Σελ. 4 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 234569 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 144
  1. #46
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.944
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και Οι kardasians έχουν iphone, τι πάει να πεί αυτό;
    Και πολλά καρντάσια έχουν iPhone
    Ανυπόγραφος

  2. #47
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.627
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και Οι kardasians έχουν iphone, τι πάει να πεί αυτό;
    Περίμενα μια τέτοια απάντηση - φανταζόμουν όμως πως θα μου έγραφαν για τη Paris Hilton.

    Τι πάει να πει άραγε;

    Μήπως ότι καλό θα ήταν να πάψει (εδώ μέσα τουλάχιστον) αυτό το ανελέητο, αναίτιο τσουβάλιασμα όλων που πάντα ακροβατεί στα όρια της παρεξήγησης (..και κανείς σας ποτέ δε σταματά; ).

    Πρόβατα και ηλίθιοι όσοι έχουν iPhone και το δέχεστε; Σοβαρά; ..και μου πετάς τη πιο προβλεπόμενη απαντηση αντί να δώσεις ένα τέλος στη παραπάνω συμπεριφορά;

  3. #48
    Εγγραφή
    23-10-2005
    Περιοχή
    Αμπέλια
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    6.814
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    26mbps+LTE
    ISP
    Home Speed Booster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    DN9245X6-10
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φυσικα και εχει κατι παραπανω το iPhone. Εχει χαζους οπαδους που κολυμπανε σε πελαγη ματαιοδοξιας. Χαζους με λεφτα. Οι καλυτεροι πελατες!

    Λες και δε μπορει καποιος να κανει τη δουλεια του με φθηνοτερο κινητο, οπως πολυ σωστα λεχθηκε παραπανω. Υπαρχουν high end κινητα με τον 845 που κανουν παπαδες και κοστιζουν ενα κλασμα των iPhone!

    Ουρτ!
    δεν υπάρχει έξυπνος οπαδός γενικότερα. Είτε είναι της Apple είτε της Samsung της Google κλπ.

    Αν κάποιον καλύπτει το iOS, αγοράζοντας ένα iPhone θα έχει ότι καλύτερο υπάρχει σε hardware (αντικειμενικό), software (υποκειμενικό) και ποιότητα κατασκευής (αντικειμενικό). Θα έχει όμως πολύ κακό value for money. Όπως πολύ κακό value for money θα έχει με τα flagships της Samsung για παράδειγμα.

    Δεν βλέπω κανένα συσχετισμό χαζομάρας και επιλογής κινητού.

    Antec P280 | beQuiet S9-700 | Arctic Liquid Freezer II 240 | MSI X470 Gaming Pro Max | R9 5900X | 3600CL16 32GB | RTX3070 | XPG8200Pro | ROG PG258Q

  4. #49
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netlag Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν υπάρχει έξυπνος οπαδός γενικότερα. Είτε είναι της Apple είτε της Samsung της Google κλπ.

    Αν κάποιον καλύπτει το iOS, αγοράζοντας ένα iPhone θα έχει ότι καλύτερο υπάρχει σε hardware (αντικειμενικό), software (υποκειμενικό) και ποιότητα κατασκευής (αντικειμενικό). Θα έχει όμως πολύ κακό value for money. Όπως πολύ κακό value for money θα έχει με τα flagships της Samsung για παράδειγμα.

    Δεν βλέπω κανένα συσχετισμό χαζομάρας και επιλογής κινητού.
    Προφανως θεωρει πιο εξυπνο να αλλαζει κινητο καθε 2 χρονια.

  5. #50
    Το avatar του μέλους eyw
    eyw Guest
    Επιτέλους νέα προϊόντα apple, καιρός ήταν, τα άλλα είχαν παλιώσει.
    Αν πάρω το XS Max των $1,099-$1,449 πως θα ξέρουν οι άλλοι ότι εγώ έχω το Max και όχι κάποιο κατώτερο ή κάποια φτηνοκινεζιά?

    Αυτή τη φορά έχουν και ρολόγια, μπράβο. Στην Rolex θα έχουν αρχίσει να τους ζώνουν φίδια.

    Τέλος, είτε μας αρέσει (ή το καταλαβαίνουμε) είτε όχι η αππλε είναι κάτι πολύ περισσότερο από κινητά. Αν δεν κάνει ή συμβεί κάποια ****κία ή εταιρεία έχει ακόμα λαμπρότερο μέλλον.

  6. #51
    Εγγραφή
    31-07-2018
    Περιοχή
    England
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Virgin media
    Το 2015 ειχα παρει το iphone 6 plus. To εχω μεχρι τωρα και παει σφαιρα και κλεινει συντομα 4 χρονια. Δεν με βλεπω να αλλαζω κινητο γιατι δεν εχει γερασει ακομα. Παιχνιδια δεν παιζω.

    Περυσι, που βγηκε το X δεν θα το επαιρνα γιατι ηξερα οτι αφου αλλαξε σχεδιαση καλο ειναι να περιμενα τουλαχιστον ενα χρονο ακομα για μια καλυτερη εκδοση. Τωρα με το 6.5 ιντσων μεγεθος τρωγομαι να το παρω αλλα μαλλον θα συγκρατηθω ακομα ενα χρονο. 'Η θα κρατησω το 6plus οσο παει.... Για μενα τα iphone ειναι value for money γιατι μπορω να το εχω σιγουρα 5ετια και να ειναι οπως το πηρα στην αρχη.

  7. #52
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    20.010
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν υπηρχαν χαζοι με λεφτα, πως αλλιως θα ξεχωριζαν οι εξυπνοι φτωχομπινεδες, που τα forums ειναι γεματα με δαυτους;
    Δεν ειναι αναγκη να ειναι καποιος φτωχομπινες, για να εχει τη στοιχειωδη συνεση, να μη πεταει λεφτα σε προιοντα που αντικειμενικα ειναι υπερτιμολογημενα. Η μονη απαραιτητη αναγκη για να μην κανει κατι τετοιο ομως, ειναι οντως να ειναι εξυπνος.

    Η αληθεια ειναι οτι οι χαρακτηρισμοι μου περι χαζομαρας ηταν υπερβολικοι.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netlag Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν υπάρχει έξυπνος οπαδός γενικότερα. Είτε είναι της Apple είτε της Samsung της Google κλπ.

    Αν κάποιον καλύπτει το iOS, αγοράζοντας ένα iPhone θα έχει ότι καλύτερο υπάρχει σε hardware (αντικειμενικό), software (υποκειμενικό) και ποιότητα κατασκευής (αντικειμενικό). Θα έχει όμως πολύ κακό value for money. Όπως πολύ κακό value for money θα έχει με τα flagships της Samsung για παράδειγμα.

    Δεν βλέπω κανένα συσχετισμό χαζομάρας και επιλογής κινητού.
    Απαντησες μονος σου.
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  8. #53
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    248
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/20
    ISP
    Sunrise comfort
    Router
    Sagemcom F@st 5360
    iphone με σημα wind. Σαν να περνεις φεραρι για να κανεις off road κατι.

  9. #54
    Εγγραφή
    28-09-2003
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    427
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    10000000/10000000
    ISP
    Swisscom
    Router
    pfSense
    Για να δούμε τις τεχνολογίες που φέρνει το νέο iPhone και ποιές υποστηρίζει το δίκτυο της Wind που μας τα διαφημίζει.
    VoLTE -> no
    voWiFi -> no
    Gigabit LTE -> no
    4MIMO -> no
    256QAM -> no
    4CA -> no
    LAA -> no
    eSIM -> no
    Emergency location -> no
    Apple Watch support -> no

    Άσε μας ρε Wind. Κάνε catch up και ξαναπροσπάθησε.
    Η ίδια λίστα ελαφρώς προσαρμοσμένη αναφέρεται και στα καλά Android.

  10. #55
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ειναι αναγκη να ειναι καποιος φτωχομπινες, για να εχει τη στοιχειωδη συνεση, να μη πεταει λεφτα σε προιοντα που αντικειμενικα ειναι υπερτιμολογημενα. Η μονη απαραιτητη αναγκη για να μην κανει κατι τετοιο ομως, ειναι οντως να ειναι εξυπνος.
    Δεν αναφερομαι στους φτωχομπινεδες, αλλα στους εξυπνους φτωχομπινεδες (με αρκετη δοση ειρωνειας προφανως).

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απαντησες μονος σου.
    Value for money ειναι και το κινητο που θα σου κρατησει 5ετια, που θα μπορεσεις να το μεταπουλησεις πιο κοντα στην αρχικη του αξια, που θα δουλευει ακριβως οπως δουλευε την πρωτη μερα, που θα ερχεται με αρτια υποστηριξη.

    Εγω μεχρι και το 2015 ημουν πιστος σε Android και κανενας κατασκευαστης δεν εδωσε περισσοτερο value στα money που ειχα πληρωσει.

    ΥΓ: Τα 1800€ προφανως κι ειναι υπερβολη, ομως υπαρχουν ακομα μοντελα πολυ φθηνοτερα απο αυτες τις τιμες.

  11. #56
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    20.010
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανως θεωρει πιο εξυπνο να αλλαζει κινητο καθε 2 χρονια.
    Ευτυχως το προ τριετιας, παλιο μου κινητο των 120 ευρω, κανει ακομα την ιδια δουλεια. Ναι θα αλλαχτει με καποιο καλυτερο, μιας και εχω budget 100ευρω το χρονο για κινητο. Συνετη και πληρως λειτουργικη σταση σε ενα ευτελες προιον τεχνολογιας.

    Το hardware και το software, εχουν φτασει σε ενα πολυ ικανοποιητικο σημειο, οπου οι τιμολογησεις των νεων iPhone δεν δικαιολογουνται.

    Τελος παντων η σταση μου επικεντρωθηκε στο iPhone επειδη ειναι το thread θεματικα στραμμενο εκει. Και για Samsung, Sony, LG και λοιπους που εχουν τετοια πολιτικη, την ιδια σταση εχω.

    Απλα ειμαι ιδιαιτερως χρηστικος τυπος. Θελω λογικη τιμολογηση, που να αντικατοπτριζει ενα σετ λειτουργιων, που να εκτελουνται σε φυσιολογικη ταχυτητα και δε δινω ουτε ενα ευρω παραπανω απο οτι χρειαζεται. Ναι σημερα θα παρω Cortex A72 αντι για Α53, γιατι οντως επιθυμω χρηστικα να εχω την σπιρταδα που ξερω οτι δε θα μου στοιχισει τον κουκο για αηδονι. Οπως πηρα cortex A53 πριν απο τρια χρονια αντι για Α7.

    Προσοχη δεν μιλαω για υποκειμενικες αξιολογησεις. Μιλαω αντικειμενικα. Αντικειμενικα μπορεις με 200-400 ευρω να κανεις καλλιστα ολες τις δουλειες για χρονια. GPS, excel viewing, pdfs, browsing, photo & video, gaming etc. Το να δινει καποιος πανω απο 1000 ευρω, ενω μπορει να κανει τα ιδια με 400, ξεφευγει απο το χρηστικο πλαισιο και παει σε....εσωψυχο.

    Ειδικα για κατι που μπορει να κλαπει, να πεσει, να ξεχαστει κλπ κλπ.
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  12. #57
    Το avatar του μέλους tiffany
    tiffany Guest
    Εγώ πάντως βλέπω στην Αγγλική Vodafone στο ίδιο πακέτο τα Note 9 και Iphone X. Το Note έχει 70 λίρες πάγιο και 79 τιμή αγοράς ενώ αντίστοιχα το X 66 λίρες και 99 αγορά. Δηλαδή για 2 χρόνια θα έχεις δώσει για το Samsung 1759 λίρες και για το Apple 1683. Δηλαδή 76 λίρες κάτω. Και αν βάλουμε και τη μεταπωλητική αξία τότε είναι κλάφτα Χαράλαμπε.

  13. #58
    Το avatar του μέλους Red Yonko
    Red Yonko Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hellenicsun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περίμενα μια τέτοια απάντηση - φανταζόμουν όμως πως θα μου έγραφαν για τη Paris Hilton.

    Τι πάει να πει άραγε;

    Μήπως ότι καλό θα ήταν να πάψει (εδώ μέσα τουλάχιστον) αυτό το ανελέητο, αναίτιο τσουβάλιασμα όλων που πάντα ακροβατεί στα όρια της παρεξήγησης (..και κανείς σας ποτέ δε σταματά; ).

    Πρόβατα και ηλίθιοι όσοι έχουν iPhone και το δέχεστε; Σοβαρά; ..και μου πετάς τη πιο προβλεπόμενη απαντηση αντί να δώσεις ένα τέλος στη παραπάνω συμπεριφορά;
    Δεν ξέρω και κανένα προγραμματιστή που να χει iphone, όλοι android έχουν για να το κάνουν ό,τι θέλουν το κινητό τους, στην περίπτωση με την apple, τα iphone σε "κάνουν" ό,τι θέλουν

  14. #59
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.669
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευτυχως το προ τριετιας, παλιο μου κινητο των 120 ευρω, κανει ακομα την ιδια δουλεια. Ναι θα αλλαχτει με καποιο καλυτερο, μιας και εχω budget 100ευρω το χρονο για κινητο. Συνετη και πληρως λειτουργικη σταση σε ενα ευτελες προιον τεχνολογιας.

    Το hardware και το software, εχουν φτασει σε ενα πολυ ικανοποιητικο σημειο, οπου οι τιμολογησεις των νεων iPhone δεν δικαιολογουνται.

    Τελος παντων η σταση μου επικεντρωθηκε στο iPhone επειδη ειναι το thread θεματικα στραμμενο εκει. Και για Samsung, Sony, LG και λοιπους που εχουν τετοια πολιτικη, την ιδια σταση εχω.

    Απλα ειμαι ιδιαιτερως χρηστικος τυπος. Θελω λογικη τιμολογηση, που να αντικατοπτριζει ενα σετ λειτουργιων, που να εκτελουνται σε φυσιολογικη ταχυτητα και δε δινω ουτε ενα ευρω παραπανω απο οτι χρειαζεται. Ναι σημερα θα παρω Cortex A72 αντι για Α53, γιατι οντως επιθυμω χρηστικα να εχω την σπιρταδα που ξερω οτι δε θα μου στοιχισει τον κουκο για αηδονι. Οπως πηρα cortex A53 πριν απο τρια χρονια αντι για Α7.

    Προσοχη δεν μιλαω για υποκειμενικες αξιολογησεις. Μιλαω αντικειμενικα. Αντικειμενικα μπορεις με 200-400 ευρω να κανεις καλλιστα ολες τις δουλειες για χρονια. GPS, excel viewing, pdfs, browsing, photo & video, gaming etc. Το να δινει καποιος πανω απο 1000 ευρω, ενω μπορει να κανει τα ιδια με 400, ξεφευγει απο το χρηστικο πλαισιο και παει σε....εσωψυχο.

    Ειδικα για κατι που μπορει να κλαπει, να πεσει, να ξεχαστει κλπ κλπ.
    <stereotype mode on>Φαντάζομαι το 3ετίας κινητό σου των 120 ευρώ έχει και τριετίας λειτουργικό, σωστά; </stereotype mode off>

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Red Yonko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω και κανένα προγραμματιστή που να χει iphone, όλοι android έχουν για να το κάνουν ό,τι θέλουν το κινητό τους, στην περίπτωση με την apple, τα iphone σε "κάνουν" ό,τι θέλουν
    Εγώ έχω iPhone. Δεν ενδιαφέρομαι να κάνω τίποτα στο κινητό μου. Δεν κάνουν όλοι οι προγραμματιστές Android apps για να περνάει η ώρα τους. Μην πέφτεις στην παγίδα (ή τον πειρασμό) να ισωπεδώνεις τα πάντα, όπως συχνά συμβαίνει εδώ μέσα και όχι μόνο.

  15. #60
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.944
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Ο καθένας ειναι ελεύθερος να ξοδέψει τα λεφτά του όπως θέλει. Μπορεί να σταματήσει αυτή η ανούσια αντιπαράθεση τώρα;
    Ανυπόγραφος

Σελ. 4 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 234569 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-09-18, 01:26
  2. Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-07-18, 22:57
  3. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-18, 13:13

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας