Σελ. 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 86
  1. #31
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.625
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με την ιδιωτικότητα, πως τα καταφέρνεις?

    Υπάρχει αναγκαστική πρόσβαση όλων των μελών στα αρχεία ή τα profile είναι εντελώς ανεξάρτητα?
    Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα απολύτως - οι εγκαταστάσεις είναι ανεξάρτητες μεταξύ τους.

    Το μόνο που κάνει ο έχον την άδεια είναι να στείλει μια πρόσκληση σε αυτόν που θέλει να του τη παραχωρήσει.

  2. #32
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.736
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν λίγες ημέρες έκανα εγγραφή σε φίλη μου με email ολλανδικού πανεπιστημίου, δικαιούνταν δωεάν την online έκδοση αλλά όχι την εγκατάσταση και των desktop εφαρμογών.
    Αυτό είναι άλλος τύπος άδειας. Το αγορασμένο επιτρέπει και desktop.

  3. #33
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Δε μιλάω για εταιρικούς λογαριασμούς αλλά για την οικιακή χρήση. Τα αρχαία χρόνια που ήμουν φοιτητής δεν είχαμε τέτοιες πολυτέλειες. Βασικά δεν είχαμε καν Internet στο σπίτι.

  4. #34
    Εγγραφή
    12-02-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.674
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    89836/10996
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    9.7(dB) / 6.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tiffany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης μην ξεχνάμε πως το κόστος είναι μηνιαίο. Δηλαδή μπορείς να αγοράζεις τη συνδρομή κατά βούληση. Ένας φοιτητής πχ μπορεί να σταματήσει τον Ιούνιο και να ξεκινήσει πάλι τον Οκτώβρη που θα ανοίξει ξανά η σχολή. Ακραίο μεν αλλά εφικτό.

    Και εγώ το έχω εδώ και χρόνια. Μάλιστα το χειμώνα που αναβάθμισα σε VDSL μετέφερα όλο το περιεχόμενο του Gdrive στο one drive και σταμάτησα να δίνω το 2€ στη Google.
    Για φοιτητές υπάρχει και το φοιτητικό office365 με κόστος 79€ για συνδρομή χρονικής διάρκειας 4 χρόνων.
    Τα όνειρα που κάνω από τα 20 παρκάρουν στον ακάλυπτο νωρίς. Μα εσύ που με κοιτάς σαν λύτρωση ζωή παρκαρισμένη μην δεχτείς.

  5. #35
    Εγγραφή
    29-11-2007
    Μηνύματα
    933
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16.403/1.020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Router
    Tomson tg585 v8 8.2.7.8
    SNR / Attn
    6(dB) / 22,5(dB)
    Αυτό που κάποιοι σας αρέσει το "συνδρομητικό" αλήθεια δεν το καταλαβαίνω και όχι δεν είναι φτηνό..

    Τες πα όπως βολεύεται ο καθένας. Προσωπικά το με το ζόρι "συνδρομές" και αύριο το αυξάνω επειδή έβαλα ένα δυο πράγματα ως udpate δεν μου αρέσει. Το αγόρασα και το θέλω για πάντα. Αν αναβαθμιστεί δώσε όπως παλιά ειδική τιμή στην αναβάθμιση (σε σχέση με τιμή νέου). Λύσεις υπήρχαν και ακόμα μπορούν να λειτουργήσουν.

    Δυστυχώς η στρατηγική ήρθε για να μείνει.
    There is nothing like 127.0.0.1

  6. #36
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.625
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από keysmith Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που κάποιοι σας αρέσει το "συνδρομητικό" αλήθεια δεν το καταλαβαίνω και όχι δεν είναι φτηνό..

    Τες πα όπως βολεύεται ο καθένας. Προσωπικά το με το ζόρι "συνδρομές" και αύριο το αυξάνω επειδή έβαλα ένα δυο πράγματα ως udpate δεν μου αρέσει. Το αγόρασα και το θέλω για πάντα. Αν αναβαθμιστεί δώσε όπως παλιά ειδική τιμή στην αναβάθμιση (σε σχέση με τιμή νέου). Λύσεις υπήρχαν και ακόμα μπορούν να λειτουργήσουν.

    Δυστυχώς η στρατηγική ήρθε για να μείνει.
    Η πρώτη εικόνα δείχνει τι έχω ήδη με 99€/έτος και η δεύτερη τι αποκτώ με αγορά εφάπαξ 149€.

    Έτσι για τη σύγκριση αν ήθελα 1TB cloud storage από τη Google θα πλήρωνα περίπου 120€/ έτος...και ναι, το χρησιμοποιώ.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_2018-08-31-23-55-47-238_com.android.chrome.jpg  

    Screenshot_2018-08-31-23-56-04-201_com.android.chrome.jpg  


  7. #37
    Εγγραφή
    02-08-2003
    Περιοχή
    Rodos
    Μηνύματα
    146
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΓΟΥΡΟΥ
    Router
    Fritzbox 7590AX
    SNR / Attn
    (dB) / 1,7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Έχω εδώ και 4 χρονιά το Office365 Home Premium κάπως έτσι το το ονομάζει. Το μοιράζεις με 5 άτομα δηλαδή εσύ + 4. Ο καθένας παίρνει εκτός το Office365 1 ΤB χώρο στο OneDrive και 60 λεπτά τον μηνά για κλήσεις στο Skype. Στην αρχή άφηνε να κάνεις εγκατάσταση το Office 5 φόρες δηλαδή 1 ανά χρήστη. Τον τελευταίο χρόνο αυτός ο περιορισμός έφυγε. Ανεπίσημα μπορούσες να το βάλεις σε 5 υπολογιστές ο κάθε χρήστης. Άπλα με αυτήν την είδηση έγινε και επίσημα.
    Δεν ξέρω τι λέτε εάν είναι φτηνά η ακριβά. Πείτε μου που θα βρεις με 20 ευρώ τον χρόνο 1TB χώρο + το software. Όλοι το δίνουν 9.90 τον μηνά. Συν της άλλης εγώ για παράδειγμα έχω το εγκατεστιμενο το Office σε ενα Pc 1 Mac + κινητό. Και όλα νόμιμα χωρίς να νοιάζομαι α βγήκε update θα δουλεύει το crack?

  8. #38
    Εγγραφή
    31-05-2008
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    526
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    το να το μοιράζεις σε άλλους είναι το ίδιο νόμιμο,

    με το να αγοράσεις activation key από το νετ (κάνα 10'αρι ευρώ έχει πάνω κάτω) για το professional πακέτο με όλα δηλαδή.
    με το οποίο κάνεις registration με ms,
    και κατεβάζεις από εκεί το πρόγραμμα
    κανένα crack δεν υπάρχει στη διαδικασία

  9. #39
    Εγγραφή
    02-08-2003
    Περιοχή
    Rodos
    Μηνύματα
    146
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΓΟΥΡΟΥ
    Router
    Fritzbox 7590AX
    SNR / Attn
    (dB) / 1,7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Η Microsoft όπως και άλλες εταιρίες βλέπε (Netflix, Spotify) έχουν καταλάβει ότι χρήμα είναι στο share. Όποιος το καταλάβει τα οικονομάει.

    Και για αποριες
    https://support.office.com/en-us/art...rs=en-US&ad=US

  10. #40
    Εγγραφή
    31-05-2008
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    526
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ravager Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Microsoft όπως και άλλες εταιρίες βλέπε (Netflix, Spotify) έχουν καταλάβει ότι χρήμα είναι στο share. Όποιος το καταλάβει τα οικονομάει.

    Και για αποριες
    https://support.office.com/en-us/art...rs=en-US&ad=US
    στο λινκ που έδωσες όντως γράφει έτσι

    εδώ όμως

    https://www.microsoft.com/en-us/p/of...b=pivot:faqtab

    λέει

    Office 365 Personal subscribers can install Office on 1 PC or Mac, 1 tablet, and 1 smartphone for one user. Office 365 Home subscribers can install Office on up to 5 PCs or Macs, 5 tablets, and 5 smartphones for up to five users within their household. You can count hybrid Windows devices, such as the Microsoft Surface Pro, as either a PC or a tablet.

    αν το έχει πάρει κανείς και έχει όρεξη να διαβάσει τα μικρά γράμματα, ας μας πει τι ισχύει τελικά

  11. #41
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από keysmith Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που κάποιοι σας αρέσει το "συνδρομητικό" αλήθεια δεν το καταλαβαίνω και όχι δεν είναι φτηνό..

    Τες πα όπως βολεύεται ο καθένας. Προσωπικά το με το ζόρι "συνδρομές" και αύριο το αυξάνω επειδή έβαλα ένα δυο πράγματα ως udpate δεν μου αρέσει. Το αγόρασα και το θέλω για πάντα. Αν αναβαθμιστεί δώσε όπως παλιά ειδική τιμή στην αναβάθμιση (σε σχέση με τιμή νέου). Λύσεις υπήρχαν και ακόμα μπορούν να λειτουργήσουν.

    Δυστυχώς η στρατηγική ήρθε για να μείνει.
    Η αναβάθμιση του Office απο την μια έκδοση σε κάποια άλλη κόστιζε αρκετά παραπάνω απο τα 100 ευρώ της oem/dsp έκδοσης, τώρα αλήθεια δεν έχω δει αν υπάρχει τέτοια επιλογή
    Θέλεις να πληρώνεις retail, δικαίωμα σου φυσικά, αποκτάς και το δικαίωμα χρήσης της συγκεκριμένης έκδοσης για πάντα σε έναν υπολογιστή κάθε φόρα.


    Ναι σίγουρα μπορεί να βάλει μεγαλύτερη συνδρομή αύριο, μπορεί να βάλει και μικρότερη, πότε δεν ξέρεις

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kiriakk Εμφάνιση μηνυμάτων
    το να το μοιράζεις σε άλλους είναι το ίδιο νόμιμο,

    με το να αγοράσεις activation key από το νετ (κάνα 10'αρι ευρώ έχει πάνω κάτω) για το professional πακέτο με όλα δηλαδή.
    με το οποίο κάνεις registration με ms,
    και κατεβάζεις από εκεί το πρόγραμμα
    κανένα crack δεν υπάρχει στη διαδικασία
    Υπάρχουν διάφορες περιπτώσεις, με το συγκεκριμένο που αναφέρεις είσαι καθ όλα νόμιμος για την Ms, δεν μπορεί να τσεκάρει αν έχεις κανονικά πρόσβαση σε msdn, ή αν είσαι φοιτητής. Το ίδιο και με το να μοιράσεις την συνδρομή σου σε άλλους 5, δεν ζητάει πουθενά στοιχεία.


    Δεν είσαι νόμιμος όμως όταν θα γίνει κάποιος έλεγχος απο εφορία σε επαγγελματικό χώρο.

  12. #42
    Εγγραφή
    02-08-2003
    Περιοχή
    Rodos
    Μηνύματα
    146
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΓΟΥΡΟΥ
    Router
    Fritzbox 7590AX
    SNR / Attn
    (dB) / 1,7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εγώ αυτό που ξέρω είναι 2 οι συνδρομές. Μια που κοστίζει γύρω στα 60 με 63 € και είναι για 1 άτομο και η άλλη που κοστίζει 99 € και είναι για 5. Αυτη εχω. Στο public της εχει σαν Microsoft Personal και σαν Microsoft Home Premium. 69 και 99 αντίστοιχα οι τιμές. Τώρα εάν τα πάρεις απευθείας από την MS σου δίνει στην πρώτη ανανέωση 1 μηνά δώρο. Κάλο είναι να τα ψάχνεις λίγο γιατί κατά καιρούς τα βγάζουν σε πρόσφορες. Εγω πριν 2 χρονια το ειχα παρει 90 €.
    Μην τα μπερδεύουμε δεν είναι για επιχειρήσεις αυτό είναι για home χρήση άλλωστε το λέει και ο τίτλος. Για bussiness δεν σε συμφέρει να πάρεις αυτό. Έχει bussiness πακέτο με περισσότερες παροχές (όπως exchange email κ.α) με τα ίδια λεφτά.

  13. #43
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΟΙΡΕΣ
    Κι εμένα πάντως δεν μ' αρέσει αυτή η κατάσταση με τις συνδρομές. Κατ' αρχήν δεν είναι ότι κοστίζει ας πούμε 20 ευρώ το άτομο. Κοστίζει 100 ευρώ κάτι που μπορούν να το χρησιμοποιήσουν 5. Γιατί να πρέπει να ψάχνω άλλα άτομα να μοιραστούμε την συνδρομή και ποιος μου λέει ότι θα την πληρώνουν στο μέλλον;
    Το ίδιο και με το Netflix, για όσο το είχα προσωπικά δεν πήρα από κανέναν από τους γνωστούς μου που είχα δώσει τους κωδικούς τα 2-3 ευρώ που αντιστοιχούσαν τον μήνα.
    Μετά για το office συγκεκριμένα είναι σαφώς ακριβότερα δεδομένου ότι την desktop έκδοση την έχουμε για χρόνια και το 1 Τ στο cloud δεν βλέπω που χρειάζεται για οικιακούς χρήστες.

  14. #44
    Εγγραφή
    12-01-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    823
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR900
    Και μένα η άποψη μου είναι ότι για τον οικιακό χρήστη είναι ακριβό αν συνυπολογίσεις ότι δεν χρησιμοποιούν οι περισσότεροι τα χαρακτηριστικά που αλλάζουν από την μία έκδοση στην άλλη. Ειδικά τα τελευταία χρόνια οι αναβαθμίσεις στις εκδόσεις αφορούν κυρίως στην κοινή χρήση αρχείων. Αυτό είναι ωραίο και χρήσιμο αλλά σε μικρές επιχειρήσεις ή/και ανθρώπους που δουλεύουν και από το σπίτι και τους βολεύει. Εγώ χρησιμοποιώ ακόμα το office 2010 και χρησιμοποιώ μόνο word, excel και outlook στο σπίτι. Δεν μου προσφέρουν προσωπικά κάτι παραπάνω οι τελευταίες εκδόσεις γιατί πάντα το κοιτάω όταν βγαίνουν.
    Και χρησιμοποιώ το google drive με ένα plugin που έχει για το office όταν δουλεύω σε αρχεία για τη δουλεία για ευκολία. Ακόμα και το officesuite που έχω στο android, ανοίγει και κάνει βασικές αλλαγές αρχείων κατευθείαν από το drive. Αν στο επόμενο βγάλει κάτι το οποίο αλλάξει δραστικά τότε θα το ξαναδώ. Αλλά ακόμα δεν έχω πειστεί και εγώ για το συνδρομιτικό μοντέλο ειδικά στο office που είναι ίσως η ωριμότερη πλατφόρμα και συνεπώς δεν έχει και δραστικές αναβαθμίσεις.
    CPU: AMD Ryzen 1700, Mobo: MSI B350 Gaming Pro Carbon, Memory: 16GB G.Skill DDR4 3200 C14, GPU: MSI 1050Ti, Storage: Samsung 970 Evo NVME 250 GB, Samsung 850 Evo SSD (250GB+500GB), PSU: Corsair RM 650X, UPS: APC Back-UPS RS 1200 LCD, Monitor: LG 22MP68VQ-P, Case: Corsair 460X

  15. #45
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΟΙΡΕΣ
    Ή να το δω και για το γραφείο μου, έχω το office για μικρές επιχειρήσεις αγορασμένο από το 2014 με 235 ευρώ και δίνω και άλλα 24 τον χρόνο στο google drive για να μπορώ να έχω τα αρχεία που θέλω όπου και να είμαι (100 Gb τα οποία μου είναι υπεραρκετά). Δεν έχω δει καμία ανάγκη να αλλάξω το προϊόν. Αν έβαζα με 8,5 ευρώ το μήνα το 365 από το 2014 θα είχα πληρώσει ήδη 460 ευρώ, ενώ τώρα έχω μόλις 342 (κάνω την υπόθεση ότι είχα βάλει το drive από τότε), άρα ήδη θα είχα πληρώσει 120 ευρώ παραπάνω και ο κάθε επόμενος χρόνος θα μου κόστιζε 80 ευρώ παραπάνω, δεν μπορώ να δεχτώ ότι όλο αυτό συμφέρει ιδιαίτερα.

Σελ. 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Office 365 απο ebay.co.uk
    Από zaranero στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-07-18, 21:08
  2. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-04-18, 22:08
  3. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-02-18, 12:35
  4. Student office 365
    Από antonis34 στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-01-18, 20:33
  5. Τέλος της παραγωγής του Kinect από την Microsoft
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-10-17, 16:16

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας