Σελ. 91 από 405 ΠρώτηΠρώτη ... 718186899091929396101111 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.351-1.365 από 6061

Θέμα: AVM FRITZ!Box 7530

  1. #1351
    Εγγραφή
    14-07-2006
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Router
    Sagem 2444
    Γεια σας παιδιά θα ήθελα τη βοήθεια σας με κάποιες απορίες που έχω
    Υστερά απο ένα τεχνικό θέμα που είχα με τη γραμμή σκέφηικά πως αν το speedport plus χαλάσει θα μείνω χωρίς τηλέφωνο οπότε λέω να πάρω το 7530 κ το άλλο να το έχω για δέυτερο αν χρειαστεί

    έχω cosmote 100αρα η συνδεσμολογια τωρα είναι

    καλώδιο απο την κεντρική πρίζα στη θύρα dsl κ 2 τηλ συσκευές στις θύρες phone 1+2 του ρούτερ στην 1 παρεμβάλεται κ 1 πολ/νημα hp για φαξ
    η 1 απο τις 2 συσκευές είναι το panasonic kx tgj310g

    θα ήθελα να ρωτήσω αν πάρω το 7530 θα δουλέψει το ασύρματο και το φαξ μετην αναλογική συσκευή ?
    αν χρειάζονται κ αλλες πληροφοριές πείτε μου

  2. #1352
    Εγγραφή
    22-06-2007
    Μηνύματα
    249
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leotzian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ότι θες μπορείς να κάνεις, και με ώρες και με περιεχόμενο, στο γονικό έλεγχο το 7530 ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΤΑΙ.
    Μπλοκάρεις τις MAC των συσκευών που θες, φτιάχνεις μια white list βάζεις μέσα ότι θες, και επιτρέπεις πρόσβαση σε αυτό τα site ΚΑΙ ΜΟΝΟ ότι ώρες/μέρες θες.
    Ευχαριστώ πολύ. Δεν γνωρίζω και πολλά από ρουτερ και δίκτυα και ήθελα μια επιβεβαιώση. θα μπορώ να κόψω και adult site, στοιχοιματικά κλπ ή θα χρειαστώ κάτι επιπλεόν?

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από K1m0n Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ναι, και όχι.
    Εν μέρει, και όχι ιδανικά.

    Όπως όλα τα routers της συνομοταξίας του, έχει κάποιες σχετικές δυνατότητες.
    Έχει λίστα permited (whitelisted), και blocked (blacklisted) urls,
    και μπορείς να ορίσεις profiles με συγκεκριμένους hosts σε συγκεκριμένες ώρες,
    που θα έχουν / δεν-θα-έχουν, ή θα έχουν περιορισμένο (whitelisted/blacklisted) internet.
    Για λεπτομέρειες ρίξε μια ματιά στα docs.
    Αυτό σε καλύπτει για να έχουν πρόσβαση μόνο σε 1/2/3/x sites που έχεις ορίσει εκ των προτέρων.

    Αν επαρκεί ok.

    Αν περιμένεις ένα router που να έχει επιλογή "block games/pr0n/whatever",
    (αυτό που λες "οτιδήποτε εξωσχολικό και παιχνίδια")
    δεν θες router, θες firewall/UTM/content filter.
    δεν είχα δει την απάντηση σου και αυτό ακριβώς ρώτησα παραπάνω. αν θα μπορώ να κόψω και adult site κλπ.
    νόμιζα ότι γίνεται. είναι πολύ πιθανό να το αγοράσω και να κοιτάξω παράλληλα τι από τα παραπάνω που προτείνεις μπορώ να βάλω. Επειδή είμαι με cosmote αν θελω τον επιπλέον έλεγχο τι να κοιτάξω ως πιο εύκολη λύση από τα παραπάνω που αναφέρεις?
    firewall/UTM/content filter.
    γιατί δεν γνωρίζω και πολλά
    ευχαριστώ

  3. #1353
    Εγγραφή
    06-07-2006
    Περιοχή
    Θρακομακεδόνες
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    117
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    41743/5494
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    9(dB) / 22(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από georgep138 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγιναν αυτά που γράφεις στην Vodafone ?
    Φυσικά, το μόνο που έκανα όταν σεταρα την voip μου, ήταν να βάλω κωδικούς και τους servers, κατά τα άλλα δεν έκανα καμία άλλη αλλαγή και έπαιξε με την πρώτη. Εσένα σου συνέβη κάτι διαφορετικό;

  4. #1354
    Εγγραφή
    31-05-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.017
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Fritz!Box 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gup Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ πολύ. Δεν γνωρίζω και πολλά από ρουτερ και δίκτυα και ήθελα μια επιβεβαιώση. θα μπορώ να κόψω και adult site, στοιχοιματικά κλπ ή θα χρειαστώ κάτι επιπλεόν?

    - - - Updated - - -



    δεν είχα δει την απάντηση σου και αυτό ακριβώς ρώτησα παραπάνω. αν θα μπορώ να κόψω και adult site κλπ.
    νόμιζα ότι γίνεται. είναι πολύ πιθανό να το αγοράσω και να κοιτάξω παράλληλα τι από τα παραπάνω που προτείνεις μπορώ να βάλω. Επειδή είμαι με cosmote αν θελω τον επιπλέον έλεγχο τι να κοιτάξω ως πιο εύκολη λύση από τα παραπάνω που αναφέρεις?
    firewall/UTM/content filter.
    γιατί δεν γνωρίζω και πολλά
    ευχαριστώ
    Μπορείς να κόψεις 1/2/3/ν adult sites (που ήδη ξέρεις τα urls των).
    Δεν μπορείς να κόψεις τα "adult sites" γενικώς ώς κατηγορία περιεχομένου.
    Τουλάχιστον όχι όσο δεν μπορείς να φτιάξεις/βρεις μια up-to-date λίστα με όλα τα adult sites.
    Και αν την βρεις, δεν θα χωράει στο fritzbox.

    Γενικά μιλώντας, και ανεξαρτήτως isp, υπάρχουν 2 τρόποι που μπορείς να κάνεις content filtering:

    #1: Το εύκολο (γίνεται σε router), βάζεις λίστες με ip/urls που είναι blacklisted.
    Άρα, αν τα sites www.mysupergame.tld & www.teenswithtitties.tld είναι στην λίστα σου,
    όταν αποπειραθεί ο χρήστης να τα επισκεφθεί, δεν...
    Δουλεύει, εύκολα, αλλά:
    α) πρέπει να συντηρείς διαρκώς ο ίδιος τις λίστες με τα παραπάνω, και
    β) αν ο χρήστης είναι κάπως σχετικός ενδεχομένως ξεπερνιέται εύκολα.

    Επικουρικά του παραπάνω,
    μπορείς να δοκιμάσεις και dns-based filtering (που επίσης δεν είναι απόλυτο, αλλά είναι εύκολο να στηθεί).

    Όσο δεν γνωρίζεις πολλά (και δεν έχεις όρεξη να μάθεις) μένεις εδώ.
    Μόνο αυτά μπορούν να γίνουν σε τυπικό (L3) router/cpe.

    Για το πως γίνεται με το fritzbox κοιτάς τα docs του.
    Για το πως γίνεται dns-based ρωτάς τον γούγλη, βασικά στήνεις ένα pi-hole, ή opendns, ή nextdns, ή ότι....

    #2: Το πιο σωστό (και ακριβό), δεν γίνεται σε οικιακό router:
    Υπάρχει σε ρόλο router ένα firewall/utm/next-gen-firewall/%what-ever-catchy-marketing-term-here%,
    που κάνει, μεταξύ των άλλων (firewalling/av/idp/dlp/vpn/whatever), και content filtering.
    Αυτά έχουν λίστες με κατηγορίες ανα url/ip που συντηρούνται από τον provider της υπηρεσίας, οπότε κόβεις με βάση κατηγορία/περιεχόμενο.
    Όταν ο χρήστης προσπαθεί να επισκεφθεί το x site, το μηχάνημα θα ρωτήσει τους upstream servers (που προσφέρουν την υπηρεσία)
    "σε τι κατηγορίες ανήκει το x site/url/ip" και αναλόγως την απάντηση θα επιτρέψει ή όχι την πρόσβαση.
    Οπότε, πλέον ορίζεις κατηγορίες, και μπορείς να ορίσεις: "κόψε pr0n/games/gambling/advertising/whatever".
    Και αυτό δεν είναι 100% (πάντα θα υπάρχει κάποιο site που δεν έχουν κατηγοριοποιήσει),
    αλλά το 99,99% θα τα κόψει.

    Ακούγεται ιδανικό, αλλά:
    α) θέλει μηχάνημα (τυπικά x86), άρα +όγκος/βάρος/κατανάλωση/κόστος.
    β) Τυπικά, αυτά και δεν είναι δωρεάν (το software/hardware/support),
    και είναι και subscription-based το web-filtering μέρος (γιατί κάποιος πρέπει να πληρώνει τους Ινδούς που συντηρούν τις λίστες)
    γ) Το στήσιμο δεν είναι και ότι απλούστερο για τον μέσο χρήστη
    δ) Και αυτά θέλουν κάποιον να τα συντηρεί και να αλλάζει τις πάνες τους (γιατί όλο και σε κάποιο site θα έχει γίνει λάθος...).

    Αν σε ενδιαφέρει ψάξε για:
    pfsense/untangle/sophos utm & xg/watchguard/juniper/etc και λειτουργία content filtering.
    Έχει και σε free (sophos, free για home use), και σε gpl free, και σε commercial με βάση gpl.

    Αν θες να ξεκινήσεις απο κάπου δες την δωρεάν (για home use) έκδοση του sophos, είτε το utm είτε το xg.
    Και πριν αποφασίσεις δες τα docs του, δεν στήνεται με 3 κλίκ.

    Αν όμως, όπως λες "δεν γνωρίζεις πολλά", θα πελαγώσεις.
    Απ'την άλλη, αν έχεις όρεξη να μάθεις, θα είναι ενδιαφέρον (και διδακτικό) project.

    Έχει συζητηθεί το θέμα και εδώ στο forum,
    και υπάρχουν άπειρες σχετικές συζητήσεις στο web.

    Αυτά πολύ συνοπτικά.
    Δυστυχώς, δεν υπάρχει οικιακό router/cpe που να του ορίζεις "κόψε τα sites για games",
    και να το κάνει επιτυχώς.
    Disclaimer:
    Any views or opinions expressed represent the official view of the voices in my head.

  5. #1355
    Εγγραφή
    29-10-2013
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    76
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    54999
    ISP
    COSMOTE
    Router
    FRITZ 7590
    ειμαι αναμεσα στ 7530 και στο 7590.οι απαιτησεις μου απο το ρουτερ δεν ειναι ιδιαιτερες, καλο wifi θελω και οχι αποσυνδεσεις. βασικα δεν ξερω τι θα χασω αν δεν παρω το 7590. αλλαγη dns θελω, streaming, iptv. cosmote 50 η γραμμη

  6. #1356
    Εγγραφή
    15-10-2006
    Μηνύματα
    2.002
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από em_seven Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φυσικά, το μόνο που έκανα όταν σεταρα την voip μου, ήταν να βάλω κωδικούς και τους servers, κατά τα άλλα δεν έκανα καμία άλλη αλλαγή και έπαιξε με την πρώτη. Εσένα σου συνέβη κάτι διαφορετικό;
    Σε ρώτησα, επειδή είχες γράψει, ότι δεν χρειάστηκε ο οδηγός, γιατί ήταν προ ρυθμισμένα
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από em_seven Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ ωραίος και χρήσιμος οδηγός! προσωπικά δεν τον χρειάστηκα γιατί ήταν προ ρυθμισμένα έτσι και έβαλα μόνο τα στοιχεία μου και έπαιξε με την πρώτη η VoIP αλλά καλό είναι να υπάρχει για να γλυτώσει κάποιος χρόνο και ταλαιπωρία.

  7. #1357
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.808
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kainotomia Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειμαι αναμεσα στ 7530 και στο 7590.οι απαιτησεις μου απο το ρουτερ δεν ειναι ιδιαιτερες, καλο wifi θελω και οχι αποσυνδεσεις. βασικα δεν ξερω τι θα χασω αν δεν παρω το 7590. αλλαγη dns θελω, streaming, iptv. cosmote 50 η γραμμη
    Το 7590 έχει περισσότερα streams στο WiFi, αλλά το WiFi του 7530 είναι παραπάνω από ικανοποιητικό. Υπάρχει και το 7530AX, που είναι WiFi 6, αλλά το βρίσκω υπερβολή.
    Εάν έχεις κλασική τηλεφωνία PSTN και όχι ακόμα VoIP, το βασικό πλεονέκτημα του 7590 είναι ότι μπορεί να πάρει την τηλεφωνική γραμμή και να την διαχειριστεί στο εσωτερικό του τηλεφωνικό κέντρο.
    Επίσης έχει θύρα BRI για συσκευές ISDN.
    Κάτι άλλο δεν του λείπει.

  8. #1358
    Εγγραφή
    15-10-2006
    Μηνύματα
    2.002
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Ακυρο, συγνώμη.

  9. #1359
    Εγγραφή
    22-06-2007
    Μηνύματα
    249
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    @K1m0n
    Σε ευχαριστώ πολύ με κάλυψες

  10. #1360
    Εγγραφή
    06-07-2006
    Περιοχή
    Θρακομακεδόνες
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    117
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    41743/5494
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΡΑΚΟΜΑΚΕΔΟΝΕΣ
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    9(dB) / 22(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από georgep138 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ρώτησα, επειδή είχες γράψει, ότι δεν χρειάστηκε ο οδηγός, γιατί ήταν προ ρυθμισμένα
    Ναι ίσως δεν το εξέφρασα σωστα, εννοούσα ότι by default οι υπόλοιπες ρυθμίσεις πλην αυτών που ανέφερα ήταν οι κατάλληλες. Επομένως, ναι δεν μου χρειάστηκε ο οδηγός.

  11. #1361
    Εγγραφή
    17-12-2005
    Περιοχή
    Βάμος Αποκορώνου - Νομός Χανίων
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    402
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΜΟΣ
    Router
    Fritzbox 7530
    SNR / Attn
    (dB) / 25(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gup Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα σας
    Σκεφτομαι να αγορασω το συγκεκριμενο ρουτερ και θέλω να ρωτήσω για τις δυνατότητες γονικου ελεγχου. Ιδανικά θέλω να μπορώ να περιορίζω τις ωρες ανά ημέρα που 2 ip έχουν πρόσβαση σε οτιδηποτε εξωσχολικό. Δηλαδη webex απεριριστα αλλα youtube instagram και παιχνίδια συνολο 2 ως την ημέρα. Μπορει να γίνει.?
    Κοίτα για την δικιά σου την περίπτωση είναι πολύ καλύτερα να ορίσεις στο whitelist ΠΟΥ ΘΕΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗ, πάρα στο Blacklist ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΣ.
    Βάζεις στην whitelist όσα site θες και μπαίνει ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΟΘΘΕΝΑ ΑΛΛΟΥ.
    Ορίζεις τις mac των συσκευών που θες, και τις ημέρες ώρες που θες να έχουν πρόσβαση και είσαι ΟΚ.
    Επίσης με τους DNS της adguard μπλοκάρεις και όλα τα ακατάλληλα αλλά σε όλες τις συσκευές σου, αν όμως θες σε κάποια να έχεις πρόσβαση αλλάζεις τους DNS στην συγκεκριμένη συσκευή.

  12. #1362
    Εγγραφή
    11-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    6.616
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Fritz!box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gup Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα σας
    Σκεφτομαι να αγορασω το συγκεκριμενο ρουτερ και θέλω να ρωτήσω για τις δυνατότητες γονικου ελεγχου. Ιδανικά θέλω να μπορώ να περιορίζω τις ωρες ανά ημέρα που 2 ip έχουν πρόσβαση σε οτιδηποτε εξωσχολικό. Δηλαδη webex απεριριστα αλλα youtube instagram και παιχνίδια συνολο 2 ως την ημέρα. Μπορει να γίνει.?
    Το ίδιο θέλω κι εγώ. Αν και από Δευτέρα, ανοίγουν και τα γυμνάσια/λύκεια. Αλλά μάλλον θα ξανακλείσουν μετά...
    ... Morpheus: What is "real"? How do you define "real"? If you 're talking about what you can feel, what you can smell, what you can taste and see, then "real" is simply electrical signals interpreted by your brain...
    __________
    Η σελίδα μου - e-tameio

  13. #1363
    Εγγραφή
    22-06-2007
    Μηνύματα
    249
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leotzian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίτα για την δικιά σου την περίπτωση είναι πολύ καλύτερα να ορίσεις στο whitelist ΠΟΥ ΘΕΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗ, πάρα στο Blacklist ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΣ.
    Βάζεις στην whitelist όσα site θες και μπαίνει ΜΟΝΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΟΘΘΕΝΑ ΑΛΛΟΥ.
    Ορίζεις τις mac των συσκευών που θες, και τις ημέρες ώρες που θες να έχουν πρόσβαση και είσαι ΟΚ.
    Επίσης με τους DNS της adguard μπλοκάρεις και όλα τα ακατάλληλα αλλά σε όλες τις συσκευές σου, αν όμως θες σε κάποια να έχεις πρόσβαση αλλάζεις τους DNS στην συγκεκριμένη συσκευή.
    Και αυτό βοηθάει για αρχή τουλάχιστον. Άρα αν βάλω σε whitelist 10 site πχ θα έχει πρόσβαση μόνο σε αυτά και σε αυτά θα μπορώ να έχω τους περιορισμούς.
    Ούτε για τους dns adguard είχα ακούσει. βρήκα γρήγορα αυτά.. Άρα μπορώ να τα περάσω κατευθείαν στο ρουτερ και θα είναι σε όλες τις συσκευές.
    Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια και συγνώμη που σας εβγαλα ίσως και λίγο off topic.

  14. #1364
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.717
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gup Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και αυτό βοηθάει για αρχή τουλάχιστον. Άρα αν βάλω σε whitelist 10 site πχ θα έχει πρόσβαση μόνο σε αυτά και σε αυτά θα μπορώ να έχω τους περιορισμούς.
    Ούτε για τους dns adguard είχα ακούσει. βρήκα γρήγορα αυτά.. Άρα μπορώ να τα περάσω κατευθείαν στο ρουτερ και θα είναι σε όλες τις συσκευές.
    Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια και συγνώμη που σας εβγαλα ίσως και λίγο off topic.
    Ρίξε μια ματιά και στους openDNS. Eχουν parental control δεν ξέρω λεπτομέρειες.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  15. #1365
    Εγγραφή
    22-06-2007
    Μηνύματα
    249
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παιδια μια τελευταία ερώτηση. Βλέπω ότι υπάρχει διαθέσιμο και το 7530 AX το οποίο είναι wifi6 (και θεωρητικά θα έχει καλύτερη διαχειρηση στις ασυρματες συσκευές του home automation (έχω περίπου 70 συσκευές). αξίζει πιστεύεται να δώσω 50-60€ παραπάνω? έχει κάτι καλύτερο που αξίζει τα παραπάνω χρήματα?

Σελ. 91 από 405 ΠρώτηΠρώτη ... 718186899091929396101111 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. AVM FRITZ! Box 7590
    Από StRiNgBrEaKeR στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 8893
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-04-24, 00:53
  2. AVM FRITZ!Box 6890 LTE
    Από MPOWER στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 129
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-12-23, 00:38
  3. Μετατροπή Γερμανικού AVM Fritz!Box 7490 (20002584) σε International.
    Από rdesypris στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 48
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-05-20, 09:33
  4. AVM Fritz box 7490 και Gigaset S850A GO
    Από nickolasemp στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-06-18, 16:34
  5. AVM Fritz!Box 7490 από amazon.de
    Από hipath στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 80
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-12-17, 19:56

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας