Σελ. 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 95
  1. #16
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.594
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas2005 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι παραπάνω προσφέρει παιδιά το mesh απο 3 ap με Ethernet ρυθμισμένα ετσι όπως λεει ο dimitris ns (η με μικρές διαφορές) για να λέτε οτι το ένα είναι πατάτα σε πατίνι και το αλλο αεροπλάνο?
    Γιατί απο οτι διαβάζω τίποτα παραπάνω στην ουσία δεν παίρνεις.

    Μήπως αποφασίζει ο καθε σταθμός mesh αν έχεις ικανοποιητικό σήμα και σε πετάει εξω να πας στον επόμενο?
    Κάτι παρόμοιο πάντως μπήκε και στα xiaomi router νομίζω σαν τελευταία προσθήκη εκτός του να αποφασίζει αν θα σε ρίξει στο 2.4 η στους 5 που υπήρχε.
    Αν και το τελευταίο δεν το εχω δουλέψει.

    Παρεμπιπτόντως ισως έχει ακόμα το xiaomi hd 2600 στα 72€ το gear η το banggood δεν θυμάμαι.

    Πριν λίγο καιρό το xiaomi 3g (gigabit/usb 3.0/ 256/128 128clients) είχε 25€ με τα μεταφορικά και αγόρασα ξανά.


    και εγω Θέλω να μου πει κάποιος τι παραπάνω κάνει σε σπίτι.

    Και ακόμα αν θα έχω καλύτερο wifi roaming με σύστημα mesh.
    Αλλά όχι απλά μια απάντηση ναι. Να μας εξηγήσουν πως το βλέπουν
    Σε μικρές εγκαταστάσεις, είσαι καλύτερα με xiaomi ή tplink, παρά με mesh. Λίγο με το overlap ν' ασχοληθείς.
    Αυτοί οι αυτοματισμοί το κάνει το mesh για μένα, βράσε όρυζα
    Σε μεγαλύτερες εγκαταστάσεις πας επαγγελματικά, ubiquiti klp

    Ξαναγράφω. Σε σπίτι 200 μ2 με μία κεραία καλύφθηκαν και οι βεράντες και τερμάτιζε 35αρα vdsl. Εκεί να δείς roaming

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόνο το roaming να πάρεις, (όχι το roaming assistant Που σε πετάει έξω όταν δεί πως το σήμα σου είναι ασθενές) είναι αρκετό. ειδικά όταν μιλάμε για πάνω απο 2 συσκευές (AP και 1 extender) φτάνει.
    Το mesh συνήθως πάει πακέτο με κάποιο λογισμικό που αναλαμβάνει να κάνει όλη αυτή την διαδικασία αόρατη στον χρήστη και στην συσκευή.
    Δεν έχει disconnect απο το ένα AP για να πάς στο άλλο.
    Το ότι μπορεί να παρακολουθεί το τι γίνεται στο φάσμα εκπομπής και να το αλλάζει δυναμικά είναι ακόμα ενα + αντί να το κάνει σε κάθε restart ή με το χέρι.
    Σαν διαφήμιση ακούγεσαι, κάτι σαν ubuntu στα νιάτα του με wifi roaming
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  2. #17
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    3.209
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόνο το roaming να πάρεις, (όχι το roaming assistant Που σε πετάει έξω όταν δεί πως το σήμα σου είναι ασθενές) είναι αρκετό. ειδικά όταν μιλάμε για πάνω απο 2 συσκευές (AP και 1 extender) φτάνει.
    Το mesh συνήθως πάει πακέτο με κάποιο λογισμικό που αναλαμβάνει να κάνει όλη αυτή την διαδικασία αόρατη στον χρήστη και στην συσκευή.
    Δεν έχει disconnect απο το ένα AP για να πάς στο άλλο.
    Το ότι μπορεί να παρακολουθεί το τι γίνεται στο φάσμα εκπομπής και να το αλλάζει δυναμικά είναι ακόμα ενα + αντί να το κάνει σε κάθε restart ή με το χέρι.
    Μιλάς για extender ενώ είπαμε για Ethernet επάνω σε ap.
    Η κάνω λάθος?
    Αν ναι τι να συζητήσουμε τότε?
    Αυτό με το roaming δηλαδή πως επιτυγχάνεται το 2018 αφου το κινητό/ταμπλετ νομίζω έχει ακόμα τον τελευταίο λόγο που να κλίνει?
    Η μήπως όχι?

    Ίσως μόνο αν δουλέψει όπως πρέπει κάποια ρύθμιση πχ από android developer options αλλά και πάλι δεν νομίζω/γνωρίζω να αφορά μόνο τα mesh.
    Εκτός αν εν τέλει δουλεύει καλά μόνο σε mesh λόγο κάποιου πρωτοκόλλου.

  3. #18
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas2005 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιλάς για extender ενώ είπαμε για Ethernet επάνω σε ap.
    Η κάνω λάθος?
    Αν ναι τι να συζητήσουμε τότε?
    Αυτό με το roaming δηλαδή πως επιτυγχάνεται το 2018 αφου το κινητό/ταμπλετ νομίζω έχει ακόμα τον τελευταίο λόγο που να κλίνει?
    Η μήπως όχι?

    Ίσως μόνο αν δουλέψει όπως πρέπει κάποια ρύθμιση πχ από android developer options αλλά και πάλι δεν νομίζω/γνωρίζω να αφορά μόνο τα mesh.
    Εκτός αν εν τέλει δουλεύει καλά μόνο σε mesh λόγο κάποιου πρωτοκόλλου.

    Την ίδια φιλοσοφία έχει και το extender, ίδιο ssid, διαφορετική συσκευή, το τι gateway έχει, αν είναι μέσω καλωδίου, ασύρματα ή με σήματα καπνού δεν αλλάζει κάτι

    Και με το πατίνι πας στον προορισμό σου, το θέμα είναι πως πας
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sdikr : 14-09-18 στις 20:57.

  4. #19
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    3.209
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Δεη βοηθάνε τα σχόλια που κάνεις πάντως να προχωρήσει η συζήτηση.

    Αφού για εσένα είναι το ίδιο ενα wifi extender με ενα δεύτερο ap συνδεδεμένο με Ethernet όπως είπαμε εξαρχής no comment!
    Η μάλλον.. τότε σίγουρα χρειάζεσαι το mesh της cosmote.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την ίδια φιλοσοφία έχει και το extender, ίδιο ssid, διαφορετική συσκευή, το τι gateway έχει, αν είναι μέσω καλωδίου, ασύρματα ή με σήματα καπνού δεν αλλάζει κάτι
    Είσαι 100% λάθος.

  5. #20
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.235
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas2005 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιλάς για extender ενώ είπαμε για Ethernet επάνω σε ap.
    Η κάνω λάθος?
    Αν ναι τι να συζητήσουμε τότε?
    Ενα extender με ενα επιπλεον AP δεν εχουν και τρελες διαφορες στο πως διαχειριζονται (ή μαλλον, στο πως δεν διαχειριζονται) τις συνδεδεμενες συσκευες.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas2005 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό με το roaming δηλαδή πως επιτυγχάνεται το 2018 αφου το κινητό/ταμπλετ νομίζω έχει ακόμα τον τελευταίο λόγο που να κλίνει?
    Η μήπως όχι?
    Οχι.
    Η καθε συσκευη προσπαθει να κρατησει την συνδεση πασει θυσια με το αρχικο AP.
    Δεν θα μεταπηδησει σε κοντινοτερο AP/extender παρα μονο αν χαθει εντελως το σημα.
    Κι οταν χαθει εντελως το σημα, τοτε θα διακοπει και προσωρινα η συνδεση σου - με οτι αυτο συνεπαγεται.
    Δεν μιλαμε για roaming σε αυτη την περιπτωση.

    Σε αντιθεση με το παραπανω, ενα mesh δικτυο θα αναγκασει την συσκευη να μεταπηδησει απο το ενα AP στο αμεσως καλυτερο AP, κανωντας smooth transitioning τα πακετα δεδομενων και χωρις να διακοπει η συνδεση.
    Επιπλεον, οπως ανεφερε ο sdikr ενα mesh δικτυο διαχειριζεται δυναμικα το φασμα αναλογα με τις συνθηκες.
    Αν το ρυθμισεις σωστα μια φορα, δεν θα ακουμπησεις ποτε ξανα τις ρυθμισεις.
    Ασε που ειναι απειρως πιο ευκολο να διαχειριζεσαι 2-3-4-...-100 AP κεντρικα (χωρις να υπερβαλω) και με πολυ λιγοτερο interaction απο οτι το να διαχειριζεσαι ξεχωριστα το καθε AP.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas2005 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ίσως μόνο αν δουλέψει όπως πρέπει κάποια ρύθμιση πχ από android developer options αλλά και πάλι δεν νομίζω/γνωρίζω να αφορά μόνο τα mesh.
    Εκτός αν εν τέλει δουλεύει καλά μόνο σε mesh λόγο κάποιου πρωτοκόλλου.
    Πρωτον δεν θα καταφερεις τιποτα.
    Δευτερον γιατι να κανεις τετοιο κοπο ενω υπαρχει ετοιμη, δοκιμασμενη κι αξιοπιστη λυση (Mesh) που δουλευει με ολες τις συσκευες;

    Τελοσπαντων, λιγο πολυ τα πλεονεκτηματα ενος mesh δικτυου εχουν αναφερθει.
    Μπορεις να δεις κι εδω
    https://www.youtube.com/watch?v=6HgFAlAzpKo
    Απο προσωπικη εμπειρια, αξιζει τα παραπανω χρηματα και οταν μιλαμε για διαμερισματα σε πυκνοκατοικημενες περιοχες, τοτε ειναι μονοδρομος.
    Ο καθενας διαλεγει και παιρνει.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Hetfield : 14-09-18 στις 22:33.

  6. #21
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas2005 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεη βοηθάνε τα σχόλια που κάνεις πάντως να προχωρήσει η συζήτηση.

    Αφού για εσένα είναι το ίδιο ενα wifi extender με ενα δεύτερο ap συνδεδεμένο με Ethernet όπως είπαμε εξαρχής no comment!
    Η μάλλον.. τότε σίγουρα χρειάζεσαι το mesh της cosmote.


    Είσαι 100% λάθος.

    Πες πως είμαι λάθος εγώ, πες ακόμα πως είναι λάθος και όλες οι εταιρίες που έχουν επενδύσει στις λύσεις τύπου Mesh.
    Για κάνε μας μια ανάλυση λοιπόν γιατί είμαστε λάθος, έτσι για να ξέρουμε δηλαδή.

  7. #22
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    3.209
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Εισαι λάθος.
    Αν είναι δυνατόν αυτό που λες.
    Ενα wifi extender δεν εχει καμία σχέση με ενα ap συνδεδεμένο με Ethernet.
    Διάβασε τι γράφεις και τι σου βαζω σε προηγούμενη παράθεση να ξαναδιαβάσεις.

    - - - Updated - - -

    hetfield αυτο που λες έχει βάση σήμερα?

    Οι συσκευές που έχουμε υποστηρίζουν αυτα τα πρωτόκολλα/standards?

    Γιατί για να έχει βάση το smooth transitioning δεν θα πρέπει να το υποστηρίζουν και οι clients?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kostas2005 : 14-09-18 στις 23:08.

  8. #23
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas2005 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εισαι λάθος.
    Αν είναι δυνατόν αυτό που λες.
    Ενα wifi extender δεν εχει καμία σχέση με ενα ap συνδεδεμένο με Ethernet.
    Διάβασε τι γράφεις και τι σου βαζω σε προηγούμενη παράθεση να ξαναδιαβάσεις.

    Επιμένω σε αυτό που γράφω

    Την ίδια φιλοσοφία έχει και το extender, ίδιο ssid, διαφορετική συσκευή, το τι gateway έχει, αν είναι μέσω καλωδίου, ασύρματα ή με σήματα καπνού δεν αλλάζει κάτι
    Αν έχεις κάτι διαφορετικό, μπορείς να μας αναλύσεις εσύ που είμαι λάθος

  9. #24
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    3.209
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Τα λόγια είναι περιττά .
    Πιστεύεις ότι το καλώδιο ειναι το ίδιο με το extender.
    Δεν εχω να οω τίποτα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas2005 Εμφάνιση μηνυμάτων

    hetfield αυτο που λες έχει βάση σήμερα?

    Οι συσκευές που έχουμε υποστηρίζουν αυτα τα πρωτόκολλα/standards?

    Γιατί για να έχει βάση το smooth transitioning δεν θα πρέπει να το υποστηρίζουν και οι clients?

    hetfield κάτι ακόμα.
    Όλα αυτά είναι πιστεύω σε δοκιμαστικό στάδιο.
    Κάποιες συσκευές θα πετύχουν το roaming όπως το φανταζόμαστε κάποιες όχι.

    Αυτό πιστεύω οτι ειναι το σημαντικό συν που μπορεί να δώσει σε εμας τους οικιακούς χρήστες όπως αναφέραμε σήμερα.

    Αν αυτο δεν δουλεύει όπως πρέπει που σίγουρα κάποια στραβή θα γίνετε με αρκετές Ίσως και τις περισσότερες συσκευές (υπόθεση ηταβ αυτή) μιας δεν υπάρχει λόγος να πας σε κάτι τόσο ακριβό ΣΉΜΕΡΑ εκτός αν δεν έχεις τι να κάνεις τα χρήματα.
    (Οπότε ναι ευπρόσδεκτο.)
    Πας αύριο όταν θα έχει διασφαλιστεί και απο τις πλευρές των clients η επιθυμητή λειτουργία.

    Και σίγουρα αξίζει να περιμένεις για εναν ακόμα λόγο.
    Wpa 3.

    Αξίζει μόνο αν θες σώνει και ντε να διασφαλίσεις απρόσκοπτη voip επικοινωνία και είσαι σίγουρος για τους clients που έχεις αξίζει σήμερα να προχωρήσει κάποιος σε τέτοια αναβάθμιση σε οικιακό η σε επαγγελματικό επίπεδο.

  10. #25
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas2005 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα λόγια είναι περιττά .
    Πιστεύεις ότι το καλώδιο ειναι το ίδιο με το extender.
    Δεν εχω να οω τίποτα.

    Και συνεχίζεις να μην μας λες που είμαι εγω λάθος ή που είναι τόσες εταιρίες λάθος.

    Δεν μας ενδιαφέρει με τι κάνει σύνδεση η συσκευή που μας δίνει ασύρματο, μας ενδιαφέρει το πως δίνει σε εμας το ασύρματο, μπορεί να έχει ασύρματο σαν Uplink, καλώδιο, οπτική ή σήματα καπνού.
    Δεν είπα οτι το καλώδιο είναι το ίδιο με το extender, είπα πως το AP είναι ίδιο στην φιλοσοφία με το extender

  11. #26
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.235
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas2005 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εισαι λάθος.
    Αν είναι δυνατόν αυτό που λες.
    Ενα wifi extender δεν εχει καμία σχέση με ενα ap συνδεδεμένο με Ethernet.
    Διάβασε τι γράφεις και τι σου βαζω σε προηγούμενη παράθεση να ξαναδιαβάσεις.

    - - - Updated - - -

    hetfield αυτο που λες έχει βάση σήμερα.

    Οι συσκευές που έχουμε υποστηρίζουν αυτα τα πρωτόκολλα/standards?

    Γιατί για να έχει βάση το smooth transitioning δεν θα πρέπει να το υποστηρίζουν και οι clients?
    Δεν ειναι θεμα αν η συσκευη υποστηριζει καποιο συγκεκριμενο πρωτοκολλο. Ολες οι συσκευες θα δουλεψουν κανονικα σε ενα δικτυο mesh.

    Αυτο που κανει ενα δικτυο mesh ειναι οτι τα AP συνεργαζονται μεταξυ τους μεσω ενος controller για το πως θα διαχειριστουν τις συσκευες.
    Ο controller αποφασιζει για το που θα ειναι συνδεδεμενη μια συσκευη, σε ποιο καναλι θα εκπεμπουν τα AP, με ποση ισχυ θα εκπεμπουν κτλ.

    Δεν εχεις τετοιες δυνατοτητες με το να συνδεσεις 2 AP μεταξυ τους ή με το να κουμπωσεις ενα extender στο σπιτι σου.

  12. #27
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    3.209
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    sdikr Απάντησες σε κάποιον.
    Αναφέρθηκα στο σενάριο αυτό που έκρινες όπως το έκρινες οτι είναι λάθος.

    Η κάνω λάθος?
    Τι δεν καταλαβαίνεις?

    Μήπως έπαιξε παρεξήγηση?

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ειναι θεμα αν η συσκευη υποστηριζει καποιο συγκεκριμενο πρωτοκολλο. Ολες οι συσκευες θα δουλεψουν κανονικα σε ενα δικτυο mesh.

    Αυτο που κανει ενα δικτυο mesh ειναι οτι τα AP συνεργαζονται μεταξυ τους μεσω ενος controller για το πως θα διαχειριστουν τις συσκευες.
    Ο controller αποφασιζει για το που θα ειναι συνδεδεμενη μια συσκευη, σε ποιο καναλι θα εκπεμπουν τα AP, με ποση ισχυ θα εκπεμπουν κτλ.

    Δεν εχεις τετοιες δυνατοτητες με το να συνδεσεις 2 AP μεταξυ τους ή με το να κουμπωσεις ενα extender στο σπιτι σου.
    Τα αντιλαμβάνομαι αυτά.
    Θα δουλέψουν σίγουρα αυτό έλειπε.

    Αλλά για να δούμε τα πλεονεκτήματα δεν πρέπει να υποστηρίζει και ο client τα standards?
    Δηλαδή αυτό το super duper roaming θα το πετύχει σε ενα mesh ο οποιοσδήποτε client?
    Για να αποφασίζει ο controller και η "μεταφορά να γίνει αψογη δεν θα πρέπει να ειναι και η συσκευή "κατάλληλη"?

    Αυτό θελω να μου πείτε ξεκάθαρα για να κρίνω αν αξίζει. (για εμένα)

    edit βασικά μάλλον καληνύχτα θα σας δω αύριο
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kostas2005 : 14-09-18 στις 23:29.

  13. #28
    Εγγραφή
    09-02-2006
    Μηνύματα
    2.898
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OPNsense
    Γνωρίζει κάποιος αν το speedport plus υποστηρίζει wifi-ac;

  14. #29
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.235
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas2005 Εμφάνιση μηνυμάτων
    sdikr Απάντησες σε κάποιον.
    Αναφέρθηκα στο σενάριο αυτό που έκρινες όπως το έκρινες οτι είναι λάθος.

    Η κάνω λάθος?
    Τι δεν καταλαβαίνεις?

    Μήπως έπαιξε παρεξήγηση?

    - - - Updated - - -


    Τα αντιλαμβάνομαι αυτά.
    Θα δουλέψουν σίγουρα αυτό έλειπε.

    Αλλά για να δούμε τα πλεονεκτήματα δεν πρέπει να υποστηρίζει και ο client τα standards?
    Δηλαδή αυτό το super duper roaming θα το πετύχει σε ενα mesh ο οποιοσδήποτε client?
    Για να αποφασίζει ο controller και η "μεταφορά να γίνει αψογη δεν θα πρέπει να ειναι και η συσκευή "κατάλληλη"?
    Οχι δεν υπαρχουν καποια ειδικα standards για τα δικτυα mesh.
    Το αν αξιζει ή οχι ειναι αναλογα την περιπτωση σου.

    Spoiler:
    Εγω στη δικη μου περιπτωση, ειχα 2 ανεξαρτητα AP συνδεδεμενα στο ιδιο router στο πατρικο μου διαμερισμα στην Αθηνα.
    Εννοειται οτι roaming στις συσκευες μου δεν γινοταν ουτε για αστειο - μονος μου αλλαζα απο το ενα δικτυο στο αλλο.
    Ασε που τα γειτονικα δικτυα εκαναν παρεμβολες κι επρεπε καθε λιγο να αλλαζω και τα καναλια χειροκινητα.

    Απο τοτε που εγκατεστησα 2 AP mesh της Ubiquiti δεν ασχοληθηκα ποτε ξανα κι εχω πλεον αξιοπρεπες WiFi.
    Ο controller ειναι εξτρα συσκευη αλλα προαιρετικη για τα AP της Ubiquiti.
    Μπορεις να εγκαταστησεις controller και στον υπολογιστη σου, να περασεις τις ρυθμισεις στις συσκευες και μετα δεν τον ακουμπας ξανα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Hetfield : 15-09-18 στις 00:41.

  15. #30
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas2005 Εμφάνιση μηνυμάτων
    sdikr Απάντησες σε κάποιον.
    Αναφέρθηκα στο σενάριο αυτό που έκρινες όπως το έκρινες οτι είναι λάθος.

    Η κάνω λάθος?
    Τι δεν καταλαβαίνεις?

    Μήπως έπαιξε παρεξήγηση?

    - - - Updated - - -


    Τα αντιλαμβάνομαι αυτά.
    Θα δουλέψουν σίγουρα αυτό έλειπε.

    Αλλά για να δούμε τα πλεονεκτήματα δεν πρέπει να υποστηρίζει και ο client τα standards?
    Δηλαδή αυτό το super duper roaming θα το πετύχει σε ενα mesh ο οποιοσδήποτε client?
    Για να αποφασίζει ο controller και η "μεταφορά να γίνει αψογη δεν θα πρέπει να ειναι και η συσκευή "κατάλληλη"?

    Αυτό θελω να μου πείτε ξεκάθαρα για να κρίνω αν αξίζει. (για εμένα)

    edit βασικά μάλλον καληνύχτα θα σας δω αύριο
    Σου έχω απαντήσει πιο πάνω, εσύ ακόμα δεν έχει απαντήσει πως και γιατί εγώ είμαι 100% λάθος

Σελ. 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 285
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-07-20, 10:54
  2. Μηνύματα: 58
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-10-19, 23:12
  3. Μηνύματα: 61
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-12-17, 11:02
  4. voip= νεος εξοπλισμος;
    Από iokastis στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-10-17, 11:44
  5. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-10-17, 02:48

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας