Εμφάνιση 1-12 από 12
  1. #1
    Εγγραφή
    29-08-2018
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voulgari
    Καλησπερα σας,

    αντιμετωπιζω ενα παραδοξο πρόβλημα με την VDSL της CYTA.
    Eχω μία εφαρμογή στο κινητό ΒΒΜ (blackberry messenger) από την οποια δεν μπορω να στειλω φωτογραφιες η βίντεο μεσω του wifi μου και μονο.
    Οποιοδηποτε κινητό κι αν εχω δοκιμασει, αντιμετωπιζει προβλημα μονο μεσω του wifi μου και μονο με την εφαρμογη αυτη.
    Αν βρεθω σε άλλο δικτυο wifi, αποστελλω κανονικα αρχεια και φωτό.
    Εχω ενα router της ZTE.

    Πραγματικα αν μπορει καποιος να βοηθησει, αν ειναι καποια ρυθμιση, θα ημουν υποχρεος.

    Ευχαριστώ.

  2. #2
    Εγγραφή
    16-01-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    653
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300000/30000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus
    Δεν εχω Cyta αλλα σε αλλη vdsl cyta δοκιμασες;αν ναι συγκρινε της ρυθμισεις και δες που ειναι το "λαθος"
    μπορει να ειναι καποια ρυθμιση του firewall η να πρεπει να κανεις καποια port forward αν δεν κανει μονο του.
    You pull me in Here we go again And my heart beats faster now And I don’t know Why I’m powerless And there’s no way out...
    https://www.youtube.com/watch?v=WPVv-Jjb0wQ

  3. #3
    Εγγραφή
    24-09-2007
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Forthnet - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Για να μην ανοιγω νεα θεμα, εχω ένα παρεμφερές πρόβλημα με vdsl cyta. Δεν μπορω να κανω upload videos apo to pc, se facebook. Στο LINE app κανει upload μια χαρα. Facebook and messenger δεν ανεβάζει κανενα video...και εγω με ΖΤΕ όπως ο φιλος παραπανω. Καμιά ιδεα παιδια? Όταν ημουν με vdsl forthnet τα videos εκαναν upload μια χαρα.

  4. #4
    Εγγραφή
    29-08-2018
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voulgari
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eliasj Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να μην ανοιγω νεα θεμα, εχω ένα παρεμφερές πρόβλημα με vdsl cyta. Δεν μπορω να κανω upload videos apo to pc, se facebook. Στο LINE app κανει upload μια χαρα. Facebook and messenger δεν ανεβάζει κανενα video...και εγω με ΖΤΕ όπως ο φιλος παραπανω. Καμιά ιδεα παιδια? Όταν ημουν με vdsl forthnet τα videos εκαναν upload μια χαρα.
    Πραγματικα πολύ κουλό αυτό..
    Εχεις μιλησει καθολου με τη Cyta μηπως βρηκαν κατι?
    Εγω ειχα επικοινωνησει μια φορα , αλλά μου ειπαν οτι ολα ειναι οκ και οτι φταιει η εφαρμογη...

  5. #5
    Εγγραφή
    24-09-2007
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Forthnet - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Μιλησα μαζι τους και μου ειπαν και εμενα ότι η συνδεση μου λειτουργει οκ..... Μονο που δεν μορω να κανω upload Από το iPhone ανεβαζει κανονικότατα btw....

  6. #6
    Εγγραφή
    24-09-2007
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Forthnet - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Καμία ιδεα Κυριοι? Ουτε σε email δεν ανεβαζει videos δοκιμασα και στο youtube τιποτα Επαναλαμβάνω από το iPhone τα ανεβαζει κανονικότατα...….
    EDIT. Δοκιμασα παλι στο youtube μεσω Chrome και ανεβηκε. Facebook Akoma kai me chrome δεν ανεβαζει…….
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος eliasj : 15-09-18 στις 19:38.

  7. #7
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eliasj Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καμία ιδεα Κυριοι? Ουτε σε email δεν ανεβαζει videos δοκιμασα και στο youtube τιποτα Επαναλαμβάνω από το iPhone τα ανεβαζει κανονικότατα...….
    EDIT. Δοκιμασα παλι στο youtube μεσω Chrome και ανεβηκε. Facebook Akoma kai me chrome δεν ανεβαζει…….
    Αν σου τα ανεβάζει με το Iphone μέσω της ίδια σύνδεσης, τότε θα πρέπει να ψάξεις τον υπολογιστή σου

  8. #8
    Εγγραφή
    24-09-2007
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Forthnet - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν σου τα ανεβάζει με το Iphone μέσω της ίδια σύνδεσης, τότε θα πρέπει να ψάξεις τον υπολογιστή σου
    Τι ακριβως να ψαξω δεν ξερω. Δεν εχω αλλαξει καμια ρυθμιση στο pc και με vdsl nova δεν ειχα θεμα να ανεβασει κατι… ένα δευτερο που παρατηρησα σημερα είναι όταν κανω screenshot δεν το ανεβαζει ουτε στο one drive......Μου εχει σπασει τα νευρα αυτή η κατασταση…..

  9. #9
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eliasj Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι ακριβως να ψαξω δεν ξερω. Δεν εχω αλλαξει καμια ρυθμιση στο pc και με vdsl nova δεν ειχα θεμα να ανεβασει κατι… ένα δευτερο που παρατηρησα σημερα είναι όταν κανω screenshot δεν το ανεβαζει ουτε στο one drive......Μου εχει σπασει τα νευρα αυτή η κατασταση…..
    Μπορείς να κάνεις μια δοκιμή με κάποιο Linux live cd; το κατεβάζεις και το γράφεις σε ενα δισκάκι (ή usb disk) και κάνεις boot απο εκεί ώστε να δείς αν σου το κάνει και εκεί.

  10. #10
    Εγγραφή
    24-09-2007
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Forthnet - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορείς να κάνεις μια δοκιμή με κάποιο Linux live cd; το κατεβάζεις και το γράφεις σε ενα δισκάκι (ή usb disk) και κάνεις boot απο εκεί ώστε να δείς αν σου το κάνει και εκεί.
    εκανα κατι πιο απλο…. συνδεσα το pc through ethernet.....Τα παντα κανουν upload τωρα... Διαβασα αυτό https://www.adslgr.com/forum/threads...θμίσεις και σκεφτηκα να δοκιμασω με ethernet. Επομένως μαλλον πρεπει να παω και εγω για αλλαγη modem?

  11. #11
    Εγγραφή
    04-03-2011
    Μηνύματα
    1.033
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Leased
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Vodafone / Cosmote
    Το WiFi στα ZTE έχει κάποιο θέμα και μπουκώνει στο upload. Είναι θέμα Modem και firmware. Ζήτα να σου δώσουν ένα Technicolor TG788...

  12. #12
    Εγγραφή
    24-09-2007
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Forthnet - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NexTiN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το WiFi στα ZTE έχει κάποιο θέμα και μπουκώνει στο upload. Είναι θέμα Modem και firmware. Ζήτα να σου δώσουν ένα Technicolor TG788...
    Ευχαριστω θα τους παρω αυριο τηλεφωνο. Επειδή από τη Forthnet ειχα αυτό το modem, υπάρχει περιπτωση να παιξει αν το συνδεσω αντι για το ΖΤΕ? Οι οι ρυθμισεις είναι διαφορετικες?

Παρόμοια Θέματα

  1. Πρόβλημα με VDSL σύνδεση
    Από b_a_k στο φόρουμ Vodafone VDSL
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-06-18, 16:33
  2. προβλημα με vdsl
    Από kostas890 στο φόρουμ Nova VDSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-06-18, 22:18
  3. Πρόβλημα με vdsl, κόκκινο λαμπάκι internet.
    Από lazos_21 στο φόρουμ Nova VDSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-02-18, 11:56
  4. Πρόβλημα με VDSL και 4G Bonding
    Από Hellier στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-10-17, 10:46
  5. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-09-17, 10:53

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας