Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 43
  1. #1
    Εγγραφή
    07-07-2018
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    gia ton poytso
    Καλησπερα παιδες θα ηθελα να ρωτησω αν οι κατοχοι της Wind εχουν παρατηρησει πτωση των ταχυτητα συγχρονισμου,μιας και εμενα η Wind καταφερε να με παει απο τα 10-11.000kbps στα 5-6.000kbps. Η απαντηση των τεχνικων για το προβλημα ειναι να βαλω VDSL . Γινεται να βρεις το δικιο σου με καποιο τροπο με αυτες τις κωλοεταιρειες?

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Το σίγουρο είναι πως αν τους πας στα δικαστήρια αυτοί θα μπορέσουν να αποδείξουν πως το να πέφτει η ταχύτητα ανάλογα με το πόσοι συνδρομητές βάζουν xdsl σε μια περιοχή είναι φυσιολογικό και γίνεται σε όλο τον κόσμο.

  3. #3
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.043
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Εγώ είχα πάει εποχή Tellas Zisto είχα πιάσει αρχίες 4mbps μετά 12mbps οσο δινανε τοτε μετά την πείρε η wind και έτσι άρχισε η speed να πέφτει σιγα σιγα και παντα για το καλο μου πάντα για να μην έχω αποσυνδέσεις όπως είπε ο τεχνικός που περνα τηλέφωνο άσχετος ότι εγώ ποτε μου δεν είχα προβλήματα αλλα ο τεχνικός της wind είναι σαν τις γυναίκες έχει πάντα δίκιο . Από τα 12 έφτασα κοντα 4-5mbps διέκοψα πήγα forthnet και έπιασα πάλι 12mbps. Βεβαια αυτό που λέει ο sdikr συμβαίνει και είναι λογικό απλά με δαύτους επειδή το χω ζήσει ....

    Το περίεργο που διαβάζω είναι πως στα νέα καφάο της wind δίνει διαθεσιμότητα για 50mbps μετά μερικές μέρες έρχεται η κοσμοτέ και δίνει 200mbps οποτε όπως και τότε λέω γω τώρα μπας και χει προβλήματα δικτύου ? μπας και πρέπει να αυξήσει την χωρητικότητα με εξωτερικό και άρχισε τα γνωστά για οικονομία?

  4. #4
    Εγγραφή
    29-07-2006
    Μηνύματα
    402
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geonabro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα παιδες θα ηθελα να ρωτησω αν οι κατοχοι της Wind εχουν παρατηρησει πτωση των ταχυτητα συγχρονισμου,μιας και εμενα η Wind καταφερε να με παει απο τα 10-11.000kbps στα 5-6.000kbps. Η απαντηση των τεχνικων για το προβλημα ειναι να βαλω VDSL . Γινεται να βρεις το δικιο σου με καποιο τροπο με αυτες τις κωλοεταιρειες?
    Το εχω παρατηρησει και εγω το φαινομενο αυτο. Εδω και 10 μερες περιπου η ταχυτητα πεφτει στο 5-5.500kbps. Το δινω σαν βλαβη , το δεχονται οτι ειναι βλαβη και προτεινουν 50αρα γραμμη vdsl (fiber οπως το λενε αυτοι) ...
    Ερωτηση : κανω την αλλαγη ή θα ειναι παλι μια απο τα ιδια ? (πτωση ταχυτητας...)

  5. #5
    Εγγραφή
    26-04-2018
    Μηνύματα
    21
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    προσωπικα πλεον δεν τους εχω ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΚΑΜΙΑ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ

    βλ. εδω https://www.adslgr.com/forum/threads...B4%CE%B9%CE%B1

  6. #6
    Εγγραφή
    08-02-2006
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9940/940
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    Tplink vr600
    SNR / Attn
    8.7(dB) / 27(dB)
    Και σε εμενα επεσε η ταχυτητα... εστηλα μειλ για βλαβη και μετα καποιες μερες με πηραν τηλ. και μου προτειναν να βαλω VDSL50 στα ιδια χρηματα χωρις αλλα εξοδα (ενεργοποιησης κ.λ.π.) 8/11 περιμενω ενεργοποιηση ο εξοπλισμος μου εχει ερθει.
    Ιωακειμ

  7. #7
    Εγγραφή
    14-11-2018
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    αττικη σεπολι
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Καλησπερα. Ξερεις κανεις τι γινεται με οπτικη ινα στα σεπολια?

  8. #8
    Εγγραφή
    18-07-2008
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΨΥΧΙΚΟ
    Router
    Gennet OxyGEN
    SNR / Attn
    9(dB) / 19(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geonabro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα παιδες θα ηθελα να ρωτησω αν οι κατοχοι της Wind εχουν παρατηρησει πτωση των ταχυτητα συγχρονισμου,μιας και εμενα η Wind καταφερε να με παει απο τα 10-11.000kbps στα 5-6.000kbps. Η απαντηση των τεχνικων για το προβλημα ειναι να βαλω VDSL . Γινεται να βρεις το δικιο σου με καποιο τροπο με αυτες τις κωλοεταιρειες?

    Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, με ακριβώς την ίδια πρόταση από το tech support. Η εκπρόσωπος μου είπε μάλιστα πως από το ρούτερ μου βλέπει πως συγχρονίζω στα 12 Mbps (όντως) και κατ' αυτούς δεν φαίνεται να υπάρχει πρόβλημα.
    Όταν επέμενα πως πλέον κατεβάζω με ftp από Ελλάδα με 2-3 Mbps -ειδικά βράδυ- και πως έχω διπλο-τριπλοτσεκάρει τον εξοπλισμό μου, καταλήξαμε στα ίδια: να βάλω VDSL.
    Προσωπικά με καλύπτουν(-αν) μια χαρά τα 10-12 Mbps και δεν βρίσκω λόγο να κάνω κάποια αναβάθμιση.
    Any ideas?

    edit: Τώρα εχω φτάσει στα 967 Kbps!! Μη χειρότερα...

  9. #9
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Andsar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα, με ακριβώς την ίδια πρόταση από το tech support. Η εκπρόσωπος μου είπε μάλιστα πως από το ρούτερ μου βλέπει πως συγχρονίζω στα 12 Mbps (όντως) και κατ' αυτούς δεν φαίνεται να υπάρχει πρόβλημα.
    Όταν επέμενα πως πλέον κατεβάζω με ftp από Ελλάδα με 2-3 Mbps -ειδικά βράδυ- και πως έχω διπλο-τριπλοτσεκάρει τον εξοπλισμό μου, καταλήξαμε στα ίδια: να βάλω VDSL.
    Προσωπικά με καλύπτουν(-αν) μια χαρά τα 10-12 Mbps και δεν βρίσκω λόγο να κάνω κάποια αναβάθμιση.
    Any ideas?
    Δεν είναι το ίδιο πρόβλημα, ο geonabro έχει θέμα με τον συγχρονισμό που εσύ είσαι καλά με τα 12, εσυ και vdsl να βάλεις πάλι θα έχεις θέμα.
    Αυτό στο κάνει και με p2p προγράμματα ή να κατεβάσεις κάτι πχ απο την Nvidia;

  10. #10
    Εγγραφή
    18-07-2008
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΨΥΧΙΚΟ
    Router
    Gennet OxyGEN
    SNR / Attn
    9(dB) / 19(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι το ίδιο πρόβλημα, ο geonabro έχει θέμα με τον συγχρονισμό που εσύ είσαι καλά με τα 12, εσυ και vdsl να βάλεις πάλι θα έχεις θέμα.
    Αυτό στο κάνει και με p2p προγράμματα ή να κατεβάσεις κάτι πχ απο την Nvidia;

    Ναι, με p2p έχω πρόβλημα, ftp από ftp.ntua.gr, σέρνεται, αλλά από Nvidia τώρα που δοκίμασα κατεβαίνει μια χαρά! Wtf...
    Φαντάσου, πως κολλάει μέχρι και το Netflix.

  11. #11
    Εγγραφή
    18-11-2018
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Να σας πω και εγω οτι εχω 24αρι adsl και επιαnα 8 mbps download.
    Εδω και μια εβδομαδα εχει πεσει στο 0.2mbps με συνεχεις αποσυνδεσεις και η τεχνικη υποστηριξη απλα θελει να μου προωθησει νεο 24μηνο σημβολαιο vdsl.

  12. #12
    Εγγραφή
    23-10-2015
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    650mbps/140mbps
    ISP
    COSMOTE 5G
    Router
    Tp Link NX510v
    Καλημέρα εγώ είχα το εξής πρόβλημα έχω 24αρι και της τελευταίες μέρες είχε πέσει στα 4.5mbps με αποτέλεσμα να δυσκολεύεται να streamαρι βίντεο... περνώ τηλέφωνο λέω ρε παιδιά γιατί από κοντά στα 6 mbps που είχα έχω πέσει στα 4.5mbps πάω να δω ένα βίντεο και σέρνεται το κοιτάνε και μου απάντουν δεν γίνεται κάτι λόγο γραμμής κτλπ αλλά μου λέει υπάρχει η λύση της 50αρας για να μην σας κουράζω να μπω στο ψητό έδινα για adsl 24.50€ και μου ανάφερε ότι για τους πελάτες μας που έχουν πρόβλημα κάνουμε ειδική τιμή στην 50αρα 26€ τελική με φόρους με όλα... μήπως να περνάτε το τεχνικό τμήμα(την αναβάθμιση την πρότεινε και την πέρασε ο τεχνικός και όχι το εμπορικό τμήμα) και να περνάτε αυτή την αναβάθμιση που νομίζω για 1.50€ παραπάνω αξίζει...
    Παράθεση Παράθεση Posted from Android app

  13. #13
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.728
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα. Ξερεις κανεις τι γινεται με οπτικη ινα στα σεπολια?
    Ότι νέα υπάρχουν για την περιοχή μπαίνουν εδώ:
    https://www.adslgr.com/forum/threads...B%CE%B9%CE%B1)
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  14. #14
    Εγγραφή
    26-05-2006
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Μηνύματα
    117
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112637/11255
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΗΣ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    (dB) / 2.9(dB)
    Απο Αγ Παντελεημονα (Πλ Αττικης) το ιδιο προβλημα και εγω Αλλα παραλληλα 2 γειτονες που εχουν Vodafone τους κανει ακριβως το ιδιο Και μαλιστα τα προβληματα ξεκινησαν το ιδια χρονικη περιοδο οταν περασαν τις οπτικες ινες στη περιοχη. Περιττο να πω οτι οι προτασεις των 2 τεχνικων team ηταν οι ιδιες Βαλτε VDSL

  15. #15
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.764
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Για να μην μπερδεύοομαστε, η λύση vdsl από καμπίνα είναι σαν να λέμε, αντί για λεωφορείο, πάρε το μέτρο
    Επιμέρους θέματα μπορείί να υπάρχουν σε όλες τις υλοποιήσεις/ περιπτώσεις...
    Κάνεις δεν χαλάει την προηγούμενη υπηρεσία για να προωθήσει τη νέα. Γίνεται από μόνο του όσο μπαίνουν συνδρομητές και οι ΑΛΛΟι βάζουν vdsl. Οπότε δεν υπάρχει δράκος. Όποιος μπορεί αναβαθμίζει. Αλλιώς μένεις να διαμαρτύρεσαι γιατί κάνει ζέστη στο λεωφορείο και δεν δουλεύει καλά το αρκουδισιο

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Πρόβλημα με WIND σε μετάβαση από ADSL σε VDSL
    Από vassilis1970 στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-18, 13:05
  2. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-17, 23:03
  3. Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-10-17, 19:24
  4. Μηνύματα: 338
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-10-17, 14:19
  5. Αξίζει να βάλω VDSL OTE για να έχω χαμηλό latency?
    Από Panos_21 στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-09-17, 23:16

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας