Εμφάνιση 1-15 από 15
  1. #1
    Εγγραφή
    21-08-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλησπέρα σας, θέλω να αγοράσω ένα νέο smartphone μέχρι 200 ευρώ. Θα ήθελα να μου προτείνετε μερικά γιατί δεν μπορώ να αποφασίσω γιατί υπάρχουν πολλά καλά στην αγορά και δεν ξέρεις ποιο να πρώτο πάρεις. Εγώ το θέλω για καθημερινή χρήση (κλήσεις,μηνύματα,fb και παιχνίδια) απλά θέλω να είναι γρήγορο και να μην κολλάει. Δεν ζητάω τίποτα άλλο. Να έχει καλό επεξεργαστή δηλαδή, μνήμη ram και μπαταρία φυσιολογική και 1 φορά την ημέρα να το φορτίζω δεν με ενοχλεί. Εννοείται πως αν υπάρχει κάτι καλύτερο να μου το πείτε. Από κάμερα τα φυσιολογικά δεν θέλω κάτι ιδιαίτερο, αλλά αν υπάρχει στη τιμή αυτή διπλή κάμερα με flash μπροστά ή πίσω δεν θα με πείραζε εννοείται. Δαχτυλικό αποτύπωμα όλα έχουν πλέον. Οθόνη από 5 και πάνω. Δεν νομίζω να ξέχασα κάτι, οπότε αν μπορείτε να με βοηθήσετε θα ήμουν ευγνώμων. Ευχαριστώ πολύ!
    Υ.Γ. : Από μάρκα δεν έχω προτίμηση απλά όλοι μου λένε για Xiaomi redmi note 5 σε αυτά τα λεφτά. Μετά με λίγα παραπάνω mi a2 και lg g6 και lenovo z2 play. Εσείς τι λέτε;
    Υ.Γ. 2 : Εννοείται να παίρνει μελλοντικές αναβαθμίσεις με ότι καινούργιο βγαίνει σε android. Το μοντέλο παίζει ρόλο σε αυτό; δηλαδή άμα είναι 2017-2018;

    λοιπον παιδες... εκανα και εγω μια ερευνα ενταξει το redmi note 5 ειναι vfm ξεκαθαρα με ολα αυτα που εχει... για το meizu m6 note τι λετε; εχει 20 ευρω παραπανω απλα με λιγη καλυτερη καμερα και επεξεργαστη αλλα μικροτερη οθονη... μια ερωτηση που ηθελα να κανω σχετικα με το redmi note 5 που με απασχολησε ειναι που δεν εχει light sensor απο οτι ειδα ισχυει; και θα ηθελα να μου πειτε με λιγα παραπανω χρηματα αν αξιζει να παρω κατι αλλο η οχι; να εχει κατι παραπανω εννοειται σε χαρακτηριστικα για να αξιζει την διαφορα...

  2. #2
    Εγγραφή
    21-08-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    https://www.kimovil.com/el/sygkrish/...,xiaomi-mi8-se

    https://www.kimovil.com/el/sygkrish/...ony-xperia-xa2

    https://www.kimovil.com/el/sygkrish/...eria-xa1-ultra

    https://www.kimovil.com/el/sygkrish/...to-x4-4gb-64gb

    https://www.kimovil.com/el/sygkrish/...64gb,lenovo-s5

    παιδια σας στελνω οτι κινητα βρηκα και μου κινησαν την περιεργεια αν μπορειτε να ριξετε μια ματια και να μου πειτε αν σας ειναι ευκολο γιατι σε αυτο το site εχει πολλα οικονομικα και εχει προσφορες καλες... αμα αξιζει καποια απο αυτα δηλαδη για να δωσω λιγα παραπανω χρηματα...

  3. #3
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.356
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Στα 200€ δεν έλεγες;
    Γιατί στα τελευταία λινκς συγκρίνεις κινητά στα 300€+
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  4. #4
    Εγγραφή
    21-08-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    λεω η με λιγα παραπανω αμα δεις μεχρι 280 ειναι αυτα που εστειλα σε αυτο το site για αυτο ρωταω

  5. #5
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.356
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Από μένα MEIZU άνετα ως πρώην κάτοχος.
    Πολύ παραμετροποίηση και αξιόπιστα με καλή απόδοση,αλλά μην περιμένεις και update κάθε βδομάδα
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  6. #6
    Εγγραφή
    21-08-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    απλα θελω να το εχω για τα επομενα 2-3 χρονια και να παιρνει αναβαθμισεις και ολα τα αλλα που ειπα στην αρχη για την χρηση που το θελω.
    οποτε για να καταληξουμε μεχρι 250 η redmi note 5 η mi a2 ετσι; δεν προκειται να αλλαξω γνωμη. τελικη απαντηση.
    επισης συμφερει να αγορασω κατι απο εξωτερικο (ισως καλυτερο μοντελο στα 250 που δεν το εχει η ελλαδα σε αυτη την τιμη) η απευθειας απο ελλαδα σε αυτα που ειπαμε; τελευταια ερωτηση και δεν σε ξανα ενοχλω. ρωταω γιατι δεν ξερω απο εξωτερικο για αυτο
    https://www.kimovil.com/el/sygkrish/...,xiaomi-mi8-se
    https://www.kimovil.com/el/sygkrish/...ony-xperia-xa2
    και αυτα τα 8 ειναι που μαρεσουν μεχρι 250

  7. #7
    Εγγραφή
    19-12-2005
    Περιοχή
    ΧΙΟΣ
    Μηνύματα
    841
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΘΥΜΙΑΝΑ
    Router
    Fritz!box 7390
    SNR / Attn
    6(dB) / 36(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το καλύτερο που μπορείς να πάρεις σε αυτά τα λεφτά είναι xiaomi redmi note 5.
    Τα έχει όλα και συμφέρει.
    motherboard: msi 970a-g43 cpu: AMD fx6300, ram: 8GB corsair, sound: soundblaster z gpu: asus gt730 4gb.

    Mobile Phones: Xiaomi redmi note 3G Xiaomi redmi pro (omega), Meizu pro 6 plus.
    Mi A3 (laurel_sprout)

  8. #8
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.356
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsoutsas7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    απλα θελω να το εχω για τα επομενα 2-3 χρονια και να παιρνει αναβαθμισεις και ολα τα αλλα που ειπα στην αρχη για την χρηση που το θελω.
    οποτε για να καταληξουμε μεχρι 250 η redmi note 5 η mi a2 ετσι; δεν προκειται να αλλαξω γνωμη. τελικη απαντηση.
    επισης συμφερει να αγορασω κατι απο εξωτερικο (ισως καλυτερο μοντελο στα 250 που δεν το εχει η ελλαδα σε αυτη την τιμη) η απευθειας απο ελλαδα σε αυτα που ειπαμε; τελευταια ερωτηση και δεν σε ξανα ενοχλω. ρωταω γιατι δεν ξερω απο εξωτερικο για αυτο
    https://www.kimovil.com/el/sygkrish/...,xiaomi-mi8-se
    https://www.kimovil.com/el/sygkrish/...ony-xperia-xa2
    και αυτα τα 8 ειναι που μαρεσουν μεχρι 250
    Γενική παρατήρηση:
    Αφού δεν έχεις ξαναπάρει κάτι από εξωτερικό, μην κοιτάς για τέτοια αγορά από εκεί, γιατί είναι αρκετά τα λεφτά.

    Δες από Ελλάδα τι προσφορές βρίσκεις.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  9. #9
    Εγγραφή
    21-08-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    τελικα κατεληξα παιδια σας ευχαριστω πολυ... ειτε redmi note 5 ειτε mi a2 με λιγα παραπανω χρηματα.

  10. #10
    Εγγραφή
    21-08-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    καλησπερα παιδια, να ρωτησω κατι τελευταιο που μου ηρθε τωρα... σε περιπτωση που παρω το redmi note 5 θα αναβαθμιστει σε android pie; και αν ναι, ξερετε περιπου ποτε; (θα εχει και miui 10?) το τελευταιο δηλαδη...

    και αμα παρω το mi a2 ποτε θα αναβαθμιστει σε android pie; θα ειναι απο τα πρωτα λογο του android one; με λιγα λογια θελω να μαθω με ποσο διαστημα διαφορα θα αναβαθμιστουν τα 2 κινητα...

  11. #11
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.356
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsoutsas7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα παιδια, να ρωτησω κατι τελευταιο που μου ηρθε τωρα... σε περιπτωση που παρω το redmi note 5 θα αναβαθμιστει σε android pie; και αν ναι, ξερετε περιπου ποτε; (θα εχει και miui 10?) το τελευταιο δηλαδη...

    και αμα παρω το mi a2 ποτε θα αναβαθμιστει σε android pie; θα ειναι απο τα πρωτα λογο του android one; με λιγα λογια θελω να μαθω με ποσο διαστημα διαφορα θα αναβαθμιστουν τα 2 κινητα...
    Αν Δεν έχει βγάλει επίσημη ανακοίνωση η εταιρεία, κανείς δεν ξέρει να σου απαντήσει.
    Πάντως όσο πιο πρόσφατο το μοντέλο, τόσο πιο πιθανό να πάρει το Android 9.

    Τελικά από ποιο μαγαζί θα ψωνίσεις;
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  12. #12
    Εγγραφή
    21-08-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    σιγουρα το mi a2 θα παρει αφου ειναι καθαρο android. για το redmi note 5 πιστευω θα το παρει εφοσον ειναι σχετικα 5 μηνων μαζι με το miui 10 εννοειται.
    δεν θα κανω τωρα την αγορα αλλα μεσα στον σεπτεμβρη... απο skroutz θα το παρω απο mygad που εχει και 2ετη εγγυηση η d-klik.

  13. #13
    Εγγραφή
    21-08-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλησπέρα σας και πάλι, σας στέλνω μια τελευταία "μεγάλη¨απορία που ξέχασα. :P
    Λοιπόν, 1) θέλω να ρωτήσω ποια μαγαζιά από κίνα κατά την γνώμη σας είναι τα πιο "γνωστά και εγγυημένα"; όσο γίνεται... εγώ έχω ακούσει για banggood,gearbest,geekbuying σαν τα top 3. Πείτε μου και εσείς τα δικά σας. 2) Ξέρω θα ζητήσω πολλά τώρα απλά θέλω να ξέρω ποια τα πλεονεκτήματα και μειονεκτήματα για μια τέτοια αγορά; όποιος θέλει να γράψει άμα δεν βαριέται ή αν υπάρχει σχετικό ποστ ας μου στείλει να το διαβάσω. 3)Με τις εγγυήσεις τι παίζει; (πιστεύω είναι ένα από τα μειονεκτήματα) άκουσα ότι 1 χρόνος υπάρχει αλλά πρέπει να το πας πάλι κίνα, οπότε θα το πάρεις το κινητό ξανά μετά από κανένα 2μηνο με τόσο ταξίδι. Οπότε από πλευρά εγγυήσεων πιστεύω πρώτο μειονέκτημα. (αν ισχύει τίποτα άλλο πείτε το μου) 4) άμα πάθει κάτι δηλαδή το κινητό πρέπει να το πάω σε δικό μας σέρβις; όπου πληρώνω έξτρα έτσι; θα το δεχτούν όμως επειδή θα είναι αγορασμένο από κίνα; 5)Είναι τελικά αξιόπιστες οι αγορές από εκεί; αξίζουν; γενικά πολλά κινητά που έχουν εδώ 400 και πάνω τα βρίσκεις με 250 εκεί. Οπότε συμφέρει να πάρω ένα καλό κινητό από*εκεί που η αξία του εδώ είναι πολύ μεγαλύτερη; ας πούμε εγώ θέλω ένα κινητό μέχρι 250 τι αξίζει να πάρω από εκεί; (αν αξίζει) 6) Με το τελωνείο τι γίνεται; ισχύει ότι μπορούμε να το αποφύγουμε σίγουρα ή όχι και θα πληρώνουμε τα "κερατιάτικα"; θέλω απάντηση από αυτούς που έχουν εμπειρία. Γιατί αυτό φοβόμαστε όλοι μην πληρώσουμε τα 50 ευρώ + πόσα είναι τέλος πάντων μπορεί και παραπάνω. ξέρω ότι υπάρχει το priority mail από banggood και οι άλλες έχουν τα δικά τους οι σελίδες αλλά πόσο %*επιτυχία υπάρχει; και όχι τίποτα άλλο χάνουμε και τα λεφτά μας μετά σε περίπτωση που το επιστρέψουμε πίσω, γιατί δεν έχουμε να πληρώσουμε το τελωνείο ή για να τα πάρουμε θέλει διαδικασία. Οπότε καλό είναι να μην φτάσουμε σε αυτό το σημείο. Ξέρω ότι πρέπει να πληρώνουμε με paypal για να είμαστε σίγουροι ότι θα πάρουμε πίσω τα λεφτά μας πιο "σίγουρα". Δεν πιστεύω να ξέχασα κάτι, αν έχετε κάτι να συμπληρώσετε μου το λέτε. (Αν υπάρχει κανένα κουπόνι ας μου το στείλετε αν*αξίζει) και 7 ) που ξέχασα ισχύει ότι για να σου έρθει ένα κινητό χρειάζεται 30 με 60 μέρες;

    Και τελευταία ερώτηση άμα κάνω υπομονή 2 μήνες μέχρι την black friday αξίζει; θα πέσει κανένα καλό τηλέφωνο στα 250 κατά την γνώμη σας;

    Σας ευχαριστώ πολύ και σορρυ για το κατεβατό. Όποιος θέλει απαντάει.

  14. #14
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.356
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Πρέπει να έχεις αλλάξει γνώμη γύρω στις 3 φορές μέχρι τώρα
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  15. #15
    Εγγραφή
    27-03-2004
    Περιοχή
    192.168.1.1
    Μηνύματα
    1.115
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΠΕΝΤΕΛΗΣ
    Router
    Fritz!box 7590
    Εγώ πήρα το redmi note 5 (προερχόμενος από Samsung s4) και στις λίγες μέρες που το χω είμαι αρκετά ικανοποιημένος.
    Νέα έκδοση DSL : WARP-DSL 9.99999999999 (=10000000TerraByte/sec)

Παρόμοια Θέματα

  1. [Other] Ποιο είναι το καλύτερο modem/router για Wind VDSL μέχρι 200 ευρώ;
    Από nikos82 στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-19, 12:11
  2. Αγορά κινητού μέχρι 200 ευρώ
    Από sotirisv στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-03-18, 18:50
  3. [Other] Ποιο ρούτερ να αγοράσω μέχρι 50 ευρώ
    Από ciaoant1 στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-02-18, 11:26
  4. Κινητό μέχρι 280 ευρώ.
    Από antonis34 στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-12-17, 22:27
  5. Καλύτερα value for money laptop μέχρι 200 ευρώ
    Από Dinosslash στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-08-17, 15:55

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας