Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 53
  1. #16
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Όλα μπορεί να είναι συμπτώσεις, αν δεν τα τσεκάρεις πως θα βγάλεις άκρη;;, τα τσεκάρεις μόνος σου ή πας σε τεχνικό.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  2. #17
    Εγγραφή
    27-11-2008
    Μηνύματα
    144
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ξεσυνδεσα σκληρο ssd kai blue ray και τη μια μνημη 2 ειχα τιποτααααα η καρτα γραφικων δε ειναι αρα ειναι τροφοδοτικο;;

    - - - Updated - - -

    Τεχνικο που να εμπιστευομαι εδω δε υπαρχει αρα τη κατσαμε τη βαρκα.

  3. #18
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmayson2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξεσυνδεσα σκληρο ssd kai blue ray και τη μια μνημη 2 ειχα τιποτααααα η καρτα γραφικων δε ειναι αρα ειναι τροφοδοτικο;;

    - - - Updated - - -

    Τεχνικο που να εμπιστευομαι εδω δε υπαρχει αρα τη κατσαμε τη βαρκα.
    Η δουλειά θέλει υπομονή και μεθοδικότητα, έβγαλες τελείως και τις δύο RAM;; τις δοκίμασες εναλλάξ σε διαφορετικά slots;; κανονικά αν επιμένει θα πρέπει να βγάλεις και την μητρική και να την δοκιμάσεις εκτός κουτιού πάνω σε μια αντιστατική επιφάνεια(ξύλο, χαρτόνι, ειδικό υλικό, κ.λ.π.), έχουν δει πολλά τα μάτια μας και ακούσει τα αυτιά μας από παράξενες βλάβες στα καλά καθούμενα.
    Μπορεί από την πολυκαιρία και την θερμοκρασία να μην πατάει κάτι καλά και αν το ξεκουμπώσεις και το κουμπώσεις πάλι να δουλέψει.
    Κάνε και οπτικό έλεγχο στην μητρική για φουσκωμένους πυκνωτές.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  4. #19
    Εγγραφή
    27-11-2008
    Μηνύματα
    144
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Σε περιπτωση που ειναι το τροφοδοτικο αν βαλω νεο μπορω να χρησιμοποιησω τα καλωδια του παλιου εννοω αυτα που ξεσυνδεονται για να μη χαλασω το ωραιο δεσιμο που εχει γινει πισω;;;

    - - - Updated - - -

    Οπως το πες παραξενη βλαβη στα καλα καθουμενα κοιτα η μητρικη δε εχει φουσκωμενους πυκνωτες τις ραμ δε της εβγαλα γιατι νευριασα.Αυριο με ησυχια θα βγαλω και τις ραμ.Ποιο τροφοδοτικο μου προτεινεις;;Εγω σκεφτομαι το corsair tx650 το gold θα θελα και coolermaster αλλα δε ειδα κατι.Παω με τη λογικη να μου βγαλει χρονια.

    - - - Updated - - -

    Εν τω μεταξυ πηρα πλαισιο για να το παιρνα σημερα αλλα δε το χει τριτη μου πε.Δυστυχως δ εχουμε αλλο καταστημα εδω.περιμενω τη γνωμη σου.

  5. #20
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmayson2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε περιπτωση που ειναι το τροφοδοτικο αν βαλω νεο μπορω να χρησιμοποιησω τα καλωδια του παλιου εννοω αυτα που ξεσυνδεονται για να μη χαλασω το ωραιο δεσιμο που εχει γινει πισω;;;

    - - - Updated - - -

    Οπως το πες παραξενη βλαβη στα καλα καθουμενα κοιτα η μητρικη δε εχει φουσκωμενους πυκνωτες τις ραμ δε της εβγαλα γιατι νευριασα.Αυριο με ησυχια θα βγαλω και τις ραμ.Ποιο τροφοδοτικο μου προτεινεις;;Εγω σκεφτομαι το corsair tx650 το gold θα θελα και coolermaster αλλα δε ειδα κατι.Παω με τη λογικη να μου βγαλει χρονια.

    - - - Updated - - -

    Εν τω μεταξυ πηρα πλαισιο για να το παιρνα σημερα αλλα δε το χει τριτη μου πε.Δυστυχως δ εχουμε αλλο καταστημα εδω.περιμενω τη γνωμη σου.
    Δεν χρειάζονται βιαστικές κινήσεις, κατέληξε πρώτα ότι φταίει το τροφοδοτικό και μετά βλέπεις.
    Με τα λεφτά που θα δώσεις στο Πλαίσιο για το tx650, μπορείς να πάρεις από το Skroutz το RM650x με 10 χρόνια εγγύηση.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  6. #21
    Εγγραφή
    27-11-2008
    Μηνύματα
    144
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ναι αλλα θα γινει παραγγελια τουλαχιστον στα καταστηματα που ειδα και θ αργησουμε.επισης ειναι παλιο τροφοδοτικο καλο αλλα παλιο και λεω να βαλω ενα ποιο καινουριο μαλλον για παραγγελια απο καταστημα εκτος πλαισιου θα παω αναλογα με το ποσες μερες θα κανει. Σε ποιο κατω απο tx650m τι προτεινεις;;Δε μου απαντησες αν χρησιμοποιησω τα καλωδια που βγαινουν απο το παλιο στο καινουριο γινεται;;; Για να μη χαλασω τη καλωδιωση απο πισω που ειναι ωραια φτοιαγμενη.Αυριο θα αποσυνδεσω και τις 2 μνημες και θ αφησω μονο τη μητρικη και τη καρτα γραφικων οταν πατησω το κουμπι χωρις μνημες και δισκους που εχουν αφαιρεθει τι ακριβως περιμενω να γινει;;;

  7. #22
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τι εννοείς παλιό;; τεχνολογικά;; έχεις δει τις προδιαγραφές του και την κατασκευή του;; λες τυχαία να του δίνουν 10 χρόνια εγγύηση;;

    Το κάθε τροφοδοτικό έχει δικά του καλώδια και αυτά θα πρέπει να χρησιμοποιείς.

    Χωρίς καθόλου μνήμη ο υπολογιστής θα σου βγάλει error με Beep, θα πρέπει να κουμπώσεις μια μνήμη πάνω για να ξεκινήσει.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  8. #23
    Εγγραφή
    27-11-2008
    Μηνύματα
    144
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τελοσπαντων θα δειξει για το τροφοδοτικο.αρα εγω αυριο αποσυνδεω τη μια μνημη και λογικα πρεπει να συνδεθει αν δε συνδεθει τοτε ειναι το τροφοδοτικο σωστα;;;Αρα οδηγουμαστε στο συμπερασμα οτι η αναβαθμιση βοηθησε για να καει η ειναι απλως μια συγκυρια;;;Αδυνατω να πιστεψω οτι μου καηκε το τροφοδοτικο βασικα δε καηκε ειναι μισοκαμμενο εφοσον στελνει ρευμα εστω για 1 λεπτο οταν κατι ειναι καμμενο δε αναβει καν σωστα;;

  9. #24
    Εγγραφή
    09-09-2006
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.486
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    Γείτονας
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmayson2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελοσπαντων θα δειξει για το τροφοδοτικο.αρα εγω αυριο αποσυνδεω τη μια μνημη και λογικα πρεπει να συνδεθει αν δε συνδεθει τοτε ειναι το τροφοδοτικο σωστα;;;Αρα οδηγουμαστε στο συμπερασμα οτι η αναβαθμιση βοηθησε για να καει η ειναι απλως μια συγκυρια;;;Αδυνατω να πιστεψω οτι μου καηκε το τροφοδοτικο βασικα δε καηκε ειναι μισοκαμμενο εφοσον στελνει ρευμα εστω για 1 λεπτο οταν κατι ειναι καμμενο δε αναβει καν σωστα;;
    Έχεις αλλάξει ποτέ την μπαταρία του BIOS; Ίσως φταίει αυτή. Βγάλε την τελείως αλλά θα πρέπει να βάλεις νεά. Εν τω μεταξύ δίχως μπαταρία δοκίμασε να κάνεις εκκίνηση να δεις τι γίνεται. Επίσης στο BIOS θα πρέπει να ρυθμίσεις ξανά ότι χρειάζεται πχ UEFI περιβαλλον, boot priorities, AHCI στα disk ports προτέυουσα κάρτα γραφικών αυτή που έχεις συνδεδεμένη την οθόνη σου κλπ. Φυσικά όχι overclocking αν πριν είχες. Διάβασε το βιβλιαράκι της μητρικής πριν κάνεις οτιδήποτε.
    "If you pay peanuts you get monkeys"
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Άλλοι καταλαβαίνουν ότι διαβάζουν και άλλοι διαβάζουν ότι καταλαβαίνουν
    ------------------------------------------------------------------------------------
    Η αλήθεια που δεν σας λένε, i7 2600K vs i7 8700K σημειώσατε Χ

  10. #25
    Εγγραφή
    16-10-2008
    Μηνύματα
    3.278
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Θα πρότεινα να ανοίξει ο φίλος νέο τόπικ με θέμα το πρόβλημα που αντιμετωπίζει και να συνεχιστεί εκεί η συζήτηση.

  11. #26
    Εγγραφή
    27-11-2008
    Μηνύματα
    144
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλημερα παιδια αποσυνδεσα και τις 2 μνημες και εχω μονο τροφοδοτικο καρτα γραφικων και motherboard τα ιδια ενα λεπτο ρευμα και κλεινει.Τωρα τι κανουμε;;;

    - - - Updated - - -

    Με μια ραμ το εχω κανει τιποταααα

    - - - Updated - - -

    Οσο αφορα τη μπαταρια μου εχει σε παλιοτερο υπολογιστη και τη αλλαξε τεχνικος.Δε νομιζω οτι ειναι μπαταρια διοτι συνηθως κανει αλλα προβληματα.Η μπαταρια γραφει newsun cr20 κατι ειναι 3 volt και ειναι λιθιου.

    - - - Updated - - -

    Μου εχει τυχει σε παλιοτερο υπολογιστη εννοω

  12. #27
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Eπαναλαμβάνουμε τα ίδια και τα ίδια, είπαμε να τα βγάλεις όλα και την κάρτα γραφικών και την μητρική από το κουτί, μετά δοκιμάζεις τροφοδοτικό.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  13. #28
    Εγγραφή
    27-11-2008
    Μηνύματα
    144
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Εβγαλα και τη καρτα γραφικων τιποτα

    - - - Updated - - -

    Τωρα εχει μεινει μονο μητρικη και τροφοδοτικο οταν λες να βγαλω τη μητρικη τι εννοεις να τη αποσυνδεσω;;Αν εννοεις αυτο τι θα κανω μετα θα χω ενα σκετο τροφοδοτικο;;

    - - - Updated - - -

    Εννοεις να συνδεσω το τροφοδοτικο με τη μητρικη και η μητρικη να ναι πανω σ ενα ξυλο και να δοκιμασω εκει;;Απο τη στιγμη που εβγαλα και τις 2 μνημες δε θα πρεπε ν ακουω κατι μπιπ;;;

  14. #29
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmayson2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εβγαλα και τη καρτα γραφικων τιποτα

    - - - Updated - - -

    Τωρα εχει μεινει μονο μητρικη και τροφοδοτικο οταν λες να βγαλω τη μητρικη τι εννοεις να τη αποσυνδεσω;;Αν εννοεις αυτο τι θα κανω μετα θα χω ενα σκετο τροφοδοτικο;;
    Δεν διαβάζεις προσεκτικά αυτά που λέμε,
    κανονικά αν επιμένει θα πρέπει να βγάλεις και την μητρική και να την δοκιμάσεις εκτός κουτιού πάνω σε μια αντιστατική επιφάνεια(ξύλο, χαρτόνι, ειδικό υλικό, κ.λ.π.),
    Την βγάζεις εντελώς από το κουτί και την συνδέεις εκτός κουτιού, έχει συμβεί και αυτό, να βραχυκυκλώνει κάτι μέσα στο κουτί.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  15. #30
    Εγγραφή
    27-11-2008
    Μηνύματα
    144
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ωραια αποκλειεται να ναι αυτο.

Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ο υπολογιστής αργεί να φορτώσει.
    Από varant στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-04-18, 11:32
  2. Ανοίγει ο υπολογιστής ενώ τον κλείνω το βράδυ.
    Από stathopon στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-03-18, 12:47
  3. Δεν σβήνει ο Υπολογιστής
    Από PaokiKilkis στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-11-17, 12:43
  4. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-11-17, 19:42
  5. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-09-17, 11:09

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας