Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-24 από 24
  1. #16
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.638
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nti_na Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. Πρώτα απ' όλα ξεκίνησα πρόσφατα να δουλεύω σε ένα γραφείο που μέχρι στιγμής έφτιαχνε απλά site. Το αφεντικό μου μου είπε να φτιάξω το eshop. Του είπα ότι εφόσον δεν έχω τις γνώσεις και κάποιον να με καθοδηγήσει ίσως θα ήταν καλύτερα να το αναθέσει κάπου αλλού. Αναμένω την απάντησή του.
    Κατα τη γνώμη μου μην χάσεις την ευκαιρία. Στείλε μου πμ να τα πούμε

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgiosgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενταξει παιδια... Η κοπελα βεβαιως να παρει δουλειες... αλλα τωρα που ξεκιναει επρεπε να εχει συνεργασια με καποιον εμπειρο που θα τη βοηθησει μεχρι να τα καταφερνει μονη της. Το να παιρνει μια δουλεια και να ερχεται υστερα σε φορουμ να ζητησει βοηθεια απο αγνωστους δεν ειναι και το καλυτερο.
    Και μένα μια άγνωστη με βοήθησε. Πας στα βαθιά και κολυμπάς. Εσυ αν σου τύχει καλη δουλεια να πεις οκ ευχαριστω. Θα τη μοιραστώ με πιο έμπειρο
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  2. #17
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nmavro73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι. Σε 3. Και έφαγα ξενύχτια όχι αστεία. Ζητάς χρόνο από τον πελάτη. Του δείχνεις την πορεία της εργασίας να βλέπει ότι δεν βαράς μύγες. Και τώρα δεν ανεβάζω eshop σε μία βδομάδα. Ούτε απλό σαιτ δεν ανεβάζω. Εκτός αν είναι 3-4 σελίδες όπως ένα που έκανα πρόσφατα.
    Το θέμα είναι Σπύρο, ότι δεν λες σε κάποιον που ξεκινάει να τα παρατήσει. Γιατί από το άγχος του που δεν βρίσκει λύση μπορεί να μην κοιμάται τη νύχτα, να τρώει τα νύχια του από το άγχος κλπ.
    Η κοπέλα δεν μιλαει πουθενα για μια βδομάδα. Λεει ότι βιάζεται. Προφανως δεν εχει να δειξει ούτε δειγμα. Είναι στο ξεκίνημα και ζήτησε από εδώ μια βοήθεια. Οχι να της πείτε να τα παρατήσει
    Επίσης όταν κάνεις eshop ΔΕΝ περνάς εσύ τα προϊόντα, εκτός αν το πληρωθείς και το συμφωνήσεις.
    Javascript να πειράξω σε wordpress δεν μου χρειάστηκε εδώ και δύο χρόνια που το δουλεύω φουλ. PHP πειράζω αλλά αυτό θέλει σίγουρα προσοχή.
    Η δημιουργία child theme είναι απαραίτητη για να μην χάσεις τις αλλαγές
    Εγώ απάντησα με το σκεπτικό του άμεσα, κάτι λιγότερο απο βδομάδα δηλαδή, κάτι το όποιο δεν γίνεται, αν η ερώτηση ήταν πως στήνουμε ενα eshop θα ήταν διαφορετικά, πάνω στο το θέλω άμεσα πρότεινα την έτοιμη πλατφόρμα του skroutz.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nmavro73 Εμφάνιση μηνυμάτων


    Και μένα μια άγνωστη με βοήθησε. Πας στα βαθιά και κολυμπάς. Εσυ αν σου τύχει καλη δουλεια να πεις οκ ευχαριστω. Θα τη μοιραστώ με πιο έμπειρο

    Σαν να παίρνεις την έτοιμη λύση του skroutz δηλαδή

  3. #18
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.638
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ απάντησα με το σκεπτικό του άμεσα, κάτι λιγότερο απο βδομάδα δηλαδή, κάτι το όποιο δεν γίνεται, αν η ερώτηση ήταν πως στήνουμε ενα eshop θα ήταν διαφορετικά, πάνω στο το θέλω άμεσα πρότεινα την έτοιμη πλατφόρμα του skroutz.

    - - - Updated - - -




    Σαν να παίρνεις την έτοιμη λύση του skroutz δηλαδή
    Αν δεν κολυμπήσεις δεν μαθαίνεις. Αν δεν ψηθείς με eshop πάντα θα είσαι αρχάριος στα eshop
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  4. #19
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nmavro73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν κολυμπήσεις δεν μαθαίνεις. Αν δεν ψηθείς με eshop πάντα θα είσαι αρχάριος στα eshop
    Δεν διαφωνώ καθόλου και εγώ κάποια στιγμή που ήθελε ασχολήθηκα με magneto, virtualmart, prestashop, για εμένα με το πάσο μου ώστε να μάθω κάποια πραγματάκια
    Με το ίδιο σκεπτικό ασχολήθηκα με vps, dedicated, shared, lxadmin, virtualmin, κλπ μετά απο 2 χρόνια που έπαιξα με virtualmin για προσωπική χρήση τώρα νιώθω κάπως έτοιμος να το πουλήσω σαν υπηρεσία.

    Δεν στέλνεις έναν που μόλις πήρε το δίπλωμα να οδηγήσει ταξί για παράδειγμα.

  5. #20
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.638
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν διαφωνώ καθόλου και εγώ κάποια στιγμή που ήθελε ασχολήθηκα με magneto, virtualmart, prestashop, για εμένα με το πάσο μου ώστε να μάθω κάποια πραγματάκια
    Με το ίδιο σκεπτικό ασχολήθηκα με vps, dedicated, shared, lxadmin, virtualmin, κλπ μετά απο 2 χρόνια που έπαιξα με virtualmin για προσωπική χρήση τώρα νιώθω κάπως έτοιμος να το πουλήσω σαν υπηρεσία.

    Δεν στέλνεις έναν που μόλις πήρε το δίπλωμα να οδηγήσει ταξί για παράδειγμα.
    Το δευτερο eshop που έστησα ηταν prestashop. Με default template. Το τρίτο prestashop με warehouse. Που είχε builder κλπ. Τα είδα ΟΛΑ. Ηταν η φάση του οδηγάω Ταξι μολις πηρα δίπλωμα. Και ηταν και live. Το πηρα απο άλλον για διορθώσεις. Ακομη πιο παλούκι. Το βγάλα ομως.

  6. #21
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nmavro73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το δευτερο eshop που έστησα ηταν prestashop. Με default template. Το τρίτο prestashop με warehouse. Που είχε builder κλπ. Τα είδα ΟΛΑ. Ηταν η φάση του οδηγάω Ταξι μολις πηρα δίπλωμα. Και ηταν και live. Το πηρα απο άλλον για διορθώσεις. Ακομη πιο παλούκι. Το βγάλα ομως.

    Με default template δεν είναι τίποτα να στήσεις κάτι, το πρόβλημα ξεκινάει όταν κάτι δεν πάει καλά.
    Πχ ενας Mail server είναι κάτι το έτοιμο συνήθως, έλα όμως που αρκετοί ακόμα συνεχίζουν να καταλήγουν στο σπαμ των gmail/hotmail και φυσικά να λένε στον πελάτη ότι φταίει αυτός και όχι το ότι δεν έχουν σωστά ρυθμισμένη την δικιά τους πλευρά.

    Εγώ δεν θέλω να πουλήσω κάτι σε κάποιον αν δεν πιστεύω οτι είμαι έτοιμος να το πουλήσω.

  7. #22
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.638
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με default template δεν είναι τίποτα να στήσεις κάτι, το πρόβλημα ξεκινάει όταν κάτι δεν πάει καλά.
    Πχ ενας Mail server είναι κάτι το έτοιμο συνήθως, έλα όμως που αρκετοί ακόμα συνεχίζουν να καταλήγουν στο σπαμ των gmail/hotmail και φυσικά να λένε στον πελάτη ότι φταίει αυτός και όχι το ότι δεν έχουν σωστά ρυθμισμένη την δικιά τους πλευρά.

    Εγώ δεν θέλω να πουλήσω κάτι σε κάποιον αν δεν πιστεύω οτι είμαι έτοιμος να το πουλήσω.
    Τι να σου πω. Με το hosting μου τα ΧΑ λυμμενα αυτά

    - - - Updated - - -

    Σε woocommerce δεν χάνονται παραγγελίες. Αφού παντα εχει σημείωση στο dashboard. Αν βάλεις το email των παραγγελιών σωστά ολα τα αλλα τα τακτοποιει μονο του.
    Οι πληρωμές γίνονται με τρίτους τρόπους. Paypal. Viva. Κλπ. Εκει αν ακολουθείς το documentation θα δουλέψει. To PayPal εχει και το sandbox για δοκιμές.
    Το πιο δύσκολο στη ρυθμιση κατα τη γνώμη μου ειναι το shipping options.

    - - - Updated - - -

    Πραγματικά όμως απογοητεύομαι από τη στάση ορισμένων. Αν ένας θέλει να ζοριστεί, να παιδευτεί, και θέλει λίγη βοήθεια πρέπει να του τη δώσετε. Τα υπόλοιπα είναι απλά δική του δουλειά!Δηλαδή κάνατε λες και σας πήρε τη δουλειά από τα χέρια.
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  8. #23
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nmavro73 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Πραγματικά όμως απογοητεύομαι από τη στάση ορισμένων. Αν ένας θέλει να ζοριστεί, να παιδευτεί, και θέλει λίγη βοήθεια πρέπει να του τη δώσετε. Τα υπόλοιπα είναι απλά δική του δουλειά!Δηλαδή κάνατε λες και σας πήρε τη δουλειά από τα χέρια.

    Δεν ζητάει λίγη βοήθεια, υπάρχει μεγάλη διαφορά.

    Για να μας πάρει κάποια δουλειά απο τα χέρια σημαίνει πως κάνουμε την ίδια δουλεία, κάτι που δεν ισχύει, καθώς πρώτα θα πρέπει να είμαστε σίγουροι ότι αυτό που πουλάμε μπορούμε να το υποστηρίξουμε.
    Γίνεται πολύ συχνά αυτό εκεί έξω πάντως, κόσμος να πηγαίνει στις πιο φθηνές λύσεις ή στο κλασικό έχει ο τάδε διευθυντής εναν ανιψιό που ξέρει απο computer, μετά πάνε ξανά τρέχοντας στον ακριβό.... αφού φυσικά καούν στον χυλό.

  9. #24
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.638
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ζητάει λίγη βοήθεια, υπάρχει μεγάλη διαφορά.

    Για να μας πάρει κάποια δουλειά απο τα χέρια σημαίνει πως κάνουμε την ίδια δουλεία, κάτι που δεν ισχύει, καθώς πρώτα θα πρέπει να είμαστε σίγουροι ότι αυτό που πουλάμε μπορούμε να το υποστηρίξουμε.
    Γίνεται πολύ συχνά αυτό εκεί έξω πάντως, κόσμος να πηγαίνει στις πιο φθηνές λύσεις ή στο κλασικό έχει ο τάδε διευθυντής εναν ανιψιό που ξέρει απο computer, μετά πάνε ξανά τρέχοντας στον ακριβό.... αφού φυσικά καούν στον χυλό.
    Η βοήθεια ειναι σχετική. Σου ειπα για μένα. Απο joomla σε presta με ενα μονο φτιαγμένο. Και μετα σε woo με μονο μια τοπική εγκατασταση. Ειχα πολλή βοήθεια στο πρεστα. Στο woo διάβασα
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. [Other] SOS ZTE H168n firmware
    Από pantierakos στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-18, 22:51
  2. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-01-18, 03:36
  3. Βοηθεια SOS ασχετος!!
    Από jimko στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-17, 05:47
  4. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-17, 07:37

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας