Σελ. 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση 61-74 από 74
  1. #61
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.265
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219936/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μάλλον προσπαθούμε να γίνουμε βασιλικότεροι του βασιλέως.
    Μπορούμε, επίσης, να καταλήξουμε να διυλίζουμε το "public performances" αναφερόμενοι σε πλήθος κοινού και σχέσεις μεταξύ τους.

    Και καλά που μου το θύμησες, γιατί είχα ξεχάσει να βγάλω 1 αντίγραφο του πιστοποιητικού γάμου και να το στείλω στο netflix για να ξέρει ό,τι την στεφανώθηκα την κυρά και δεν είναι σπιτωμένη για να εκμεταλλεύεται το netflix μου.

  2. #62
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zeronero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον προσπαθούμε να γίνουμε βασιλικότεροι του βασιλέως.
    Μπορούμε, επίσης, να καταλήξουμε να διυλίζουμε το "public performances" αναφερόμενοι σε πλήθος κοινού και σχέσεις μεταξύ τους.

    Και καλά που μου το θύμησες, γιατί είχα ξεχάσει να βγάλω 1 αντίγραφο του πιστοποιητικού γάμου και να το στείλω στο netflix για να ξέρει ό,τι την στεφανώθηκα την κυρά και δεν είναι σπιτωμένη για να εκμεταλλεύεται το netflix μου.
    Έχουμε διαβάσει πολλές απίθανες ιστορίες από τους κυνηγούς των πνευματιών δικαιωμάτων. Απορώ που σε εκπλήσει
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  3. #63
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.265
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219936/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δε ζω στην ονειροχώρα, με εκπλήσσει όμως λίγο ο αυτοπεριορισμός in advance.
    Δεν αναφέρομαι σε διαμοιρασμό συνδρομής με φίλους, αλλά σε παρακολούθηση με φίλους.
    Ποιος θα βρεθεί να υποστηρίξει τέτοια υπόθεση και να την κερδίσει δικαστικά.
    Καλή η καχυποψία, άσχημες οι ιστορίες για αγρίους.

  4. #64
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zeronero Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον παρεξήγησες τον όρο "...may not be shared with individuals beyond your household".



    Ο όρος είναι: "You agree not to use the service for public performances". Η παρέα μου που θα έρθει σπίτι μου ή αν πάω εγώ στο δικό τους και streamάρω στο chromecast τους δεν θεωρείται "public performances".

    Αλλιώς θα ήταν κλειδωμένα τα data, δεν θα υπήρχε δυνατότητα streaming σε άλλες πέρα δηλωμένων συσκευών κτλ.

    Νομίζω, όμως, πως υπερβάλεις επί τούτου.
    Ναι, υπερβάλω αλλά δεν παρεξήγησα. Υπάρχουν οι όροι στα ελληνικά.

  5. #65
    Εγγραφή
    11-12-2009
    Μηνύματα
    296
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, υπερβάλω αλλά δεν παρεξήγησα. Υπάρχουν οι όροι στα ελληνικά.
    Ενταξει αυτοι οι οροι υπαρχουν εδω και χρονια και στα συνδρομητικα(νοβα, οτε) αλλά δεν νομίζω ότι στη πράξη τηρείται από κανέναν. Ουτε οι ιδιες οι εταιρειες δεν νομιζω να προσπαθουν να αποτρεψουν τους χρητες να φερνουν την παρεα τους στο σπιτι ή να δεις ενα προγραμμα μαζι με τα υπολοιπα μελη της οικογενειας σου.

  6. #66
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από timos71 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενταξει αυτοι οι οροι υπαρχουν εδω και χρονια και στα συνδρομητικα(νοβα, οτε) αλλά δεν νομίζω ότι στη πράξη τηρείται από κανέναν. Ουτε οι ιδιες οι εταιρειες δεν νομιζω να προσπαθουν να αποτρεψουν τους χρητες να φερνουν την παρεα τους στο σπιτι ή να δεις ενα προγραμμα μαζι με τα υπολοιπα μελη της οικογενειας σου.
    Προφανώς. Αλλά από την άλλη κρεμόμαστε από το πως θα ξυπνήσουν και με τι όρεξη. Όπως εδώ με το πείραμα του Spotify.

  7. #67
    Εγγραφή
    28-06-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Μηνύματα
    1.342
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200000/20000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Interleaved
    Πρωτα ο κοσμος ηξερε τους δισκους βυνιλιου και τις κασσετες.......και πηγενε σε δισκαδικα της γειτονιας και αντεγραφε τους δισκους σε κασσετες με καποιο κοστος περιπου 500 δραχμων (1987.......!!!!!), εφτιαχνε μαλιστα και λιστες απο τραγουδια που ηθελε.
    Μετα ηρθε το cd και ετρεχε παλι ο κοσμος να αντιγραψει cd ή και να αγορασει οριτζιναλ με κοστος 5000 δραχμες το ενα περιπου......
    Μετα εμφανιστηκαν οι μαυροι που τα πουλαγανε κοψοχρονια....... αλλα και παλι ξοδευες 5 ευρω για ενα cd.
    Επειτα εκανε την εμφανιση του το ιντερνετ και κατεβαζε ο κοσμος ολος απο napster και audiogalaxy mp3 και ηταν ευτυχισμενος.......
    μετα τα κλεισανε και ξεκινησε να κατεβαζει μουσικη απο ιστοσελιδες οπως το myplay, streamload κτλπ
    Οταν τα εκλεισαν και αυτα ξεκινησαν τα torrent και ολοι παλι ηταν ευτυχισμενοι........
    Τελικα καταληξαμε οτι αν ειναι νομιμη μια μικρη συνδορμη θα ηταν καλο να γινουμε συνδρομητες και να εχουμε οση μουσικη θελουμε, οποτε το θελουμε σε οποια συσκευη θελουμε .......
    Κι εγενετω το spotify και αλλα παρομοια........ (για να μην πω για το πιο απλο απο ολα και μη συνδρομητικο youtube)

    Και τι κανει τελικα ο απλος χρηστης....ακομη κι αυτη τη μικρη συνδρομη, προσπαθει να την ελαχιστοποιησει κανοντας διαφορες πατεντες και παρακαμπτοντας κανονες λειτουργιας του......
    Τελικα κανεις δεν μπορει να ψυχολογησει τον ανθρωπινο νου......οτι και να πεις ειναι λιγο......
    Και τζαμπα να τα ειχε ολα ο ανθρωπος, παλι με κατι θα γκρινιαζε και δεν θα ηταν ευχαριστημενος

  8. #68
    Εγγραφή
    26-04-2005
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14621/970
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΛΥΣΙΔΑ
    SNR / Attn
    11(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ο εχθρός του καλού είναι το καλύτερο.

  9. #69
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.808
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Avvocato Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρωτα ο κοσμος ηξερε τους δισκους βυνιλιου και τις κασσετες.......και πηγενε σε δισκαδικα της γειτονιας και αντεγραφε τους δισκους σε κασσετες με καποιο κοστος περιπου 500 δραχμων (1987.......!!!!!), εφτιαχνε μαλιστα και λιστες απο τραγουδια που ηθελε.
    Μετα ηρθε το cd και ετρεχε παλι ο κοσμος να αντιγραψει cd ή και να αγορασει οριτζιναλ με κοστος 5000 δραχμες το ενα περιπου......
    Μετα εμφανιστηκαν οι μαυροι που τα πουλαγανε κοψοχρονια....... αλλα και παλι ξοδευες 5 ευρω για ενα cd.
    Επειτα εκανε την εμφανιση του το ιντερνετ και κατεβαζε ο κοσμος ολος απο napster και audiogalaxy mp3 και ηταν ευτυχισμενος.......
    μετα τα κλεισανε και ξεκινησε να κατεβαζει μουσικη απο ιστοσελιδες οπως το myplay, streamload κτλπ
    Οταν τα εκλεισαν και αυτα ξεκινησαν τα torrent και ολοι παλι ηταν ευτυχισμενοι........
    Τελικα καταληξαμε οτι αν ειναι νομιμη μια μικρη συνδορμη θα ηταν καλο να γινουμε συνδρομητες και να εχουμε οση μουσικη θελουμε, οποτε το θελουμε σε οποια συσκευη θελουμε .......
    Κι εγενετω το spotify και αλλα παρομοια........ (για να μην πω για το πιο απλο απο ολα και μη συνδρομητικο youtube)

    Και τι κανει τελικα ο απλος χρηστης....ακομη κι αυτη τη μικρη συνδρομη, προσπαθει να την ελαχιστοποιησει κανοντας διαφορες πατεντες και παρακαμπτοντας κανονες λειτουργιας του......
    Τελικα κανεις δεν μπορει να ψυχολογησει τον ανθρωπινο νου......οτι και να πεις ειναι λιγο......
    Και τζαμπα να τα ειχε ολα ο ανθρωπος, παλι με κατι θα γκρινιαζε και δεν θα ηταν ευχαριστημενος
    Μου αρέσει που κατηγορείς τον καταναλωτή. Το πρόγραμμα το δημιούργησε η εταιρεία για αυτόν ακριβώς το λόγο. Το ίδιο έκανε άλλωστε και το netflix. Δεν είναι ανόητοι, ξέρουν ακριβώς τί πρόγραμμα δίνουν και πώς θα χρησιμοποιηθεί. Επίσης ξέρουν ότι είναι ευνοϊκό και για τους καταναλωτές και για τους ίδιους.
    Στην τελευταία σου πρόταση συμφωνώ, πάντα βρίσκουμε κάτι να γκρινιάξουμε...

  10. #70
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Avvocato Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρωτα ο κοσμος ηξερε τους δισκους βυνιλιου και τις κασσετες.......και πηγενε σε δισκαδικα της γειτονιας και αντεγραφε τους δισκους σε κασσετες με καποιο κοστος περιπου 500 δραχμων (1987.......!!!!!), εφτιαχνε μαλιστα και λιστες απο τραγουδια που ηθελε.
    Μετα ηρθε το cd και ετρεχε παλι ο κοσμος να αντιγραψει cd ή και να αγορασει οριτζιναλ με κοστος 5000 δραχμες το ενα περιπου......
    Μετα εμφανιστηκαν οι μαυροι που τα πουλαγανε κοψοχρονια....... αλλα και παλι ξοδευες 5 ευρω για ενα cd.
    Επειτα εκανε την εμφανιση του το ιντερνετ και κατεβαζε ο κοσμος ολος απο napster και audiogalaxy mp3 και ηταν ευτυχισμενος.......
    μετα τα κλεισανε και ξεκινησε να κατεβαζει μουσικη απο ιστοσελιδες οπως το myplay, streamload κτλπ
    Οταν τα εκλεισαν και αυτα ξεκινησαν τα torrent και ολοι παλι ηταν ευτυχισμενοι........
    Τελικα καταληξαμε οτι αν ειναι νομιμη μια μικρη συνδορμη θα ηταν καλο να γινουμε συνδρομητες και να εχουμε οση μουσικη θελουμε, οποτε το θελουμε σε οποια συσκευη θελουμε .......
    Κι εγενετω το spotify και αλλα παρομοια........ (για να μην πω για το πιο απλο απο ολα και μη συνδρομητικο youtube)

    Και τι κανει τελικα ο απλος χρηστης....ακομη κι αυτη τη μικρη συνδρομη, προσπαθει να την ελαχιστοποιησει κανοντας διαφορες πατεντες και παρακαμπτοντας κανονες λειτουργιας του......
    Τελικα κανεις δεν μπορει να ψυχολογησει τον ανθρωπινο νου......οτι και να πεις ειναι λιγο......
    Και τζαμπα να τα ειχε ολα ο ανθρωπος, παλι με κατι θα γκρινιαζε και δεν θα ηταν ευχαριστημενος
    Αν θεωρείς τα οικογενειακά προγράμματα που δίνουν, πολύ οικονομικά για τα γούστα σου, μπορείς εύκολα να επιλέξεις κάποιο άλλο ακριβότερο. Είμαι σίγουρος ότι υπάρχουν.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  11. #71
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου αρέσει που κατηγορείς τον καταναλωτή. Το πρόγραμμα το δημιούργησε η εταιρεία για αυτόν ακριβώς το λόγο. Το ίδιο έκανε άλλωστε και το netflix. Δεν είναι ανόητοι, ξέρουν ακριβώς τί πρόγραμμα δίνουν και πώς θα χρησιμοποιηθεί. Επίσης ξέρουν ότι είναι ευνοϊκό και για τους καταναλωτές και για τους ίδιους.
    Στην τελευταία σου πρόταση συμφωνώ, πάντα βρίσκουμε κάτι να γκρινιάξουμε...
    Αυτό που μετράει όμως είναι το τι λένε οι όροι παροχής μιας υπηρεσίας.
    Εδώ δεν έχουμε να κάνουμε με κάποιον καταχρηστικό όρο, σου λέει σου παρέχω το συγκεκριμένο πρόγραμμα για χρήση απο την οικογένεια σου μόνο.
    Το ότι δεν έκανε κάποιο έλεγχο δεν σημαίνει πως μπορείς να το μοιραστείς με άτομα εκτός της οικογένειας σου.

  12. #72
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.808
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που μετράει όμως είναι το τι λένε οι όροι παροχής μιας υπηρεσίας.
    Εδώ δεν έχουμε να κάνουμε με κάποιον καταχρηστικό όρο, σου λέει σου παρέχω το συγκεκριμένο πρόγραμμα για χρήση απο την οικογένεια σου μόνο.
    Το ότι δεν έκανε κάποιο έλεγχο δεν σημαίνει πως μπορείς να το μοιραστείς με άτομα εκτός της οικογένειας σου.
    Δεν καταλαβαίνω τί εννοείς "αυτό που μετράει", αλλά συμφωνώ ότι ο όρος δεν είναι καθόλου καταχρηστικός.
    Αν θες να συζητήσουμε σημειολογικά, προφανώς και μπορείς να το μοιραστείς με άτομα εκτός της οικογένειάς σου, αυτό που συζητάμε είναι έαν επιτρέπεται. Παρεμπιπτόντως και σε αυτό η απάντηση είναι καταφατική.
    Η μοναδική προϋπόθεση που αναφέρεται στους όρους χρήσης της υπηρεσίας, είναι να διαμένουν όλοι στην ίδια διεύθυνση. (Άσχετο με τη συζήτηση, η διεύθυνση δεν μπορεί καν να αλλάξει, σου ζητάνε να φτιάξεις νέο λογαριασμό εάν μετακομίσεις).

    What are the restrictions on the members I can add to Premium for Family?
    To be added to Premium for Family, a person must:

    *Reside at the same physical address as you.
    *Be a Free user, or a Premium user who purchased their Premium directly from Spotify (and not, for example, through iTunes or a mobile operator).
    Αν είναι αρκετό για την εφορία το τεκμήριο της φιλοξενίας/συγκατοίκησης, νομίζω ότι είναι αρκετό και για το Spotify...

  13. #73
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.219
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    (Άσχετο με τη συζήτηση, η διεύθυνση δεν μπορεί καν να αλλάξει, σου ζητάνε να φτιάξεις νέο λογαριασμό εάν μετακομίσεις).
    Που στο καλο ρυθμιζεις τη διευθυνση ? Δεν εχω δει τετοιο πεδιο στο προφιλ ...


  14. #74
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.808
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που στο καλο ρυθμιζεις τη διευθυνση ? Δεν εχω δει τετοιο πεδιο στο προφιλ ...
    Δεν ξέρω, γιατί δεν έχω family. Νομίζω στο family πρέπει υποχρεωτικά να δηλώσεις διεύθυνση στη δημιουργία του λογαριασμού.

    edit:
    https://support.spotify.com/us/accou...hange-address/

Σελ. 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 84
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-08-21, 02:00
  2. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-08-18, 09:52
  3. Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-03-18, 15:00
  4. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-10-17, 17:41

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας