Σελ. 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 107
  1. #31
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    Κοίτα το μόνο κακό με το sigmaweb είναι πως πληρώνεις extra domain (+18 ευρω), αμα κάνω μεταφορά το ίδιο πράμα ειναι...

  2. #32
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    @stelios, όταν λέει απεριόριστο χώρο ( https://4gr.net/webservices/store/linux.asp#PSD ) εννοεί πως μπορώ να ανεβάσω και 100 gb ?

  3. #33
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Δεν έχω πάρει αυτό το πακέτο για να έχω γνώμη. Εγώ πήρα εκείνο με τα 3 gb χώρο γιατί εκείνο είχε Απεριόριστες Mysql ενώ αυτό έχει μόνο 2.
    Ίσως πράγματι να εννοεί αυτό που λέει αλλά υπάρχουν περιορισμοί. Δεν μπορείς να τον χρησιμοποιήσεις για sream μουσικής ή video. Για τέτοια χρήση (πχ web radio) έχει άλλα πακέτα πχ αυτό και αυτό
    Αν δοκιμάσεις να το κάνεις σε αυτό θα σου κατεβάσει το site
    Το σκέφτηκα και εγώ. Είχα δοκιμάσει στο δικό μου πακέτο να στήσω owncloud και να ανεβάσω μουσική και μου το κατέβασε.
    Οπότε αν σκέφτηκες κάτι τέτοιο δεν κάνει.
    Αν σκεφτείς λοιπόν ότι δεν μπορείς να ανεβασεις μουσική/video και οτι έχει μόνο 2 Mysql τότε ο χώρος αυτός -ακόμη και να ισχύει ότι είναι απεριόριστος- είναι άχρηστος.

    Για να σε προλάβω... ούτε για φωτογραφίες μη το σκέφτεσαι.
    Έστησα photo gallery σε ένα smf forum με καμιά 40αριά χρήστες μόνο. Μου ήρθε αυτοματοποιημένο mail οτι έχω μεγάλο cpu load. Εντάξει εδώ ίσως πράγματι έφταιγε το συγκεκριμένο mod και ανέβαζε cpu γιατί μόλις το έβγαλα έστρωσε. Αλλά ξενέρωσα και δεν ασχολήθηκα να βάλω κάποιο άλλο μετά.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stelios4711 : 30-09-18 στις 19:17.

  4. #34
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    Και τότε γιατί μου το προτείνεις; Φθηνό δεν είναι. Κοίταξα το eukhost.com και είδα πως σου δίνει και δωρεάν domain + web hosting για ένα χρόνο με 2gb χώρο + απεριόριστες βάσεις με 19 λύρες

  5. #35
    Εγγραφή
    03-08-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.426
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100
    ISP
    Inalan
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7360
    Όταν σου το πρότεινα έκανα σύγκριση με το sigmaweb που είχες αναφέρει όχι με το eukhost.com που λες τώρα.
    Είναι ελληνικό που το είχες βάλει σαν απαίτηση, δίνει δωρεάν domain, είναι φτηνότερο και το σημαντικό είναι ότι μπορείς να πληρώνεις με το μήνα και όχι να πάρεις ετήσιο ή διετή πακέτο για να πετύχεις χαμηλή τιμή. Επίσης είχα άποψη για αυτό μια και το έχω χρησιμοποιήσει.
    Σίγουρα υπάρχουν και άλλες λύσεις αν ψάξεις και φτηνότερες ίσως αλλά δεν έχω γνώμη για αυτές.
    Καλό είναι που αναφέρεις τι έχεις βρει ως τώρα αυτό το eukhost.com φαίνεται πράγματι φτηνό για 22 euro το χρόνο.

  6. #36
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    Ναι νομίζω πως είναι η καλύτερη λύση, για να χοστάρεις cloud φάση δεν θέλει να δίνεις πολλά το μήνα;

  7. #37
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.635
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Το CPU load ειναι μεγαλο θεμα. Πολλα πακέτα βάζουν οριο στο I/o το 1 mb/ sec. Ειναι πολυ λιγο. Στην Panthur είχαν οριο τα 4 και με ενα μεγαλο σάιτ και ενα μικρο τρώγαμε limit.
    Απο ελληνικές εταιρίες εγω με ρυθμίσεις δεν ειχα προβλημα στην intechs. Top host παλι έτρωγα limit. Απο ξένες μονο η siteground δεν εχει limit στο I/o.
    Ειναι βασικό μα ξέρεις τι ανάγκες εχεις πριν αποφασίσεις για πακέτο. Αυτά τα απεριόριστα απλα εχουν άλλους περιορισμούς. Καλο hosting με 3€ το μηνα και τεράστιες απαιτήσεις δεν υπαρχει
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  8. #38
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    Το eukhost δεν έχει και τρελές απαιτήσεις, απλά μια ερώτηση, αν ξέρω γω γίνουν 10000 αλλαγές σε μια βάση μέσα σε μια ώρα θα μου την κλειδώσει? Επειδή θα με θεωρεί σπάμμερ;

  9. #39
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.635
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Red Yonko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το eukhost δεν έχει και τρελές απαιτήσεις, απλά μια ερώτηση, αν ξέρω γω γίνουν 10000 αλλαγές σε μια βάση μέσα σε μια ώρα θα μου την κλειδώσει? Επειδή θα με θεωρεί σπάμμερ;
    Δεν σε κλειδώνει. Τρως limit. Και μετα αρχίζει το downtime επειδη έφαγες τους διαθέσιμους πόρους. Το I/o που είπα.
    Τι ειναι αυτο που θέλει 10000 αλλαγες σε μια ωρα; Τοσα σάιτ εχω κανει. Δεν ειναι ανθρώπινα εφικτό και δεν μου χρειάστηκε ποτε.
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  10. #40
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    Ναι ειναι, παιχνίδι με αναβαθμίσεις. Και χρειάζομαι τουλάχιστον 10.000 αλλαγές την ώρα. Δηλαδή αμα πάρω ένα plan που να μου δίνει μόνο 2 βάσεις και να τις κάνω Ό,ΤΙ ΓΟΥΣΤΑΡΩ θα γίνεται;

    Επίσης το event system το χουν στο on ή θέλει ξέρω γω κανα ultimate plan για να το έχεις;

  11. #41
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Φυσικά και είναι ανθρώπινα εφικτό, αλλά όταν θα φτάσεις σε λίγες μέρες τα εκατομμύρια εγγραφές, και μισό χρόνο μετά θα αγγίζεις το δις, τι θα κάνεις; Πόσο καλη SQL γνωρίζεις για να μπορέσεις να έχεις optimized αναζητήσεις; Ή μήπως θα σβήνεις κιόλας εγγραφές όσο περνάει ο καιρός;

  12. #42
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φυσικά και είναι ανθρώπινα εφικτό, αλλά όταν θα φτάσεις σε λίγες μέρες τα εκατομμύρια εγγραφές, και μισό χρόνο μετά θα αγγίζεις το δις, τι θα κάνεις; Πόσο καλη SQL γνωρίζεις για να μπορέσεις να έχεις optimized αναζητήσεις; Ή μήπως θα σβήνεις κιόλας εγγραφές όσο περνάει ο καιρός;
    όπα όπα, δεν μπλέκεται εδώ το πόσο καλά ξέρω SQL, δεν μιλάω για εκατομμύρια εγγραφές, μιλάω για ένα παιχνίδι το οποίο θα είναι ουσιαστικά ένας χαρακτήρας που θα μπορείς να αναβαθμίζεις τις δεξιότητές του. Εφόσον πατάς το "+" για αναβάθμιση μπορεί να γίνονται πολλά κλικς την ώρα και δεν θέλω να πάθω ό,τι είχα πάθει μια μέρα με το 000webhost.com...

    Spoiler:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ice_screenshot_20180916-130756.png 
Εμφανίσεις:  0 
Μέγεθος:  10,2 KB 
ID: 197502

  13. #43
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.635
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Αν γράφεις συνέχεια θα χτυπάς limit στο I/o 100%
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

  14. #44
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    I/o = όριο;

  15. #45
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Red Yonko Εμφάνιση μηνυμάτων
    όπα όπα, δεν μπλέκεται εδώ το πόσο καλά ξέρω SQL, δεν μιλάω για εκατομμύρια εγγραφές, μιλάω για ένα παιχνίδι το οποίο θα είναι ουσιαστικά ένας χαρακτήρας που θα μπορείς να αναβαθμίζεις τις δεξιότητές του. Εφόσον πατάς το "+" για αναβάθμιση μπορεί να γίνονται πολλά κλικς την ώρα και δεν θέλω να πάθω ό,τι είχα πάθει μια μέρα με το 000webhost.com...

    Spoiler:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ice_screenshot_20180916-130756.png 
Εμφανίσεις:  0 
Μέγεθος:  10,2 KB 
ID: 197502
    Μα αν έχεις 10000 εγγραφές ανά ώρα θα πιάσεις εκατομμύρια σε 100 ώρες, λίγο πάνω από 4 μέρες, απλά μαθηματικά!

Σελ. 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-12-17, 16:54
  2. Apache Web Server
    Από vasilisfrgr στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-12-17, 16:43

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας