Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-27 από 27
  1. #16
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nutrialex Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχοντας παραλάβει το ρούτερ και ενώ είμαι σε 50αρα, περιμένοντας την 100αρα, το συνδέω και πολύ απλά το βάζω σε Bridge Mode όπως είχα και το προηγούμενο της wind , με κανονικό ρούτερ ένα netgear με tomato. (Με το ίδιο ρούτερ είμαι 10 χρόνια και δε θέλω να το αλλάξω).
    Το πρόβλημα όμως είναι ότι ενώ το Bridge δούλευε κανονικά, μόλις έγινε η αναβάθμιση της γραμμής σταμάτησε να δουλεύει. Όχι μόνο αυτό αλλά και το παλιό vdsl router zxhn168nv3 δε μπόρεσε να ξανασυνδεθει με τίποτα παρόλο που απλά το ξεσυνδεσα χωρίς να πειράξω τίποτα. Από τη στιγμή της αναβάθμισης δε κατάφερα να ξανακάνω Bridge με κανένα από τα δύο ρούτερ της wind παρόλο που αυτό πριν ήταν εύκολο. Όχι μόνο αυτό αλλά δε μπορώ να κάνω ούτε ping στα ρούτερ της wind ενώ οι ρυθμίσεις είναι όπως πρέπει.
    Δε μπορώ να καταλάβω τη φταίει. Τι έχει πειράξει η wind και με μπλοκάρει?

    Είναι αδιανόητο για μένα να αλλάξω το κυριο μου ρούτερ διότι τρέχουν πολλές ρυθμίσεις συναγερμοί κάμερες που δε μπορούν με τίποτα να λειτουργήσουν με το κλειδωμένο TG789vac v2.
    Αν ήσουν σε ΑΚ και τώρα πήγες σε Καφαο τότε θα πρέπει να βάλεις username/pass κανονικό και όχι απλα το τηλέφωνο.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από semola Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό το router λειτουργεί και σε adsl γραμμή; Θα το παραλάβω αύριο απο αναβάθμηση σε 100.
    Μπορώ να το συνδέσω κανονικά μέχρι την αναβάθμηση;
    Ναι δουλεύει

  2. #17
    Εγγραφή
    13-08-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    221
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100 MB/10 MB
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Tellas - Ν. ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Router
    Nighthawk R7000 / Tomato
    SNR / Attn
    5(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ναι μπορεί και μπορείς να το συνδέσεις.

    - - - Updated - - -

    @sdikr Το username το βλέπω. (Ειναι διαφορετικό απο αυτό που είχα πριν με την 50αρα) Το password δε μου το δίνει η Wind. Τι να κάνω? Μου λένε συνέχεια να κάνω reset το ρούτερ για να επανέλθει. Τους λέω ότι θέλω να ξέρω ποιο είναι και όχι να επανέλθει αλλά λένε ότι δε το ξέρουν, δε μπορούν να το βρουν δε μπορούν να το κάνουν reset και να κάνω reset to router!!!

    Ακολουθώντας τον οδηγό του @princaki θα μπορέσω άραγε να δω το password?

  3. #18
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nutrialex Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι μπορεί και μπορείς να το συνδέσεις.

    - - - Updated - - -

    @sdikr Το username το βλέπω. (Ειναι διαφορετικό απο αυτό που είχα πριν με την 50αρα) Το password δε μου το δίνει η Wind. Τι να κάνω? Μου λένε συνέχεια να κάνω reset το ρούτερ για να επανέλθει. Τους λέω ότι θέλω να ξέρω ποιο είναι και όχι να επανέλθει αλλά λένε ότι δε το ξέρουν, δε μπορούν να το βρουν δε μπορούν να το κάνουν reset και να κάνω reset to router!!!

    Ακολουθώντας τον οδηγό του @princaki θα μπορέσω άραγε να δω το password?
    Σε εμένα σε πελάτη μου που είναι σε καφάο ΟΤΕ μου δώσανε κανονικά το όνομα χρήστη και τον κωδικό, θα έλεγα να ξαναπάρεις τηλέφωνο μέχρι να βρεις κάποιον που να γνωρίζει.

  4. #19
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.725
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Έχει συμβεί σε κανέναν το συγκεκριμένο ρούτερ να απενεργοποιεί το wifi μόνο του σε τακτά διαστήματα;

    Μπαίνεις στο μενου και είναι κανονικά απενεργοποιημένο, μόλις το ξαναβάλεις on επανέρχεται. Μετά από λίγο καιρό το ίδιο.

  5. #20
    Εγγραφή
    09-04-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    45
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Technicolor TG789vac V2
    Path Level
    Fastpath
    Για το 789vac v2 VDSL 100&200 Mbps δεν έχω ακούσει προβλήματα με wifi, για το 788v3 που δίνουν στις VDSL 50 Mbps ναι, υπάρχουν προβλήματα στο wifi, τουλάχιστον σε δικές μου γραμμές.
    CPU: Intel i7 8700K RAM : G.Skill 32GB Ram VGA : Nvidia GTX 1080Ti Motherboard : Asrock Fatal1ty Professional Gaming i7 PC Case : DeepCool Baronkase Liquid - White

  6. #21
    Εγγραφή
    02-07-2006
    Περιοχή
    Bόλος
    Μηνύματα
    759
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102.39/10.23 Mbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Απο που αλλαζουμε τους DNS servers;
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  7. #22
    Εγγραφή
    25-04-2013
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλησπέρα σας, στην rooted εκδοση σας με το GUI, σας δινει στα ασυρματα την επιλογη Guest Network? Κάποια στιγμή σε ενδιάμεσο firmware σαν να την έδωσε αλλά μετα έφυγε.
    Επίσης εμένα με βοήθησε σε κάποια στιγμή restore configuration που έκανα από πριν ξεκινήσω να το πειράζω. (Import – Export configuration).
    Ευχαριστω.

  8. #23
    Εγγραφή
    07-04-2019
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλησπλερα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Εχω το
    Technicolor TG789vac v2 (έκοδση 17.1) και προσπαθω να ενεργοποιήσω Bridge Mode αλλα δεν μπορώ να το βρώ πουθενά. Πήρα στην wind και μου είπανε ότι υπάρχει μέσα απλα δεν ήξερε που. Τα έχω κοιτάξει όλα αλλα δεν το βρίσκω πουθενά. Γνωρίζει κάποιος ?

  9. #24
    Εγγραφή
    26-03-2009
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλησπέρα και από εμένα και εγώ κάτοχος του ίδιου ρούτερ μόνο που εμένα μου έβγαλε πρόβλημα μετά από ένα μήνα λειτουργίας στο ασύρματο δίκτυο!Δεν βλέπει καθόλου το 2.4 ενώ το 5.0 δουλεύει κανονικά!μετά την επίσκεψη του τεχνικού (κλασική wind) πάμε για αντικατάσταση στο ίδιο ρούτερ! επειδή ξέρω ότι και αυτό θα έρθει κλειδωμένο κλασικά από την wind υπάρχει κάποιος ο οποίος μπορεί να βοηθήσει να ξεκλειδώσω όλες τις ρυθμίσεις του??? γιατί είμαι και λίγο άσχετος με τα δίκτυα και αν ναι τι ρυθμίσεις θα πρέπει να κάνω για να λειτουργεί φυσιολογικά???θα ανεβάσω και φωτογραφίες! ευχαριστώ και πάλι!

  10. #25
    Εγγραφή
    06-10-2005
    Περιοχή
    ΚΑΣΤΕΛΛΑ ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.733
    Downloads
    47
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Tellas
    DSLAM
    Tellas - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Oxygen
    SNR / Attn
    9,45(dB) / 31,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marcus1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει συμβεί σε κανέναν το συγκεκριμένο ρούτερ να απενεργοποιεί το wifi μόνο του σε τακτά διαστήματα;

    Μπαίνεις στο μενου και είναι κανονικά απενεργοποιημένο, μόλις το ξαναβάλεις on επανέρχεται. Μετά από λίγο καιρό το ίδιο.
    και εμενα τα ιδια το εχω απο 21 δεκ 2019 και μετα απο 2 εκδρομες μια χριστουγεννα 7 μερες και μια 2ημερη φλεβαρη γυρισαμε και δεν ειχε wifi!μπηκα ρυθμισεις και το ξανα ανοιξα!λογισμικο που βρισκουμε εαν υπαρχει νεο?

  11. #26
    Εγγραφή
    01-09-2011
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100255/10149
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    SNR / Attn
    (dB) / 26(dB)
    Καλημέρα σε όλους...

    Έχω το ίδίο ρούτερ. Στο εγχειρίδιο γράφει για parental control αλλά όταν μπαίνω μέσα στη σελίδα του ρούτερ δεν βλέπω τίποτα απολύτως. Έχω ψάξει παντού και δεν το βλέπω (ΕΓΩ δεν το βλέπω). Μήπως ξέρει κάποιος κάτι για να με βοηθήσει?

    Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

  12. #27
    Ερώτηση:οι lan που έχει το συγκεκριμένο είναι 100ρες η 1000αρες?

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Technicolor TD5136 V2
    Από ndrosso στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 127
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-08-18, 17:54
  2. Technicolor TG788vn v2 attainable rate ?
    Από Προφέσσορας_Χάος στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-08-18, 11:27
  3. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-08-18, 13:24
  4. technicolor TG788vn v2 admin
    Από bitman στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-06-18, 18:59
  5. [Other] Technicolor TG788vn v2 αλλαγη gateway;
    Από telisgh στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-11-17, 04:02

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας