Σελ. 5 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 95
  1. #61
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cool11 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορω να δωσω πισω, το υπαρχον speedport, και να μου δωσουν ενα speedport plus;
    Απο μονο του δινει καλυτερη καλυψη εντος σπιτιου, ή χρειαζεται και κατι εξτρα;

    Οταν στο αντιστοιχο νημα της του speedport ελεγα απο την 1η στιγμη οτι δεν πιανει καλα εντος σπιτιου, σε σχεση με το router που ειχα προ της περιβοητης ευρυζωνικης τηλεφωνιας, καποιοι σχεδον επεσαν να με φανε, που δεν καλοδεχτηκα την νεα τεχνολογια....
    τελικα, υπαρχει οντως προβλημα....
    ρουτερακια δεκαετιας, ειχαν καλυτερη καλυψη μες το σπιτι....
    Για καλύτερή κάλυψη σου λέει πως δίνει άλλες συσκευές,

    • WiFi Extenders για εύκολη επέκταση της κάλυψης και της ισχύος του WiFi σήματος σε όλα τα δωμάτια.
    • Powerlines με μεγάλη εμβέλεια, για σπίτια με «δύσκολα» σημεία, όπως το υπόγειο και η ταράτσα.
    • Mesh WiFi System για ένα ενοποιημένο και ισχυρό WiFi δίκτυο, ανεξάρτητα από το μέγεθος ή την κατασκευή του σπιτιού.

  2. #62
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για καλύτερή κάλυψη σου λέει πως δίνει άλλες συσκευές,
    Ναι, αλλα τα δινει με χρεωση ή δωρεαν;

  3. #63
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Με χρεωση εννοειται. Εδω μεχρι και ενα φτηνιαρικο ups το δινουν μετα απο πολλες οχλησεις αν εχεις συναγερμο που πρεπει να μενει online και σε λενε και ψευτη Μονο το speedport2 αλλαζεις δωρεαν υπο προυποθεσεις και τους επιστρεφεις το παλιο στο κουτι του .
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimyok : 17-09-18 στις 10:41.

  4. #64
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με χρεωση εννοειται. Εδω μεχρι και ενα φτηνιαρικο ups το δινουν μετα απο πολλες οχλησεις αν εχεις συναγερμο που πρεπει να μενει online και σε λενε και ψευτη Μονο το speedport2 αλλαζεις δωρεαν υπο προυποθεσεις και τους επιστρεφεις το παλιο στο κουτι του .
    Εχω adsl, οχι vdsl. Μπορω να παω το router στο κουτι του, στον Γερμανο, και να ζητησω να μου δωσουν το καινουριο; Μπορω να το αιτηθω πρωτα, τηλεφωνικως; Γινεται; Ή αλλαγη γινεται μονο σε βλαβη;

  5. #65
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.717
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Τεσπα

    Για όποιον θέλει σώνει και καλά και ντε mesh μέσα στο σπίτι ας βάλει κάτι τέτοιο

    https://www.e-wireless.gr/Ubiquiti-U...esh-UAP-AC-M-/

    Θα λύσει όλα τα προβλήματά του (και των διπλανών του)

    Αν δεν του φτάνει, υπάρχει και καλύτερο

    https://www.e-wireless.gr/Ubiquiti-U...UAP-AC-M-PRO-/

    Συνδιασμένα μ'ένα fritz 7590, ένα mikrotik 2011 και οπτική ίνα, θα λύσει τα προβλήματά του για κανά χρόνο ..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitri_ns : 17-09-18 στις 12:34.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  6. #66
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Ζωγράφου
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    459
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    Cosmote
    Router
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hetfield Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και πως γνωριζεις οτι γινοταν roaming αμα ειχες ιδιο SSID και χωρις να κανεις καμια ρυθμιση απο μονος σου;
    Το μονο σιγουρο ειναι οτι αυτα τα AP δεν συνεργαζοταν μεταξυ τους.
    Μιας και από ότι βλέπω σε ενδιαφέρει Hetfield (και σε άλλους βέβαια) θα παραθέσω στοιχεία από δική μου λύση.
    ADSL Router ASUS, Access point TP-Link. Συνδέονται μεταξύ τους με ΕοΡ για να καλύψουν ένα διαμέρισμα 140 τ.μ. με ιδιαίτερη όμως διαρρύθμιση (μακρόστενο). Ο wifi router είναι στο ένα άκρο και το access point στο άλλο. Έχουν το ίδιο SSID, ίδιο κανάλι λειτουργίας και το ίδιο password.
    Δουλεύουν άψογα και στο μέσον, περίπου, γίνεται όντως αλλαγή από το ένα δίκτυο στο άλλο (οι συσκευές χάνουν π.χ. το access point και συνδέονται στο wifi του router χωρίς καμία παρέμβαση από πλευράς χρηστών). Βέβαια, από την στιγμή που θα χάσεις το ένα σήμα και θα πιάσεις το άλλο θα υπάρξει μικρή διακοπή. Το έχω διαπιστώσει αυτό όταν μιλάω σε viber όπου η συνομιλία διακόπτεται και επανέρχεται μετά από λίγο.
    Σε κάθε περίπτωση, σε αυτή την υλοποίηση η οποία δεν είναι επαγγελματική, αν και στο ασύρματο δίκτυο υπάρχουν μόνιμα συνδεδεμένες τρεις ασύρματες ΙΡ κάμερες και δύο tablets, μεγάλο ρόλο παίζουν και οι εφαρμογές. Δηλαδή τι θέλουμε να παίζει πάνω από την υποδομή και πόσο "κινητικοί" είναι οι χρήστες μας. Για την χρήση που κάνω εγώ δεν έχω ενοχληθεί ιδιαίτερα καθώς δεν υπάρχει μεγάλη κινητικότητα και εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων δεν χρειάστηκε επιπλέον παρέμβαση.
    Παρέμβαση χρειάστηκε σε κάποιες περιπτώσεις και σε μια κάμερα η οποία είναι στην μέση και πιάνει μέτρια και τα δύο σήματα (εκεί υπάρχουν "μπερδέματα") και όταν κολλάνε τα EoP modules και χρειάζονται reboot.
    Για την ιστορία να σημειώσω ότι πάνω από αυτή την υποδομή έχει παίξει, με ελάχιστα προβλήματα, ΟΤΕ TV Go σε HD ανάλυση.

  7. #67
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.717
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Manara Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιας και από ότι βλέπω σε ενδιαφέρει Hetfield (και σε άλλους βέβαια) θα παραθέσω στοιχεία από δική μου λύση.
    ADSL Router ASUS, Access point TP-Link. Συνδέονται μεταξύ τους με ΕοΡ για να καλύψουν ένα διαμέρισμα 140 τ.μ. με ιδιαίτερη όμως διαρρύθμιση (μακρόστενο). Ο wifi router είναι στο ένα άκρο και το access point στο άλλο. Έχουν το ίδιο SSID, ίδιο κανάλι λειτουργίας και το ίδιο password.
    Δουλεύουν άψογα και στο μέσον, περίπου, γίνεται όντως αλλαγή από το ένα δίκτυο στο άλλο (οι συσκευές χάνουν π.χ. το access point και συνδέονται στο wifi του router χωρίς καμία παρέμβαση από πλευράς χρηστών). Βέβαια, από την στιγμή που θα χάσεις το ένα σήμα και θα πιάσεις το άλλο θα υπάρξει μικρή διακοπή. Το έχω διαπιστώσει αυτό όταν μιλάω σε viber όπου η συνομιλία διακόπτεται και επανέρχεται μετά από λίγο.
    Σε κάθε περίπτωση, σε αυτή την υλοποίηση η οποία δεν είναι επαγγελματική, αν και στο ασύρματο δίκτυο υπάρχουν μόνιμα συνδεδεμένες τρεις ασύρματες ΙΡ κάμερες και δύο tablets, μεγάλο ρόλο παίζουν και οι εφαρμογές. Δηλαδή τι θέλουμε να παίζει πάνω από την υποδομή και πόσο "κινητικοί" είναι οι χρήστες μας. Για την χρήση που κάνω εγώ δεν έχω ενοχληθεί ιδιαίτερα καθώς δεν υπάρχει μεγάλη κινητικότητα και εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων δεν χρειάστηκε επιπλέον παρέμβαση.
    Παρέμβαση χρειάστηκε σε κάποιες περιπτώσεις και σε μια κάμερα η οποία είναι στην μέση και πιάνει μέτρια και τα δύο σήματα (εκεί υπάρχουν "μπερδέματα") και όταν κολλάνε τα EoP modules και χρειάζονται reboot.
    Για την ιστορία να σημειώσω ότι πάνω από αυτή την υποδομή έχει παίξει, με ελάχιστα προβλήματα, ΟΤΕ TV Go σε HD ανάλυση.
    Για την κάμερα, δεν έχει lock to station ώστε να κλειδώνει σε ένα ΑΡ (ανάλογα με την mac του AP) και να μην μπερδεύεται?

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Manara Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιας και από ότι βλέπω σε ενδιαφέρει Hetfield (και σε άλλους βέβαια) θα παραθέσω στοιχεία από δική μου λύση.
    ADSL Router ASUS, Access point TP-Link. Συνδέονται μεταξύ τους με ΕοΡ για να καλύψουν ένα διαμέρισμα 140 τ.μ. με ιδιαίτερη όμως διαρρύθμιση (μακρόστενο). Ο wifi router είναι στο ένα άκρο και το access point στο άλλο. Έχουν το ίδιο SSID, ίδιο κανάλι λειτουργίας και το ίδιο password.
    Δουλεύουν άψογα και στο μέσον, περίπου, γίνεται όντως αλλαγή από το ένα δίκτυο στο άλλο (οι συσκευές χάνουν π.χ. το access point και συνδέονται στο wifi του router χωρίς καμία παρέμβαση από πλευράς χρηστών). Βέβαια, από την στιγμή που θα χάσεις το ένα σήμα και θα πιάσεις το άλλο θα υπάρξει μικρή διακοπή. Το έχω διαπιστώσει αυτό όταν μιλάω σε viber όπου η συνομιλία διακόπτεται και επανέρχεται μετά από λίγο.
    Σε κάθε περίπτωση, σε αυτή την υλοποίηση η οποία δεν είναι επαγγελματική, αν και στο ασύρματο δίκτυο υπάρχουν μόνιμα συνδεδεμένες τρεις ασύρματες ΙΡ κάμερες και δύο tablets, μεγάλο ρόλο παίζουν και οι εφαρμογές. Δηλαδή τι θέλουμε να παίζει πάνω από την υποδομή και πόσο "κινητικοί" είναι οι χρήστες μας. Για την χρήση που κάνω εγώ δεν έχω ενοχληθεί ιδιαίτερα καθώς δεν υπάρχει μεγάλη κινητικότητα και εκτός ελαχίστων εξαιρέσεων δεν χρειάστηκε επιπλέον παρέμβαση.
    Παρέμβαση χρειάστηκε σε κάποιες περιπτώσεις και σε μια κάμερα η οποία είναι στην μέση και πιάνει μέτρια και τα δύο σήματα (εκεί υπάρχουν "μπερδέματα") και όταν κολλάνε τα EoP modules και χρειάζονται reboot.
    Για την ιστορία να σημειώσω ότι πάνω από αυτή την υποδομή έχει παίξει, με ελάχιστα προβλήματα, ΟΤΕ TV Go σε HD ανάλυση.
    Για την κάμερα, δεν έχει lock to station ώστε να κλειδώνει σε ένα ΑΡ (ανάλογα με την mac του AP) και να μην μπερδεύεται?
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  8. #68
    Εγγραφή
    01-06-2007
    Μηνύματα
    34
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9997
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport+, Syn. RT2600ac
    SNR / Attn
    13,9(dB) / 11(dB)
    Να παραθέσω την δικιά μου εμπειρία: μου ζητήθηκε να λύσω το πρόβλημα σήματος που υπήρχε σε ένα σπίτι 180τμ με πέντε χρήστες με βαριά χρήση (Youtube κλπ) καθώς και συχνές μετακινήσεις από το ένα άκρο του σπιτιού στο άλλο. Cosmote vDSL 50 με Speedport 2i. Εγκατέστησα το Orbi της Netgear το οποίο είναι ένα Mesh σύστημα. Αποτέλεσμα: ενιαία κάλυψη του χώρου χωρίς καμία διακοπή κατά την μετάβαση από το κύριο ρούτερ στον δορυφόρο του με φυσικά ένα SSID. Επιπλέον, οι γονείς μπορούν να έχουν parental control ασχέτως συσκευής, λειτουργικού συστήματος κλπ. (γίνεται από το router χρησιμοποιώντας την εφαρμογή Circle). Έκτοτε δεν έχω ακούσει το παραμικρό. Ακριβό μεν 290€ από Amazon.de αλλά παραγματικά πολύ αξιόπιστο και ευκολόχρηστο.

  9. #69
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Ζωγράφου
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    459
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    Cosmote
    Router
    Cosmote
    [QUOTE=dimitri_ns;6454288]Για την κάμερα, δεν έχει lock to station ώστε να κλειδώνει σε ένα ΑΡ (ανάλογα με την mac του AP) και να μην μπερδεύεται?

    - - - Updated - - -



    Δυστυχώς η εφαρμογή της κάμερας είναι πολύ απλή και δεν υποστηρίζει lock station, άλλα δεν αποτελεί και σοβαρό πρόβλημα. Μια στις τόσες με ένα reboot της κάμερας το πρόβλημα λύνεται.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από npapanik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να παραθέσω την δικιά μου εμπειρία: μου ζητήθηκε να λύσω το πρόβλημα σήματος που υπήρχε σε ένα σπίτι 180τμ με πέντε χρήστες με βαριά χρήση (Youtube κλπ) καθώς και συχνές μετακινήσεις από το ένα άκρο του σπιτιού στο άλλο. Cosmote vDSL 50 με Speedport 2i. Εγκατέστησα το Orbi της Netgear το οποίο είναι ένα Mesh σύστημα. Αποτέλεσμα: ενιαία κάλυψη του χώρου χωρίς καμία διακοπή κατά την μετάβαση από το κύριο ρούτερ στον δορυφόρο του με φυσικά ένα SSID. Επιπλέον, οι γονείς μπορούν να έχουν parental control ασχέτως συσκευής, λειτουργικού συστήματος κλπ. (γίνεται από το router χρησιμοποιώντας την εφαρμογή Circle). Έκτοτε δεν έχω ακούσει το παραμικρό. Ακριβό μεν 290€ από Amazon.de αλλά παραγματικά πολύ αξιόπιστο και ευκολόχρηστο.
    Αυτό ακριβώς. Εξαρτάται το πρόβλημα που υπάρχει και βέβαια το κόστος που θα πρέπει να καταβληθεί.
    Σε γενικές γραμμές ο repeater είναι η χειρότερη λύση, αλλά σε ορισμένες περιπτώσεις (οι απαιτήσεις ήταν πολύ συγκεκριμένες αν και σε επαγγελματικό περιβάλλον) εμένα μου έλυσε το πρόβλημα με το ελάχιστο κόστος.

  10. #70
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.717
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από npapanik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να παραθέσω την δικιά μου εμπειρία: μου ζητήθηκε να λύσω το πρόβλημα σήματος που υπήρχε σε ένα σπίτι 180τμ με πέντε χρήστες με βαριά χρήση (Youtube κλπ) καθώς και συχνές μετακινήσεις από το ένα άκρο του σπιτιού στο άλλο. Cosmote vDSL 50 με Speedport 2i. Εγκατέστησα το Orbi της Netgear το οποίο είναι ένα Mesh σύστημα. Αποτέλεσμα: ενιαία κάλυψη του χώρου χωρίς καμία διακοπή κατά την μετάβαση από το κύριο ρούτερ στον δορυφόρο του με φυσικά ένα SSID. Επιπλέον, οι γονείς μπορούν να έχουν parental control ασχέτως συσκευής, λειτουργικού συστήματος κλπ. (γίνεται από το router χρησιμοποιώντας την εφαρμογή Circle). Έκτοτε δεν έχω ακούσει το παραμικρό. Ακριβό μεν 290€ από Amazon.de αλλά παραγματικά πολύ αξιόπιστο και ευκολόχρηστο.
    Πόσες κεραίες έβαλες ? Εχουν όλες ethernet?
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  11. #71
    Εγγραφή
    24-03-2007
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    374
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    50Mbps/5Mbps Homebooster
    ISP
    Cosmote
    Router
    Huawei DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 30(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Manara Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...
    Δεν χρειάζεται να είναι και τα δύο τα AP στο ίδιο κανάλι, μάλιστα είναι καλύτερα να είναι σε διαφορετικό καθώς δεν έχουν συγκρούσεις μεταξύ τους και κερδίζεις ταχύτητα. Αν το συνδυάσεις με επιλογή του πιο άδειου καναλιού στο κάθε AP (κάνε survey την κάθε τοποθεσία ξεχωριστά) τότε θα ενοχλείς λιγότερο και τους γείτονες.
    Packets: Lost in the intrawebs

  12. #72
    Εγγραφή
    01-06-2007
    Μηνύματα
    34
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9997
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport+, Syn. RT2600ac
    SNR / Attn
    13,9(dB) / 11(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πόσες κεραίες έβαλες ? Εχουν όλες ethernet?
    Δύο (συμπεριλαμβανομένου και του κεντρικού). O router έχει 1 ethernet WAN και 3 LAN και ο "δορυφόρος" 4 LAN.

  13. #73
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    3.216
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Καλά χθες είδα την διαφήμιση νομίζω με το tp-link repeater (dual band πάλι καλά) που πούλαγε το lidl πριν 3 εβδομάδες.
    Πόσο να το χρεώνουν αυτοί?
    Δεν έχω τίποτα με τα tp-link τα χρησιμοποιώ αρκετά αλλά όταν βλέπεις να λένε "επικο" να πουλάνε 200Mbps και να μοστραρουν tp-link η για να το πω καλύτερα repeater.. είναι κάπως.

    Απο την άλλη στο γκαράζ το έβαζε ο τύπος.. οπότε μια χαρά....

  14. #74
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Ζωγράφου
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    459
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    Cosmote
    Router
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ferongr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν χρειάζεται να είναι και τα δύο τα AP στο ίδιο κανάλι, μάλιστα είναι καλύτερα να είναι σε διαφορετικό καθώς δεν έχουν συγκρούσεις μεταξύ τους και κερδίζεις ταχύτητα. Αν το συνδυάσεις με επιλογή του πιο άδειου καναλιού στο κάθε AP (κάνε survey την κάθε τοποθεσία ξεχωριστά) τότε θα ενοχλείς λιγότερο και τους γείτονες.
    Έβαλα την ίδια συχνότητα και στα δύο για να πετύχω καλύτερο "roaming" όμως τώρα που το λες θα δοκιμάσω να αλλάξω συχνότητα και στα δύο διαλέγοντας τις ποιο ελεύθερες. Ίσως αυτό μου λύση και το θέμα με την κάμερα στην μέση. Για να δούμε.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas2005 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά χθες είδα την διαφήμιση νομίζω με το tp-link repeater (dual band πάλι καλά) που πούλαγε το lidl πριν 3 εβδομάδες.
    Πόσο να το χρεώνουν αυτοί?
    Δεν έχω τίποτα με τα tp-link τα χρησιμοποιώ αρκετά αλλά όταν βλέπεις να λένε "επικο" να πουλάνε 200Mbps και να μοστραρουν tp-link η για να το πω καλύτερα repeater.. είναι κάπως.

    Απο την άλλη στο γκαράζ το έβαζε ο τύπος.. οπότε μια χαρά....
    Εξαρτάται το πρόβλημα φίλε μου. Εξαρτάται το πρόβλημα. Εγώ σε σύνδεση κεντρικού καταστήματος με την αποθήκη του στο υπόγειο της πολυκατοικίας όπου η απαίτηση ήταν να παίζει το ERP και συγκεκριμένα τα μηχανάκια χειρός χρησιμοποίησα repeater και όλα παίζουν τέλεια χρόνια τώρα. Βέβαια, στην περίπτωση αυτή οι απαιτήσεις σε bandwidth είναι μικρές και πιθανές διακοπές στην επικοινωνία δεν γίνονται αντιληπτές. Άρα πάει κανείς στην φθηνότερη και ευκολότερη λύση.
    Αν οι απαιτήσεις ήταν διαφορετικές θα άλλαζε και η λύση φυσικά.

  15. #75
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    3.216
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    λεει ένας χωρίς να σημαίνει οτι στέκει σίγουρα


    Another thing specific to 802.11r (FT) is that it will improve transition times when using 802.1X/EAP (WPA-Enterprise) security. On a preshared key (WPA-Personal) network, the difference will be negligible at best.

    Last but not least, even if all those mechanisms are supported and enabled you could still experience roaming issues. That's because a wireless network needs to be designed at Layer 1 (RF) so as to provide for a good roaming experience, among other things.

Σελ. 5 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 285
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-07-20, 10:54
  2. Μηνύματα: 58
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-10-19, 23:12
  3. Μηνύματα: 61
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-12-17, 11:02
  4. voip= νεος εξοπλισμος;
    Από iokastis στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-10-17, 11:44
  5. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-10-17, 02:48

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας