Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    05-10-2010
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300S/NetGear EX7000
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    καλησπέρα παιδιά.. από τότε που έχω βάλει την έκδοση 1803 το april update το internet καθυστερεί στο streaming αλλα και στην φόρτωση τον σελίδων... έχω δοκιμάσει διαφορα fix όπως να κλείσω κάποια service κλπ έκανα και clean install αλλα δεν είδα κανένα αποτέλεσμα.... δεν χρησιμοποιώ κάποιο antivirus..

    με την 1709 όλα είναι μια χαρά... αλλα δυστυχώς πλέον παρόλο που έχω το iso δεν μου το υποστηρίζει και ακόμα και αν κλείνω τα updates από τα services την επομενη μέρα το κάνει αυτόματα... οποτε τώρα είμαι με clean install και την 1803 και δεν βρίσκω καμια λύση... είμαι συνδεμένος με καλώδιο ethernet με powerline... δοκίμασα και κατευθείαν από το router αλλα και με wifi.. το πρόβλημα είναι ακριβώς το ίδιο...

  2. #2
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το WU μπορείς να το κλείσεις μόνιμα με αυτόν τον τρόπο, το θέμα είναι ότι θα πρέπει μετά να κάνεις τις απαραίτητες ενημερώσεις χειροκίνητα.

    Για το πρόβλημα με το Internet, δοκίμασες να αλλάξεις DNS;; ρίξε μια ματιά στο άρθρο.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  3. #3
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    όταν ζητάμε μια σελίδα, τότε ο υπολογιστής μας πρώτα ψάχνει τοπικά στην cache του αν υπάρχει αυτή η καταχώρηση dns, αν δεν υπάρχει την ζητάει απο τον dns που έχουμε ρυθμισμένο στον υπολογιστή μας. Στην χειρότερη περίπτωση, να αργήσει μισο δευτερόλεπτο την πρώτη φορά που θα ζητήσεις μια νέα σελίδα, γιατί μετά θα την περάσει στην cache του.

    Για να κάνει καθυστέρηση και στο streaming τότε σίγουρα δεν είναι dns.

    Από την στιγμή που το κάνει και ασύρματα και με καλώδιο δύσκολα τα πράγματα.
    το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ο Browser
    Πχ ο firefox για παράδειγμα είχε/εχει θέμα με Youtube

    It might seem surprising that an executive from Mozilla said on Twitter that YouTube runs five times slower on Firefox than it does on Google Chrome. But the news also came with an explanation and a fix.

    Chris Peterson, technical program manager at Mozilla, said Wednesday the issue is due to YouTube’s API, or application programming interface, which uses a deprecated shadow DOM API. This makes YouTube run slower on other browsers like Firefox and Microsoft Edge, but not Google Chrome. The API is part of a YouTube redesign from about a year ago, but the problem persists. It also brings up questions about Google’s ability to sway users to use more of its products.

    YouTube page load is 5x slower in Firefox and Edge than in Chrome because YouTube's Polymer redesign relies on the deprecated Shadow DOM v0 API only implemented in Chrome. You can restore YouTube's faster pre-Polymer design with this Firefox extension: https://t.co/F5uEn3iMLR

    — Chris Peterson (@cpeterso) July 24, 2018

    To fix YouTube on Edge, you can install the Tampermonkey extension for Edge and this "YouTube Restore Classic" user script:https://t.co/Hf5Pn3Bnx3https://t.co/tccF4fVh9K

    — Chris Peterson (@cpeterso) July 25, 2018

    Peterson tweeted out links to an add-ons for Firefox and Edge that would restore YouTube to its interface before the change that slowed it down.
    Κάνε μια δοκιμή με κάποιον άλλον browser


    Προσωπικά δεν έχω παρατηρήσει κάποιο θέμα με την 1803 σε σχέση με ταχύτητες στο net

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 103
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-05-18, 15:12
  2. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-03-18, 21:35
  3. "No internet, secured" μήνυμα με WiFi extender σε Windows 10
    Από manicx στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-18, 13:28
  4. Το laptop δεν μπαίνει πλέον στα windows 10
    Από cool11 στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-09-17, 22:10
  5. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-08-17, 14:23

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας