Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 18
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.686
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Forthnet_new
    Δελτίο Τύπου:
    ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΣΗΜΕΙΑ

    • Αύξηση EBITDA Α’ Εξαμήνου 2018 κατά 11,4% στα 17,9 εκατ. ευρώ - Συνολικά έσοδα περιόδου στα 144,4 εκατ. ευρώ - Ενίσχυση εσόδων εταιρικών πελατών κατά 4,6% και εσόδων διαφήμισης κατά 6,1%.
    • Η Nova αριθμεί 952 χιλιάδες συνδρομές λιανικής, εξυπηρετώντας 672 χιλιάδες μοναδικά νοικοκυριά, 555 χιλιάδες συνδρομητές broadband και 463 χιλιάδες συνδρομητές Pay TV λιανικής και χονδρικής σε Ελλάδα και Κύπρο.
    • H ζήτηση και η συνδρομητική βάση στην λιανική συνεχίζουν να επηρεάζονται από τον συνδυασμό της υπερφορολόγησης του κλάδου και την χαμηλή αγοραστική δύναμη των καταναλωτών.
    • Διμερείς συμβάσεις με εννέα ΠΑΕ της Super League, οδηγούν σε μείωση του κόστους δικαιωμάτων ελληνικού ποδοσφαίρου κατά 25% - Το αθλητικό περιεχόμενο της Nova ενισχύεται σημαντικά με την προσθήκη του Ιταλικού πρωταθλήματος ποδοσφαίρου.

    Ο Διευθύνων Σύμβουλος της Forthnet, κ. Πάνος Παπαδόπουλος δήλωσε:
    «Παρά τη συνεχιζόμενη πίεση στο διαθέσιμο εισόδημα των καταναλωτών και την υπερφορολόγηση στις αγορές που δραστηριοποιούμαστε, πετύχαμε να βελτιώσουμε το EBITDA του εξαμήνου κατά 11,4%, εφαρμόζοντας πρόγραμμα λειτουργικής αναδιάρθρωσης της Εταιρείας.
    Με τον πρόωρο τερματισμό της σύμβασης κεντρικής διαχείρισης της Super League από την πλευρά μας και την σύναψη διμερών εμπορικών συμφωνιών με 9 ποδοσφαιρικές ομάδες - μεταξύ των οποίων τις εμπορικότερες και πλέον ανταγωνιστικές - πετύχαμε σημαντική μείωση των σχετικών δαπανών αρχής γενομένης από την αγωνιστική σαιζόν 2018-2019, εξασφαλίζοντας ταυτόχρονα στους συνδρομητές μας πρόσβαση και στο Ιταλικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου.
    H στρατηγική μας απόφαση για χονδρική διάθεση του premium αθλητικού και κινηματογραφικού μας περιεχομένου στους τελικούς καταναλωτές μέσω περισσοτέρων παρόχων Pay TV στην Ελλάδα και την Κύπρο, αρχίζει να αποδίδει καρπούς.
    Τέλος, με την συνεχή αναβάθμιση των OTT υπηρεσιών μας (Nova GO και Nova On Demand) βελτιώνουμε καθημερινά την συνολική εμπειρία των συνδρομητών μας, ενώ λανσάραμε τις υπηρεσίες Nova Energy στο πλαίσιο του διαρκούς στόχου μας για ολοκληρωμένη κάλυψη των αναγκών των ελληνικών νοικοκυριών».

    ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

    Συνδυαστικές Υπηρεσίες/3Play

    Στο τέλος του 1ου εξαμήνου του 2018, τα νοικοκυριά με Nova 3Play/συνδυαστικές υπηρεσίες της Forthnet, ανήλθαν στις 280 χιλιάδες. Το μερίδιο των συνδρομητών Nova 3Play, σε σχέση με το σύνολο της συνδρομητικής βάσης της Forthnet διαμορφώθηκε στο 41,6%.

    06M 2018 06M 2017 Δ
    Νοικοκυριά με Nova 3Play/συνδυαστικές υπηρεσίες 279.666 296.150 -5,6%
    Ποσοστό νοικοκυριών με Nova 3Play/συνδυαστικές υπηρεσίες 41,6% 42,2% -0,6π.μ.

    Τηλεπικοινωνιακές Υπηρεσίες

    Στο 1ο εξάμηνο του 2018 οι ενεργοί συνδρομητές LLU ήταν 542 χιλιάδες.

    06M 2018 06M 2017 Δ
    Συνδρομητές Broadband

    555.500 572.306 -2,9%
    Ενεργοί συνδρομητές LLU 542.216 557.106 -2,7%
    Ποσοστό LLU 97,6% 97,3% +0,3π.μ.
    Συνολικό μερίδιο αγοράς LLU 25,7% 26,5% -0.8π.μ.

    Υπηρεσίες Συνδρομητικής Τηλεόρασης

    Στο τέλος του 1ου εξαμήνου του 2018, η συνδρομητική βάση Pay TV έκλεισε στους 463 χιλιάδες συμπεριλαμβανομένων των συνδρομητών λιανικής και χονδρικής σε Ελλάδα και Κύπρο.

    06M 2018 06M 2017 Δ
    Συνδρομητές Λιανικής Pay TV 396.375 425.945 -6,9%
    Συνδρομητές Χονδρικής Pay TV 66.739 49.881 +33,8%
    Σύνολο Συνδρομητών Pay TV 463.114 475.826 -2,7%

    ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

    Τα ενοποιημένα συνολικά έσοδα για το 1ο εξάμηνο του 2018, ανήλθαν στα €144,4 εκατ., παρουσιάζοντας μείωση σε σχέση με το 1ο εξάμηνο του 2017. Το έσοδο από διαφήμιση είναι βελτιωμένο κατά 6,1% ως αποτέλεσμα του διαρκώς αναβαθμιζόμενου περιεχομένου του τηλεοπτικού προγράμματος της Nova. Αντίστοιχα, αυξημένα παρουσιάζονται και τα έσοδα από τους εταιρικούς πελάτες κατά 4,6%.

    Ανάλυση εσόδων (€ ‘000) 06M 2018 06M 2017 Δ
    Λιανική 100.436 110.583 -9,2%
    Λιανική -Telco 54.733 59.082 -7,4%
    Λιανική – Pay TV 45.703 51.500 -11,3%
    Εταιρικοί πελάτες 29.517 28.227 4,6%
    Εταιρικοί πελάτες -Telco 17.371 18.940 -8,3%
    Εταιρικοί πελάτες - Pay TV 12.146 9.287 30,8%
    Διαφήμιση 5.187 4.888 6,1%
    Λοιπά έσοδα 9.214 5.656 62,9%
    Συνολικά Έσοδα 144.354 149.353 -3,3%

    Το EBITDA του 1ου εξαμήνου του 2018 ανήλθε στα €17,9 εκατ., έναντι €16,1 εκατ. το 1ο εξάμηνο του 2017.

    Ανάλυση EBITDA (€ ‘000) 06M 2018 06M 2017 Δ
    Συνολικά έσοδα (συμπ. λοιπών εσόδων) 144.354 149.353 -3,3%
    EBITDA 17.933 16.100 +11,4%
    Περιθώριο EBITDA 12,4% 10,8% +1,6π.μ.

    Ο συνολικός τραπεζικός δανεισμός στις 30 Ιουνίου 2018 ανέρχεται σε €257,5 εκ.( )

    Πρόσφατες Εξελίξεις
    • Η Εταιρεία άσκησε τον Φεβρουάριο του 2018 το μονομερές δικαίωμά της για τον πρόωρο τερματισμό της Σύμβασης Κεντρικής Διαχείρισης των τηλεοπτικών δικαιωμάτων Super League μεταξύ της Εταιρείας και των 15 ΠΑΕ για την αγωνιστική σεζόν 2018-2019. Για τη σεζόν 2018-2019 έχει υπογράψει διμερείς εμπορικές συμφωνίες με εννέα ΠΑΕ, μεταξύ των οποίων και τα 3 κορυφαία brands, ΑΕΚ, Ολυμπιακός και ΠΑΟΚ, που διεκδικούν τον τίτλο στο ελληνικό πρωτάθλημα και διακρίνονται στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις.
    • Με στόχο την ενίσχυση του τηλεοπτικού της περιεχομένου η Εταιρεία προχώρησε στην απόκτηση των δικαιωμάτων του Ιταλικού πρωταθλήματος ποδοσφαίρου (Serie A TIM) το οποίο αποτελεί το πλέον ανερχόμενο ευρωπαϊκό πρωτάθλημα. Παράλληλα, ανανέωσε τα δικαιώματα του Γαλλικού πρωταθλήματος ποδοσφαίρου, ενώ απέκτησε το Κύπελλο, το Λιγκ Καπ και το Σούπερ Καπ Γαλλίας, καθώς και το πρωτάθλημα Αυστρίας, αλλά και τα Κύπελλα Ρωσίας και Τουρκίας.
    • Παράλληλα, η Εταιρεία προχώρησε στη σύναψη συνεργασίας με την MGM (Metro Goldwyn Mayer) και ανανέωσε την μακρόχρονη συνεργασία της με την 21st Century Fox, αλλά και με το στούντιο της HBO. Οι συνεργασίες με ορισμένα από τα μεγαλύτερα studios του Hollywood, εξασφαλίζουν αποκλειστική πρόσβαση σε βραβευμένες κινηματογραφικές ταινίες και δημοφιλείς τηλεοπτικές σειρές που προσφέρονται τόσο μέσα από τα κανάλια Novacinema, όσο και μέσω των υπηρεσιών Nova GO και Nova On Demand. Παράλληλα, η Εταιρεία προχώρησε στην επέκταση της συνεργασίας με το δίκτυο Discovery Communications για τη μετάδοση των καναλιών Discovery Channel, Animal Planet, Discovery Showcase HD και των Eurosport1, Eurosport1 HD και Eurosport2.
    • Αποβλέποντας στην πλήρη κάλυψη του συνόλου των αναγκών του ελληνικού νοικοκυριού για ψυχαγωγία, επικοινωνία και ενέργεια η Εταιρεία λάνσαρε τον Ιούνιο του 2018 την υπηρεσία Nova Energy προσφέροντας στους συνδρομητές της μια ενιαία ολοκληρωμένη εμπειρία υπηρεσιών κάτω από το ιδιαίτερα ισχυρό και αναγνωρίσιμο brand Nova.
    • H Εταιρεία, αξιοποιώντας τις εκτεταμένες τηλεπικοινωνιακές υποδομές της και την υψηλή τεχνογνωσία του στελεχιακού της δυναμικού προχώρησε πρόσφατα σε σημαντικές συνεργασίες για την παροχή τηλεπικοινωνιακών υπηρεσιών με κορυφαίες εταιρείες όπως: Ελληνικά Πετρέλαια, ΦΑΓΕ, Εταιρεία Διαχείρισης Αερίου και Pet City.
    • Με στόχο την αναβάθμιση της εμπειρίας συνδρομητή η Εταιρεία λάνσαρε μια σειρά από νέες δυνατότητες για τις υπηρεσίες Nova GO και Nova On Demand, όπως η υπηρεσία Nova GO extra, που δίνει τη δυνατότητα πρόσβασης στο περιεχόμενο του Nova GO μέσω 2ης συσκευής (laptop, tablet, smartphone) και η υπηρεσία Νova offline viewing, που παρέχει τη δυνατότητα στους συνδρομητές να κατεβάζουν προγράμματα από το Nova GO στη συσκευή τους και να τα βλέπουν όποια στιγμή επιθυμούν χωρίς σύνδεση στο Internet. Επιπλέον, η υπηρεσία Nova GO μπορεί πλέον να χρησιμοποιηθεί και εκτός Ελλάδος από συνδρομητές που ταξιδεύουν εντός ΕΕ, σε εναρμόνιση με την Ευρωπαϊκή Οδηγία για τη φορητότητα Υπηρεσιών OTT (EU Portability Regulation).
    • H Εταιρεία υπέγραψε Σύμβαση Αγοραπωλησίας Μετοχών με την ελβετική εταιρεία «LINXX HOLDING S.A.» για την πώληση του ποσοστού 99,31% που κατείχε στην θυγατρική της εταιρεία με την επωνυμία FORTH-CRS. Η πώληση της FORTH-CRS είναι μέρος του προγράμματος λειτουργικής αναδιάρθρωσης της Forthnet και εντάσσεται στην στρατηγική ενίσχυσης των κυρίων τομέων στους οποίους διαθέτει ανταγωνιστικά πλεονεκτήματα, όπως οι υπηρεσίες συνδρομητικής τηλεόρασης και συνδυασμένων υπηρεσιών (Pay TV/3Play), ενώ αναμένεται να συμβάλει στις πρωτοβουλίες της Εταιρείας για τη βελτίωση της ρευστότητάς της.

    ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΣΗΜΕΙΩΣΗ
    Σε αυτή την παρουσίαση ενδέχεται να περιέχονται μελλοντικές προβλέψεις, οι οποίες βασίζονται σε εκτιμήσεις και υποθέσεις σχετικά με αναμενόμενες εξελίξεις και άλλους παράγοντες που επηρεάζουν την Εταιρεία. Οι εκτιμήσεις αυτές δεν αποτελούν ιστορικά γεγονότα ούτε εγγύηση για τη μελλοντική απόδοση της Εταιρείας. Αυτές οι μελλοντικές εκτιμήσεις εμπεριέχουν κινδύνους και αβεβαιότητες καθώς υπάρχουν παράγοντες που μπορούν να δημιουργήσουν σημαντική παρέκκλιση των μελλοντικών αποτελεσμάτων της Εταιρείας από τις εκτιμήσεις αυτές.


  2. #2
    Εγγραφή
    26-10-2017
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΙΛΙΟΝ
    οι δείκτες της πελατείας είναι σχεδόν όλοι μείον, πάνε για φούντο και ο CEO που εισπράττει πάνω απο 300 χιλιάρικα ετησίως πανηγυρίζει;

  3. #3
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Δεν πανηγυρίζει, λέει οτι παρά τις δυσκολίες καλά τα πάμε. Τι περίμενες να πει, οτι πάμε για φούντο; Έχεις ακούσει ποτέ CEO να το λέει αυτό;

  4. #4
    Εγγραφή
    18-09-2018
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    117
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Λέει προς το τελος : Ο συνολικός τραπεζικός δανεισμός στις 30 Ιουνίου 2018 ανέρχεται σε €257,5 εκ...
    Αν έχουν κερδη οπως λενε και αυξανονται και οι αριθμοι,γιατι δανειζονται και μας ζαλίζουν με αριθμους , ερευνες και έσοδα?

  5. #5
    Το avatar του μέλους eyw
    eyw Guest
    Μπράβο και πάντα κέρδη.
    Ελπίζω ότι από τα 17.9 εκ όχι μόνον θα ξοφλάνε σιγά-σιγά τα 257.5 εκ των τραπεζών αλλά θα τους μένουν και φράγκα για επενδύσεις σε εξοπλισμό, σεμινάρια προσωπικού, αγορές νέων ταινιών/σειρών/επεισοδίων κλπ.

  6. #6
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα (Αττική)
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    7.854
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus 2
    H Nova αυτήν τη στιγμή είναι ο μόνος πάροχος που δε δίνει VDSL ή "FIBER" από καμπίνα.

    Πολύ πίσω δυστηχώς.

    Pc Specs: Ryzen 5800X3D, 32Gb Trident Z @3600Ghz Ram, RTX 4090

  7. #7
    Εγγραφή
    22-04-2006
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13500/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Technicolor TD5136 v2
    SNR / Attn
    6,5(dB) / 17,0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ελπίζω σιγά-σιγά να ανακάμψει οικονομικά ώστε να μην υπάρξει θέμα πώλησης της…
    Έξι (6) χρόνια στη Forthnet (Nova) σταθερότατης γραμμής…

  8. #8
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.764
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Η Nova αριθμεί 952 χιλιάδες συνδρομές λιανικής, εξυπηρετώντας 672 χιλιάδες μοναδικά νοικοκυριά, 555 χιλιάδες συνδρομητές broadband και 463 χιλιάδες συνδρομητές Pay TV λιανικής και χονδρικής σε Ελλάδα και Κύπρο.
    Μπερδεύτηκα...

  9. #9
    Εγγραφή
    09-04-2011
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    867
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓ 220,0 ↑ 22,0
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ! Mesh
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ermis333 Εμφάνιση μηνυμάτων
    H Nova αυτήν τη στιγμή είναι ο μόνος πάροχος που δε δίνει VDSL ή "FIBER" από καμπίνα.

    Πολύ πίσω δυστηχώς.
    Εγώ παίρνω από καμπίνα υπηρεσία VDSL από τη Nova. Τα στατιστικά μου στο προφίλ μου. Αντίθετα με τη Nova, η Vodafone και η CYTA δεν δίνουν VDSL από την ίδια καμπίνα απέναντι από το σπίτι μου.
    Από που προκύπτει ότι δε δίνει VDSL από καμπίνα; 100άρι VDSL όντως δεν δίνει
    FRITZ! Mesh Set [FRITZ!Box 7530 & FRITZ!Repeater 1200] * MacBook Air M1 * iPhone 12 * Huawei E3372h-153 LTE USB Stick * Gigaset E370 & C620 DECT Phones

  10. #10
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα (Αττική)
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    7.854
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spyridop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ παίρνω από καμπίνα υπηρεσία VDSL από τη Nova. Τα στατιστικά μου στο προφίλ μου. Αντίθετα με τη Nova, η Vodafone και η CYTA δεν δίνουν VDSL από την ίδια καμπίνα απέναντι από το σπίτι μου.
    Από που προκύπτει ότι δε δίνει VDSL από καμπίνα; 100άρι VDSL όντως δεν δίνει
    Στην περιοχή μου δίνουν όλοι από Καμπίνα η Nova όχι.

    Εγώ βέβαια έχω FTTH και δε με νοιάζει αλλά λέμε τώρα.

    Pc Specs: Ryzen 5800X3D, 32Gb Trident Z @3600Ghz Ram, RTX 4090

  11. #11
    Εγγραφή
    14-09-2005
    Μηνύματα
    1.262
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Ο μοναδικος παροχος που πληρωνω 24αρα γραμμη και μου κλειδωνει στα 15. ΟΤΕ στα 9(φιλος), wind 2..ναι 2(η αδερφη μου) ολοι στην ιδια γειτονια. Επισης οτι προβλημα και αν ειχα(2 φορες μεσα σε 4 χρονια), με mail στην εξυπηρετηση μετα απο κανα 4ωρο ειχα τηλεφωνο και λυνοταν το προβλημα με τη μια. Οταν ζητησα χαμηλωμα τιμης μου το δωσανε και η γραμμη ειναι η πιο σταθερη που ειχα ποτε. Εχω μετακομισει 3 φορες κι εχω παρει τη γραμμη μαζι μου με ταχυτητες 13-15 σε καθε σπιτι.
    Ο ΟΤΕ για να με παρει τηλεφωνο για να λυσω το προβλημα με τις ενοχλησεις απο τη wind (εχω κανει και thread γιαυτο) εκανε να με παρει 5 μερες.

    5

  12. #12
    Εγγραφή
    11-07-2003
    Περιοχή
    Αποδημος Ελληνισμος
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    960
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    200/40
    ISP
    AIM Τσεχια
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ermis333 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην περιοχή μου δίνουν όλοι από Καμπίνα η Nova όχι.

    Εγώ βέβαια έχω FTTH και δε με νοιάζει αλλά λέμε τώρα.
    Με αυτο που ειπες πιο πριν, γενίκευσες. Αλλο δεν δινει fiber ή VDSL απο καμπινα στην περιοχη μου ενω δινουν ολοι οι αλλοι και αλλο η μοναδικη εταιρια που δεν δινει fiber ή VDSL απο καμπινα.

    Εδω υπαρχουν περιοχες στην Αθηνα/κεντρο που εχουν max ADSL (οχι κατι καινουριο) 12mbit ΟΛΕΣ.
    Νothing that you learned from ash and debris...

  13. #13
    Εγγραφή
    18-09-2018
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    117
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Τα 247εκατ. για να τα ξοφλησεις δε θες 1 και 2 χρονια.Ισως βαλουν καινουργιες ξενες σειρες της HBO kai ths Fox αλλα και ποιος δε βαζει τη σημερον ημερα!Και αν οι εταιριες δεν εχουν καινουριους συνδρομες μη πουμε φταινε τα torrents που στην τελικη χρειαζονται κι αυτα που ειναι δωρεαν,για να μαθαινουν οι θεατες την ιδιοσυγκρασια αλλων λαων στο ονομα της παγκοσμιοποιησης.Αλλιως κανεις δε θα αναβαθμιζε σε vdsl..Τι να το κανουμε το vdsl ρε παιδες αν τελικα καποτε θελησουν και πουν να χρησιμοποιουμε το internet μονο για σερφαρισμα...Οι εταιριες θα χασουν και μονο κι οχι ο λαος
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mimas888 : 26-09-18 στις 17:59.

  14. #14
    Εγγραφή
    26-09-2002
    Περιοχή
    Τραχανοπλαγιά
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    570
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Fritz!Box 5530 AX Fiber
    Καλημέρα,

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ermis333 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην περιοχή μου δίνουν όλοι από Καμπίνα η Nova όχι.
    Επειδή δεν δίνει σε εσένα σημαίνει πως δεν δίνει γενικώς; Αύριο περιμένω σύνδεση VDSL 50 από Nova μέσω καμπίνας.
    Φιλικά, Γιώργος Βαρδίκος

  15. #15
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.578
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Στο παρελθον ομως ειχε τετοια κολληματα και δεν εδινε απο καμπινες απο αποψη.
    Το ειχαμε συζητησει τοτε εκτενως. Στου κουφου το port...

    Σχεδον ενα χρονο μετα, και μετα απο απωλειες πελατων αποφασισε να αλλαξει πολιτικη.
    Καλιο αργα παρα ποτε. Τωρα δινει, (εκτος απο συγκεκριμενες περιπτωσεις για τεχνικους λογους ομως πλεον, οχι απο αποψη).
    Α ρε forthnet, θα μας λειψεις με τις ομορφιες σου...

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Forthnet: Οικονομικά Αποτελέσματα 12μήνου 2017
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-02-19, 16:37
  2. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-09-18, 12:49
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-08-18, 19:52
  4. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-05-18, 23:38
  5. Forthnet: αποτελέσματα 1ου εξαμήνου 2017
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 38
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-12-17, 22:32

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας