Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 39
  1. #1
    Εγγραφή
    13-03-2014
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    26125/4993
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΡΔΑΜΥΛΗ
    Router
    Speedport 2i Entry
    SNR / Attn
    9(dB) / 15.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Thumbs down
    Πρόσφατα έβαλα VDSL2 50 Mbps ή "Fiber" όπως το λένε με δέσμευση ταχύτητας.

    Ήρθε λοιπόν χτές πραγματική ταχύτητα 26 mbps

    - Τηλέφωνο λοιπόν στο τεχνικό τμήμα

    Ο τεχνικός μου λέει τα εξής: Η ταχύτητα είναι και λίγο πάνω από το μέσω όρο της περιοχής (1mbps παραπάνω συγκεκριμένα οπότε πάλι καλά υπάρχουν και χειρότερα στους γείτονες). Η σύνδεση έγινε από καμπίνα στα 300μ περίπου και υπάρχει πρόβλημα προφανώς στο χαλκό από εκεί ως το σπίτι ( το τονίζω προβλημα του δικτυου τους) οπότε και δε γίνεται να φτιαχτεί φυσικά από τη μεριά τους.
    Μου εξηγεί μια χαρά ότι ο μόνος λόγος να παραμείνω στο 50αρι είναι για το upload που συγχρονίζει όπως πρέπει αλλιώς να υποβαθμίσω στο 30 που θα πιάνω τα ίδια σε download .Το καταγράφει και ενημερώνει συνάδερφο στο εμπορικό τμήμα για να με υποβαθμίσουν ταχύτητα και όπως χαρακτηριστικά λέει μια να μη πληρώνω άδικα.Όλα καλά ως εδώ.

    -Εμπορικό Τμήμα

    Ενημερωμένο από τον προηγούμενο για τη κατάσταση ( όντως δε μπορούν να προσφέρουν τη ταχύτητα που δεσμεύτηκαν ). Ζητάω στη κοπελίτσα από το 50L (απεριόριστα 120' κινητά 35,5€ προσφορά) στα προγράμματα που βλέπω στο site ,να με πάει αζημίως σε 30Μ (250' σταθερά 30' κινητά 29,90€) να χάσω δηλαδή κιόλας παροχές άλλα να πληρώνω λιγότερο. Εκεί είναι που μου λέει το ωραίο ότι το πρόγραμμα φωνής πρέπει να μένει πάντα ίδιο, οπότε και μπορεί να με πάει μόνο στο 30L ( απεριόριστα 120' κινητά 38€) που δε φαίνεται στο site και δεν είναι προσφορά .

    Οπότε ναι μεν αναγνωρίζουν ότι δε μπορούν αν μου παρέχουν τη ταχύτητα αλλά παράλληλα μου ζητάνε μεγαλύτερο πάγιο γιατί χάνω την 24μηνη δέσμευση. ΤΟ ΜΟΝΟ που μπορώ να κάνω είναι να περιμένω στο υπάρχον ποσό λέει μέχρι να βγει σε προσφορά το 30L ( απεριόριστα 120' κινητά κάτω από 35.50) για να με βάλουν, εκεί χωρίς προβλήματα. Η κοροϊδία σε όλο της το μεγαλείο λέω εγώ. Τις είπα πολύ όμορφα για τη δέσμευση ταχύτητας , για καταγγελία στην ΕΕΤΤ κλπ κλπ τίποτα. Το μόνο που έκανε είναι ένα ακόμα 2 λεπτό αναμονή για να ρωτήσει αν γίνεται κάτι διαφορετικό στη περίπτωση μου. Η υπάλληλος δε φταίει φυσικά αλλά και εγώ νευρίασα και απογοητευτικά.Τη στιγμή που θα έρθει εναλλακτικός στη περιοχή, θα πληρώσω και θα φύγω. Πολύ ωραία τεχνάσματα για να σε κρατάνε δέσμιο αλλιώς το καταλαβαίνω και μόνος μου 130€ για να σπάσει το υπάρχον συμβόλαιο, και να βάλω κάτι άλλο.

    Φυσικά και θέλω μεγαλύτερη ταχύτητα έστω και αυτή(από τα 8-10 καλύτερα είναι), αλλά με τα σωστά χρήματα. Να κάνω υπαναχώρηση σύμβασης εντός 14 ημερών; Ακούω γνώμες αν υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω; Μήπως κάνω κάπου εγώ λάθος ? Διαβάζει κάποιος από cosmote εδώ ;

    Ορίστε και τα στατιστικά της γραμμής μου αυτή τη στιγμή

    Link Status Up
    Modulation Type VDSL2
    Actual Rate(Up/Down) 4993/26125 kbps
    Attainable Rate(Up/Down) 7035/24043 kbps
    Noise Margin(Up/Down) 10.1/7.4 dB
    Line Attenuation(Up/Down) 7.2/15.5 dB
    Output Power(Up/Down) 6.6/9.2 dBm
    Data Path(Up/Down) Interleaved/Interleaved
    Interleave Depth(Up/Down) 9/137
    Interleave Delay(Up/Down) 0/10 ms
    INP(Up/Down) 0/1 symbols
    Profile 17a
    LinkEncap G.993.2_Annex_K_PTM
    CRC Errors(Up/Down) 0/0
    FEC Errors(Up/Down) 0/20809

  2. #2
    Εγγραφή
    27-12-2015
    Μηνύματα
    773
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport Smart
    Για αρχή έλενξε την εσωτερική σου καλωδίωση

  3. #3
    Εγγραφή
    13-03-2014
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    26125/4993
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΡΔΑΜΥΛΗ
    Router
    Speedport 2i Entry
    SNR / Attn
    9(dB) / 15.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Στην πρώτη πρίζα πιάνει το speedtest 25,7 από τα 26,12 του συγχρονισμού, και η σύνδεση σε download από nvidia ή torrent τερματίζει στα 3,1 ΜΒ/s νομίζω ότι δε έχω θέμα με τη καλωδίωση μου.Να το δηλώσω δλδ ώς βλάβη παρά τα λεγόμενα του τεχνικού?
    Οκ τα FEC είναι πολλά αλλά CRC δεν έχει παρά ελάχιστα. πριν το restart ήταν 7 μέσα σε 24 ώρες

  4. #4
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Στην 1η πρίζα μεν, αλλά με αποσυνδεδεμένα από πίσω της όλα τα καλώδια, πλην του ζεύγους που έρχεται από τον κατανεμητή;

  5. #5
    Εγγραφή
    13-03-2014
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    26125/4993
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΡΔΑΜΥΛΗ
    Router
    Speedport 2i Entry
    SNR / Attn
    9(dB) / 15.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εντάξει δε έκανα την αποσύνδεση της πρίζας αλλά μέτρησα χωρίς καμιά συσκευή τηλεφώνου συνδεδεμένη ( συνολικά 2 ). Αύριο πρωί θα μιλήσω με δικό μου άνθρωπο ηλεκτρονικό να τα κοιτάξει μιας και χρόνος δεν υπάρχει για τέτοια πράγματα.Θα επανέλθω με νεότερα

  6. #6
    Εγγραφή
    24-06-2006
    Μηνύματα
    1.705
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    Speedport Plus & R7000
    ισχυει αυτο οτι απο L πας σε L οσο υπαρχει δεσμευση, αλλα με το οτι πλεον αλλα πακετα προωθουνται, ενω αλλα οχι σε προφορες και στο site ειναι μαλακια. εγω υπαναχωρηση θα κανα και ακομα κι αν δε στο εδιναν απευθειας το 30Μ σαν προσφορα, θα γυρνουσα στο παλιο προγραμμα και ξανα αιτηση για το 30 Μ.
    με σκεπτικο τι σοι υποβαθμιση ειναι αυτη οταν απο 35 θα πληρωνω 38 και δεν φταιω εγω αν τιμολογειτε ετσι τα προγραμματα, που η υποβαθμιση σε L ειναι ασυμφορη επειδη ειναι προγραμμα που δεν προωθειται.

    αλλιως και για 300 μ κακη ειναι η ταχυτητα. εφοσον δεν εχεις καποιο προβλημα στην εσωτερικη, βλαβες και ζητα να στη φτιαξουν
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος puffy : 22-08-18 στις 19:32.

  7. #7
    Εγγραφή
    13-03-2014
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    26125/4993
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΡΔΑΜΥΛΗ
    Router
    Speedport 2i Entry
    SNR / Attn
    9(dB) / 15.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    τι σοι υποβαθμιση ειναι αυτη
    Τι σόι ε? το σόι της απατεωνιάς είναι

    Νεότερα:
    Η εσωτερική καλωδίωση είναι οκ ελεγμένη από ηλεκτρολόγο . μάλιστα κανόνισα να μου φέρει κάποια στιγμή μια διπλή πρίζα για να βάλει μόνο το ζεύγος του κατανεμητή στο μόντεμ, και να δώσει τηλεφωνία στις άλλες πρίζες από δεύτερο ζεύγος ( 4κλωνο το εσωτερικό καλώδιο).

    Μάλιστα μου ήρθε sms σήμερα που με καλωσόριζε στο συναρπαστικό κόσμο του fiber με τις εγγυημένες ταχύτητες. Νευρίασα αλλά είπα μπας και έκαναν τίποτα μετά τη χτεσινή μανούρα,τίποτα όμως. Ξανά τηλέφωνο στο τεχνικό .
    Εκεί συναντάω ένας καλό τύπο που μου λέει :
    -ότι στην ουσία το sms σήμαινε ότι ολοκληρώθηκε η εργασία αναβάθμισης.
    -Έκανε κάτι μαγικό εκεί, πέρα από το restart ( έγραψε χειροκίνητα προφανώς το νουμεράκι και "συγχρόνισα" 28500 xxaxaxaxa)και αποφάνθηκε ότι η ταχύτητα για την απόσταση μου δεν έπρεπε να είναι αυτή που έχω και θα το δώσει βλάβη για να το φτιάξουν .
    -Όντως η κατάσταση είναι ίδια για όλη τη περιοχή μου στα ~25mbps.
    -Σίγουρα γίνεται καλύτερα και θα αυξήσουν ταχύτητες και προωθεί αίτημα στο τοπικό συνεργείο για επισκευές σε τυχόν βλάβες της καμπίνας και γενικά επίσπευση των προγραμματισμένων εργασιών
    -Ακόμα και σπίτι θα έρθουν με ραντεβού να ελέγξουν οι ίδιοι την σύνδεση μέχρι το μόντεμ για να δουν από που προέρχονται τα CRC και FEC errors .
    -Μου έστειλε τον αριθμό του αίτημα για να ενημερώνομαι και μου είπε ότι ο ορίζοντας επισκευής είναι η 28/8 σύμφωνα με το σύστημα, και να κάνω λίγο υπομονή .

    Άντε να δούμε γιατί αν εξαιρέσεις τη ταχύτητα αυτό που πιάνει είναι σταθερό όσο δε πάει

  8. #8
    Εγγραφή
    25-03-2005
    Περιοχή
    Κοζάνη
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    709
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11264
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    ZyXEL 8924 / Entry 2i
    SNR / Attn
    14.4(dB) / 11.2(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Με ~15.0dB εξασθένισης στο downstream έχεις σίγουρα περιθώρια για πολύ πολύ υψηλότερα. Να φανταστείς στη δική μου περίπτωση πριν να βάλω χέρι στην εσωτερική καλωδίωση με 20.5dB έδινε attainable 25mbps με το ζόρι...μετά την παρέμβασή μου όμως με 1dB κάτω έχω πλέον στα 19.5dB χτυπάει 35mbps, οπότε τερματίζει στο 30άρι.

    Ο χρυσός κανόνας είναι έλεγχος εσωτερικής εγκατάστασης και σε κάθε περίπτωση σύνδεση του εξοπλισμού σε καθαρό 1ο καλώδιο δίκλωνο χωρίς ενδιάμεσες διακλαδώσεις. Αν θέλεις να δώσεις τηλεφωνία και σε άλλες πρίζες εντός του σπιτιού μετά, μόνο από το modem και κατά προτίμηση VoIP για να έχεις όσο το δυνατόν μεγαλύτερο και καθαρότερο φάσμα συχνοτήτων.

    Σε κάθε περίπτωση προσπάθησε να αντισταθείς στα ακούσματα της Τ.Υ. του 13888 σχετικά με ικανοποιητική ταχύτητα κλπ. Ο μέσος όρος στην περιοχή μου είναι τα 22mbps και υπάρχει ένας με 50άρα που στο down έχει 26 σύμφωνα με Τ.Υ. ...ακόμα δεν έχουν καταλάβει πως συγχρονίζω τοοοοσο ψηλά

    Link Status Up
    Modulation Type VDSL2
    Actual Rate(Up/Down) 2997/29999 kbps
    Attainable Rate(Up/Down) 7568/34493 kbps
    Noise Margin(Up/Down) 14.8/7.3 dB
    Line Attenuation(Up/Down) 9.4/19.5 dB
    Output Power(Up/Down) 6.3/14.5 dBm
    Data Path(Up/Down) Interleaved/Interleaved
    Interleave Depth(Up/Down) 9/475
    Interleave Delay(Up/Down) 0/10 ms
    INP(Up/Down) 0/3 symbols
    Profile 17a
    LinkEncap G.993.2_Annex_K_PTM
    CRC Errors(Up/Down) 1/7072
    FEC Errors(Up/Down) 129/12194447

    (FYI: τα errors αφορούν uptime 20+ ημερών)
    Υπάρχουν τριών ειδών άνθρωποι.

    Εκείνοι που βλέπουν
    Eκείνοι που βλέπουν όταν τους δείχνουν και...
    Eκείνοι που δε θέλουν να δουν

  9. #9
    Εγγραφή
    13-03-2014
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    26125/4993
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΡΔΑΜΥΛΗ
    Router
    Speedport 2i Entry
    SNR / Attn
    9(dB) / 15.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    @RTouris

    Ευχαριστώ φίλε έχεις δίκιο για την εσωτερική καλωδίωση.Δες παρακάτω δε θα αλλάξει πολύ τα πράγματα αλλά ίσως τερματίσει και εμένα το 30αρι έτσι, με μπονους το upload από το υπάρχον 50αρι συμβόλαιο. Θα παραμείνω για τώρα και βλέπουμε μόλις βγει κάποια άλλη προσφορά όπως μου είπαν στο 13888 .

    UPDATE

    Ο τεχνικός που μου υποσχέθηκαν ήρθε τελικά .

    Είπε κάτι για "παράλληλο δίκτυο" που δημιουργεί το πρόβλημα στη περιοχή...
    -Η γραμμή μου είναι καλά χωρίς σφάλματα και παρεμβολές κλπ κλπ
    -Το line attenuation το βλέπει εκείνος ανεβασμένο στο 20.5 .
    -Στο κατανεμητή έρχεται όντως τόσο χαμηλά ενώ στο καφαο είναι καρφί 50 .

    Μου εξήγησε ότι αν φτιάξω την εσωτερική θα πάρω κάτι τις παραπάνω 1-2 Μmps αλλά κατά τη γνώμη του δεν αξίζει να χαλάσω λεφτά σε ηλεκτρολόγους για τόσο λίγο .Άκουσε το πόνο μου που περιέγραψα και παραπάνω και μου είπε φιλικά ότι είναι "άσχετοι" στα τηλεφωνικά κέντρα και δεν έχουν εικόνα τι γίνεται στο πεδίο .Βλέπουν 2 νούμερα και σου λέει πιάνεις 50,πάρε συμβόλαιο. Ο χαλκός προφανώς είναι σάπιος και σε συνδυασμό με παράλληλο παμπάλαιο δίκτυο χωρίς πρόβλεψη για μελλοντικές αναβαθμίσεις,όλη η περιοχή πιάνει τόσο λίγο .

    Μιας και η γραμμή δεν έχει σφάλματα και είναι σταθερή, δε θα έρθουν οι οτετζηδες να σκάψουν να βάλουν νέο χαλκό μόνο για μένα. Ακόμα και βλάβη να το δηλώσει ο ίδιος θα στείλουν άλλο συνεργείο να ελέγξει και ίσως αυτοί στις μετρήσεις τους να μη βρουν κάτι και πάλι να μη το διορθώσουν.Μόνη ελπίδα αν πολλοί συνδρομητές μαζί έχουν πρόβλημα και παραπονεθούν όλοι μαζί ίσως τότε να γίνει κάτι (ούτε εγώ δεν ελπίζω σε κάτι τέτοιο μιας και είναι μεγάλης ηλικίας οι γείτονες και δε νοιάζονται τόσο πολύ για τα ιντερνετς ).

    Ευχαριστώ το παλικάρι που ήρθε μέτρησε παντού μου είπε 2 λόγια σταράτα και με συμβούλεψε το αυτονόητο. Ότι γνωρίζοντας τις πραγματικές δυνατότητες της γραμμής μου να πράξω το καλύτερο για μένα .


    Ερώτηση τι είναι το παράλληλο δίκτυο που μου ανέφερε ( Οκ καταλαβαίνω τι είναι, αλλά σε τι θα μπορούσε να επηρεάζει τις ταχύτητες κλπ αυτό εννοώ)

    Απελπισία άμα ενεργοποιηθεί vectoring και δώσουν 100 Mbps εγώ θα πιάνω κάνα 60αρι .Πάλι πληρώνοντας τα διπλά .
    Για αυτό παιδιά προσοχή αν θέλετε να αναβαθμίσετε πρώτα ρωτήστε κανά γείτονα πόσο πιάνει !!
    Αυτά
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος markusboy2009 : 28-08-18 στις 10:17.

  10. #10
    Εγγραφή
    21-05-2014
    Περιοχή
    GB
    Μηνύματα
    212
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    99999/9998
    ISP
    cosmote vdsl2 100mbps
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    Fritz box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Και το vectoring να έρθει μην ελπίζεις και πολλά.
    Σε εμένα και πού ήρθε 2mbps ανέβηκε μόνο.
    Μάλιστα εχθές βρήκα τα στατιστικά πού είχα πριν 5 χρόνια όταν ήμουν σε 30αρι προφιλ και ήμουν και σχεδόν μόνος στην καμπίνα (απο τους πρώτους πού έβαλε vdsl στην περιοχή) και συνειδητοποίησα ότι το μονο πού άλλαξε με το vectoring είναι να έχω τα ίδια στατιστικά με τότε
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος panosfast : 28-08-18 στις 10:47.

  11. #11
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.579
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Αφου δεν εχεις ακομα vectoring, υπαρχει ελπιδα, για γυρω στα 40 το πολυ.Φτιαξε την εσωτερικη σου εγκατασταση, και απολαυσε τα 5 mbit upload που εχεις.
    Αλλο 5 αλλο 3.....
    Εφοσον το δικτυο εχει παραλληλα, δεν υπαρχουν ευκολες λυσεις, και οπου και να πας τα ιδια θεματα θα εχεις.
    Παραλληλο σημαινει οτι αντι το καλωδιο να ακολουθει ενα δρομο, απο κει που ξεκιναει μεχρι να φτασει σε σενα, καπου διακλαδωνεται και συνδεεται παραλληλα με δευτερο.
    Συμβαινει σε αραιοκατοικημενες περιοχες, για οικονομια.
    Για παραδειγμα.
    Ειναι το kv στα 300 μετρα απο σενα. Φευγει ενα καλωδιο 50 ζευγων προς μια κατευθυνση οπου υπαρχουν σπιτια.
    Στα 50 μετρα(πχ) υπαρχουν και αλλα σπιτια προς αλλη κατευθυνση,
    Επειδη δεν ξερει που θα χρειαστει τηλεφωνα ωστε να τα χωρισει και να πανε 30 στη μια κατευθυνση και 20 στην αλλη,
    τα συνδεει ολα οποτε εχει 50 ζευγη να καταληγουν και στις δυο κατευθυνσεις.
    Για κλασσικη τηλεφωνια δεν υπαρχει προβλημα.
    Για xdsl ομως.... αστα να πανε.
    Τσιμπαει θορυβο και crosstalk απο παντου, ασε που λειτουργει και ως κεραια.
    Καποια στιγμη, αφου εκαναν επενδυση για καμπινα, υπαρχει ελπιδα να καταργηθει και το παραλληλο.

  12. #12
    Εγγραφή
    17-04-2013
    Περιοχή
    συμη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    98
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    39048/3127
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΥΜΗ
    Router
    speedport plus
    SNR / Attn
    9-10(dB) / 19.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    δες τα δικα μου
    Modulation Type VDSL2
    Actual Rate(Up/Down) 2203/25670 kbps
    Attainable Rate(Up/Down) 2203/25836 kbps
    Noise Margin(Up/Down) 9.2/9.1 dB
    Line Attenuation(Up/Down) 11/21.8 dB
    Output Power(Up/Down) 1.1/12 dBm
    Data Path(Up/Down) Interleaved/Interleaved

  13. #13
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.739
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    VF + NOVA
    SNR / Attn
    15,8(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από georgas77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δες τα δικα μου
    Modulation Type VDSL2
    Actual Rate(Up/Down) 2203/25670 kbps
    Attainable Rate(Up/Down) 2203/25836 kbps
    Noise Margin(Up/Down) 9.2/9.1 dB
    Line Attenuation(Up/Down) 11/21.8 dB
    Output Power(Up/Down) 1.1/12 dBm
    Data Path(Up/Down) Interleaved/Interleaved
    Εσυ με τετοιο attenuation επρεπε να εισαι καρφωμενος στην ταχυτητα σου.

    Κανε ελεγχο εσωτερικης καλωδιωσης.... και για 1000% σιγουρια βαλε το ρουτερ στην εισαγωγη του σπιτιου και δες εκει τι στατιστικα εχεις.
    The gr81 .

  14. #14
    Εγγραφή
    31-05-2014
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Καλησπέρα σε όλους!
    Πριν καμιά δεκαριά μέρες έβαλα κι εγώ το "εξαιρετικό" fiber 50 vdsl της cosmote. Το αποτέλεσμα φαίνεται στις μετρήσεις.
    Για πείτε γνώμες. Υπάρχει ελπίδα?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20190402_153939.jpg  


  15. #15
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Να φανταστώ παίρνεις σύνδεση από αστικό κέντρο;
    Αν ναι, λογικά μου φαίνονται τα στοιχεία συγχρονισμού λόγω της απόστασης. Κάπου εκεί είμαι κι εγώ σε παρόμοια περίπτωση, όπως δείχνω στο προφίλ.

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. COSMOTE Fiber (FTTH)
    Από KostakisK στο φόρουμ FTTH
    Μηνύματα: 15538
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-03-24, 09:28
  2. Voip σε VDSL Cosmote Fiber --άρνηση αποστολής κωδικών
    Από Paddy στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-07-18, 22:01
  3. cosmote fiber
    Από AlexanderK83 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 69
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-03-18, 10:32
  4. Μηνύματα: 78
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-18, 14:05
  5. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-12-17, 15:25

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας