Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 45
  1. #16
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Πεύκη
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    1.376
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Bauedtec
    rdaniel δεν είναι σωστό να μην λες τι συμβαίνει. Οχι τίποτα άλλο, όλοι θέλουμε να ξέρουμε τι συμβαίνει, και τα στραβά, όχι να λέμε ευχολόγια χωρίς αντίκρυσμα. Αν υπάρχει κάτι πρέπει να το ξέρουν, περισσότερο αυτοί που ετοιμάζονται να κάνουν αίτηση.

  2. #17
    Εγγραφή
    18-12-2004
    Περιοχή
    περιστερι... ουδεν μονιμοτερο του προσωρινου
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.450
    Downloads
    31
    Uploads
    1
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    Εως 54 Mbps (wireless)
    ISP
    Οτι εχουν οι α
    Router
    Wifly-City
    SNR / Attn
    100(dB) / 1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Οταν καλεις απο το κινητο σου ενα σταθερο τηλεφωνο μπορει να φταιει και ο οτε ασχετα αν ο αριθμος σου παρεχεται απο την ΝΕΤΟΝΕ.
    Μπορει η εταιρια κινητης να οδηγει τις κλησεις μεσα απο το δικτυο του οτε .
    Για να το ρωτισουμε αυτο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος XPHSTOS29 : 16-06-07 στις 06:05.

  3. #18
    Εγγραφή
    27-02-2006
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΘΗ
    Router
    SpeedTouch 780WL
    [QUOTE=Avvocato;1237953]Και ξαφνικα εκει που μιλαγα στο τηλεφωνο κοπηκε η συνεση........
    Μετα απο λιγο ξεμπλοκαρε και μετα απο λιγο παλι επεσε......

    Το τηλεφωνο εχει σημα (κανει τουτ τουτ) και καλει κανονικα, αλλα οταν περνω ενα νουμερο δεν κανει τιποτε και δεν ανοιγει γραμμη καθολου.

    Επισης οταν με καλουν (δοκιμασα απο κινητο) βγαινει ο αυτοματος του οτε και λεει: ο αριθμος που καλεσατε αλλαξε, για πληροφοριες καλεστε στο 11888.

    ιντερνετ εχω κανονικα και δεν εχω

    να σημιωσω οτι δεν εχω ζητησει φορητοτητα, αλλα εχω αριθμοδοτηση απο ΝΕΤΟΝΕ.

    Τωρα που σας γραφω ξεμπλοκαρε παλι, αλλα σιγουρα καποιο προβλημα εχει το δυκτιο τους.

    Δοκιμασα και να τους καλεσω, αλλα δεν απανταγε κανενας ουτε στο 211-220-1000 ουτε στο 13860[/QUOTE


    Γειά σας και απο εμένα όπως έχω αναφέρει και σε άλλο σημείο στο forum έχω σοβαρα προβλήματα και με τα δυο τηλέφωνα ένα μήνα περίπυ που είμαι συνδεμένος.Το 210 ενώ μιλάω νεκρώνει δεν μπορώ να κάνω εξερχόμενες και αν με καλέσουν έχουμε επιλογές 1. μπορει να είναι νεκρό 2.μπορει να ακουγετε το εξωτικό ο αριθμός δεν υπάρχει 3.μπορεί να δηχνει οτι καλεί και δεν απαντάμε χωρίς να συμβένει κατι τέτοιο. Τέλος την ίδια στιγμή ξερένεται και το 211 δεν μπορώ να κάνω εξερχόμενες και αν με καλέσουν ακούνε σήμα κατηλλημένου η οτι ο αριθμός δεν υπάρχει καπου καπυ πεφτει και κανενα καλεστε τις υπηρεσίες καταλόγου....Πιστεύω οτι θα βρούνε λύση γρήγορα γιατί αφενός μας ταλαιπωρούν
    και αφετέρου ειναι εκτεθημένοι διότι δεν προσφέρουν τις υπηρεσίες που αγοράσαμε και ειδικά οσον αφορά την τηλεφωνία είναι λεπτό θέμα και μεγάλο πρόβλημα .....
    Κλείνωντας θα ήθελα να εκφράσω την προσωπική μου άποψη με επιφύλαξη μήπως είναι λανθασμένη οτι το πρόβλημα της τηλεφωνίας είναι καθαρά οικογενειακό πρόβλημα της Netone και μόνο
    takos

  4. #19
    Εγγραφή
    28-06-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Μηνύματα
    1.342
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200000/20000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Interleaved
    προφανος φιλε εχεις κι εσυ τα ιδια συμπτωματα με εμενα, μονο που ευτυχως μεχρι τωρα στην δικια μου περιπτωση εγινε μοναχα μια φορα και δεν το εχω ξανασυναντησει μεχρι τωρα.

    Το θεμα ομως ειναι πως το ιδιο προβλημα δεν ειναι μεμονομενο, αλλα συμβαινει και σε αλλους, οποτε μαλλον πρεπει να το κοιταξουν και να ενημερωθουν αμεσα οι τεχνικοι τους.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Avvocato : 16-06-07 στις 14:28.

  5. #20
    Εγγραφή
    16-05-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    42
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΠΕΙΡΑΙΑ
    [QUOTE=takosat;1242078]
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Avvocato Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ξαφνικα εκει που μιλαγα στο τηλεφωνο κοπηκε η συνεση........
    Μετα απο λιγο ξεμπλοκαρε και μετα απο λιγο παλι επεσε......

    Το τηλεφωνο εχει σημα (κανει τουτ τουτ) και καλει κανονικα, αλλα οταν περνω ενα νουμερο δεν κανει τιποτε και δεν ανοιγει γραμμη καθολου.

    Επισης οταν με καλουν (δοκιμασα απο κινητο) βγαινει ο αυτοματος του οτε και λεει: ο αριθμος που καλεσατε αλλαξε, για πληροφοριες καλεστε στο 11888.

    ιντερνετ εχω κανονικα και δεν εχω

    να σημιωσω οτι δεν εχω ζητησει φορητοτητα, αλλα εχω αριθμοδοτηση απο ΝΕΤΟΝΕ.

    Τωρα που σας γραφω ξεμπλοκαρε παλι, αλλα σιγουρα καποιο προβλημα εχει το δυκτιο τους.

    Δοκιμασα και να τους καλεσω, αλλα δεν απανταγε κανενας ουτε στο 211-220-1000 ουτε στο 13860[/QUOTE


    Γειά σας και απο εμένα όπως έχω αναφέρει και σε άλλο σημείο στο forum έχω σοβαρα προβλήματα και με τα δυο τηλέφωνα ένα μήνα περίπυ που είμαι συνδεμένος.Το 210 ενώ μιλάω νεκρώνει δεν μπορώ να κάνω εξερχόμενες και αν με καλέσουν έχουμε επιλογές 1. μπορει να είναι νεκρό 2.μπορει να ακουγετε το εξωτικό ο αριθμός δεν υπάρχει 3.μπορεί να δηχνει οτι καλεί και δεν απαντάμε χωρίς να συμβένει κατι τέτοιο. Τέλος την ίδια στιγμή ξερένεται και το 211 δεν μπορώ να κάνω εξερχόμενες και αν με καλέσουν ακούνε σήμα κατηλλημένου η οτι ο αριθμός δεν υπάρχει καπου καπυ πεφτει και κανενα καλεστε τις υπηρεσίες καταλόγου....Πιστεύω οτι θα βρούνε λύση γρήγορα γιατί αφενός μας ταλαιπωρούν
    και αφετέρου ειναι εκτεθημένοι διότι δεν προσφέρουν τις υπηρεσίες που αγοράσαμε και ειδικά οσον αφορά την τηλεφωνία είναι λεπτό θέμα και μεγάλο πρόβλημα .....
    Κλείνωντας θα ήθελα να εκφράσω την προσωπική μου άποψη με επιφύλαξη μήπως είναι λανθασμένη οτι το πρόβλημα της τηλεφωνίας είναι καθαρά οικογενειακό πρόβλημα της Netone και μόνο
    Και εγω τα περιπου ιδια προβληματα εχω, το 210 ειναι ο.κ αλλα το 211 ειναι εκτος

  6. #21
    Εγγραφή
    10-08-2006
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    271
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    Thomson Speedtouch 585v8
    Path Level
    Interleaved
    Σημερα οταν γυρισα απο τη θαλασσα πηγα να παρω τηλεφωνο να παραγγειλω να φαω και το τηλεφωνο δεν λειτουργουσε. Ειχε σημα κανονικα αλλα επερνα το κινητο μου αλλα μιλουσε, σε σταθερα δεν εκανε τιποτα και δεν μπορουσα να το παρω το κινητο ελεγε αριθμος αλλαξε
    Τι γινεται ρε παιδια?
    το ιντερνετ μια χαρα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dd68 : 17-06-07 στις 22:05.

  7. #22
    Εγγραφή
    10-08-2006
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    271
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    Thomson Speedtouch 585v8
    Path Level
    Interleaved
    το προβλημα εφτιαξε με ενα restart του ρουτερ αλλα γιατι το εκανε ειναι το ερωτημα?

  8. #23
    Εγγραφή
    27-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    726
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    ~11500/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Thomson SpeedTouch 780WL
    SNR / Attn
    8(dB) / 33.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vagskarm Εμφάνιση μηνυμάτων
    rdaniel δεν είναι σωστό να μην λες τι συμβαίνει. Οχι τίποτα άλλο, όλοι θέλουμε να ξέρουμε τι συμβαίνει, και τα στραβά, όχι να λέμε ευχολόγια χωρίς αντίκρυσμα. Αν υπάρχει κάτι πρέπει να το ξέρουν, περισσότερο αυτοί που ετοιμάζονται να κάνουν αίτηση.
    Συμφωνώ απολύτως, μόνο που

    1) είχα πρόβλημα με το pc μου αυτό το ΣΚ και δεν προλάβαινα να μπω στο forum και

    2) ήθελα να εξαντλήσω ΟΛΗ ΤΗΝ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΔΙΑΘΕΣΗ, προτού γράψω τα παράπονά μου! Και είναι συγκεκριμμένα και αρκετά! θα το κάνω όμως αύριο το πρωϊ, τώρα ακόμη τρέχω με το pc μου

  9. #24
    Εγγραφή
    28-06-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Μηνύματα
    1.342
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200000/20000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Interleaved
    Λοιπον παιδια σημερα μου ξαναεκανε το κολπακι με το κολημα στα τηλεφωνα.

    Παρατηρησα κατι πολυ σημαντικο, το οποιο με κανει να πιστευω πως δεν ειναι (κατα τη γνωμη μου παντα κι αν κανω λαθος διωρθοστε με) προβλημα της ΝΕΤΟΝΕ και του δικτυου της, αλλα του ρουτερ.

    Λοιπον ετυχε οταν μιλαγα να κοπει συνδιαλεξη κι επειτα να καλω και να μη ανοιγει γραμμη, να με καλου πισω και να λεει πως το νουμερο αλλαξε κτλπ.
    Παρατηρησα ομως κατι σημαντικο οπως ειπα, το λαμπακι που γραφει voice στο ρουτερ αν και ειχα ανοιχτο το τηλεφωνο και ασχετως αν προσπαθουσα να καλεσω ήνα με καλεσουν παρεμενε σταθερα αναμενο και δεν αναβοσβηνε οπως θα επρεπε οταν σηκωνεις το ακουστικο της συσκευης. Αυτο με εβαλε σε υποψια και με κανει να πιστευω πως για οσες διακοπες κτλπ φταιει αποκλειστικα το ρουτερ και τιποτε αλλο.
    Θεωρω πως για καποιον ανεξηγητο λογο, κοβει την προσβαση προς συγκεκριμενες υπηρεσιες ή διευθηνσεις ip και μετα απο λιγο επανερχεται. Γι αυτο το λογο και φτιαχνει μετα απο ενα ρεσταρτ. Το παρομοιαζω και με το αλλο προβλημα (που αναφερω σε αλλο νημα) που παρουσιαζει σταδιακα και δεν ανοιγει περιστασιακα καποιες IP οχι ομως παντα τις ιδιες και φτιαχνει με ενα απλο ρεσταρτ στο connection του pc.
    Ισως και οι τεχνικοι και οι υπευθηνοι της ΝΕΤΟΝΕ που διαβαζουν εδω να μπορουν να μας δωσουν καποια εξηγηση για το τι συμβαινει.

  10. #25
    Εγγραφή
    09-09-2004
    Μηνύματα
    1.835
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    SNR / Attn
    3(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Kαι σε μένα αν ανοίξω γραμμή (χωρίς να καλέσω αριθμό) το λαμπάκι μένει μόνιμα αναμένο. Όταν καλέσω το νούμερο και γίνει η σύνδεση αρχίζει να αναβοσβήνει. Μάλλον φυσιολογικό είναι.
    Ρίξε και μια ματιά στα Event Logs του ρούτερ μήπως βρεις κάτι ενδιαφέρον και εκεί.

  11. #26
    Εγγραφή
    28-06-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Μηνύματα
    1.342
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200000/20000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yuk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαι σε μένα αν ανοίξω γραμμή (χωρίς να καλέσω αριθμό) το λαμπάκι μένει μόνιμα αναμένο. Όταν καλέσω το νούμερο και γίνει η σύνδεση αρχίζει να αναβοσβήνει. Μάλλον φυσιολογικό είναι.
    Ρίξε και μια ματιά στα Event Logs του ρούτερ μήπως βρεις κάτι ενδιαφέρον και εκεί.

    Μα αυτο λεω, πως οταν κανει το προβλημα, ακομη κι αν προσπαθησεις να τηλεφωνησεις το λαμπακι παραμενει αναμενο και δεν ξεκινα ποτε να αναβοσβηνει, και φυσικα η κληση δεν διεκπερεωνεται ποτε.

  12. #27
    Εγγραφή
    28-06-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Μηνύματα
    1.342
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200000/20000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Interleaved
    και τα περιεργα συνεχιζονται

    ενω δεχομαι κανονικα κλησεις τωρα και καλω κινητα κανονικα, οταν προσπαθω να καλεσω σταθερο του οτε μου βγαζει αυτο το φωνητικο μηνυμα.......sorry the nymber you've dialed doesn't exist.....sorry the number you've dialed doesn't exist.

    Ειλικρινα αρχιζω να νευριαζω, ειδικα οταν χρειαζομαι το τηλεφωνο οπως τωρα.

  13. #28
    Εγγραφή
    19-09-2003
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.082
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - Ν. ΚΟΣΜΟΣ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ:
    Σας ενημερώνουμε ότι έχει πιάσει φωτιά το αστικό κέντρο του ΟΤΕ στο Χαλάνδρι με το οποίο έχουμε διασύνδεση. Αναμένουμε αποκατάσταση

  14. #29
    Εγγραφή
    11-12-2006
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    128
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Παίδες relax. Γίνονται και ατυχήματα. Μάθετε λοιπόν ότι αυτή τη στιγμή βρίσκονται στο Τηλεφωνικό Κέντρο Χαλανδρίου του ΟΤΕ, η πυροσβεστική, η ΔΕΗ και ο ΟΤΕ γιατι απλά το κέντρο έπιασε ΦΩΤΙΑ.

    Μην γελάσετε αλλά γίνονται και αυτά.

    Ξέρω ότι το κέντρο δεν είναι κομβικό για την τηλεφωνία στην Αττική αλλά είναι μείζονος σημασίας για τα κυκλώματα στην Αττική.

    Η ΝετΟνε στο Υγεία δεν είναι? Άρα παίρνει τηλεφωνία και από το Α/Κ Χαλανδρίου. Άρα όχι κέντρο = όχι σηματοδοσία = όχι τηλεφωνία.

    Μεταξύ σας οι broadband της NetOne μιλάτε? Εάν ναι τότε το πρόβλημα είναι ακριβός αυτό.

  15. #30
    Εγγραφή
    08-02-2007
    Μηνύματα
    1.413
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akaloith Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΕΠΙΣΗΜΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ:
    Σας ενημερώνουμε ότι έχει πιάσει φωτιά το αστικό κέντρο του ΟΤΕ στο Χαλάνδρι με το οποίο έχουμε διασύνδεση. Αναμένουμε αποκατάσταση
    Πριν από 1 ώρα προσπάθησα να τηλεφωνήσω από τη γραμμή της Netone και ακούω "the number you have called does not exist" !!
    Άρχισαν και σε μένα τα προβλήματα είπα. Δεν πειράζει έχω τη γραμμή του ΟΤΕ, ευτυχώς που δεν έκανα αίτηση για Full !! Σηκώνω το άλλο τηλέφωνο αλλά είναι νεκρό !! Τι στο καλό συμβαίνει, μήπως πάνω στη βιασύνη μου σήμερα να τελειώσω με τις εσωτερικές καλωδιώσεις έκανα καμιά πατάτα? Έχω όμως ακόμη την άλλη γραμμή του ΟΤΕ που είναι ISDN. Σηκώνω και εκείνο το ακουστικό αλλά άκρα του τάφου σιωπή.
    Σίγουρος πλέον για κάποια βλακεία που έχω κάνει, παίρνω το πολύμετρο, ανοίγω πρίζες, κατεβαίνω στον κατανεμητή, τσεκάρω τις γραμμές μου και των άλλων ενοίκων όλα νεκρά !!!
    Δεν χάλασα μόνο τις δικές μου γραμμές αλλά και των υπολοίπων
    Το μόνο που λειτουργούσε είναι η σύνδεση στο Internet. Μπαίνω στο adslgr.com και διαβάζω για τη φωτιιά. Όχι τίποτε άλλο αλλά σε προηγούμενο μου post -επειδή ενεργοποιήθηκα χτες βράδυ- είχα γράψει :

    Τώρα πρέπει να διακόψω την συνδρομή στη Forthnet (768/192), που έχω στην άλλη γραμμή.
    Ή μήπως όχι; Με όσα συμβαίνουν δεν είναι κακή ιδέα νάχει κανείς 2 γραμμές από ΟΤΕ (1 ISDN & 1 PSTN) και 2 συνδρομές σε ISPs (1 shared NetOne & 1 Forthnet), για νάχει το κεφάλι του ήσυχο.
    Στην υποθετική αυτή περίπτωση (που κοστίζει κάτι παραπάνω) πρέπει νάναι πολύ άτυχος για να μείνει χωρίς τηλέφωνο ή Internet.
    Τελικά θα την κόψω και την άλλη σύνδεση στη Forthnet και την ISDN γραμμή!!

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-06-08, 15:51
  2. Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-03-08, 16:59
  3. Ετσι ξαφνικα..
    Από magnan στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-10-07, 10:34
  4. Ξαφνικα!!!!Help
    Από fenomeno66 στο φόρουμ DC++
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-09-06, 03:00
  5. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-02-05, 03:12

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας