Εμφάνιση 1-8 από 8
  1. #1
    Εγγραφή
    20-09-2018
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    καλησπερα μαγκες,ληγει κοντα η διετια,αυτη τη στιγμη ειμαι στην wind/πηρα τους κλασσικους κοσμοτε/βονταφον/wind/cyta στα κεντρικα και οι φιξ προτασεις για το κλασσικο πακετο(24αρι ιντερνετ απεριοριστα σταθερα και 300λεπτα προς κινητα)βγαινουν αρκετα,οποιος εχει τηλ απο εξωτερικο συνεργατη ας γραψει η εδω η πμ αριθμο να καλεσω

    εβαλα το νημα εδω γιατι ανηκω ακομα στη wind,να μην γραφω τα ιδια και στα υπολοιπα νηματα/ αν εχετε τηλ απο αλλους παροχους στειλτε επισης

  2. #2
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.879
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μόλις λήξει το συμβόλαιό σου (όχι νωρίτερα) θα κάνεις αίτηση σε έναν άλλο πάροχο - όποιον σου δίνει την καλύτερη προσφορά.
    Καπάκι θα σε πάρει τηλέφωνο η Wind να σου κάνει αντιπροσφορά (με πιθανότητα 99,99%).
    Ανάλογα αποφασίζεις.

    Δεν θα σου συνιστούσα να νμλέξεις με εξωτερικούς πωλητές, είναι πολύ συχνά τα φαινόμενα να τάζουν λαγούς με πετραχήλια για να πάρουν την υπογραφή σου, και στην πορεία ανακαλύπτεις άλλα. Και δεν έχει να κάνει με συγκεκριμένο πάροχο.

    Από περιέργεια, τη Cyta τη βρήκες; Τί σου είπανε;

  3. #3
    Εγγραφή
    20-09-2018
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Αυτό το 0.1 νομίζω είναι αρκετά πιο μεγάλο και δεν θέλω να βρεθώ στην θέση να κάνω νέο συμβόλαιο και πιο ακριβό και χωρίς τα εξτραδακια της Wind. Γιατί το συνδυαζω και με ένα καρτοκινητο wind όπου το f2g σαν υπηρεσία είναι τίμια και αρκετά ελαστική με τα κόμπο προσφορών.


    Η cyta δίνει το ίδιο πακέτο στα 21 με δωρο το ρουτερ που μου είναι αδιάφορο και δώρο τα τέλη ενεργοποίησης(αυτο με τα τέλη βέβαια ισχύει μόνο γιατί είμαι ήδη στη wind και πρέπει με την cyta να έχουν κάποια συνεργασία)


    Επίσης την αίτηση την κάνουμε τουλ 10 μέρες πριν την λήξη γιατί η διαδικασία θέλει ένα χρονικό διάστημα μέχρι να ολοκληρωθεί και αν φύγω μετά θα σκάσει ένα ποσό 50 έως 100 ευρώ που είναι η χρηματική αξία αυτών των ημερών εφόσον δεν ισχύει το συμβόλαιο της εταιρείας. Είναι κλασσική μαμουνια.

    Είναι λίγο φαφλαταδες οι εξωτερικοί πωλητές ξέρω, αλλά κάνουν άλλες τιμές με μπόνους σε πολλούς πελάτες και κάποια έξτρα ενώ στα κεντρικά είναι φιξ τιμές. Και στη τελική ακόμα είμαι στο στάδιο της ενημέρωσης οποίος έχει τπτ ας στειλει
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος aaaaztek84 : 20-09-18 στις 16:54.

  4. #4
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.879
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aaaaztek84 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η cyta δίνει το ίδιο πακέτο στα 21 με δωρο το ρουτερ που μου είναι αδιάφορο και δώρο τα τέλη ενεργοποίησης(αυτο με τα τέλη βέβαια ισχύει μόνο γιατί είμαι ήδη στη wind και πρέπει με την cyta να έχουν κάποια συνεργασία)
    Εεε, όχι ακριβώς...

    Επίσης την αίτηση την κάνουμε τουλ 10 μέρες πριν την λήξη γιατί η διαδικασία θέλει ένα χρονικό διάστημα μέχρι να ολοκληρωθεί και αν φύγω μετά θα σκάσει ένα ποσό 50 έως 100 ευρώ που είναι η χρηματική αξία αυτών των ημερών εφόσον δεν ισχύει το συμβόλαιο της εταιρείας. Είναι κλασσική μαμουνια
    Αντίθετα, οι δέκα μέρες πριν είναι ρίσκο, αν ο νέος πάροχος κινηθέι γρήγορα θα βρεθείς να φεύγεις από τη Wind πριν λήξει το συμβόλαιό σου και θα χρεωθείς τη ρήτρα! Αν φύγεις λίγες μέρες μετά, απλώς θα χρεωθείς την αναλογία των λίγω ημερών από την ονομαστική τιμή του πακέτου σου.

  5. #5
    Εγγραφή
    22-05-2012
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Αυτό το σύστημα άλλαξε πλέον καθώς πέρασα από την ίδια διαδικασία.
    Έκανα αίτημα φορητότητας σε άλλο πάροχο και μετά από 2 μέρες με πήρε η Wind να με ρωτήσει για πληροφοριακούς λόγους τον λόγο που έφυγα και να με ενημερώσει ότι μετά την 3-6-18 έχει αλλάξει το σύστημα βάσει κάποιου νόμου και δεν μπορούν να κάνουν αντιπροσφορά, εκτός αν πήγαινα οικειοθελώς και πίεζα τον άλλο πάροχο για ακύρωση με μικρή πιθανότητα να το δεχόντουσαν και αν τα κατάφερνα να ζήταγα από τη WInd προσφορά με τιμές. Αν κάνεις αίτημα φορητότητας αυτοπροσώπως σε κατάστημα άλλου παρόχου, η διαδικασία προχωράει τάχιστα πλέον.
    Το σωστό που θα έπρεπε να γίνει όπως με συμβούλευσαν ήταν να πάω να ζητήσω προσφορά στην Wind για παραμονή, πριν κάνω αίτημα φορητότητας αλλού.

  6. #6
    Εγγραφή
    20-09-2018
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Nyannaco
    Συγνώμη ούτε ήξερα ότι ανήκει στη Vodafone πλέον απλά οι ίδιοι στο τηλ μου είπαν ότι σε ήδη πελάτες της Wind δεν χρεώνονται τέλη.


    Όσο για το δεύτερο που αναφέρεις το ίδιο εννοώ είτε πριν είτε μετά πάλι θα φας χρέωση /εγώ θα τους πω από τωρα να το ενεργοποίησουν την επόμενη μέρα που λήγει.


    Hnepes καλή συμβουλή αλλά τους πήρα ήδη και η πρόταση που μου έκαναν είναι χειρότερη και από αυτή που είμαι και φυσικά πολύ χειρότερη από αυτή που έχουν στο σαιτ για νέους πελάτες. Τι άλλο μπορώ να κάνω γιαυτό λέω ίσως σε εξωτερικό βρω κατι

  7. #7
    Εγγραφή
    22-05-2012
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Σωστά, με τον νέο τρόπο δύσκολα να πετύχεις ανταγωνιστική τιμή, ίσως με πολύ πίεση, χρόνο και πολλά τηλεφωνήματα να τους λες «βρήκα από τον τάδε πάροχο τάδε τιμή και θα φύγω αν δεν έχω ανάλογη προσφορά» κλπ. Ενώ με το αίτημα φορητότητας παίζαν το τελευταίο τους χαρτί.
    Εγώ πάντως το άφησα να πάει στον νέο πάροχο, εξάλλού μικρές διαφορές έχουν οι τιμές για τα παρεμφερή πακέτα τους για νέους συνδρομητές.

  8. #8
    Εγγραφή
    20-09-2018
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hnepes Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστά, με τον νέο τρόπο δύσκολα να πετύχεις ανταγωνιστική τιμή, ίσως με πολύ πίεση, χρόνο και πολλά τηλεφωνήματα να τους λες «βρήκα από τον τάδε πάροχο τάδε τιμή και θα φύγω αν δεν έχω ανάλογη προσφορά» κλπ. Ενώ με το αίτημα φορητότητας παίζαν το τελευταίο τους χαρτί.
    Εγώ πάντως το άφησα να πάει στον νέο πάροχο, εξάλλού μικρές διαφορές έχουν οι τιμές για τα παρεμφερή πακέτα τους για νέους συνδρομητές.
    Αν ειναι μικρες οι διαφορες δεν υπαρχει θεμα.Και γω αυτο ψαχνω μια τιμια αντιπροταση ωστε αν δεν γινει προταση-προσφορα παραμονης να ειμαι ανετος οπου και να καταληξω.

    Απλα να σου εκμυστηρευτω κατι,πιο πολυ με χαλαει σε καποιες εταιρειες πχ wind οτι σε νεους πελατες κανουν ακομα και στα κεντρικα εξαιρετικες προσοφρες και σε μενα που ειμαι ηδη πελατης με χουν....
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος aaaaztek84 : 20-09-18 στις 18:17.

Παρόμοια Θέματα

  1. Προτασεις για καινούργιο gaming monitor
    Από zoulou4 στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-12-17, 10:03
  2. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-12-17, 23:14
  3. Προτάσεις UltraWide 34"
    Από baspax1 στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-11-17, 13:35
  4. προτάσεις headphone
    Από johnyb98 στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-11-17, 01:02
  5. Προτασεις για καινουρια οθονη
    Από harry86 στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-17, 05:30

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας