Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    28-12-2007
    Μηνύματα
    89
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Καλημερα. Μετα απο 8 χρονια απλοβληματιστης συνδεσης στη cyta αλλαξα σε nova. Περισσοτερο βεβαια για να μου κανουν καλυτερη προσφορα απο τη cyta αλλα με πηραν σε 12 μερες απο την αιτηση και ενω ημουν εξωτερικο. Ετσι δεν προλαβα τη προθεσμια και παρα την αιτηση υπαναχωρησης δεν εγινε δεκτη ( αν και μεσολαβουσε 15Αύγουστος). Ετσι εδω και 15 μερες εχω nova. Το περασμενο ΣΚ για 2 μερες δε συγχρονιζε με τιποτα το router ( εχω το παλιο pirelli της cyta και 2 αλλα 10ετιας που δοκίμασα). Ο τεχνικος ηρθε μετα απο 4-5 τηλεφωνηματα σε 3 ημερες στραβωσε κιόλας γιατι η βλαβη ειχε αποκατασταθει το πρωι πριν ερθει και επρεπε να το δηλωσω. Ειχα δοκιμάσει και τα 3 router αλλα κανενα δε συγχρονιζε. Τα σύνδεσα στον κεντρικο πινακα της πολυκατοικίας στη γραμμή μου αλλα παλι το ιδιο. Μετα αποκατασταθηκε μονο του. Ο τεχνικος στον ελεγχο οταν δουλευε πλεον η γραμμη ειπε οτι ηταν καθαρη χωρις θεμα και μου κατεβασε λιγο ταχυτητα να μην εχω αποσυνδεσεις. Μετα απο μια βδομαδα αντε παλι τα ιδια. Δε συγχρονιζει παλι το router. Υποψην οτι τσεκαρα τα παντα καλωδια splitter αλλαξα και η πριζα εχει αλλαχθει προσφατα.
    Το ζητουμενο τωρα: Να ζητησω αποχωρηση απο τη nova χωτις ποινη σπασιμο συμβολαιου και να επανελθω στη cyta στην προσφορα που μου ριχαν κανει? Υπαρχει θεμα αν δεν πληρωσω στην nova το ποσο που ζητανε για σπασιμο συμβολαιου? Υπαρχει περιπτωση να φταινε τα router ? Ουτως η αλλως ειχα σκοπο να παρω κανα φθηνο νεοτερο ( ας προτεινει καποιος ενα. Πχ κατι τετοιοhttps://www.e-shop.gr/tp-link-tl-wr8...r-p-PER.612439)

  2. #2
    Εγγραφή
    28-12-2007
    Μηνύματα
    89
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Μια τελευταια ερώτηση αν απντησει καποιος. Πρεπει να ειναι modem router η δουλευει και το απλο router?

  3. #3
    Εγγραφή
    04-04-2008
    Μηνύματα
    574
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giokspy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια τελευταια ερώτηση αν απντησει καποιος. Πρεπει να ειναι modem router η δουλευει και το απλο router?
    Πρεπει να ειναι modem-router.
    pepes

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 87
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-11-18, 15:22
  2. Πρόβλημα με VDSL NOVA και moder/router tp-link TD-W9970
    Από dk1301 στο φόρουμ Nova VDSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-03-18, 10:25
  3. Απορίες σχετικά με Nova on Demand
    Από dspy στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-09-17, 19:44
  4. Χαμηλή ταχύτητα με NOVA.
    Από nickchas στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-09-17, 09:58

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας