Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 18
  1. #1
    Εγγραφή
    27-01-2010
    Μηνύματα
    368
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλημερα,
    Εχει βαλει κανεις απο εδω υγραεριοκινηση? ποιες οι εντυπωσεις ? τελικά αξίζει τον κοπο να κανεις μετατροπη σε υγραεριο?
    πχ σε ενα αυτοκινητο του 2010 που ειναι με βενζινη και κανει πολλα χιλιομετρα (πχ 800 το μηνα) θα ειναι πιο οικονομικο στην καταναλωση ?
    και οσον αφορα την μετρατροπη, παιζει να γινει ζημια στο αυτοκινητο?

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jmk5 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα,
    Εχει βαλει κανεις απο εδω υγραεριοκινηση? ποιες οι εντυπωσεις ? τελικά αξίζει τον κοπο να κανεις μετατροπη σε υγραεριο?
    πχ σε ενα αυτοκινητο του 2010 που ειναι με βενζινη και κανει πολλα χιλιομετρα (πχ 800 το μηνα) θα ειναι πιο οικονομικο στην καταναλωση ?
    και οσον αφορα την μετρατροπη, παιζει να γινει ζημια στο αυτοκινητο?
    Έχει βάλει γνωστός που κάνει πολλά χιλιόμετρα, του βγαίνει περίπου 35 ευρώ τα 550 χλμ. έχει κάνει απόσβεση την αρχική εγκατάσταση στον 1ο χρόνο χρήσης.

  3. #3
    Εγγραφή
    10-12-2002
    Περιοχή
    Greece/Σαλαμινα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    366
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Smart
    SNR / Attn
    12,5(dB) / 11,1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εχω υγραεριο απο καλοκαιρι του 11
    Skoda octavia 4 1800(225hp)
    ΜΕ ΕΧΕΙ ΣΩΣΕΙ!
    Μεγαλη οικονομια,σκεψου οτι η τιμη του υγραεριου ειναι περιπου η μιση τιμη της βενζινης!
    Εχω μια ελαφρια αυξηση στην καταναλωση καυσιμου(~10%)αλλα η διαφορα στην τιμη ειναι τοσο μεγαλη που η διαφορα στην καταναλωση ειναι μη μετρησιμη!
    Εμενα αν και αυτοκινητο με πολλα αλογα και τουρμπισιο παει νερακι στον δρομο(εχει μεγαλη σημασα ο εγκαταστατης)
    Να εχεις υποψη σου οτι οταν πηγαινεις για κτεο θα πρεπει παντα να πασιρνεις και μια βεβαιωση καλης λειτουργιας απο τον εγκαταστατη σου(~20€)
    Υγ.Ζητα απο ττον εγκαταστατη να τραβαει και(λιγο)βενζινη το αυτοκινητο και αν εχεις πολλα αλογα βαλε λιπαντηρα!
    Υγ2.Εχω κανει περιπου 100000χλμ με το υγραεριο.

  4. #4
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.665
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει βάλει γνωστός που κάνει πολλά χιλιόμετρα, του βγαίνει περίπου 35 ευρώ τα 550 χλμ. έχει κάνει απόσβεση την αρχική εγκατάσταση στον 1ο χρόνο χρήσης.
    Το ίδιο έχω ακούσει και εγώ από φίλο μου που κάνει πραγματικά πολλά χιλιόμετρα (800 το μήνα δεν είναι πολλά!!!), σε ένα χρόνο έκανε απόσβεση. Το αμάξι του είναι πολύ παλιό όμως, μπορεί 20ετίας.

  5. #5
    Εγγραφή
    11-10-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    328
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    Βαλε χαρτι και μολυβι και υπολογισε λιγο να δεις.
    800χλμ*10λτ/100χλμ(υπερβολικο)=80λτ*1,50€=120€/μηνα σε καυσιμο βενζινη.
    σε αεριο με 10% παραπανω οπως αναφερθηκε(εχω ακουσει για παραπανω) θες 11λτ αεριο?100χλμ*800χλμ *0,77€=68€.Σε αυτο το ποσο θα προτεινα να αφαιρεσεις ενα 10-15%(7-10€) και να προσθεσεις 10-15% απο το καυσιμο βενζινης(12-18€)(επειδη χρησιμοποιει και βενζινη μεχρι να ζεσταθει ,υποβοηθηση κλπ).Παμε δηλ.70-75€ τον μηνα.μειωση δηλ 45-50€ μηνα .Το ετος 600€ λιγοτερα.
    Απο τα λιγα που γνωριζω,απαιτειται αλλαγη μπεκ καθε χρονο ,ελεγχο κτεο καθε χρονο τα οποια πρεπει να αφαιρεθουν απο το κερδος του καυσιμου που εχεις.

  6. #6
    Εγγραφή
    10-12-2002
    Περιοχή
    Greece/Σαλαμινα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    366
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Smart
    SNR / Attn
    12,5(dB) / 11,1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilimertzani Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο τα λιγα που γνωριζω,απαιτειται αλλαγη μπεκ καθε χρονο ,ελεγχο κτεο καθε χρονο τα οποια πρεπει να αφαιρεθουν απο το κερδος του καυσιμου που εχεις.
    ΚΤΕΟ περνάς καθε 2 χρόνια όπως θα πέρναγες και κανονικά απλα, όπως έγραψα και πριν, χρειάζεται να προσκομίζεις στο κτεο και μια πρόσφατη (20 ημερών max αν θυμάμαι καλά) βεβαίωση καλής λειτουργίας του εγκαταστάτη (~20 ευρώ)
    Μπεκ εγω άλλαξα για 2η φορά πριν 1 μήνα μεσα στα 7 χρόνια που το εχω.
    Εξαρτάται τι θα βάλεις
    Κάνε μια γυρα σε εγκαταστάτες και πάρε προσφορές μαζι με το τι θα βαλουν επάνω.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος SiR_DreAm : 17-09-18 στις 12:45.

  7. #7
    Εγγραφή
    11-10-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    328
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SiR_DreAm Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΚΤΕΟ περνάς καθε 2 χρόνια όπως θα πέρναγες και κανονικά απλα, όπως έγραψα και πριν, χρειάζεται να προσκομίζεις στο κτεο και μια πρόσφατη (20 ημερών max αν θυμάμαι καλά) βεβαίωση καλής λειτουργίας του εγκαταστάτη (~20 ευρώ)
    Μπεκ εγω άλλαξα για 2η φορά πριν 1 μήνα μεσα στα 7 χρόνια που το εχω.
    Εξαρτάται τι θα βάλεις
    Κάνε μια γυρα σε εγκαταστάτες και πάρε προσφορές μαζι με το τι θα βαλουν επάνω.
    δεν ανοιξα εγω το νημα.
    καποτε ψαχνομουν να βαλω αλλα λογω κινητηρα(TSI) η εγκατασταση ηταν απαγορευτικη.Πλεον εχω διαβασει οτι υπαρχει καταλληλο συστημα ,αλλα δεν κανω ουτε 8000χλμ/χρονο.

  8. #8
    Εγγραφή
    20-11-2005
    Περιοχή
    Göteborg, Sweden
    Μηνύματα
    1.925
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10 Mbit
    ISP
    Comhem
    Path Level
    Fastpath
    Έχουμε κάνει 170.000km με αέριο και αλλάξαμε ένα μπεκ μόνο και ένα φίλτρο υγραερίου. Βέβαια εξαρτάται τι σύστημα θα βάλεις. Τα μπέκ τύπου βενζίνης δεν χρειάζονται καθάρισμα/καλιμπράρισμα όπως τα μπεκ τύπου ηλεκτροβάνας. Είναι βέβαια πιο ακριβά αλλά ψεκάζουν και με μεγαλύτερη ακρίβεια.

    Συντήρηση εξαρτάται το σύστημα. Ας πούμε στο δικό μας (vialle) δεν χρειάζεται καμία συντήρηση. Όλα αυτά τα 7 χρόνια που το έχουμε το μόνο που αλάξαμε ήταν φίτλρο υγραερίου μια φορά γιατί βούλωσε και το ένα χαλασμένο μπεκ. Συστήματα με πνεύμονα χρειάζονται περισσότερη συντήρηση αλλά είναι πιο οικονομικά σαν κόστος εγκατάστασης.

    Πλέον δεν χρειάζεται και χαρτί από τον εγκαταστάτη. Περνάς κανονικά και χωρις χαρτί.*

    *Νομίζω ότι αυτό ισχύει αν έχεις ξαναπεράσει με χαρτί από εγκαταστάτη στο ίδιο ΚΤΕΟ. Όπως και να έχει τον Άυγουστο το πέρασα κανονικά χωρίς χαρτί.

  9. #9
    Εγγραφή
    08-07-2012
    Περιοχή
    Σπάρτη
    Μηνύματα
    1.403
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΙΛΙΑ
    Router
    D-LINK DSL-2640B
    Έχω υγραέριο στο αμάξι κοντά στα 3 χρόνια.
    Συνολικά χιλιόμετρα με υγραέριο 110.000 , και ο κινητήρας κοντeύει 450.000χλμ σε Honda Accord
    Σύστημα έχω Ιταλικό Lovato και ως ζημιές άλλαξα τα μπέκ και τον αισθητήρα πίεσης του συστήματος μετά απο 80.000 .
    Το Α&Ω είναι ρύθμιση του συστήματος στο δρόμο.
    Εάν έχει οποιοδήποτε πρόβλημα στην βενζίνη το αμάξι να μην βάλεις υγραέριο αφου πρίν δέν επιδιορθωθεί, θα είναι εντονότερο 10 φορές.
    Όσο για τίς βαλβίδες έχω ελένξει 4 φορές συνολικά χωρίς κανένα πρόβλημα.
    Κάποτε θα καθήσει η έδρα της βαλβίδας, αλλά έχω κάνει απόσβεση και με το παραπάνω.

  10. #10
    Εγγραφή
    18-09-2018
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    117
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Να το κανεις υγραεριο..Απλα να βαλεις πανω κανουργιο συστηματακι να ουμε για να καταναλωνει και λιγη βενζινουλα ταυτοχρονα..Το δικο μου καιει και 800ml βενζινη στα 100χιλιομετρα για να μη στεγνωνει ο κινητηρας.Εχω το landirenzo και το βαλα σε επωνυμο καταστημα.Και 8λιτρα αεριο στα 100χιλιομετρα +800ml βενζινα ,ειναι η καλυτερη λυση αν φοβασαι για τον κινητηρα.Σε καθε αλλαγη λαδιων(καθε 8000χιλ του κανω εγω)δε βγαινουν τοσο μαυρα,οσο εβγαιναν με σκετη βενζινη.Απο διαφορετικα βενζαναδικα που βαζεις αεριο θα δεις και διαφορετικα συνολικα χιλιομετρα να κανει το αυτοκινητο.Οι επιδοσεις πεφτουν λιγο αλλα σε ενδιαφερει η οικονομια.Εχω turbo βενζινης και το χω 1μιση χρονο χωρις κανενα προβλημα.Τα service του ειναι φτηνα αφου 7-9γιουροπουλα κανει ενα φιλτρακι που σου αλλαζει.Μεγαλο service δεν εχει γινει ακομα αλλα και παλι οικονομικο θα ειναι.Πριν απο καθε κτεο θελει χαρτι απ τον μαστορα που στο εβαλε,οτι το κοιταξε (πιο πριν).Με αεριο κινεισαι οικολογικα,αφου προσταευει απο ρυπους το περιβαλον και δε καταλαβαινω γιατι στα κτεο κοιταζουν τους ρυπους και με αεριο και με βενζινη.Με τα λεφτα που σου μενουν στην ακρη θα μπορεις καθε μηνα να παιρνεις εναν επωνυμο εξωτερικο δισκο 2terabytes,αφου θα δεις 40%εως 60% λιγοτερη καταναλωση,καθως εξικονομεις πανω απο το 50%των χρηματων σου(χρηματα για βενζινη).Σου χει ενα κουμπι να το γυρνας σε βενζινη αμα εισαι κοντρακιας η θες να το ξεκαπνισεις να ουμε.Εγω βαζω κοντρες με αεριο αφου εχω οικολογικη συνειδηση
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mimas888 : 22-09-18 στις 19:36.

  11. #11
    Εγγραφή
    08-07-2012
    Περιοχή
    Σπάρτη
    Μηνύματα
    1.403
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΙΛΙΑ
    Router
    D-LINK DSL-2640B
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mimas888 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να το κανεις υγραεριο..Απλα να βαλεις πανω κανουργιο συστηματακι να ουμε για να καταναλωνει και λιγη βενζινουλα ταυτοχρονα..Το δικο μου καιει και 800ml βενζινη στα 100χιλιομετρα για να μη στεγνωνει ο κινητηρας.Εχω το landirenzo και το βαλα σε επωνυμο καταστημα.Και 8λιτρα αεριο στα 100χιλιομετρα +800ml βενζινα ,ειναι η καλυτερη λυση αν φοβασαι για τον κινητηρα.Σε καθε αλλαγη χιλιομετρων τα λαδακια του(καθε 8000χιλ του κανω εγω)δε βγαινουν τοσο μαυρα,οσο εβγαιναν με σκετη βενζινη.Απο διαφορετικα βενζαναδικα που βαζεις αεριο θα δεις και διαφορετικα συνολικα χιλιομετρα να κανει το αυτοκινητο.Οι επιδοσεις πεφτουν λιγο αλλα σε ενδιαφερει η οικονομια.Εχω turbo βενζινης και το χω 1μιση χρονο χωρις κανενα προβλημα.Τα service του ειναι φτηνα αφου 7-9γιουροπουλα κανει ενα φιλτρακι που σου αλλαζει.Μεγαλο service δεν εχει γινει ακομα αλλα και παλι οικονομικο θα ειναι.Πριν απο καθε κτεο θελει χαρτι απ τον μαστορα που στο εβαλε,οτι το κοιταξε (πιο πριν).Με αεριο κινεισαι οικολογικα,αφου προσταευει απο ρυπους το περιβαλον και δε καταλαβαινω γιατι στα κτεο κοιταζουν τους ρυπους και με αεριο και με βενζινη.Με τα λεφτα που σου μενουν στην ακρη θα μπορεις καθε μηνα να παιρνεις εναν επωνυμο εξωτερικο δισκο 2terabytes,αφου θα δεις 40%εως 60% λιγοτερη καταναλωση,καθως εξικονομεις πανω απο το 50%των χρηματων σου.Σου χει ενα κουμπι να το γυρνας σε βενζινη αμα εισαι κοντρακιας η θες να το ξεκαπνισεις να ουμε.Εγω βαζω κοντρες με αεριο αφου εχω οικολογικη συνειδηση
    Υπάρχουν και αμάξια που δουλεύου 100% υγραέριο.
    Το κυριότερο είναι να ρυθμίσει το χάρτη υγραερίου επάνω στο χάρτη βενζίνης.
    Θέλει να το βγάλει στο δρόμο κάποιος που γνωρίζει είναι εύκολη υπόθεση και κανόνας να μήν βγάλει πρόβλημα ο κινητήρας λόγω φτωχού μείγματος ή πλούσιου

  12. #12
    Εγγραφή
    18-09-2018
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    117
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από meletis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχουν και αμάξια που δουλεύου 100% υγραέριο.
    Το κυριότερο είναι να ρυθμίσει το χάρτη υγραερίου επάνω στο χάρτη βενζίνης.
    Θέλει να το βγάλει στο δρόμο κάποιος που γνωρίζει είναι εύκολη υπόθεση και κανόνας να μήν βγάλει πρόβλημα ο κινητήρας λόγω φτωχού μείγματος ή πλούσιου
    Ναι θελει και τη βολτα του για ρυθμιση μιγματος,αλλιως αν το κανει χωρις βολτα,παει να πει οτι επεσες σε μαγο

  13. #13
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Εγώ πάντως όταν ρώτησα για το δικό μου και του είπα τα χιλιόμετρα που κάνω (περίπου +6Κ το χρόνο...) ο τύπος γέλασε και μου είπε "κοίτα να δεις, μαγαζί έχω, λεφτά θέλω να βγάλω, αλλά θα προτείνω 100% να μην κάνεις μετατροπή).

  14. #14
    Εγγραφή
    18-09-2018
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    117
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως όταν ρώτησα για το δικό μου και του είπα τα χιλιόμετρα που κάνω (περίπου +6Κ το χρόνο...) ο τύπος γέλασε και μου είπε "κοίτα να δεις, μαγαζί έχω, λεφτά θέλω να βγάλω, αλλά θα προτείνω 100% να μην κάνεις μετατροπή).
    Αν το αυτοκινητο σου καιει 8 λιτρα βενζινης ανα 100 χιλιομετρα , στα 6000 με τη μεθοδο των τριων εχουμε 100 με 6000x8 -> 100 με 48000 αρα εχουμε 48000 διά 100 = 480 λιτρα θα χρειαστεις για 6000χιλιομετρα.ενω με αεριο επειδη θα σου καταναλωνει 1 λιτρο παραπανω εχουμε 100=6000x9 αρα 54000 δια 100=540λιτρα αεριο .Κι αν η τιμη του λιτρου βενζινης εχει 155 λεπτα ,εχουμε 480x155=744 ευρω θα χρειαστεις για 6000χιλιομετρα!!!! Αλλα η τιμη του αεριου ειναι 72 λεπτα αρα εχουμε 540x72=388,80 ευρω για 6000 χιλιομετρα με αεριο αρα γλιτωνεις 744-388,80=355,2ευρω το χρονο με εναμιση χρονο ακομα και αναλογα ποσο ακριβο συστημα αεριου εχεις βαλει κανεις αποσβεση χοντρικα στα 2μιση χρονια την εγκατασταση και απο κει και περα εισαι κερδισμενος!Τωρα αν κανεις 10,000 χιλιομετρα το χρονο η παραπανω, η αποσβεση εγκαταστασης γινεται πολυ πιο γρηγορα.Τωρα αν θες να καταναλωνει και λιγη βενζινα ταυτοχρονα για να μη ξερενεται ο κινητηρας θα γλιτωνεις λιγοτερα αλλα και παλι θα χεις μεγαλο κερδος

  15. #15
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mimas888 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν το αυτοκινητο σου καιει 8 λιτρα βενζινης ανα 100 χιλιομετρα , στα 6000 με τη μεθοδο των τριων εχουμε 100 με 6000x8 -> 100 με 48000 αρα εχουμε 48000 διά 100 = 480 λιτρα θα χρειαστεις για 6000χιλιομετρα.ενω με αεριο επειδη θα σου καταναλωνει 1 λιτρο παραπανω εχουμε 100=6000x9 αρα 54000 δια 100=540λιτρα αεριο .Κι αν η τιμη του λιτρου βενζινης εχει 155 λεπτα ,εχουμε 480x155=744 ευρω θα χρειαστεις για 6000χιλιομετρα!!!! Αλλα η τιμη του αεριου ειναι 72 λεπτα αρα εχουμε 540x72=388,80 ευρω για 6000 χιλιομετρα με αεριο αρα γλιτωνεις 744-388,80=355,2ευρω το χρονο με εναμιση χρονο ακομα και αναλογα ποσο ακριβο συστημα αεριου εχεις βαλει κανεις αποσβεση χοντρικα στα 2μιση χρονια την εγκατασταση και απο κει και περα εισαι κερδισμενος!Τωρα αν κανεις 10,000 χιλιομετρα το χρονο η παραπανω, η αποσβεση εγκαταστασης γινεται πολυ πιο γρηγορα.Τωρα αν θες να καταναλωνει και λιγη βενζινα ταυτοχρονα για να μη ξερενεται ο κινητηρας θα γλιτωνεις λιγοτερα αλλα και παλι θα χεις μεγαλο κερδος
    Καταρχήν ευχαριστώ για την απάντηση

    I've done the math, που λένε οι αγγλοσάξωνες και θεωρώ ότι για εμένα δεν είναι η ενδεδειγμένη λύση, αφενός λόγω λίγων χλμ που κάνω, αφετέρου λόγω παλαιότητας αυτοκινήτου. Αν είναι να κάνω απόσβεση σε πχ 2-3 χρόνια, πρέπει να συνυπολογίσω και το γεγονός ΑΝ θα έχω το (συγκεκριμένο) αυτοκίνητο για τα επόμενα τόσα χρόνια, ή θα το έχω αλλάξει. Επιπρόσθετα, λόγω πιθανής αλλαγής χώρου εργασίας, ενδέχεται να γράφω ακόμη λιγότερα χλμ.
    Όσο για το κέρδος, σχετικό είναι - σίγουρα, η μετατροπή, in the long run, σημαίνει μικρότερο κόστος, αλλά παρόλα αυτά υπάρχει κόστος. Είναι σαν τις προσφορές του σουπερμάκετ - το ότι κάτι είναι πιο φθηνό, από ότι συνήθως, δε σημαίνει ότι πρέπει να το αγοράσεις.

    Με αυτά, δε λέω ότι κάποιος δεν πρέπει να κάνει μετατροπή. Σαφώς και να κάνει, αν οι συνθήκες για αυτόν, βάσει του τρόπου που κινείται, το επιτρέπουν.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. wifi internet στο αυτοκίνητο με 3g dongle και sms
    Από puntomania στο φόρουμ MikroTik ADSL modems, routers & routerBOARDs
    Μηνύματα: 67
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-07-18, 19:48
  2. Βάση κινητού φθηνή για αυτοκίνητο
    Από tzitzikas2 στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-07-18, 14:30
  3. Επιλογή DAB δέκτη για το αυτοκίνητο.
    Από kostas2005 στο φόρουμ DVB-T, Tηλεοράσεις, IPTV
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-03-18, 13:39
  4. Οικογενειακό αυτοκίνητο
    Από MustGK στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-12-17, 18:59
  5. μετατροπη ραδιοφωνου στο αυτοκινητο
    Από Tatsu στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-10-17, 19:10

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας