Σελ. 67 από 101 ΠρώτηΠρώτη ... 4757626566676869727787 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 991-1.005 από 1506
  1. #991
    Εγγραφή
    29-08-2018
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δικαίωμα μου (άδικα ή όχι) λοιπόν σύμφωνα με τι δική σου λογική, αφού με βάση αυτή, μπορώ να έχω δικαίωμα στα πάντα απλά βάζοντας ένα "αδικα ή όχι" και ξεμπέρδεψα, να θεωρώ ότι οταν δεν σέβεσαι την άποψη μου (το 3ο πρόσωπο δεν πάει σε σένα) και προσπαθείς να προβάλεις πάνω μου ότι σου κατεβάσει η κούτρα σου, είσαι ένα φασιστάκι.
    Δίκαια ή άδικα, έχω αυτό το δικαίωμα. Θα μου στερήσεις αυτό το δικαίωμα ;

    Διαφώνησε μαζί μου, αλλά αυτό που λες είναι άκυρο. Αλλωστε πολλοί εδώ μέσα υποθέτετε διάφορα για μένα , το τι πιστεύω ή όχι, άσχετα όταν έχω εξηγήσει σε άψογα ελληνικά ακριβώς τι πιστεύω, άγνωστο για μένα το γιατί, και δεν πρόκειται και όλας να ασχοληθώ να μάθω

    Και το definition πιο πίσω περί fasism δεν είναι δικό μου. Google - is - your friend, sorry αν δε σου αρέσει. Ψάξτο και λίγο.
    Ο ορος φασισμος, αντι να αναφερεται σε συγκεκριμενο πολιτικο συστημα και ιδεολογια, εχει γινει ορος ομπρελλα.

    Εχει χασει το αρχικο του νοημα και εχει γινει ταμπελλα που περιλαμβανει οτιδηποτε δεν συναδει με τις αποψεις ορισμενων.

  2. #992
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.788
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilimertzani Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρητορικες τις θεωρω αφου κουβεντα καφενειου κανουμε.Θεωρω δικαιωμα του καθενος να προστατευει την περιουσια και την ζωη του.Αλλος θεωρει οτι την προστατευει ριχνωντας μια σφαλιαρα,αλλος 10 κλωτσιες,αλλος το δικαννο.Ας τον τιμωρησει το κρατος οπως τιμωρησε και τον αλλο που συνελαβε με κλεμενο αυτοκινητο και μετα απο λιγο διαμελυσε την γυναικα με το αυτοκινητο στο μενιδι.




    καλο η κακο που ταιριαζει η γραφη μου?
    οποτε συμφωνα με τα λεγομενα σου:
    δεν εχει αποτυπωματα=δεν ηταν καν στο μαγαζι.γινεται αυτο?
    Αποδειξη για τις αρχες σε κλοπη ειναι να πιαστει με κλοπιμαια.
    συμφωνω για το ισως η πορτα εκλεινε μονη και ισως ο κυριος που μπηκε μεσα μπηκε να ψωνισει.Μπορεις να μου πεις για ποιο λογο ο εν λογω κυριος συμπεριφερεται ετσι?Γιατι δεν περιμενει την αστυνομια να υποβαλει μηνυση για παρανομη κρατηση?Γιατι σπαει ενα μαγαζι και επιχειρει να διαφυγει "τρεκλιζοντας΄' και παραπατωντας.
    Μια χαρά αποτυπώματα έχει...στην πόρτα και στον πυροσβεστήρα.

    Στην ταμειακή την οποία κατά τη δήλωση-απολογία του ιδιοκτήτη ψαχούλευε κλπ, δεν έχει. Ούτε στους πάγκους, ούτε αλλού.

    Κλοπιμαία δεν βρέθηκαν.

    Απόδειξη ότι είχε το μαχαίρι μαζί του, πολύ περισσότερο να απείλησε κάποιον, δεν βρέθηκε και δεν υπάρχει.

    Πριν τον τσακίσουν έχει κινηθεί απειλητικά μόνο εναντίον της πόρτας, με τον πυροσβεστήρα, κανενός άλλου.

    Όλα τα παραπάνω επιβεβαιωμένα με video κλπ...όχι με μαρτυρίες της πλάκας.

    Αυτά, όχι γιατί δεν τα ξέρεις, αλλά για να μην προσποιείσαι πάλι ότι δεν τα ξέρεις, και κάνει κύκλους η "κουβέντα".
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  3. #993
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.244
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δλδ για εξήγησέ μου, σε εκείνο που γράφει ο GeorgeH παραπάνω που συνοψίζει το όλο θέμα, τι ενστάσεις μπορεί να έχεις;
    Αυτά που ανέφερα έχουν ΚΑΘΑΡΑ να κάνουν με τον KLG.

    Ποιός σου έχει πει ότι διαφωνώ με τον GeorgeH ;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από evoname Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο ορος φασισμος, αντι να αναφερεται σε συγκεκριμενο πολιτικο συστημα και ιδεολογια, εχει γινει ορος ομπρελλα.

    Εχει χασει το αρχικο του νοημα και εχει γινει ταμπελλα που περιλαμβανει οτιδηποτε δεν συναδει με τις αποψεις ορισμενων.
    Μπορεί και να έχεις και δίκιο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος aroutis : 10-10-18 στις 19:53.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  4. #994
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Υπάρχει ένα φερομενο έγκλημα (ληστεία/κλοπη),μια ξεκάθαρη επίθεση, η οποία κατά πάσα πιθανότητα οδήγησε στον τραγικό θάνατο ενός ανθρώπου και η επίσης κατα τα φαινόμενα αδυναμία της αστυνομίας και των οργάνων της να κάνει τα απαραίτητα,ισως ούτε καν τα στοιχειώδη.


    Τα υπόλοιπα τα αφήνω στην φαντασία σας. Από ότι διαβάζω, οργιάζει ανεξέλεγκτα.

    Αν αυτό με κάνει ισαποστακια, πολύ ευχαρίστως να δεχθώ τον χαρακτηρισμό.

  5. #995
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.244
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Βασικά , προς το παρόν τουλάχιστον δεν πρόκειται να συνεχίσω να συμμετέχω στη συγκεκριμένη συζήτηση.
    Ο λόγος είναι ότι δεν βρίσκω τον λόγο να συμμετέχω σε μια συζήτηση σε τέτοιο τεταμένο κλίμα, οπου πολλοί δεν συμμετέχουν καλόπιστα και σε κάθε περίπτωση δεν υπάρχει η διάθεση για κάποιο τουλάχιστο σεβασμό απόψεων , κάτι που είναι η βάση για όποια συζήτηση σε τελική βάση.

    Ταπεινή μου άποψη είναι ότι μπορείς να διαφωνείς με κάποιον αλλά δεν μπορείς να του θέτεις προθέσεις και να του προβάλεις πάνω του ότι σου κατεβάζει το τσερβέλο, μόνο και μόνο επειδή έτσι σου ήρθε.
    Αυτό ειναι κακοήθεια και ξεφεύγει (κατά πολύ μάλιστα) από την ελευθερία λόγου.

    Αυτά τα λίγα.
    Over and out._


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  6. #996
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.085
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    512000/51200
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Nokia
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δικαίωμα μου (άδικα ή όχι) λοιπόν σύμφωνα με τι δική σου λογική, αφού με βάση αυτή, μπορώ να έχω δικαίωμα στα πάντα απλά βάζοντας ένα "αδικα ή όχι" και ξεμπέρδεψα, να θεωρώ ότι οταν δεν σέβεσαι την άποψη μου (το 3ο πρόσωπο δεν πάει σε σένα) και προσπαθείς να προβάλεις πάνω μου ότι σου κατεβάσει η κούτρα σου, είσαι ένα φασιστάκι.
    Δίκαια ή άδικα, έχω αυτό το δικαίωμα. Θα μου στερήσεις αυτό το δικαίωμα ;

    Διαφώνησε μαζί μου, αλλά αυτό που λες είναι άκυρο. Αλλωστε πολλοί εδώ μέσα υποθέτετε διάφορα για μένα , το τι πιστεύω ή όχι, άσχετα όταν έχω εξηγήσει σε άψογα ελληνικά ακριβώς τι πιστεύω, άγνωστο για μένα το γιατί, και δεν πρόκειται και όλας να ασχοληθώ να μάθω

    Και το definition πιο πίσω περί fasism δεν είναι δικό μου. Google - is - your friend, sorry αν δε σου αρέσει. Ψάξτο και λίγο.
    Ναι δικαιωμα σου ειναι και αυτα. Δεν σημαινει βεβαια οτι εχεις δικιο.

    Και ποιος σου ειπε οτι καταλαβες το definition περι Facism που παρεθεσες;; Εχει σχεση το να δεχεσαι δυσμενη κριτικη σε οσα γραφεις με απολυταρχια και δικτατορια; Οι δικτατοριες δεν ασκουν δυσμενη κριτικη οταν δεν τους αρεσει η γνωμη σου. Σε φιμωνουν, σε φυλακιζουν και σε σκοτωνουν. Οι λεξεις και οι ορισμοι σημαινουν συγκεκριμενα πραγματα.
    Και καταντήσαμε άνθρωποι δίχως ανθρωπιά...

  7. #997
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Burning Skies Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι δικαιωμα σου ειναι και αυτα. Δεν σημαινει βεβαια οτι εχεις δικιο.

    Και ποιος σου ειπε οτι καταλαβες το definition περι Facism που παρεθεσες;; Εχει σχεση το να δεχεσαι δυσμενη κριτικη σε οσα γραφεις με απολυταρχια και δικτατορια; Οι δικτατοριες δεν ασκουν δυσμενη κριτικη οταν δεν τους αρεσει η γνωμη σου. Σε φιμωνουν, σε φυλακιζουν και σε σκοτωνουν. Οι λεξεις και οι ορισμοι σημαινουν συγκεκριμενα πραγματα.
    Tι σχέση έχουν τώρα όλα αυτά;;;;
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  8. #998
    Εγγραφή
    11-10-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    328
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια χαρά αποτυπώματα έχει...στην πόρτα και στον πυροσβεστήρα.

    Στην ταμειακή την οποία κατά τη δήλωση-απολογία του ιδιοκτήτη ψαχούλευε κλπ, δεν έχει. Ούτε στους πάγκους, ούτε αλλού.

    Κλοπιμαία δεν βρέθηκαν.

    Απόδειξη ότι είχε το μαχαίρι μαζί του, πολύ περισσότερο να απείλησε κάποιον, δεν βρέθηκε και δεν υπάρχει.

    Πριν τον τσακίσουν έχει κινηθεί απειλητικά μόνο εναντίον της πόρτας, με τον πυροσβεστήρα, κανενός άλλου.

    Όλα τα παραπάνω επιβεβαιωμένα με video κλπ...όχι με μαρτυρίες της πλάκας.

    Αυτά, όχι γιατί δεν τα ξέρεις, αλλά για να μην προσποιείσαι πάλι ότι δεν τα ξέρεις, και κάνει κύκλους η "κουβέντα".
    ακου φιλε μου.Ο καθενας μπορει να κρινει (για αυτο δεν παιρνω και ορκο πλεον) και να καταδικασει τον οποιοδηποτε.
    Προσωπικα ,προτιμω τον ελευθερο χρονο μου,που ειναι λιγοστος διαφορετικα απο το να καθομαι να κανω τον ανακριτη.Πασαρουν οτι θελουν τα ΜΜΕ (μια αναζητηση αλλωστε στο νετ κοσμηματοπωλειο,ληστεια,θα δειξει οτι δεν εχει γινει τιποτα αλλο ποτε περα απο αυτο το περιστατικο).
    ο ιατροδικαστης(2 απο οσο γνωριζω) αποφανθηκε οτι δεν ηταν αιτια θανατου τα χτυπηματα.
    Επισης εσυ λες οτι δεν βρεθηκε μαχαιρι εδω λεει οτι εξεταζεται στα εγκληματολογικα http://www.mixanitouxronou.gr/vgike-...o-thanato-toy/
    Το οτι δεν βρισκονται κλοπιμαια πανω του,δεν κανει καποιον αθωο στην αποπειρα ληστειας.Εδω διαβασα οτι και οι αστυνομικοι χρησιμοποιησαν βια ,οποτε οποιος συμφωνησει τον προκαλω να κανει μια δοκιμη να σταματησει καποιον ανεξελεγκτο χωρις την χρηση βιας.

  9. #999
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.788
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Συνεχίζεις να παραποιείς την πραγματικότητα φόρα-παρτίδα.

    Πουθενά δεν γράφω ότι δεν βρέθηκε μαχαίρι.

    Πολύ συγκεκριμένα, γράφω πως δεν βρέθηκε απόδειξη ότι είχε το μαχαίρι μαζί του, κι ακόμα κι αν το είχε, ποτέ και πουθενά δεν φαίνεται να το κρατά, να το χρησιμοποιεί καθ' οποιονδήποτε τρόπο, να απειλεί τον οποιονδήποτε με αυτό.

    Το ότι "δεν βρέθηκαν κλοπιμαία πάνω του", στη χειρότερη περίπτωση δείχνει "απόπειρα κλοπής". Ούτε ληστεία, ούτε απόπειρα ληστείας.

    Όσο για τον "ανεξέλεγκτο", ήταν νεκρός στο έδαφος όταν οι μάγκες με τα μπλε (που μόνο πισώπλατα κι όταν ήταν πεσμένος "συμμετείχαν" στη σύλληψή του και στη συνέχεια άφησαν τον καταστηματάρχη να κόψει και μια βόλτα σε σκηνή εγκλήματος ανενόχλητος) τον "ακινητοποίησαν", τον "σταμάτησαν", όπως γράφεις.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  10. #1000
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilimertzani Εμφάνιση μηνυμάτων
    ακου φιλε μου.Ο καθενας μπορει να κρινει (για αυτο δεν παιρνω και ορκο πλεον) και να καταδικασει τον οποιοδηποτε.
    Προσωπικα ,προτιμω τον ελευθερο χρονο μου,που ειναι λιγοστος διαφορετικα απο το να καθομαι να κανω τον ανακριτη.Πασαρουν οτι θελουν τα ΜΜΕ (μια αναζητηση αλλωστε στο νετ κοσμηματοπωλειο,ληστεια,θα δειξει οτι δεν εχει γινει τιποτα αλλο ποτε περα απο αυτο το περιστατικο).
    ο ιατροδικαστης(2 απο οσο γνωριζω) αποφανθηκε οτι δεν ηταν αιτια θανατου τα χτυπηματα.
    Επισης εσυ λες οτι δεν βρεθηκε μαχαιρι εδω λεει οτι εξεταζεται στα εγκληματολογικα http://www.mixanitouxronou.gr/vgike-...o-thanato-toy/
    Το οτι δεν βρισκονται κλοπιμαια πανω του,δεν κανει καποιον αθωο στην αποπειρα ληστειας.Εδω διαβασα οτι και οι αστυνομικοι χρησιμοποιησαν βια ,οποτε οποιος συμφωνησει τον προκαλω να κανει μια δοκιμη να σταματησει καποιον ανεξελεγκτο χωρις την χρηση βιας.
    Βασικά, να σου το πω πολύ ανοιχτά επίτηδες διαστρεβλώνεις την πραγματικότητα γράφοντας ανακρίβειες και ψέμματα και μετά, κλασικό bait and switch, πετάς την μπάλα στην εξέδρα με το "δεν ξέρω εγώ, ξέρουν οι ανακριτές". H αλήθεια είναι ότι όλα αυτά περί διχασμού και πόλωσης είναι μύθοι που στήνονται από ανθρώπους της ιδεολογικής σου συνομωταξίας που σπείρετε "αμφιβολίες", λέτε ανακρίβειες και ψέμματα, μετά το γυρίζετε στο ότι δεν ξέρετε, και όταν σας το λένε, γυρνάτε - με θράσος σχεδόν - να μιλήσετε για επιθέσεις που δέχεστε από τους "άλλους" που είναι πολιτικά πολωμένοι.

    Παλιά πλέον η πρακτική αυτή και αναγνωρίσιμη.

    Πιο πίσω ο GeorgeH έθεσε τα πράγματα πολύ απλά και ουσιαστικά στο "δια ταύτα" αν δεν ξέρεις, δεν γνωρίζεις, θέλεις να περιμένεις τον ανακριτή τι θα πει, δεν είναι υποχρεωτικό να γράφεις εδώ στο μεταξύ
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  11. #1001
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.085
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    512000/51200
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Nokia
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tι σχέση έχουν τώρα όλα αυτά;;;;
    Ξέρω γω... Ο aroutis δηλωνει θυμα φασισμου στο forum.
    Και καταντήσαμε άνθρωποι δίχως ανθρωπιά...

  12. #1002
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.452
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilimertzani Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο ιατροδικαστης(2 απο οσο γνωριζω) αποφανθηκε οτι δεν ηταν αιτια θανατου τα χτυπηματα.
    Δεν ισχύει αυτό.
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  13. #1003
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.624
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    ο φασισμος εγω τον καταλαβαινω , να πιεζει καποιος καποιον αλλον που δεν θελει να δρασει οπως αυτος το επιθυμει .
    δεν ξερω για αριστερους και δεξιους , αλλα θα ενοχλιομουνα απο οποια παραταξη χρησιμοποιουσε τετοιον τροπο για να γινει πειστικη
    δηλαδη δεν μπορω να καταλαβω ειτε δεξιος ειτε αριστερος ειτε θρησκευτικος και πολιτικος ειτε οικονομικος φασισμος , να θεωρει την πορεια του υγιη οταν χρειαζεται να χρησιμοποιει τετοιους τροπους και δεν δινει χωρο σε αυτο που μπορει να μην εχει φτασει ακομη


    σκεφτομουνα ενα παραδειγμα πως ο ανθρωπος μπορει να αξιοποησε καποιες τεχνολογικες εξελιξεις που πριν απο αυτες να ειχε προβει σε ηλιθιες πραξεις και τακτικες
    πχ ζουσαν καποτε παλια σε μια σπηλια ,
    καποια στιγμη πληθυνανε και αρχισαν να αλληλοεξοντονονταν για το πος θα παραμεινει στην σπηλια γιατι αλλη σπηλια δεν ειχε εκει γυρω , μονο απεραντο δασος
    αυτο γινοταν για χρονια γεννεες ,σχεδον ειχε καταντησει παραδοση σε αυτην την σπηλια το να αλληλοεξοντονονταν οδηγοντας τις σχεσεις τους σε πολυ ασχημο σημειο και για αυτους που επιζουσαν
    καποιοι αποφασισαν να απομακρυνθουν οσο δεν ειχε απομακρυνθει κανενας απο αυτην την σπηλια
    και φτασαν σε ενα σημειο που συναντησαν ανθρωπους που εφτιαχναν "σπηλιες" με κλαδια απο το απεραντο δασος, καλυβες τα ελεγαν εκει , και δεν χρειαζοταν να αλληλοεξοντονονταν για το ποιος θα εχει στεγη .

    το facepalm σε αυτο το σημειο για το σημειο που ειχαν οδηγηθει στην σπηλια επειδη δεν ειχανε βρει αλλη διεξοδο , τρυπαει κρανιο

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος badweed : 11-10-18 στις 07:59.
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  14. #1004
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Burning Skies Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρω γω... Ο aroutis δηλωνει θυμα φασισμου στο forum.
    Save aroutis δλδ;
    Εσυ αποκηρύσσεις τη βία από όπου και αν προέρχεται;
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  15. #1005
    Εγγραφή
    11-10-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    328
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνεχίζεις να παραποιείς την πραγματικότητα φόρα-παρτίδα.

    Πουθενά δεν γράφω ότι δεν βρέθηκε μαχαίρι.

    Πολύ συγκεκριμένα, γράφω πως δεν βρέθηκε απόδειξη ότι είχε το μαχαίρι μαζί του, κι ακόμα κι αν το είχε, ποτέ και πουθενά δεν φαίνεται να το κρατά, να το χρησιμοποιεί καθ' οποιονδήποτε τρόπο, να απειλεί τον οποιονδήποτε με αυτό.

    Το ότι "δεν βρέθηκαν κλοπιμαία πάνω του", στη χειρότερη περίπτωση δείχνει "απόπειρα κλοπής". Ούτε ληστεία, ούτε απόπειρα ληστείας.

    Όσο για τον "ανεξέλεγκτο", ήταν νεκρός στο έδαφος όταν οι μάγκες με τα μπλε (που μόνο πισώπλατα κι όταν ήταν πεσμένος "συμμετείχαν" στη σύλληψή του και στη συνέχεια άφησαν τον καταστηματάρχη να κόψει και μια βόλτα σε σκηνή εγκλήματος ανενόχλητος) τον "ακινητοποίησαν", τον "σταμάτησαν", όπως γράφεις.
    Συμφωνα με αυτοπτες μαρτυρες βρεθηκε να εχει μαχαιρι,το οποιο βρεθηκε και εξεταζεται στα εργαστηρια της αστυνομιας,εσυ ολο αυτο το μεταφραζεις οτι δεν υπαρχει αποδειξη οτι εχει το μαχαιρι(αποδειξη αγορας θα εννοεις προφανως) και οτι το μαχαιρι πεταξε απο το σπιτι του και βρεθηκε εκει.
    Διαθετεις και νομικες γνωσεις ,χρησιμο δεν λεω.Σκεψου τι ειναι αυτο που δεν αφηνει να ολοκληρωθει το αδικημα και παραμενει αποπειρα.
    Το οτι τον κυνηγουσαν και επεφτε πανω στα τραπεζια δεν το ειδες?Δεν θελεις να το δεις μηπως?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικά, να σου το πω πολύ ανοιχτά επίτηδες διαστρεβλώνεις την πραγματικότητα γράφοντας ανακρίβειες και ψέμματα και μετά, κλασικό bait and switch, πετάς την μπάλα στην εξέδρα με το "δεν ξέρω εγώ, ξέρουν οι ανακριτές". H αλήθεια είναι ότι όλα αυτά περί διχασμού και πόλωσης είναι μύθοι που στήνονται από ανθρώπους της ιδεολογικής σου συνομωταξίας που σπείρετε "αμφιβολίες", λέτε ανακρίβειες και ψέμματα, μετά το γυρίζετε στο ότι δεν ξέρετε, και όταν σας το λένε, γυρνάτε - με θράσος σχεδόν - να μιλήσετε για επιθέσεις που δέχεστε από τους "άλλους" που είναι πολιτικά πολωμένοι.

    Παλιά πλέον η πρακτική αυτή και αναγνωρίσιμη.

    Πιο πίσω ο GeorgeH έθεσε τα πράγματα πολύ απλά και ουσιαστικά στο "δια ταύτα" αν δεν ξέρεις, δεν γνωρίζεις, θέλεις να περιμένεις τον ανακριτή τι θα πει, δεν είναι υποχρεωτικό να γράφεις εδώ στο μεταξύ
    Συμφωνω με οσα εγραψε ο GeorgeH .
    Δεν ξερω ,δεν γνωριζω,δεν απαντω διοτι υπαρχουν ειδικοι .Καποιοι παντογνωστες εχετε βγαλει το πορισμα ,κανατε τους ιατροδικαστες,τους δικηγορους,τους ανακριτες,ψυχολογους και δεν ξερω τι αλλο.Δεν λεω ανακριβειες ουτε ψεματα ουτε το γυριζω ουτε εγω ουτε οι φιλοι μου!!!!!
    Παραθεσα σχετικο δημοσιευμα.Δεν θελει πολυ κοπο .
    Η βια ειναι βια,ειτε ειναι μια μπουνια ειτε μια κλωτσια.Ειτε αφορα τον θυτη ειτε το θυμα,που στην προκειμενη περιπτωση δεν ξερουμε ποιος ειναι ποιος.
    Ψιλα γραμματα οταν το μονο που βλεπεις μπροστα σου ειναι ταγματα ,συνωμοταξιες να σπερνουμε!!!! αμφιβολιες...Σταματα λοιπον να μου απαγγελεις κατηγοριες ,που οι περισσοτεροι εχετε κανει εδω μεσα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φιλόσοφος_Στ@ρχίδας Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ισχύει αυτό.
    http://www.mixanitouxronou.gr/vgike-...o-thanato-toy/

    του δημοσιου και της οικογενειας.

Σελ. 67 από 101 ΠρώτηΠρώτη ... 4757626566676869727787 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Το Copernicus Hackathon έρχεται στην Αθήνα
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-18, 14:27
  2. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-08-18, 14:40
  3. Αιθαλομίχλη στην Αθήνα
    Από Basilhs23_ στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-01-18, 01:08
  4. Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-12-17, 22:07
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-11-17, 18:56

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας