Σελ. 2 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 107
  1. #16
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Red Yonko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και κάτι ακόμα, μπορώ να εγκαθιστώ προγραμματα πάνω σε αυτό; Π.χ XAMPP?
    Ναι, μπορείς

  2. #17
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    Και δεν φοβούνται μην βάλω καναν ιο;

  3. #18
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Red Yonko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και δεν φοβούνται μην βάλω καναν ιο;
    Θα είναι σαν να τον βάζεις στον υπολογιστή σου, θα έβαζες στον υπολογιστή σου ιο;

  4. #19
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.635
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Red Yonko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και κάτι ακόμα, μπορώ να εγκαθιστώ προγραμματα πάνω σε αυτό; Π.χ XAMPP?
    Δεν νομίζω ότι δουλευουν με xampp συγκεκριμένα. Αλλά πάλι δεν ξέρω και τι χρησιμοποιούν. Δεν θέλω να μπερδευτώ στο σετάρισμα σερβερ
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  5. #20
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα είναι σαν να τον βάζεις στον υπολογιστή σου, θα έβαζες στον υπολογιστή σου ιο;
    Αφού μου λες πως είναι σαν team viewer, δεν έχει να κάνει με το pc μου. Αν δεν καταλαβαίνω καλά βεβαια...

  6. #21
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nmavro73 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν νομίζω ότι δουλευουν με xampp συγκεκριμένα. Αλλά πάλι δεν ξέρω και τι χρησιμοποιούν. Δεν θέλω να μπερδευτώ στο σετάρισμα σερβερ
    έχει επιλογή το τι λειτουργικό θα βάλει, όπως όταν κάνεις εσυ format σε εναν υπολογιστή σου και βάζεις windows, linux, έχει ακόμα και κάποιες έτοιμες λύσεις του στυλ centos με cpanel, centos σκέτο (ώστε να βάλεις ότι θέλεις), windows 20xx server κλπ, το xamp είναι πακέτο που μπορεί να βάλει κάποιος και σε Linux και σε windows, μπορεί να επιλέξει να τα βάλει και με χέρι (hardcore)

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Red Yonko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού μου λες πως είναι σαν team viewer, δεν έχει να κάνει με το pc μου. Αν δεν καταλαβαίνω καλά βεβαια...

    Πριν μερικές ημέρες ρωτούσες πως θα βάλεις το teamviewer σε εναν υπολογιστή σου, το έβαλες, συνεχίζει να είναι δικό σου το Pc
    είπα συγκεκριμένα:

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Red Yonko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι εννοείς με το να το στήσω; VPS Hosting δεν είναι ένα ανοιχτό pc καπου απομακρυσμένο που εγώ σαν team viewer το κάνω ό,τι θέλω;
    Οχι απαραίτητα, μπορεί να είναι και αυτό αν θέλεις
    Στο φορητό σου που έχεις βάλει το teamviewer, δεν μπορείς να βάλει και xamp;

  7. #22
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    Ρε μαν τα χουμε μπερδέψει λιγο. Εαν ένα pc έχει team viewer και μπορεί να χειριστεί ένα αλλο pc τελείως τότε ναι μπορεί να βάλει xampp και ο,τι άλλο θέλει. Δεν καταλαβαίνω αυτό εδώ που πόσταρες

    Θα είναι σαν να τον βάζεις στον υπολογιστή σου, θα έβαζες στον υπολογιστή σου ιο;
    Αφού εγώ θα είμαι σαν team viewer ΔΕΝ θα κολλήσω ιό. Θα κολλήσει μόνο εκείνος, εκτός αν ΔΕΝ είναι έτσι ακριβώς το VPS

  8. #23
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Red Yonko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε μαν τα χουμε μπερδέψει λιγο. Εαν ένα pc έχει team viewer και μπορεί να χειριστεί ένα αλλο pc τελείως τότε ναι μπορεί να βάλει xampp και ο,τι άλλο θέλει. Δεν καταλαβαίνω αυτό εδώ που πόσταρες



    Αφού εγώ θα είμαι σαν team viewer ΔΕΝ θα κολλήσω ιό. Θα κολλήσει μόνο εκείνος, εκτός αν ΔΕΝ είναι έτσι ακριβώς το VPS
    Αν δεν καταλαβαίνεις, ρωτάς για να μάθεις, δεν λες ρε μαν, οκ;

    Εσύ δεν έβαλες το teamviewer σε ένα φορητό σου ώστε να έχεις τον έλεγχο απο εναν άλλο υπολογιστή σου που θα είχε πάλι το teamviewer;
    Το καταλαβαίνεις το παραπάνω;

    Το Vps είναι ενας "δικός" σου υπολογιστής, όποτε αν βάλεις τον ιο στο vps είναι σαν να τον βάζεις στον δικό σου υπολογιστή
    Το κατάλαβες καλύτερα τώρα;

    Αν όχι μπορείς να ρωτήσεις, μπας και μάθεις τίποτα

  9. #24
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    Ωραία πες μου σε παρακαλώ γιατί έχω μπερδευτεί.

  10. #25
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    Καλά βρήκα φοβερό web hosting: https://www.sigmaweb.gr/web-hosting/

    και μάλιστα ελληνικό και φθηνό, το προτείνω σε όποιον θέλει

  11. #26
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Ακριβό βγαίνει. 6€ το μήνα τουλάχιστον για το power πακέτο που είναι το μόνο που αξίζει και αυτό για 2 sites μονο.
    Με 4.20 εδώ έχουν απεριόριστα sites και 3GB χώρο αντί για 2 και επίσης δίνουν και WHM Reseller Panel αν τυχόν θέλεις να μεταπουλήσεις
    Αν θέλεις για 1-2 sites μόνο, υπάρχουν και φτηνότερα πακέτα εδώ
    Και όταν λέμε πληρωμή με το μήνα ενοούμε αυτό ακριβώς. Μπορείς να πληρώσεις για ένα μήνα μόνο. Και όχι ετήσιες ή διετείς συνδρομές για να έχεις την φθηνή τιμή

    Μου το σύστησαν παιδιά από εδώ και είμαι αρκετά ευχαριστημένος

  12. #27
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    Σε μένα οι βάσεις παίζουν μεγάλο ρόλο και θέλω να έχω πολλές. Με το sigmaweb έχω UNLIMITED, ενώ με το 4gr στο πιο ακριβό έχω απεριόριστες βάσεις.

    Επίσης όταν λέει απεριόριστα domains εννοεί δωρεάν kati.gr, kati2.gr, kati3.gr κτλπ?

  13. #28
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Εχει δύο ομάδες από πακέτα γιαυτό σου έδωσα 2 λινκ

    Στην μια ομάδα δίνει λίγες Mysql Databases αλλά απεριόριστο χώρο στο δίσκο Τα πακέτα ξεκινούν απο 2.30€/μήνα και η τιμή τους αυξάνεται όσο αυξάνουν οι Databases
    Στην άλλη ομάδα δίνει πακέτα με Απεριόριστες Mysql αλλά περιορισμό στο χώρο του δίσκου. Τα πακέτα ξεκινούν απο 4.20/μήνα και η τιμή τους αυξάνεται όσο αυξάνουν τα gigabyte στο δίσκο.

    Εννοεί subdomains δηλαδή αν έχεις το mitsos.gr μπορείς να κάνεις όσα θέλεις της μορφής mitsos/site1.gr ή site1/mitsos.gr
    Το domain το δίνει δωρεάν αν πάρεις οποιοδήποτε πακέτο hosting έστω και αν πληρώσεις για ένα μήνα μόνο.
    Φυσικά δεν υπάρχει πρόβλημα αν θέλεις να αγοράσεις παραπάνω απο ένα domain και να προσθέσεις στο πακέτο σου, και με το reseller control panel να τα προσαρμόσεις μοιράζοντας τον χώρο
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stelios4711 : 21-09-18 στις 15:13.

  14. #29
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    Δεν ξέρω, και στις δύο περιπτώσεις αν αυξήσω τον χώρο/βάσεις κατά πολύ δεν θα μου έρθει πολύ μεγάλη η τιμή; Επίσης παράξενο σαιτ φαίνεται, έχεις χοστάρει ποτέ από εκεί;

  15. #30
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Δεν σου αρκούν τα 3gb που δίνει το πρώτο πακέτο με 4.20€; Πόσο χώρο θα ήθελες;

    Ναι το είχα για 2 χρόνια μέχρι που έληξε το domain Ο κύριος λόγος που το πήρα ήταν για να ανεβάσω ένα φόρουμ για ένα παιχνίδι και παράλληλα σε subdomain είχα ένα wordpress και ένα prestashop Μετά από 2 χρόνια έτσι και αλλιώς παράτησα το παιχνίδι οπότε δεν είχα λόγο να το συντηρώ. Σε γενικές γραμμές ήμουν αρκετά ευχαριστημένος για αυτά που ήθελα να κάνω. Δεν ξέρω βέβαια τι απαιτήσεις έχεις εσύ.

Σελ. 2 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12347 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-12-17, 16:54
  2. Apache Web Server
    Από vasilisfrgr στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-12-17, 16:43

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας