρια ευθύνης και ελέγχου της Εταιρείας μας, σας ενημερώνουμε ότι στο πλαίσιο ικανοποίησής σας για την ταλαιπωρία που υποστήκατε και παρόλο που κατ’ αντιστοιχία δεν θα πιστωθούμε από τον ΟΤΕ την αναλογία του μηνιαίου παγίου που καταβάλλουμε για τον βρόχο, θα προβούμε σε πίστωση του διαστήματος διάρκειας της βλάβης (20/03/2018 -26/03/2018 και 26/06/2018 – 11/07/2018), ήτοι σε πίστωση 10,67€ με ΦΠΑ, σε επόμενο λογαριασμό.

    Επίσης, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι θα προβούμε και σε πίστωση του τέλους πρόωρης απενεργοποίησης, ποσού 151,21€ με ΦΠΑ, σε επόμενο λογαριασμό.

    Στις 30/08/2018 εκπρόσωπος της Εταιρείας μας προσπάθησε ανεπιτυχώς να επικοινωνήσει μαζί σας για να σας ενημερώσει για τα ανωτέρω.

    Παραμένουμε στη διάθεσή σας για περαιτέρω διευκρινίσεις.
    - - - Updated - - -

    ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΣΩΣΤΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕ Η ΕΤΑΙΡΙΑ ΟΤΙ ΘΑ ΠΙΣΤΩΣΕΙ ΤΟ ΠΑΓΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΠΟΥ ΥΠΗΡΞΕ ...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ariadgr : 14-10-18 στις 00:01.

  13. #13
    Εμεις παρολο π μενουνε σε αρκετα καλο σημειο της Θεσσαλονίκης επισης εξαπατηθηκαμε κ απο αποψη ταχύτητας και ρουτερ και σταθερού κ επιπλεον χρεωσεων χωρις να κανουνε τπτ οποτε αποφασισαμε να κανουμε διακοπη. Πηγαμε στην WIND και εδω και 2 χρονια ειμαστε πολυ ευχαριστημενοι. Ομως μας παιρνουν τηλ απο δικηγορικο γραφειο που συνεργαζεται με την CYTA και μας απειλουν με εξωδικα. Θελω σας παρακαλω καποιος να μου πει τι συμβαινει σε περιπτωση π ερθει το εξωδικο? Συμβαινει οντως αυτο? Τι επιπτώσεις θα εχω? Ειχε κανεις παρομοια περιπτωση? Δεν θέλω να δοσω ούτε ενα ευρω σ αυτους τους παλιοαλητες και οχι γ τα λεφτα αλλα επειδη ειναι ψεύτες και απατεωνες κ δεν αξιζουν μια, ομως κ απ την αλλη δεν θελω να χω αλλα προβληματα απ αυτους στο μελλον. Εχει καποιος την καλοσύνη να μ δωσει καποιες πληροφοριες παραπανω?

    - - - Updated - - -

  14. #14
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Διέκοψες πρόωρα και η εταιρεία ζητά νόμιμα το αντίστοιχο τέλος.
    Αν δεν πληρώσεις, το πιθανότερο είναι να μην γίνει τίποτα περαιτέρω, πέραν του αν ποτέ στο μέλλον θελήσεις να πας πάλι στην Cyta, να χρειαστεί να το πληρώσεις προκαταβολικά και με τυχόν νόμιμους τόκους.

    Όμως μην πάρεις το παραπάνω ως δεδομένο. Πρόκειται για οφειλή μεταξύ ιδιωτών. Δεν μπορεί να το ζητήσει μέσω του δημοσίου και προσπαθεί μέσω τηλεφωνικών κλήσεων δικηγορικού γραφείου ή εισπρακτική εταιρείας. Είναι το πρώτο βήμα και ακολουθεί συχνά το εξώδικο. Το αν θα προχωρήσει σε δικαστική συνδρομή είναι καθαρά απόφαση της εταιρείας.
    Υπόψη ότι αν φθάσει το θέμα εκεί, είναι βέβαιο ότι θα χάσεις και θα κληθείς να πληρώσεις επιπλέον τα δικαστικά έξοδα. Το θέμα φαίνεται ότι το διαχειρίστηκες εξαρχής λάθος.

  15. #15
    Εγγραφή
    03-09-2005
    Μηνύματα
    56
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    DSLAM
    HOL - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Το εξώδικο δεν είναι τίποτα και μην το φοβάσαι. Αυτήν την στιγμή απλώς σε απειλούν τηλεφωνικώς γιατί το εξώδικο κοστίζει και θα πρέπει να πληρώσουν τον δικαστικό επιμελητή που θα στο φέρει σπίτι. Εάν το ποσό είναι μικρό δεν πρόκειται να στο στείλουν. Εάν το στείλουν πετά το στα σκουπίδια σε πέντε χρόνια το ποσό παράγραφετε. Εκεί που πρέπει να φοβάσαι είναι εάν μετά το εξώδικο σου στείλουν διαταγή πληρωμής η οποία είναι εκτελεστός τίτλος η οποία κοστίζει αρκετά χρήματα για να βγει και κυρίως την χρησιμοποιούν για μεγάλα ποσά όπως δάνεια στεγαστικά, καταναλωτικά κτλ. Και όχι για τόσα μικρά ποσά.

    Παράδειγμα μου χρωστάς 200 ευρώ και σου στέλνω ένα εξώδικο ότι μου χρωστάς αυτό το ποσό και εσυ μου απαντάς με εξώδικο ότι δεν μου χρωστάς τίποτα. Αλλά κάθε φορά θα πρέπει να δίνουμε 50 ευρώ στον δικαστικό επιμελητή που κοινοποιεί τα εξώδικα.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΗΝ ΥΠΑΝΑΧΩΡΗΣΗ ΑΠΟ CYTA
    Από vasagel στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-06-18, 12:01
  2. Απο CYTA σε COSMOTE
    Από ant21 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-18, 18:20
  3. Άσχημη εμπειρία από Cyta...
    Από zzzleepy στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-10-17, 14:17
  4. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-10-17, 11:51
  5. εξαπάτηση από μεταφορική
    Από Xlapatsas στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-09-17, 21:09

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας