Σελ. 195 από 404 ΠρώτηΠρώτη ... 175185190193194195196197200205215 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.911-2.925 από 6049

Θέμα: AVM FRITZ!Box 7530

  1. #2911
    Εγγραφή
    11-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    6.615
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Fritz!box 7530
    Μπαρμπούτσαλα... Πάλι αποσυνδέσεις έχει. Μάλλον θα πρέπει να μιλήσω με Vodafone.
    ... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
    __________
    Η σελίδα μου - e-tameio

  2. #2912
    Εγγραφή
    27-05-2007
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    417
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    Router
    Fritzbox 7590
    SNR / Attn
    16(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από howl9090 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eννοεις reset to factory settings?
    Οχι δεν εχω κάνει, ετσι λογικά θα χαθούν και οι ρυθμίσεις που πρότεινες το mtu 1452 κτλ.
    Θα πρεπει να κανω?

    Μηπως εχει το fritzbox scheduled reboot να το βαζω το βραδυ να κανει το reboot?
    Κρατά ένα backup και κάνε reset to factory defaults. Ρυθμισε το ξανά. Λογικά θα έχεις και το τελευταίο firmware. Πρέπει να αποκλειστεί και κάποιο θέμα που λύνεται με επαναφορά. Την γνώμη μου στην έχω πει. Να έρθει τεχνικός και να κάνει αλλαγή πόρτας. Αυτό να κυνηγήσεις.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GoofyX Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα διακόπηκε πολλές φορές η γραμμή, σύνδεση-αποσύνδεση με το Fritz επάνω. Το βγάζω και βάζω το H300s. Περιμένω, κάνει συγχρονισμό και τραβάει νέο firmware. Το βάζει, επανεκκίνηση. Μετά μένει σταθερό για κανά 5-λεπτο. Το βγάζω, βάζω πάλι το Fritz. Από τη στιγμή που συνδέθηκε, σταθερό.

    Η ερώτηση είναι: Μήπως προσπαθούσε να σπρώξει το firmware στο H300s και έκανε συνέχεια αποσυνδέσεις; Παίζει κάποιο τέτοιο σενάριο;

    Ένα event log θα βοηθουσε

  3. #2913
    Εγγραφή
    27-05-2007
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    417
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    Router
    Fritzbox 7590
    SNR / Attn
    16(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Fastpath
    @howl9090

    Πήγαινε κάτω κάτω στην επιλογή content και μετά fritzbox support και ανέβασε εικόνες αν μπορεις

  4. #2914
    Εγγραφή
    04-09-2021
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nicolasdr Εμφάνιση μηνυμάτων
    @howl9090

    Πήγαινε κάτω κάτω στην επιλογή content και μετά fritzbox support και ανέβασε εικόνες αν μπορεις
    Μια ενημέρωση, μετά από επαναφορά σε factory έχει μείνει on 2 ημέρες.


    Να ρωτήσω κάτι αν γνωρίζεις.
    Για ποιο λόγο δεν καταγράφονται καθόλου τα crc σε fastpath?
    Είναι μόνιμα 0.

    Επίσης το sra δεν είναι ενεργοποιημένο στο up. Γιατι?
    Στο spectrum του snr υπάρχουν "κοψίματα" στο upload στο 2048.
    Ένα άλλο είναι ότι το upload δεν αντιδρά σε αλλαγή προς το stability καθόλου. Διατηρεί ίδια ταχύτητα και ίδιες τιμές.Σαν να είναι κλειδωμένο.

    - - - Updated - - -

    Επισυνάπτω
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Screenshot_2021-09-17-21-08-22-024_com.microsoft.emmx.jpg  

    Screenshot_2021-09-17-21-08-17-699_com.microsoft.emmx.jpg  

    Screenshot_2021-09-17-21-08-01-898_com.microsoft.emmx.jpg  


  5. #2915
    Εγγραφή
    27-05-2007
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    417
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    Router
    Fritzbox 7590
    SNR / Attn
    16(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από howl9090 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια ενημέρωση, μετά από επαναφορά σε factory έχει μείνει on 2 ημέρες.


    Να ρωτήσω κάτι αν γνωρίζεις.
    Για ποιο λόγο δεν καταγράφονται καθόλου τα crc σε fastpath?
    Είναι μόνιμα 0.

    Επίσης το sra δεν είναι ενεργοποιημένο στο up. Γιατι?
    Στο spectrum του snr υπάρχουν "κοψίματα" στο upload στο 2048.
    Ένα άλλο είναι ότι το upload δεν αντιδρά σε αλλαγή προς το stability καθόλου. Διατηρεί ίδια ταχύτητα και ίδιες τιμές.Σαν να είναι κλειδωμένο.

    - - - Updated - - -

    Επισυνάπτω
    @howl9090
    To reset στο ειχα πει καθως στο αρχειο που μου ειχες δωσει με τα diagnostics προσπαθουσε να κανει register components τα οποια δεν εβρισκε. Συνεπως ειχε γινει καποιο upgrade, χρειαζονταν ενα reset για να ξεκινησει fresh. Για το upload εχεις καποια βυθιση αλλα ειναι λογικη και εφοσον το upload speed ειναι στο max που δινει ο παροχος δεν εχει νοημα να ανοιξει το sra στο up. επισης πρεπει να δηλωσει το exchange οτι εχει αυτο το capability. Δεν βλεπω snr και g.inp στις εικονες. επισης απο το min dslam throughput φαινεται οτι εισαι σε παλια πορτα. Οι νεες εχουν min throughput 512 (στο εχω αναφερει εξαρχης για αλλαγη πορτας). επισης οταν μπορεις δωσε screenshots απο την σελιδα που εχω αναφερει (Contents--> Fritzbox support)

    Σε fast δεν γινεται καταγραφη γιατι σε crc fault γινεται επαναποστολη του πακετου επιπεδο layer 4 (TCP). Αν ησουν interleaved θα εκανε forward correction το dslam με reed-solomon algo και εξου και το αυξημενο latency.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nicolasdr : 18-09-21 στις 11:06.

  6. #2916
    Εγγραφή
    04-09-2021
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nicolasdr Εμφάνιση μηνυμάτων
    @howl9090
    To reset στο ειχα πει καθως στο αρχειο που μου ειχες δωσει με τα diagnostics προσπαθουσε να κανει register components τα οποια δεν εβρισκε. Συνεπως ειχε γινει καποιο upgrade, χρειαζονταν ενα reset για να ξεκινησει fresh. Για το upload εχεις καποια βυθιση αλλα ειναι λογικη και εφοσον το upload speed ειναι στο max που δινει ο παροχος δεν εχει νοημα να ανοιξει το sra στο up. επισης πρεπει να δηλωσει το exchange οτι εχει αυτο το capability. Δεν βλεπω snr και g.inp στις εικονες. επισης απο το min dslam throughput φαινεται οτι εισαι σε παλια πορτα. Οι νεες εχουν min throughput 512 (στο εχω αναφερει εξαρχης για αλλαγη πορτας). επισης οταν μπορεις δωσε screenshots απο την σελιδα που εχω αναφερει (Contents--> Fritzbox support)

    Σε fast δεν γινεται καταγραφη γιατι σε crc fault γινεται επαναποστολη του πακετου επιπεδο layer 4 (TCP). Αν ησουν interleaved θα εκανε forward correction το dslam με reed-solomon algo και εξου και το αυξημενο latency.
    Παλι επανεκκίνηση στις 5 το πρωι μετα απο 2.5 μερες up.
    To snr παιζει στο 9-23 / 10-24 και G.INP παντα off/off
    Πριν με βαλουν σε fastpath ειχα min throughput 512. Δεν είχε αλλαξει κατι.
    Χτες στις 10 το βραδυ περιπου που το παρακολουθουσα εκανε το εξης:
    Εκει που ηταν snr 9 και 83mbit, ξαφνικα παει το snr -1 και η ταχυτητα στα 53mbit, δεν κανει αποσυνδεση (περιεργο) και επανερχεται μετα απο λιγο η ταχυτητα στα 80+.
    Μαζεψε στο error counter 9 Many Errors (SES).


    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ss1.jpg 
Εμφανίσεις:  24 
Μέγεθος:  213,2 KB 
ID: 230832Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ss2.jpg 
Εμφανίσεις:  23 
Μέγεθος:  173,1 KB 
ID: 230833Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ss3.jpg 
Εμφανίσεις:  18 
Μέγεθος:  199,8 KB 
ID: 230834Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Χωρίς τίτλο.jpg 
Εμφανίσεις:  16 
Μέγεθος:  60,0 KB 
ID: 230835
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος howl9090 : 18-09-21 στις 12:27.

  7. #2917
    Εγγραφή
    27-05-2007
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    417
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    Router
    Fritzbox 7590
    SNR / Attn
    16(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Fastpath
    @howl9090 Enable manual connection rate --> 11000 Upstream --> 110000 Downstream

    Μετά πιο κάτω packet acceleration disabled. Παρακολουθησε το και αν το κανει ξανα ζητα αλλαγη πορτας με γνωμονα οτι μια λεει 50/60/80 Mbps και το snr ξαφνικα απο 9-10 εως και 23 παει -1. Ποσες φορες θα το πω..εχεις θεμα στην πορτα το πιο πιθανο. θα ερχονταν και τεχνικος. ηρθε? αν ηρθε του ειπες να σε αλλαξει πορτα? Η τοσο μεγαλη αυξομειωση υποδηλωνει αρκετα θορυβο καποια συγκεκριμενη ωρα της ημερας? Δες ποτε κανει τετοιες βυθισεις και παρατηρησε αν οταν ανοιγεις καποια συσκευη στο κανει αυτο.

  8. #2918
    Εγγραφή
    04-09-2021
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nicolasdr Εμφάνιση μηνυμάτων
    @howl9090 Enable manual connection rate --> 11000 Upstream --> 110000 Downstream

    Μετά πιο κάτω packet acceleration disabled. Παρακολουθησε το και αν το κανει ξανα ζητα αλλαγη πορτας με γνωμονα οτι μια λεει 50/60/80 Mbps και το snr ξαφνικα απο 9-10 εως και 23 παει -1. Ποσες φορες θα το πω..εχεις θεμα στην πορτα το πιο πιθανο. θα ερχονταν και τεχνικος. ηρθε? αν ηρθε του ειπες να σε αλλαξει πορτα? Η τοσο μεγαλη αυξομειωση υποδηλωνει αρκετα θορυβο καποια συγκεκριμενη ωρα της ημερας? Δες ποτε κανει τετοιες βυθισεις και παρατηρησε αν οταν ανοιγεις καποια συσκευη στο κανει αυτο.
    Εγιναν οι ρυθμισεις.
    Σε ασχετες στιγμες τις ημερας γινεται η επανεκκινηση. Απογευμα και ξημερωματα συνηθως αλλα δεν ειναι κανονας.

    Να αναφερω κατι ακομα σε σχεση με την γραμμη.
    Εκτος απο το Speedport στη γραμμη εχει συνδεθει και ενα asus dsl ac56u το οποιο παιζει επισης σταθερα.
    Απλα το εβγαλα γιατι κλειδωνε 5-6 Mbit χαμηλοτερα λόγω Mediatek chip.

    To μονο που μου εχει δημιουργησει τετοια προβληματα ειναι το fritz.

  9. #2919
    Εγγραφή
    27-05-2007
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    417
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    Router
    Fritzbox 7590
    SNR / Attn
    16(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από howl9090 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγιναν οι ρυθμισεις.
    Σε ασχετες στιγμες τις ημερας γινεται η επανεκκινηση. Απογευμα και ξημερωματα συνηθως αλλα δεν ειναι κανονας.

    Να αναφερω κατι ακομα σε σχεση με την γραμμη.
    Εκτος απο το Speedport στη γραμμη εχει συνδεθει και ενα asus dsl ac56u το οποιο παιζει επισης σταθερα.
    Απλα το εβγαλα γιατι κλειδωνε 5-6 Mbit χαμηλοτερα λόγω Mediatek chip.

    To μονο που μου εχει δημιουργησει τετοια προβληματα ειναι το fritz.

    Λογικά ότι και να βάλεις πάνω συγχρονίζει κάπου εκεί χαμηλότερα εκτός του fritz. Προτιμούν την σταθερότητα από τον συγχρονισμό. Δοκίμασε το έτσι. Επίσης βάλε το interference resistance 3 θέσεις προς τα αριστερά για μεγαλύτερη αντοχή στον θόρυβο. Θα συγχρονίζεις κάποια Mbps πιο κάτω για χάρη σταθερότητας. Παράλληλα μην περιμένεις φίλε μου. Βλάβη και ζητάς αλλαγή πόρτας λόγω περίεργης συμπεριφοράς γραμμής. Τους λες ότι μετά από reset πόρτας που κάνουν οι ίδιοι στρώνει για λίγες μέρες και ξανά εμφανίζεται. Το ίδιο αναφέρεις όταν έρθει τεχνικός. Με την αλλαγή της πόρτας και μόνο τότε αν που δεν πιστεύω, συνεχίσει το πρόβλημα, επικοινώνησε με την ΑΜΥ για να στείλεις το cpe πίσω και να στο αντικαταστήσουν.

  10. #2920
    Εγγραφή
    18-06-2016
    Μηνύματα
    84
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps & 100Mbps
    ISP
    INALAN & VODAFONE
    Router
    F670L - Mr70x - FRITZ7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nicolasdr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογικά ότι και να βάλεις πάνω συγχρονίζει κάπου εκεί χαμηλότερα εκτός του fritz. Προτιμούν την σταθερότητα από τον συγχρονισμό. Δοκίμασε το έτσι. Επίσης βάλε το interference resistance 3 θέσεις προς τα αριστερά για μεγαλύτερη αντοχή στον θόρυβο. Θα συγχρονίζεις κάποια Mbps πιο κάτω για χάρη σταθερότητας. Παράλληλα μην περιμένεις φίλε μου. Βλάβη και ζητάς αλλαγή πόρτας λόγω περίεργης συμπεριφοράς γραμμής. Τους λες ότι μετά από reset πόρτας που κάνουν οι ίδιοι στρώνει για λίγες μέρες και ξανά εμφανίζεται. Το ίδιο αναφέρεις όταν έρθει τεχνικός. Με την αλλαγή της πόρτας και μόνο τότε αν που δεν πιστεύω, συνεχίσει το πρόβλημα, επικοινώνησε με την ΑΜΥ για να στείλεις το cpe πίσω και να στο αντικαταστήσουν.
    Αρχικα να πω οτι ειμαι μεγαλος σου fan! Εισαι τοσο expert πανω στο κομματι με τα ftitz που καθε ποστ σου ειναι πολυτιμο εδω μεσα...

    Στο θεμα του φιλου οτι και να κανει δεν προκειται να ηρεμισει γιατι ειναι ξεκαθαρα θεμα πορτας το προβλημα του, ειχα το ιδιο ακριβως προβλημα(αν θυμασαι..)οπως και ενας ακομα φιλος ο @andresalonika, και τελικα στην δικη μου περιπτωση λυθηκε μονο με μεταφορα μου απο την κοτε στην κοκκινη και με αλλαγη πορτας που μου εκανε ο τεχνικος της προληπτικα γιατι το ειχα προσθεσει στο συμβολαιο σαν ορο, και στου ανδρεα με υποβαθμιση της συνδεσης του σε 24ρι και μετα εκ νεου αιτηση για αναβαθμιση σε vdsl.

    Aπο την κοτε μου βγαζαν εμενα ανεφικτοτητες και υποβιβασμο σε adsl 24 απο 100ρι , ετρεχα με το θεμα τουλαχιστον 6 μηνες, παρακαλουσα για αλλαγη πορτας και εκαναν τους κινεζους, μερικοι δεν ξεραν τι ηταν και "πορτα" τραγικες καταστασεις, ασε που οι τεχνικοι που ελεγαν θα περασουν την ταδε ημερα απο την ταδε ωρα ως την ταδε ουτε καν εμφανιζοντουσαν

    Το θεμα σου θα λυθει οπως λεει και ο nicolasdr μονο αν καταφερεις να σου αλλαξουν πορτα, οτιδηποτε αλλο ειναι "μπαλωματα" . Ευχομαι να το καταφερεις εσυ και να σου αλλαξουν πορτα, αν οχι, σηκω φυγε απο αυτους και πηγαινε στον παροχο που δινει vdsl στην περιοχη σου, αν ειναι η κοτε και οχι καποιος αλλος, θα σου πω απο τωρα συλλυπητηρια γιατι ακρη δεν θα βρεθει.


    (Μια μικρη παρενθεση να ενημερωσω και εγω σχετικα με το δικο μου θεμα που ειχα, μετα απο μεταβαση μου στην κοκκινη, ολα πλεον ειναι τελεια, λες και μου ερχεται με οπτικη η γραμμη μεσα στο σπιτι αντι χαλκου, ιχνος λαθους στην γραμμη, ιχνος αποσυγχρονισμου, snr σταθερο σαν βραχος, ολα βαινουν καλως πλεον. Νομιζω μετα απο εξι μηνες μου αξιζε
    Επισης την τεχνικη υποστηριξη που την χρειαστηκα γιατι τα καμαρια της κοτε ξεχασαν να με "κατεβασουν" απο τον ims σερβερ τους ενω ειχα ηδη μεταβει στην κοκκινη, με αποτελεσμα οσοι με περναν απο σταθερο τηλ οτε τους εβγαζε οτι ο αριθμος που καλειτε ειναι προσωρινα μη διαθεσιμος για τεχνικους λογους (μιλαμε δεν εχω λογια για την ανικανοτητα τους) το ελυσαν οι τεχνικοι της κοκκινης αμεσα ουτε σε μια μερα, και με συνεχεις ενημερωσεις τηλεφωνικα και πριν και μετα που λυθηκε το προβλημα, μιλαμε τετοιο support ειχα χρονια να δω, τους αξιζει πραγματικα ενα μπραβο , γιατι οπως λεμε τα κακα, καλο ειναι να λεμε και τα καλα! ) αυτα απο εμενα.

  11. #2921
    Εγγραφή
    26-05-2019
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    70000/10996
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Fritz!Box 7590
    SNR / Attn
    9db(dB) / 20db(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Paul84ATH Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά:
    Στο *.export, στο αρχείο CFGFILE:ar7.cfg
    θα βρεις κάπου περίπου τις παρακάτω γραμμές:

    Κώδικας:
    serialcfg {
    mode = serialmode_off;
    mbim = mbimmode_off;
    number = "*99#";
    provider = "backup";
    providerdisplayname = "";
    username = "";
    passwd = "";
    connect_chatscript = "ABORT BUSY ABORT 'NO CARRIER'",
    "ABORT VOICE ABORT 'NO DAILTONE'",
    "ABORT 'NO ANSWER' ABORT DELAYED",
    "ABORT ERROR", "TIMEOUT 20",
    "'' 'AT+cgdcont=1,\"IP\",\"${provider}\"'",
    "OK 'ATDT${number}'", "CONNECT",
    "WAIT 2";
    stay_always_online = yes;
    inactivity_timeout = 1m;
    backup {
    enabled = yes;
    quickstart = serialquickstart_done;
    downtime = 3m;
    reverttime = 30m;
    }
    }
    Προφανώς το ακριβές config θα αλλάζει αναλόγως των επιλογών που έχουμε κάνει στο gui,
    αλλά αυτό πρέπει να ελέγχει το wan backup με 3/4G.
    Οι τιμές που θέλεις είναι(?) τα downtime & reverttime.
    To αλλάζεις, φτιάχνεις το crc του *.export, το ανεβάζεις στο router,
    το σταυρώνεις, και ελπίζεις για το καλύτερο.
    Αν το δοκιμάσεις και παίζει ok γράψε και δώ 2 αράδες.
    Αν βγάλει καπνούς δεν φταίω...
    Τελικά το δοκίμασα.. Έβαλα 0m στο downtime & πλέον το switch over σε mobile network είναι άμεσο σε περίπτωση που η dsl κάνει disconnect.

  12. #2922
    Εγγραφή
    31-05-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    3.963
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Fritz!Box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Paul84ATH Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά το δοκίμασα.. Έβαλα 0m στο downtime & πλέον το switch over σε mobile network είναι άμεσο σε περίπτωση που η dsl κάνει disconnect.
    IMHO: το 0m είναι κομματάκι ακραίο.
    Ακραίο με την ένοια ότι αναλόγως αν έχεις επιλέξει νωρίτερα expanded failover prot.
    ενίοτε μπορεί να γυρνάει σε failover χωρίς να υπάρχει πραγματικά διακοπή στην dsl.
    Κάτι σαν 2-3m downtime και 5 min reverttime (για να προλάβει να κάνει resync/provisioning)
    ίσως είναι πιο επιθυμητό.
    Αλλά αν σου παίζει ok μια χαρά.
    Disclaimer:
    Any views or opinions expressed represent the official view of the voices in my head.

  13. #2923
    Εγγραφή
    26-05-2019
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    70000/10996
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Fritz!Box 7590
    SNR / Attn
    9db(dB) / 20db(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από K1m0n Εμφάνιση μηνυμάτων
    IMHO: το 0m είναι κομματάκι ακραίο.
    Ακραίο με την ένοια ότι αναλόγως αν έχεις επιλέξει νωρίτερα expanded failover prot.
    ενίοτε μπορεί να γυρνάει σε failover χωρίς να υπάρχει πραγματικά διακοπή στην dsl.
    Κάτι σαν 2-3m downtime και 5 min reverttime (για να προλάβει να κάνει resync/provisioning)
    ίσως είναι πιο επιθυμητό.
    Αλλά αν σου παίζει ok μια χαρά.
    Καλημέρα!

    Παίζει πολύ καλά! Ήθελα ακριβώς αυτό: με το που κάνει disconnect η dsl να γίνει revert στο mobile internet, το οποίο, σε περίπτωση του expanded failover protection όπου το mobile dongle ειναι always connected, είναι instantaneous.

  14. #2924
    Εγγραφή
    21-11-2017
    Μηνύματα
    66
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    40mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    5(dB) / 29(dB)
    Επαιζα με την 7.21 εδώ και μήνες και το Current power consumption ηταν στο 35%. .Αναβαθμισα στην 7.28 εδω και 3-4 ημερες και το Current power consumption ειναι πλεον στο 45% .Τοσο ενεργοβορο πλεον με την νεα εκδοση ? Εσας ποσο σας δειχνει ?

  15. #2925
    Εγγραφή
    22-06-2013
    Μηνύματα
    136
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    98.000 kbps / 10.999 kbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz!Box 7530
    SNR / Attn
    9db(dB) / 19(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ημουν 47 στην 7.25 και στις 7.27 και 7.28 49%.

Σελ. 195 από 404 ΠρώτηΠρώτη ... 175185190193194195196197200205215 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. AVM FRITZ! Box 7590
    Από StRiNgBrEaKeR στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 8881
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-04-24, 14:32
  2. AVM FRITZ!Box 6890 LTE
    Από MPOWER στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 129
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-12-23, 00:38
  3. Μετατροπή Γερμανικού AVM Fritz!Box 7490 (20002584) σε International.
    Από rdesypris στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 48
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-20, 09:33
  4. AVM Fritz box 7490 και Gigaset S850A GO
    Από nickolasemp στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-06-18, 16:34
  5. AVM Fritz!Box 7490 από amazon.de
    Από hipath στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 80
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-12-17, 19:56

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας